PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güzelliğin Sırrı Osmanlı İksirleri (Pembe Maske)


nimlahza
07-06-2011, 10:18
Güzelliğin Sırrı Osmanlı İksirleri

Osmanlı döneminde saraylarda padişah eşleri ile saraydaki kadınların güzellik için kullandıkları özel iksirleri bir araya getiren Türk iş adamı, sipariş üzerine Beverly Hills'in ünlü simalarına özel maskeler ve iksirler hazırlıyor.

Osmanlı döneminde saray kadınları ile padişah eşlerinin güzellik sırları üzerinde uzun süren araştırmalar yapan İşadamı Kemal Karadağ, bu emeklerinin karşılığını Beverly Hills'ten buldu. Tüm dünyada "pembe maske" olarak bilinen güzellik maskesini, Osmanlı formülleriyle laboratuvar ortamında zengileştiren işadamı Karadağ, "Ozoderm pembe maske" adını verdiği ürünü Hollywood'a pazarlıyor.

Formülü sır

Karadağ, formülünü herkesten sır gibi sakladığı özel iksirlerle hazırladığı maskeleri, sipariş üzerine Beverly Hills'e gönderiyor. Beverly Hills'te kulaktan kulağa yayılan maskeyle ilgili olarak bilgi veren Karadağ, "Bitkisel ürünlerle ilgili bir çok alanda araştırmalarım var. Bunlardan en uzun süreni ve en önemli olanı ise Osmanlı döneminin güzellik kültürü üzerine yaptığım araştırmaydı. Bu araştırmaların sonunda pembe maske ile Osmanlı saray kültüründe kullanılan özel formülleri birleştirdik.

Özellikle Hollywood'dan büyük bir rağbet gördük. Bizimle diyaloğa geçenler genellikle ünlülerin danışmanları oluyor. İsimleri sır gibi bizden saklıyorlar. Piyasada 'şu ünlü maske kullanıyor' diye anılmasından rahatsızlar. Tabi biz de ilkelerimiz nedeniyle bu isimleri gizli tutuyoruz. Ancak bildiğimiz bir tek şey var; oraya giden ilk siparişimizin ardından, siparişler giderek arttı. Çünkü Ozoderm pembe maske bir çok maskeden çok farklı etkilere sahip. Osmanlı'nın güzellik sırlarını dünyanın öteki ucuna göndermekten gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de cemiyet hayatından, siyaset ve iş dünyasına kadar bir çok kesimden ünlü isimlere de hazırlayan İşadamı Karadağ, ilerleyen günlerde konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyerek, maskeyi Türkiye'de kullanan ünlü bazı isimleri bir araya getirerek maskeyi halka paylaşacak.


Kaynak: iVillage Türkiye

incitanesi
07-06-2011, 10:49
Bu berrinin pembe maskesi değilmi ama hiç faydası olmamış bu bölümde berrinin yüzü yine bozulmuş