PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vucunuzun Saati Kac Ogrenin...


mormavi
05-09-2009, 05:25
Bazen hiç çalışmak istemez bazende kendinizi çok enerjik hissedersiniz. Bunun nedeni vücudun biyolojik saatidir... Genel olarak bakıldığında insan vücudunun hangi saattehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif hangi durumda bulunduğunu aşağıdaki tabloya bakarak görebilirsiniz.

Sabah Saatlerinde...

Sabahlarıhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gifuykuda olsanız bile vücudunuz uyanıktır. Hormon salgılaması harekete geçer. Yataktan kalkmanız gerekiyorsahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif birden değil yavaş yavaş kalkmalısınız. Bu ve bundan sonra gelen iki saatte kalp atışları hızlanırhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif vücut ısısı yükselirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif stres olsun veya olmasın stres hormonları üretilir. Aynı zamanda testesteron ve östrojen harekete geçer.

Sigara İçenler ve Kolestrol Sorunu Olanlar


Sigara içenler ve kolesterol sorunu bulunanlarhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bu saatte enfarktüs ve felç için hassas bir durumdadır. Kalp ve damar hastaları için riskli bir saat. İnsanın kavrayıcı düşünce yeteneği bu saatte artar. Beynin kavramahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif anlama bölümleri çok dinç ve canlıdır. Bu saatler gazetehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif kitaphttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif rapor okumak için idealdir.

Bu Saatte Yedikleriniz Şişmanlatmıyor

Bu saatte yenilen şeyler şişmanlatmaz. Çünkühttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bünye yağı işleme fonksiyonunu bu saatte daha iyi gerçekleştirmektedir. Mola zamanı duygusu uyanır. Çünkühttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif mideniz hararetli bir şekilde asit üretir ve yediklerinizi rahatlıkla hazmedebilirsiniz. Sindirim saatidir. Saat 13.00 civarında gastrit asit miktarıhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif en yüksek seviyeye ulaşır.

13.00-15.00 Arası

Öğle yemeğini yeyin veya yemeyinhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bu saatlerde kendinizi yorgun hissedersiniz. Çünkühttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif organizmanın uykuya ihtiyacı vardır. 10 dakika süreyle hiçbir şey düşünmeyin ve gözlerinizi kapatarak rahatlayın. Bu ufak hileyle verimliliğinizi artırmış olursunuz.

Saç Şekillenmesi İçin Uygun Saat

Vücudun elektrostatik yüklenmesi bu saatte özellikle azdır. Saç iyi şekil alır. Kuaförden randevu almak için ideal bir saattir.

Sabır İsteyen İşleri Bu Saate Atın

Yine bir hareketlilik başlar. Zekanız açılır. Öğleden önceki süratli tempoya karşın bu saattehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif sabır isteyen işler için zindesinizdir.

15.00-16.00 Arası

Bu saatlerde zihin açıklığı en üst düzeydedir. Uzun süre bellek sabah saat 9’da olduğundan yüzde 10 oranında daha iyi çalışır. Ellerimizi en iyi şekilde 15 ile 16 saatleri arasında kullanırız.

16.00...

Vücudunuz hareket ister. Adale kuvvetihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif hareketliliğihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif dolaşım aktivitesi çok fazladır. Aynı zamanda ruh halinin kötü olduğu saatlerdir. Saat 16.00’ya doğru moral bozukluğu doruk noktasındadır. Saat 17.00’den sonrahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif moral düzelmeye başlar.

Saat 16.00-17.00...

Çelişkilerin üstesinden gelmek için en uygun saatlerdir. Ciğerlerhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif en iyi bu saatlerde performans gösterir. El hünerlerihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bu saatte en üst noktadadır. Kelimeleri kullanma becerisi de öyle. Otoritelerihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif komşuları veya tanıdıkları fikrinize ortak etmekhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gifonları buna inandırmak istiyorsanız bunu bu saatte yapın. Ayrıcahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bu saatlerde bilgisayarda daha hızlı yazılır.

Akşam Yemeği İçin Uygun Saat

Tat alma ve koku duyusuhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bu saatte çok hassas olur. Bu nedenle de akşam yemeği için en iyi saattir. Fakat ölçüyü kaçırmamak gerekir. Çünkühttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif öğleden sonraki saatlerden beri alınan kaloriler enerjiden çok yağa dönüştürülür.

Güzellik Maskeleri İçin İyi Zaman

Teniniz bu saatlerde herşeyi alma yeteneğine sahiptir. Bu nedenlehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif güzellik maskeleri için çok iyi bir zamandır. Organizma da ilaçları öğleden önceki saatlerde daha iyi değerlendirir.

Tembellik Çöker

Estetik duygusu keskinleşir. Bu saatler dinlenme saatleridir. Refleksler zayıflarhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif yalnızlık duygusu artar. Beyinhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bu saatte uyku hormonu verir. Vücut ısısı ve metabolizmanın hareketlilik oranı düşer. Bu saatte yiyeceğiniz birşey hazmedilmeden midede kalır. Burada mayalanır ve mukozayı tahrip eder. Bu saatte yalnızlığa zor tahammül edilir. Bağışıklık sistemihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif en yüksek düzeyde çalışır. Hayal kurma saati. İnsanın aklına parlak fikirler gelir. Amahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif fikirlerin işleme konulması aksayabilir.

Dahilik Saatleri

23.00-01.30http://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif dahilik saatleridir. Gece geç yatanlar içinhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif yeni bir şeyler üretmek ortalamanın üstündedir.

Depresyon Saati

Sabaha kadar tepki süresi büyük ölçüde yavaşlarhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif hassasiyet ve verimlilik azalır. Bu saatte uyanık kalan insan korkularla ve depresyonla karşı karşıya kalır. En iyi çare uyumaktır. 01.00: Doğumlar genellikle geceyarısı ile sabah 04.00 arasında olur.

02.00-04.00...

Hata yapma saati. Gece çalışanların en çok hata yaptıkları saatlerdir. Görme yeteneği azalır.

04.00-05.00...

Trafik kazalarının en çok olduğu saatler. Ayrıcahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif tansiyonun en düşük olduğu saatlerdir.
alıntı