PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yılan kremi


ebush
01-10-2013, 08:25
Yılan kremi-Yılan zehrinin faydaları-Yilan zehiri merhemi-Yılan zehri krem

Aslında bu başlığı görünce bir çok kişi yılan zehrinin faydası olur mu ?
diyebilir. Oysa ki yılan zehrinin insan yaşamında önemli faydaları mevcuttur. Tıp dünyasının çeşitli bölümlerinde ve değişik hastalıkların tedavisinde yılan zehri kullanılmaktadır. Yılan zehirinin nasıl yararı olduğu konusunda araştırma yapan bilim adamları bir çok teoriden yola çıkarak yılan zehrinin yararlarını araştırımışlardır.

Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan yılan zehri yüksek özellikli laboratuvar ortamlarında çeşitli işlemlere tabi olmaktadır. Bu işlemler sonucunda artık yılan zehiri zararlı madde kategorisinden çıkıp yararlı bir hale getirmektedir. Dünya genelinde özellikle panzehir olarak yılan zehiri kullanılmaktadır. Bunun yanında vücuttaki zararlı maddelerin dışarıya atılmasında ve kalp damar sağlığı tedavisinde yılan zehiri kullanılmaktadır.
Yılan zehri özellikle sara hastalığını tedavi etmekte ve yüksek oranda eklem hastalığı olan kişilerde uygun tedavi yöntemleri oluşturulduğu taktirde kullanılır. Çıngıraklı yılanın zehirini kanamaları durdurmak için kullanan bilim insanları bu konuda önemli adımlar atmıştır.


‘Planet’ ismi altında piyasaya çıkarılan krem, bugünlerde İngiltere’de en çok satan kozmetiği. Kırışıklığı ve ciltteki yaşlanmaya karşı birebir olan krem, yalnız tek markette günde 50 kutu satıyor.

Asya özellikle Tayland’da bulunan yılanların zehirinden elde edilen bu aminoasitten yapılan bu krem özellikle kırışıklığın oluşmasını sağlayan sinir sistemini bloke ediyor.

Bu ürünü satan İngiltere’nin en ünlü mağazalarından biri olan Selfridge’in kozmetik reyonunda uzmanlık yapan Christine Benson, ‘bu ürün son bir kaç aydır Hollywood yıldızları tarafından kullanılıyor ve sonuçtan çok memnun olduklarını duyuyoruz. Botoksun tam tersine yüzdeki sinirleri dondurmak yerine kırışıklığın oluşmasını sağlayan etkeni bloke ediyor’ dedi.