PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fulya Zenginer Röportajı 2


sahranil
08-02-2010, 07:12
Fulya Zenginer Röportajı 2

Hırslı ve güzel

Fulya Zenginer'i "İki Aile" dizisinin havalı ve kibirli Eda'sı olarak tanıdık.


Fulya Zenginer’i "İki Aile" dizisinin havalı ve kibirli Eda’sı olarak tanıdık. Şimdilerde ise "Küçük Kadınlar" dizisinin başrol oyuncularından biri... Henüz 18’inde olan Zenginer, hakkında merak edilenleri D Smart dergisine anlattı.

Oyunculuk için 18 yaş erken değil mi?

- Klasik olacak ama küçüklüğümden beri çok istiyordum. Ama annem "Liseyi bitirmeden olmaz" diyordu. Lise bitince, annemle birlikte bir ajansa yazıldım. Ayrıca kısa süreliğine tiyatro eğitimi aldım. Ayrıca yazmayı çok seviyorum. İleride yazar olmak istiyorum.

Yazar olmak için herhangi bir çabanız var mı?


- Boş zamanlarımda öykü yazıyorum. Bunları senaryoya çevireceğim. Eğer olursa, senaristlik bile düşünüyorum.

"Küçük Kadınlar" dizisinde başrol oynuyorsunuz. İzleyiciden gelen tepkiler nasıl?

- Bizimkisi her kesime hitap edecek bir dizi. Çünkü gerçek hayatla bağdaşan pek çok şey var. Hüznü ve mutluluğu anlatıyor. Maddi ve manevi mücadele vererek yaşamaya çalışan beş kız kardeş var. Hiçbir kötülüğe bulaşmadan hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Ben, evin üç numaralı kızı olan Yeliz’i oynuyorum. Bulunduğu konumu hazmedemeyen biri. Zengin insanlara özeniyor. Kendini çok önemseyen, eğlenceli ve enerjik bir kız.

Bu diziye nasıl dáhil oldunuz?

- "İki Aile" dizisinin prodüksiyon şirketi, bu diziyle de uğraşıyordu. Bana teklif sundular. Ben de hemen annemle konuştum. Annem çok beğendi projeyi. O da onay verince kabul ettim. Aslında bu dizinin yeri çok başka bende. Çünkü beni görüşmeye çağırdıklarında, annem by-pass ameliyatı olmuştu. Onunla hastanede kalıyordum. Hatta annemi o halde bırakmak istemedim. Ama oradaki diğer hastaların refakatçileri, "Biz ilgileniriz" deyince hastaneden çıktım, bir fön çektirdim. Uykusuz ve yorgun halimle görüşmelere katıldım.

Şöhret önemli mi sizin için?

- Oyunculuğumun konuşulması benim için çok önemli. Ama bu yorum şöhrete girer mi, girmez mi bilemiyorum.

Oyunculuk yolunda ilerlemeye başladığınız günden beri hayatınızda neler değişti?

- Yaşamımı değiştirecek kadar büyük bir değişim yaşamadım. Daha fazla sorumluluk alıyorum. Bu camiadan çok kişi tanıma fırsatım oldu. Sabahlara kadar süren setlerimiz oluyor. Set bittikten sonra evime gittiğimde çok mutlu oluyorum.

Yüzücü olmayı çok istiyormuşsunuz. Neden bu istek gerçekleşmedi?

- İki yaşından beri yüzüyorum. Dokuz yaşında kulübe yazıldım. Çok severek yüzüyordum. Ama oyunculuk daha baskındı. Daha sonra, Türkiye’de bu isteğimi gerçekleştiremeyeceğimi anladım.

Neden?


- Çünkü yüzücülük için alan ve imkan sınırlı. Ancak yurtdışında yapabilirdim. Şimdi hobi olarak sürüyor.

"İki Aile" dizisinde Efe, Eda’yı kazanmak için oldukça çaba sarf ediyordu. Fulya da erkekleri peşinden çok koşturur mu?

- Peşimden koşmalarını sevmiyorum. Bana "canım, cicim, aşkım" diye mesaj atmalarından hiç hoşlanmıyorum. Bir kere biri öyle yapmıştı, hemen numaramı değiştirdim!