PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözaltı torbalarını masajla giderin...


daywest
06-05-2009, 01:09
http://www.saglikkutuphanesi.com/images/haber_img/gozalti_torbalarini_masajla_giderin_b.jpg


Gözün ancak uyku anında dinlendiğini ifade eden Sayın, göz etrafına 'U' şeklinde, şakaklardan buruna doğru yapılan masajın damarlardaki kan dolaşımını düzenlediğine işaret etti. Sayın, çağın iletişim aracı bilgisayar başından kalkıldığında bu masajın yapılmasını önerdi. Gözaltı torbalarını, bacaklarda oluşan varisin bir çeşidi olarak tanımlayan Sayın, sigara kullananlarda gözaltlarının daha fazla karardığını dile getirdi.
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Banu Hoşal ise gözaltı torbası oluşumunun daha çok yaşlılık ve genetik yapıdan kaynaklandığını kaydetti. Gözaltlarındaki yağlanmaların artmadığını, ancak yaşın ilerlemesiyle belirgin hale geldiği için estetik görüntüyü bozduğunu anlatan Hoşal, şişme ve morlukların göz sağlığını etkilemediğini söyledi. Gözaltında oluşan yağların genellikle normal ameliyatla alındığını belirten Hoşal, isteğe göre lazerle tedavinin de mümkün olduğunu aktardı. Gözaltı torbası alındığında cildin eski görüntüsüne yakın bir hal aldığını belirten Hoşal, yaşın vermiş olduğu sarkmaların kaybolmadığını dile getirdi. Hoşal, gözaltı torbalarının zamanla değil de aniden şişmesi durumunda hastalık belirtisi olabileceğini ifade etti.
Gözaltından oluşan morlukların estetik açısından kötü göründüğü için özellikle bayanların bu durumdan çok şikâyetçi oluğunu dile getiren Afyonkarahisar Özel Fuar Hastanesi doktorlarından göz hastalıkları uzmanı Zübeyde Aydın Başekim ise kasların zayıf olmasından kaynaklanan gözaltı torbalarının her yaşta oluşabileceğini aktardı.

AşK KıRMıZıSı
06-05-2009, 11:24
tşk. ama aldırmaya karşıyım benimki düzensiz uykudan ve pc başında çok durmaktan oluyo kapatıcıyla idare ediyom napam