PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Günde üç ayrı makyaj


Bkmlyz
22-03-2008, 04:52
Makyajı ne kadar çok sevsek de her yapışımızda söylenir ve zorlanırız. İşte size gündüz, gece ve işe uygun 3 makyaj önerileri.
Ne az ne çok… Kimi kadınlar yüzlerinde boya sürülmemiş yer bırakmazlar. Bu tip kadınların makyaj yaparak neyi ve neden saklamak gerektiğini hep düşünür, merak ederiz.
Bazı kadınlar da yüzlerine asla bir renk, ruj, allık bile sürmezler ve onların kendilerini salıp gittkilerini düşünürüz. Ama dudaklarda bir parıltı ve renk her kadına mutlaka hoş bir hava verir. Tabii naturel ve düzgün yapılmış bir makyaj. Ne çok az, ne çok fazla ortasını bulmak. İşte size bir günde 3 ayrı zaman için yapılmış hafif ve doğal makyaj önerileri.
Gece, ofiste ve akşamüstü 5’ten sonra…
Gece makyajı
Natürellik demek asla bir şey sürmemek anlamına gelmiyor. Hafif bir gece makyajında en önemli nokta göz, yanak ya da dudaklardan birine fazlalık vererek, diğerlerini çok daha hafif yapmaktır. Şimdi kirpiklerde bulaşmış rimel modası var. Kaşlarda ise doğallık ön planda.
Gözleriniz ön plana çıksın istiyorsanız, rimel olarak mutlaka siyahı tercih etmelisiniz. Sade yüze koyu tonlarına yakın bir allık sürerek de dikkati yanaklarınıza verir ve göz ve dudaklarınıza en açık tonları sürebilirsiniz.
Ofis makyajı
Hafif bir kapatıcı, pudra, allık, bej tonlarında göz farı. Dudaklarda ise çok hafif bir parlatıcıyla gelen pembelik. Özellikle çalışan kadınların sabah yaptıkları makyajı tazeleyecek vakitleri olmadığından, seçtikleri tonlar konusunda çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

5’ten sonra
Doğal makyaj, gerçekten sağlıklı, taze ve ten rengine uygulanan sade bir makyajla hayat buluyor. Akşamsütü makyajı sabah yapılan hafif makyaj ile gecenin cesur ama sade renkleri arasında bir uyum sağlıyor. Mavi tonlarını gözlerinize, bronz tonlarını yüzünüze ve kiraz renkleri dudağınıza uygulayabilirsiniz. Gözlerinize mavi tonlarında far ve kahverengi kalem çekerseniz hem daha fresh hem de daha modern bir görünüm kazanabilirsiniz.
Hollywood sadeliği
Bazı ünlüler doğal ve sade makyajlarıyla bilinirler. Her ünlünün arkasında mutlaka profesyonel bir makyöz bulunur. İşte milyonlarca kozmetik ürünlerinin arkasındaki usta parmakların ünlü müşterileri için söyledikleri:
Jennifer Lopez
Jennifer’ın kirpiklerini günde 2 kez kıvırıyorum. Uçlarından başlıyorum daha sonra aşağıdan yukarı doğru kıvırıyorum. Jennifer yüzünde tek renk ve dudağında parlak bal rengi rujlarla muhteşem görünüyor. Cildi de bal rengi tonlarında olduğu için dudağına da o renklerde sürmeyi tercih ediyorum. Aynı zamanda onun bronz tenine bayılıyorum. Şakaklarına çok az fırça sürmem yetiyor.
Gwyneth Paltrow
Tonlarca renk ve fırça ile yüz hatlarını kapatmak yerine, Gwyneth’in T-zone bölgesine fondöten ve sivilcelerine kapatıcı sürmeyi daha uygun buluyorum. Göz ve dudaklarına bej tonlarını ve mat pembe kullanmayı seviyorum. Eyeliner olarak ise kahve çizgileri mokka tonlarıyla karıştırmayı seviyorum.