PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kılcal damar sorunu ...


daywest
16-01-2010, 02:41
YANAK VE BURUN KANATLARINDA OLUŞAN KILCAL DAMAR GENİŞLEMESİ


Kuperoz dolaşım bozukluğu, sık sık http://img122.imageshack.us/img122/8310/kilcaldamarmq7.jpgstres yaşayanlarda, hormonal bozuklukluğu olanlarda ve dengesizbeslenen kişilerde daha sıklıkla ortaya çıkar. Ciltte kendini kırmızı lekeler olarak gösterir. Yanaklarda ve burun kanatlarında mevcuttur. Ender de olsa alın kısmında da görülür.Alkol alanlarda kılcal damar demişlemesi daha sıklıkla görülür.


Bitkisel gıdalar, F vitamini bakımından zengin olan bitkisel yağlar, C vitamini yönünden zengin olan limon, portakal, maden suyu gibi gıdalar tüketmek yararlıdır.

Kuperozlu cilde sahip olanlar, alkolden, şekerli gıdalardan ve hayvansal yağlardan kaçınmalıdırlar.


Ayrıca : Asma yaprakları ile hazırlanan losyon kuperozlu bölgeye kompres yoluyla uygulandığında, bunların geçmesine yardımcı olur. Asma yaprağı aynı zamanda vücuttaki yağların erimesine de yardımcı olur.
Kuperoz (Kılcal damar genişlemesi) için Losyon-I :
Malzemeler :
1,5 yemek kaşığı pirinç unu (yaklaşık 20 gr)
2 yemek kaşığı arıtılmış su
Hazırlanışı :Malzemeler karıştırılır. Koyu kıvam aldıktan sonra, elde edilen yumuşak beze kuperozlu kısma yaydırılarak uygulanır. İşlem 15 dakika uzanmak suretiyle uygulanır. Süre sonunda, cilt ılık suyla yıkanır. Sonuç alınıncaya kadar haftada bir veya iki kez tekrarlanır.
Kuperoz (Kılcal damar genişlemesi) için Losyon-II:
Malzemeler :
1 adet marul yaprağı
2 su bardağı su
Hazırlanışı : Malzemeler kısık ateşte 30-35 dakika kaynatılır. Soğumaya bırakılır. Bir pamuk yardımıyla; süzülerek elde ettiğimiz losyon kuperozlu bölgeye kompres yoluyla sürülür. Karışım, kapaklı cam kavanozda serin bir yerde saklanır. Günde üç defa ve sonuç alıncaya kadar her gün uygulamaya devam edilir. Bu losyon aynı zamanda ergenlik sivilcelerine ve çillere de iyi gelen; cildin de taze görünmesini sağlaan bir losyondur.
Kuperoz (Kılcal damar genişlemesi) için Losyon-III :
Malzemeler :
1 avuç mayıs papatyası
1,5 su bardağı sıcak su
Hazırlanışı : Malzemeler karıştırılır. Demlenmeye bırakılır. Kuperozlu kısım temiz bir pamuk yardımıyla kompres yoluyla silinir. Günde üç defa ve sonuç alınıncaya kadar uygulamaya devam edilir.
Kuperoz (Kılcal damar genişlemesi) için Losyon-IV :
Malzemeler :
2 Adet olgun muz
Gazlı Bez
Hazırlanışı : Muzlar çatal yardımıyla iyice ezilir. Gazlı bez üzerine sürülür ve uzanarak dinlenme halinde iken kuperozlu kısımda yirmi dakika bekletilir. Sonuç alınıncaya kadar sıklıkla uygulanabilir.
Kuperoz (Kılcal damar genişlemesi) için Losyon-V :
Malzemeler :
1 avuç hatmi çiçeği
1,5 su bardağı su
Hazırlanışı : Malzemeler karıştırılarak haşlanır. Soğumaya bırakılır. Süzülür. Kuperozlu kısım temiz bir pamuk yardımıyla kompres yoluyla silinir. Günde üç defa ve sonuç alınıncaya kadar, her gün uygulamaya devam edilir. (Bu karışımla yapılan gargara aynı zamanda ağız ve dişeti iltihaplarının da giderilmesine yardımcı olur...

adore
17-01-2010, 02:36
bunlarda iiyidir muhakkak fakat kışın soğuk algınlığında kullandığımız vicks tüm vucuttaki kılcal damarların giderilmesine yardımcı oluyor.içinde damarları genişleten kan akışını hızlandıran maddelerden dolayı hem ferahlık hemde sağlık veriyor

elif
17-01-2010, 02:40
vicks kullanmak diğerlerine göre daha da pratik sen kullandın mı ?

adore
17-01-2010, 02:49
teyzemin kızı söyledi kullanmış. tv de bir doktordan duymuş.
ve içeriğinede bakınca hep bitkisel yağlar var.