PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasaba 3. Bölüm – 4 Kasım Çarşamba


sahranil
01-02-2010, 12:56
Kasaba 3. Bölüm – 4 Kasım Çarşamba
Haydar’ın haksız yere tutuklanması ve Mümtaz’ın bunun karşısında aldığı tavır Yağmur’u çileden çıkarmıştır. Konağını ve arazisini Mümtaz’a satmaktan vazgeçer. Aslında Mümtaz, adaletin yerini bulması için elinden geleni yapacaktır.
İstanbul’daki iş umudunu kaybeden Yağmur ile işlerini başkalarına kaptıran mevsimlik işçilerin kaderi bu noktada da kesişmiştir. Yağmur hayatında bir devrim yapmayı göze alarak işçilere büyük bir teklifte bulunur. Arazisinde çalışmalarını ister. Bu teklif, işçilerin hepsini aynı şekilde memnun etmez, aralarında tartışmalara neden olur.
Sünnette olanlar nedeniyle gerginlikleri büyüyen Seher ile kızı Nebahat, Mümtaz’ın girişimiyle bir akşam yemeğinde bir araya gelirler. Yemekte yaşananlar yüzünden, aralarındaki sorunu çözme umudu ne yazık ki boşa çıkar.
Davut tarafından kışkırtılan kasabalıların çoğu, Yağmur ve işçilerin hayatını zorlaştırmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu çatışmalı ortamda Yağmur ve işçilere en büyük destek Mahmut Hoca’dan ve Seher’den gelecektir.
Müşerref’in Yağmur’la başlayan dostluğu karşısında Kadir öfkesini dizginleyemez. Karısına zaten şiddet uygulamakta olan Kadir, Müşerref’e yeniden dayak atınca genç kadın evi terk eder. Soluğu Kavaklı Konağı’nda alır. Bu durum Yağmur ve kasaba arasındaki ipleri daha da gerecektir.