PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cildiniz için sonbahar bakımı


´ λŋтiьioтiף ´
20-09-2010, 11:05
:icon (54):Yaz boyunca ihmal ettiğimiz ve güneşin de etkisiyle kuruyan, neme susayan cildimizi yeniden sağlıklı pırıl pırıl bir hale getirmek aslında hiç de zor değil. Piyasada satılan profesyonel ürünler sayesinde sonbahar bakımı (http://www.saglikveguzellik.net/tag/sonbahar-bakimi/)nızı kolayca yapabilirsiniz.
Estetik uzmanları cildiniz için sonbaharda yapacaklarınızı şöyle sıralıyorlar…
Cildinizi temizleyin
Haftada en az 1 defa cildinizi temizlemelisiniz. Ölü hücreler, cilt üzerine birikerek, tene donuk, solgun görünüm verirler. Bu nedenle ilk yapılacak şey, cildi temizlemektir. Cilt temizliğinin en pratik yolu, yüzü suyla yıkamaktır. Gül suyu iyidir; gül suyu gözenekleri sıkıştırır.

Hazır cilt temizleyiciler de kullanılabilir. Bu ürünler cilde derinlemesine nüfuz ederek gözenekleri sıkıştırır ve dolayısıyla cilde canlılık verir. Normal, kuru ve hassas ciltler için de temizleyiciler vardır. Bu ürünleri kullandıktan sonra yüzünüzü bol suyla yıkadığınızda cildiniz canlılık ve pembelik kazanacaktır. Cilt temizliğinin en pratik yolu, yüzü yıkamaktır. Özellikle gül suyu iyidir; gül suyu gözenekleri sıkıştırır. Hazır cilt temizleyiciler de kullanılabilir. Bu ürünler cilde derinlemesine nüfuz ederek, gözenekleri sıkıştırır ve dolayısıyla cilde canlılık verir.


Makyajınızı silin
Her akşam, öncelikle makyajın çok iyi temizlenmesi gerekir. Makyaj temizleme sütüyle yapılan temizlik, idealdir. Pamuğa sütü damlatın ve hafifçe bastırarak yüzünüze sürün. Ardından da cildinize uygun bir tonikle yüzünüzü silin.
Nemlendirici maske (http://www.saglikveguzellik.net/tag/nemlendirici-maske/)
Işıltılı cilt, dinlenmiş cilttir. Kendinizi yorgun hissediyorsanız, cilt temizliği (http://www.saglikveguzellik.net/tag/cilt-temizligi/) yeterli olmaz. Yalnızca cilt maskesi yüzünüzü dinlendirir, kızarıklıkları giderir. Nemlendirici maskeyi tercih edin. İçindeki aktif nemlendiriciler, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Maskeden iyi sonuç almak için, maskeyi yüzünüzde 15-20 dakika süreyle tutun. :)))