PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi


elif
14-10-2011, 07:37
Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Saç Ve Ten Renginize Göre Kıyafet Renkleri Seçimleri,Ten Renginize Uygun Saç Renkleri ve Kıyafetler

Saç rengine karar verirken ten rengi ile uyumuna da önem vermek gerekir. Ten rengine uygun renk seçildiğinde cildimizin daha parlak, pürüzsüz ve sağlıklı görüneceğini söyleyen Studio Kuaför Salonu İmaj ve Coloroskopi Uzmanı Adnan Serter, ten renginize uygun saç ve kıyafet renklerini bizlerle paylaştı.

Doğadaki bütün renkler sarı, kırmızı ve mavinin karışımları ile ortaya çıkar. Saça koyuluğu veren kırmızı pigmentlerdir. Mavi soğuk rengi, sarı ise sıcak rengi temsil eder. Ten renkleri sıcak ve soğuk renkler olmak üzere 2’ye ayrılır. Bunların da açık ve koyu olmak üzere 2 alt gurubu vardır. Soğuk grubun açık tenlileri yaz insanı, soğuk ve koyu tenlileri kış insanı, sıcak ve açık tenlileri ilkbahar insanı, sıcak ve koyu tenlileri ise sonbahar insanı olarak adlandırılır.

Şimdi gelelim mevsim isimleriyle adlandırılan tenlere hangi saç ve kıyafet renklerinin yakışacağına…

Yaz İnsanı
Açık tenli ve genelde mavi gözlüdür. Güneşte çabuk bronzlaşır. Saçları güneşten dolayı beyazımsı sarı renge kadar açılabilir. Saç renkleri koyu kumral veya daha açıktır. Yaz insanına yakışan renkler; küllü sarı, platin sarısı, viole kızıldır. Yakışan kıyafet renkleri ise mavinin her tonu, pembe, gri, fuşya ve beyazdır.

http://img718.imageshack.us/img718/1622/screenshot4nn.jpg

http://img11.imageshack.us/img11/5246/screenshot5oo.jpg

İlkbahar İnsanı
Genellikle çillidir. Güneşte bronzlaşamazlar. İlkbahar insanına yakışan saç renkleri; açık dore sarı, bakır, kızıl, açık çikolata, karamel ve ateş kızılıdır. Yakışan kıyafetler ise kayısı rengi, portakal rengi, açık yeşiller, bej, taba ve açık kahve renkleridir.


http://img59.imageshack.us/img59/8742/screenshot6au.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/3604/screenshot7in.jpg

Kış İnsanı
Genelde koyu saç ve ten rengine sahiptir ama beyaz ten ve koyu saçlı kış insanları da vardır. Güneşin etkisini uzun süre taşırlar, bronzlukları kalıcıdır. Kış insanına yakışan saç renkleri; küllü kumral, morumsu kızıl ve küllü platin röfledir. Yakışan kıyafet renkleri ise mor, fuşya, lacivert, koyu pembe, beyaz ve koyu gridir.


http://img703.imageshack.us/img703/6613/screenshot8ri.jpg
http://img714.imageshack.us/img714/3103/screenshot9nz.jpg

Sonbahar İnsanı
Kendisine yakışan saç renkleri; koyu karamel, koyu bakır, koyu çikolata, koyu dore sarı, bal renkleridir. Sonbahar insanına yakışan kıyafetler ise kahvenin her tonu, yeşil, taba, turuncu, kiremit rengi ve toprak tonlarıdır. Yaşları ilerledikçe ciltlerinde esneme ve çizgiler başladığında açık renkleri seçmelidirler. Bir sonbahar kadını yaşı ilerledikçe ilkbahar kadınının renklerine daha ağırlık vermelidir çünkü saç rengi koyulaştığında ten rengi daha açık görünür ve yüzdeki deformasyon ve çizgiler daha çok ortaya çıkar. Ayrıca yaş gereği oluşan beyaz saçları daha iyi kamufle etmek için saç rengini açık kullanmalarında fayda vardır.


http://img560.imageshack.us/img560/4297/screenshot10sy.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/3252/screenshot11pd.jpg