PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceviz maskesi


ebush
01-10-2013, 08:16
Ceviz maskesi-Ceviz maskesi faydaları-Ceviz maskesi kullananlar-Ceviz ve bal maskesi
Ceviz hayatımızın birçok noktasında oldukça geniş yer tutmuş önemli bir besin maddesidir. Vücudumuzun her bölgesinde faydalı olan bu besin maddesi cildimiz içinde çok önemlidir.

Cildimize uygulayacağımız ceviz maskesi ölü hücreleri temizleyerek cildime doğal bir güzellik kazandıracaktır.

Hazırlanışı :
*İlk önce cevizimiz un haline gelinceye kadar dövün. ( Bu işi kolaylık olsun die blandırlarda da yapabilirsiniz ).
*1 tatlı kaşığı bal.
*1 tatlı kaşığı portakal suyu
* 4 Kaşık Süt

Bunları iyice karıştırın ve daha sonra yüzünüze masaj yaparak uygulayın 15 dakika bekledikden sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın, değişikliği göreceksiniz.


Doğanın sunmuş olduğu mucizelerden biri de ceviz… Hergün yediğinizde sağlığınıza sunacağınız hediyeleri, modaveyasam.com editörleri araştırdı.
Ceviz, içeriğindeki faydalı yağ asitleri sayesinde yaşam kalitenizi arttırmaya yardımcı olurken, birçok hastalıktan da korur. Omega-3 yağ asiti bakımından zengin olduğundan, kalp hastalıklarında tedaviye yardımcı olur; felç ve inmeyi önler; diyabet, depresyon, tansiyon ve kolesterole iyi gelir.
İçerdiği fitosteroller, kalın bağırsak, göğüs ve prostat gibi kanser türlerine karşı korunmanızı sağlarken, safra taşı olşumunu önlediği de biliniyor.
Ceviz bilindiği gibi beyine benzer ve tam bir beyin dostudur. Bu yönüyle parkinson ve alzheimer hastalıkları ertelediği gibi azalttığı da öne sürülüyor. Hiperaktif çocukların anlama ve kavrama becerileri yükseltirken, konsantrasyon, hafıza, davranış bozuklukları ve uykusuzluğa da birebir.
Taze toplanmış cevizin yeşil kabuklarının suyunu çıkarıp aknelere uyguladığınızda izi kalmayacak şekilde tedavi ediyor. Yağı ise yanmadan esmerleşmenizi sağlayabiliyor.

Ceviz maskesiyle cildinizdeki ölü hücrelerden ve lekelerden kurtulabilirsiniz…

Cevizleri iyice öğütün, hatta bir havan veya tülbent içinde döverek toz haline getirin. İçine bir kaşık bal, bir kaşık portakal suyu ve dört kaşık da süt ekleyin. Bu karışımı yüzünüze sürüp on dakika bekletin ve hafif masaj yapın, ılık suyla durulayın. Bu masaj pul pul görünen cildinizin sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar.