PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cilt Kırışıklıklarına Kayısı!


nimlahza
05-11-2010, 05:58
Cilt kırışıklıklarını kayısı ile önleyin
Bazı kadınların ciltlerinin olması gerekenden daha erken kırıştığını belirten uzmanlar bu durumun özellikle güzellik konusunda hassas kadınlar için hiç de istenmeyen bir durum olduğunu belirtiyor.
Belli bir yaştan sonra beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Alınan gıdalarla cilt doğrudan bağlantılıdır.
Cilt besleyici maskeler de kırışıkların önlenmesine yardımcı olur.
Kırışıklıkların oluşumunu önlemek için, bitkilerden de yararlanabilirsiniz. Çünkü bitkilerde cilt için uyarıcı, besleyici, onarıcı hormonlar bulunur.
Kısacası, genç ve sağlıklı kalmak için bitkilere muhtacız.
Mevsimlerin cilt üzerindeki olumsuz etkisini ortadan kaldırmak, kırışıklıkları yok etmek, cildin geç yaşlanmasını sağlamak için, özellikle kayısıdan yararlanabilirsiniz. 2-3 adet olgun kayısıyı iyice ezin.
Akşamları temiz cildinize, bu kayısı lapasını sürün. Düzenli olarak uygulandığında cildi gençleştirir.

Kayısı ile cilt sorunlarınıza çözüm bulun
Cilltte oluşan kuruluk ve hücre ölmesi gibi sorunlara kayısı bitkisi ile çözüm bulabilirsiniiz. Uzmanlar kayısının kullanımı ve faydaları hakkında bilgiler verdi…
Sizler, meyvesini yemeyi ihmal etmeyerek, içten destek sağlayın.. Ancak, çekirdeğinin yağı ile dıştan da sürerek tenizi iyileştirme ve canlandırma yoluna gidin.. Doğal cilt bakım ürünü olan kayısının yağının tüm ciltlere uygun olduğunu söylemek isterim:
Hücre yeniliyor
Kayısı yağını her yaştan insan kullanabilir fakat daha çok yaşlı insanların çoğu bu yağı tercih ediyor çünkü ortaya çıkan kırışıklıkları azaltıyor. Ciddi bir hücre yenileme özelliğine sahip. Çekirdeğinden elde edilen kayısı yağı güzellikte etkili. Kayısı yağının tüm cilt tiplerine uygun bir doğal ürün olması cok önemli. A vitamini içerdiğinden cildi nemlendirip doğal bir canlılık ve parlaklık vererek akneleri temizliyor.
Kuru ciltlere hergün
Bu mükemmel güzelleştirici meyvenin yağı, kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddelerini içeriyor. Bu maddeler sayesinde yaşlanmayla ortaya çıkan kırışıklıkları azaltıyor. Cildin doğal güzelliği için yağlı ciltlerde haftada 1 gün sürün. Kuru ciltler ise günde bir defa deriye kayısı yağını sürerek yedirmeli. Her gün sürenler de abartmasınlar. Parmağın ucuna bir kaç yağa bandırıp, tamponlar halinde yüze sürüp, sonra yedirme işlemi yapmak yeterli.
İpeksi bir dokunun anahtarı
Genellikle kadınların çok dillendirdiği bir konu vardır. Bundan çok şikayet ederler: “Neden cildime ipeksi bir görüntü sağlayamıyorum?” İşte kayısı yağı bu soruya olumlu yanıt veriyor: Pahalı cilt kremlerinin de çoğunda bulunan kayısı yağındaki aktif bir çok madde ve nemlendiriciler sayesinde, cildi yağlandırmadan yumuşaklık, parlaklık ve canlılık kazanması görevini görür…
İpeksi bir doku oluşumuna yardımcı olur. Gözaltı ve cilt kırışıklıklarına iyi gelir. Hücreleri besleyerek cildin gerginleşmasine zemin hazırlar. Ancak kayısı çekirdeğinden elde edilen yağı satın alırken, soğuk pres üretim tekniği kullanılarak üretilip üretilmediğini sorun.
Kayısı çekirdekleri hiçbir sıcak işlem görmeden yüksek basınç altında ezilerek yağı çıkarıldığı için içeriğindeki önemli vitaminler yok olmuyor. Bu arada kayısı çekirdeği yağını ve diğer farklı bitkisel yağları belli formüllerle bir araya getirererek, koruma, cildi yenileme vb işlemleri çoğaltmak mümkün. Güneşli veya soğuk havalarda yıpranan cilt hücrelerini yenilediğini unutmayalım.
Kullanım tüyoları
Size kullanım için de bir kaç önemli noktayı yazmak istiyorum:
1. Kayısı çekirdeği yağını her yaş grubu kullanabilir.
2. Evet, kayısı çekirdeği yağını yüzünüzün tüm bölgelerine uygulayabilirsiniz.
3. Kayısı çekirdeği yağı sıcak günlerde dışarı çıkarken sürmeyin.Akşam yatarken temiz bir cilde uygulayın.


Alıntı.

Misafir
29-09-2016, 02:04
PİRİNÇ KEPEĞİ YAĞI
Rice bran oil olarak da bilinen pirinç kepeği yağı yoğun fitoserol ve tokaferol (e vitamini) kaynağıdır. Antioksidan yağlar içerisinde en zengin yağlardan birisidir. Anti-aging özellikleri tüm dünya kadınları tarafından bilinmektedir. Ayrıca squalene açısından oldukça zengindir. Cildin kalojen üretimini artıran bu yağı pürüzsüz yüzleriyle ün salmış Japon kadınları, ciltlerindeki kalojen üretimini arttırmak, cilt rengini açmak (çeşitli kaynaklarda oryzanol melanin pigmentasyonu ilerlemesini engellediği, yani lekeleri engellediği bildirilmiştir), kırışıklıkları gidermek için yüzyıllardır kullanmaktalar."(alıntı)

Ben 3 aydır bu yağı kullanıyorum. Hem cildime hem de saç diplerime uyguluyorum. Bu yüzden size de denemeniz için tavsiye ederim. Gözaltı morluklarımı azalttı diyebilirim. Almak ve denemek isterseniz DOA Kozmetiği öneririm. Ben DOA sayesinde bu yağı tanıdım. Sevgiler.