PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 İlkbahar-yaz makyajının ana hatları


daywest
17-03-2010, 01:19
Dünyaca ünlü makyaj artisti Dick Page, önümüzdeki sezonun trend belirleyen defilelerinde ışıltıya önem verdi. Shiseido ürünleri kullanarak yapılan makyajlardaysa, renkler kadar doğallık ve parlaklık dikkat çekiyor.


http://www.ekolay.net/kadin/images/trans.gif
Ekonomik durgunluğun azalmaya başlamış görüntüsü, moda dünyasının 2009 sonbaharındaki endişeli havayı, 2010 ilkbaharında iyimser bir gerçekçiliğe bıraktı. Birçok tasarımcı modaya daha hassas, dikkatli bir yaklaşım sergiliyor. Tasarımlarında kadınsılık, neşe ve pozitif düşünceyi yansıtıyorlar. Bu düşünce tarzıysa gelecek sezon modellerde artistik etkileri, çiçek motifleri ve eğlenceli geometrik desenleri getiriyor. Baskın renkler eflatun, sarı, turkuaz, mercan kırmızısı, kırmızı ve mavi. Şekil olarak, sonbahardaki belirgin omuzlar devam ediyor, vücuda tam oturmuş ceketler ve vücut kıvrımlarını göz önünde bulunduran dikimler veya dökümlü kumaşlar hakim. Ve 2010 ilkbaharında ortak elementleri hemen her geçitte görülen gösterişli fırfırlar, dantel ve kuş tüyü... Dick Page, makyajın tamamında bu iyimser, duyarlı, eğlenceli, pratik yaklaşımı yansıtıyor.

Aydınlık cilt

İlkbahar/Yaz makyajında cilt tonu ışık saçarcasına aydınlık. Dick, Shiseido'nun yeni sezon ürünlerinden favori iki ürününü kullanarak yüzü ince dokulu ışıltılı bir matlıkla tutuyor: Luminizing Satin Face Color in High Beam VVhite {WT905) ve Luminizing Satin Face Colour in Soft Beam Gold (BE 206). "İçeriğindeki görünmeyen inci partikülleri, ürünün şeffaflığını dikkat çekici kılıyor. Onları aydınlatıcı olarak, hatta kapatıcı olarak kullanabilirsiniz, çünkü bu ürünler cildinizde kalın bir görünüm yaratmadan temiz ve aydınlığı artmış bir cilt sağlar. İşte bu ürünleri sevmemin nedeni bu!" diyor Dick Page. O, aynı zamanda bu ürünleri dudak kontürünü belirlemek ve far zemini hazırlamak için de kullanıyor. United Bamboo ve Michael Kors defilelerinde, altın ve beyazı bakışları aydınlatmak için kullandı.

Belirgin gözler

Gözler bu sezonda da ilgi odağı olmaya devam ediyor. Eflatun, mavi ve sarı tonları gibi pastel tonlarla göz makyajı tamamlanıyor. Michael Kors defilesinde, Dick yeni Luminizing Satin Eye Colour in Ocean Sunset (GD824-Summer Edition), Luminizing. Satin Eye Colour in Amethyst (VI399-Limited Edition), Luminizing Satin Eye Colour in Medusa (PK107-Summer Edition) ve Accentuating Cream Eyeliner Black (1) kullanarak renkli fakat aynı zamanda buğulu bir göz makyajı uygulamış. Baz olaraksa Accentuating Color Stick in Glisteninig Flush (S3'la) inci parlaklığını eklemiş.