bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > Bakımlı Dergi

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et

 

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15-04-2010, 09:42   #11 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı Bakımlı dergi 1. Sayı


Bu topuzlar bu yil cok revacta ister gunluk kullanin isterseniz ozel ama topuzunuz olsun bayanlar....


SACLARIM CABUK UZASIN DIYORSANIZ BU YAZIYI KACIRMAYIN GUZEL BIR KAYNAK OLDUGUNU DUSUNUYORUM...

1- Düzeni aralıklarla kestirmek saçın çabuk uzamasını sağlamıyor ancak bir anda 4-5 cm birden kısaltımasına engel oluyor.
Bu düzeltmeler sadece saçınızın sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor.

2- Saç ürünlerine yüklenmek ve saçtaki nemi yok edecek şekilde ısı veren gereçler kullanmak tutamlarınızın uzamasını engeller. Bu nedenle saçlarınıza özel bir bakım uygulamalısınız.

Temiz bir saç derisi için: Bir ölçek hamamelis (cadı fındığı) çiçeğini bir ölçek ağız gargarası ile karıştırın (bu maddeler saç derisini temizler). Bu karışımı sprey formlu bir şişenin içine dökün ve tüm saç derinize sıkın. Beş dakika boyunca masaj yaparak yedirdikten sonra yıkayıp durulayın.


Güçlü ve sağlıklı tutamlar için: Bir bardak zeytinyağını hafif ılıyana kadar mikrodalga fırında ısıtın. Ardından bu yağı nemli saçlarınızın üzerine dökerek tüm tutamlarınıza yedirin. Başınıza havlu sarıp 20 dakika kadar bekletin. Son olarak durulayın şampuanla yıkayıp nemlendirici maske uygulayın.

3- Folik asidi tahminen bu maddeyi oldukça fazla kullanan hamile kadınlarla özdeşleştiriyorsunuzdur. Ancak bu hamile kalmayı destekleyici içerik saçın yapı taşı olan keratin proteininin de oluşmasını sağlıyor. Ayrıca saçların kuvvetlenmesine yardımcı olan çinko biyotin ve demir gibi besleyici içerikleri de kullanmanızda fayda var. Bu maddeleri içerek besin desteklerini edindikten sonra (doktorunuza da danışarak) günlük beslenme düzeninizi tekrar değerlendirin. Kingsley diyetinizde yapmanız gereken ilk değişikliğin protein alımını artırmak olduğunu belirtiyor. Günlük yumurta peynir balık tavuk veya hindi tüketiminizi iki porsiyona çıkarmalısınız.

4- Sabah kahvaltı edin. Sabahları enerjiye ihtiyacınız olur eğer kahvaltı etmezseniz saçlarınız sağlığını kaybedebilir çünkü saç foliküllerinin tutamları uzatmak için enerjiye ihtiyacı vardır. Her dört saatte bir mutlaka bir ara öğün tüketin. Fındık badem yeşil sebzeler ve somon saçların uzaması konusundaoldukça işe yarayan besinlerdir.

5- Son olarak rahatlamaya çalışın. Stres sindirim sistemini yavaşlatır ve hormonlarınızı yorarak kan akıiının saç foliküllerine gitmesini engeller. Bu önerileri uygulayarak dört ile altı ay içerisinde gözle görülür bir fark hissedebilirsiniz. Yaza kadar upuzun saçlara sahip olmaya hazır olun.

Uzamayı tetikleyen ufak öneriler

Saçlarınızın uzama hızı size yavaş geliyor veya belirli bir uzunluğa geldikten sonra o uzunlukta takılıp kalıyorsa tutamlarınızı bebek muamelesi yapmalısınız. İşte bunun sebepleri:

Şımartın

İçeriğinde nemlendirici özellikli shea veya avokado yağı bulunan şampuan ve saç kremlerini seçmeye özen gösterin. Bu içerikler tutamlarınızı dolgun gösterir ki bu da saçların gelişimi açısından oldukça önemlidir. Narin saç uçlarının uzamaya fırsatları kalmadan kırılmaları oldukça sık görülen bir durumdur.

Ovalayın

Yüzünüzü temizlemek için onu musluk altına tutmak yetmez öyle değil mi? Aynı şekilde saç derinizin de dokunulmaya ihtiyacı vardır. Saç derisinde biriken kir yağ ve ölü hücre katmanları tutamlarınızın uzamasını engelleyebilir. Bu nedenle saç derinize masaj yapmanız gerektiğini savunan Kingsley uçları yuvarlatılmış bir fırça tercih etmenizi öneriyor. Fırçanız yoksa parmaklarınız yardımıyla duştan önce yalnızca iki dakikanızı saç derinize masaj yapmaya ayırabilirsiniz.

Tarz yaratın


Kullandığınız ısı kaynağı aletler ve saç fırçaları tutamlarınızın üzerinde bulunan koruyucu kalkanı yıpratır. Yıpranan saçlar da kolayca kopmaya meyilli hale gelir. Bunu engellemek için saçlarınızı yalnızca geniş dişli bir tarak ile açın ısıya karşı koruyucu saç ürünleri kullanın ve pazar günlerini saçın için de tatil edin. Tutamlarınızı haftada en az bir gün saç kurutma makinesi veya maşadan mahrum etmek bile saçların sağlığı açısından fayda sağlar. Kolay dalgalar için nemli saçlarınızı örebilir böylece doğal dalgalar yaratabilirsiniz.

Acil yardım


Saç renginize göre yaptıracağınız ek saçlar doğal görünümlü uzun tutamlara kavuşmanızı sağlayabilir. Bu saçlara sahip olmak için kuaförünüze danışmakta fayda var.

Takmaya başlamadan önce ekleri istediğiniz forma sokun (düz veya dalgalı). Ardından saçınızın büyük kısmını tepenizde toplayın.

Eklentileri takacağınız tutamları krepe yaparak saçların kaymasını engelleyin. En uzun ek saçı başınızın arkasında tam olarak sabitleyin.

Yanlardan birer tutam saç alın ve yan klipsleri bu bölgelere tutturun. Eklentiler gözünüze uzun geliyorsa ucundan bir miktar kesebilirsiniz.

Tepede topladığınız tutamları serbest bırakın. Üstte kalan tutamları saçınızın geri kalanına uyacak biçimde şekillendirin.

KIRIKLIKLAR ICIN YENI BIR ONERI BULUS DAHA BAYANLAR SOMON BALIGI SUTU BILGI KAYNAGI SAGLAM UMARIM KALICIDIR VE ISIMIZE YARAR....

Somon balığı sütünden elde edilen somon DNA’sı ile cildin kendini yenilediğini ve gençleştiğini belirten Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Neslihan Dolar ekliyor: “En etkili anti-aging yöntemlerden biri olan somon DNA’sı; hacminin 10 bin katı suyu tutarak derinin nem dengesini sağlar. Yıpranan ve kuruyan ciltleri tedavi eder. Sarkma başlangıcındaki derin kırışıkları önler. Yılların birer kanıtı olan göz çevresinde oluşan kazayağı kırışıklıkların gözaltı torbalarının alındaki ve dudak kenarındaki çizgilerin oluşumunu önler.”

Yıllara meydan okuyan kadınların kırışıklıkları somon sütüyle durdurabileceklerini belirten Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dolar; somon DNA’sı ile uygulanan mezolift (yüz gençleştirme) yöntemi hakkında bilgiler verdi:

DERİMİZ ABLUKA ALTINDA!

İnsan derisi diğer tüm organlar gibi kronolojik olarak yaşlanır. Bu durum; zamana bağımlı bir süreç olup kaçınılmazdır. Ancak diğer organlardan farklı olarak deri doğrudan dış dünya ile karşı karşıyadır ve çevresel hasarın etkisiyle de yaşlanır. İnsan derisinin yaşlanmasında en önemli çevresel faktör de güneşten yayılan ultraviyole ışınlarıdır. Ultraviyole ışınları; üst tabakayı geçerek derinin alt tabakasındaki yapısal elemanlara ulaşır. Burada birikim etkisiyle kalıcı değişikliklere neden olur.

Derinin yaşlanmasındaki bir diğer önemli çevresel faktör de sigara! Sigara; hem doğrudan cildi etkileyerek hem de steroid ****bolizmasıyla etkileşime girerek dolaylı olarak etki gösterir. Sigara; serbest radikal oluşumunu uyarır ve güneş ışınlarının yaşlanma üzerine olan etkisini hızlandırır.

YERÇEKİMİNE YENİK ÜSTÜM BAŞIM!

Kısacası; dış etkenler sigara güneş ışınları ve stresin etkisi yaşlanmayı hızlandırır. Yaşlanan deride birtakım değişiklikler göze çarpar. Bunlardan en önemlisi; kuruluk kırışıklık ve lekelerin artmasıdır. Kuruyan deri kırışır kırışan deri de daha çok kurur ve bu durum bir kısır döngü halini alır. Yaşlanan deri aynı zamanda mat ve soluk bir görünüm alır elastikiyeti azalır ve tonus (derinin sıkılığı) kaybı olur. Yerçekiminin etkisiyle de zamanla deride gevşeklik ve sarkma oluşur. Bunun dışında deri görüntüsünün bozulmasından kaynaklanan psikolojik problemler; kişinin sosyal ilişkilerini işlerini imajını ve sonuç olarak sağlığını etkileyebilir.

Deri yaşlandıkça dokuların kan dolaşımı ve hücrelerin oksijenlenmesi azalır. Dolayısıyla hücrelere zarar veren serbest radikallerin ortamdan uzaklaştırılması zorlaşır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte DNA’da da bozulma gözlenir. Oysa DNA; hücrenin kopyalanmasını ve genetik materyalin yavru hücrelere geçişini sağlar. Tüm canlılarda aynı kimyasal yapıya sahiptir ve protein sentezini yönlendirir. Bir hücrenin gelişip yaşamasını sağlayan olayları yönlendirir.

YILLAR DNA’YI DA BOZUYOR

Ancak yaşlanmanın etkisiyle hayati önem taşıyan DNA da zamanla bozulur ve bilgi aktarma hücrenin kendini yenileme ile onarma yeteneği azalır. Yaşlanma sürecini belirleyen en önemli unsur; iç ve dış faktörlerden kaynaklanan DNA harabiyetidir. Yaşlılarda hücre yenilenmesi ve DNA onarım oranı azalır; böylece deri kanserinin gelişim riski de artar.

Oysa günümüz insanları artık yaşlanmayı sineye çekmek yerine mücadele etmeyi tercih ediyor! İnsanların yaşam süresinin uzaması görünüme verdiği önemin artması ile yaşlanma sürecini yavaşlatma ve geciktirme konusundaki çalışmalara sürekli yenileri ekleniyor.

SOMON BALIĞI YAŞLANMAYA KARŞI!

Tüm bu korkutucu süreçlerin önüne geçmek için anti-aging tedavi modelleri geliştirilmiştir. Bu anti-aging tedavi modelleri arasında son zamanlarda başarıyla uygulanan somon DNA’sı ile yıllara meydan okumak mümkün. Cildin yaşlanmasını önleyen mucize bir madde olan Somon DNA’sı ile uygulanan mezolift (yüz gençleştirme) yöntemi kırışıklıkları durduruyor! Günümüzde kırışıklıkların tedavisinde somon DNA’sı ile gerçekleştirilen mezolift yöntemi başarı ile kullanılıyor. Somon DNA’sı; stres hava kirliliği sigara alkol ve güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemi. Hayli etkili sonuçlar alınabilen yöntemde; somon sütünden elde edilen ve insan DNA’sına çok benzeyen yüksek polimerize DNA kullanılır.

Somon balığının sütünden elde edilen ve insan DNA’sı ile aynı kimyasal yapıya sahip olan Somon DNA’sı; mezolift yöntemiyle deri içine verildiğinde cilt kendini yeniler ve gençleşir. Çünkü DNA yüksek oranda su tutucudur; hacminin 10 bin katı suyu tutarak derinin nem dengesini sağlamaya yardımcı olur. Unutmamak gerekir ki; derinin nemlendirilmesi kırışıklığın önlenmesinde ilk ve en basit adımdır.

KAZAYAKLARINA TORBALARA VE ÇİZGİLERE VEDA


Somon DNA’sının güneşin zararlı UV ışınlarını absorbe etme kapasitesi de çok yüksektir; dolayısıyla güneş ve/veya sigara nedeniyle bozulan ve kuruyan ciltleri tedavi eder derinin tekrar nemli canlı ve parlak görünümünü kazanmasına yardımcı olur. Derinin tonusunu ve elastikiyetini artırarak sarkma başlangıcındaki derin kırışıklıkların önlenmesinde de kullanılır. Ciltteki yaşlanmayı geciktirir. Kırışıklıkları tıbbi anlamda tedavi eder. İnce ve kuru ciltlerdeki göz çevresinde oluşan kazayağı kırışıklıkları giderir. Alındaki yılların izlerini gösteren yatay çizgileri hafifletir. Kadınların korkulu rüyası gözaltı torbalarını ve yaşlanmanın belirtisi olan dudak kenarlarındaki çizgileri önlemeye yardımcı olur.

YAZ BİTİMİNDE SOMON DNA’SI İYİ GELİR


Somon DNA’sı; ince ve çok küçük iğneler yardımı ile mikrodolaşımı ve oksijenlenmeyi artıran maddelerle birlikte deri altına enjekte edilir. İşlem ağrısız olup anestezi gerektirmez. 15-20 dakika süren seans sonrası kişi günlük aktivitesine devam edebilir. Seans aralıkları; kişinin cilt yaşı ve cilt tipine göre ayarlanmakla birlikte genellikle ayda bir veya iki defa uygulanır. Daha sonrasında ise üç ayda bir uygulama yapılır. Bazen cildin ihtiyacına göre kombine tedaviler de uygulanabilir. Somon DNA’sı uygulaması; rahatlıkla diğer tedavilerle birlikte yapılabilir.

İlk seanslardan itibaren deride canlı ve parlak görünüm fark edilmeye başlar daha sonra zamanla DNA tamiriyle birlikte uzun vadeli kalıcı değişiklikler meydana gelir. Somon DNA’sı özellikle yazın nemli ve sıcak hava ile güneşten dolayı yıpranan cildin yenilenmesi amacıyla; 30 yaşından sonra kırışıklık kuruluk sarkma ve lekelenme problemi olan herkese güvenle kullanılabilir. Günümüzde anti-aging amaçlı kullanılan somon DNA’sı; uygun vakalarda uzman ve deneyimli hekimler tarafından uygulandığı takdirde son derece başarılı sonuçlar elde edilebilir.
Bakımlı dergi 1. Sayı


SACLARIM CABUK BEYAZLIYOR DIYORSANIZ SUNA DUMANKAYANIN BU KARISIMINA BIR BAKIN DENEYIN DERIM...

Bakımlı dergi 1. SayıSuna dumankaya Erken beyazlayan saçlar için formül

Saçlarınız beyazlıyorsa size göre formül..

Malzemeler

* 1 adet soğan.
* 1 adet sarımsak (5 tane).
* 1 yumurta sarısı.

Uygulama : Soğan ve sarımsağı ezdikten sonra yumurta sarısını da ilave ederek saçlara boya sürer gibi sürün. 30 dakika sonra yıkayın.
Bakımlı dergi 1. Sayı


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 4 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), jumaru (16-04-2010), Jülyet (15-04-2010), mormavi (16-04-2010)

Alt 15-04-2010, 09:43   #12 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Her zevke hitap edecek olan Bikini ve mayolar bayanlar yine plajlarda havuz kenarlarinda tum aliciligiyla karsimizda

Degisik markalarla tasarlanmis bu mayolar hem saglikli hem cok rahat ve tabi uzerinize alacaginiz uyumlu bir pareoyla havaniza hava katacak benden soylemesi...


Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. SayıBu resim küçültülmüştür. Gerçek boyuta dönmek için tıklayın. 1024x683. Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. SayıPIJAMALAR.....


Sortlu gecelik ve pijamalar biliyorum ki her bayanin vazgecilmezidir hatta bazilarimizda hastalik derecesine bile gelebilmektedir

Mutlu bir uykunun sirri gece yataginda bile guzel giyinebilmektir benden soylemesi uygulamasida sizden hanimlar....

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 4 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), jumaru (16-04-2010), Jülyet (15-04-2010), mormavi (16-04-2010)

Alt 15-04-2010, 09:44   #13 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Bakımlı dergi 1. Sayı


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 3 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), Jülyet (15-04-2010), mormavi (16-04-2010)
Alt 15-04-2010, 09:45   #14 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

ÜYELERİMİZE SORDUK!!!EŞİNİZ SİZİ ALDATSA VE SİZ BUNU HİSSETSENİZ NE YAPARDINIZ?

Sanemmm

Bu konuda kesin bir şey söyleyemem tamamen o anki şartlara bağlı...Çocuk kariyer vb gibi...Ama benimde hiç sevmediğim fedakarlık ve sadakat tutkum vardır.Eğer aldatma durumundan önce yeterince değerli olduğumu hissetmişsem ve o kişi bunu hata olarak görüyorsa hatasız kul olmaz derim affederim.Tabi hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

Sahranil

Valla büyük konuşmayayım ama öyle bir şey olursa kararım açık ve net.Herkes kendi yoluna ama önce emin olurdum öyle kaybeden o olur ben değil…

Jumaru

İnan ne yapacağımı kestiremiyorum ama ben öfkemi kontrol edemem önce kocamı öldürürüm sonra o şıllığın icabına bakarım ama Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın :).


Admin

Bu zor bir soru başa gelmeden sağlıklı bir cevap verilebileceğini sanmıyorum. Problem ilk karşıma çıktığında o anki durumumuzu düşünürüm. Çocuk var mı? Hayatın neresindeyiz? ... Bunun yanında aldatmanın boyutuda önemli tabi... Kabul edilebilecek şeyler vardır kabul edilemeyecek şeyler vardır. Aldatmalarda sınıf sınıftır sizde bilirsiniz...

Hani düz mantıkla kesinlikle boşanmayı düşünürüm. Büyük ihtimal böyle de yapardım zaten fakat dediğim gibi yukarıdaki durumları da göz önünde bulundurmak lazım.


Daywest

Böyle bir durum başıma gelse o anda olay biter. Bu bir hata değildir telafisi olmaz. Teşekkürler.


nurküllü

Eğer beni eşim aldatıyorsa bana karşı hiçbir duygusu kalmamış demektir.Birazda düşünürüm.Acaba ben nerde bir hata yaptım da böyle bir şeye ihtiyaç duydu...Nedenniçin diye ilk önce kendimi sorgularım....
Böyle bir şey yaptıysa evliliğimize de bir saygısı kalmamış demektir....Ama unutmamak gerekir ki Buğday eken buğday biçer..Hiçbir zaman biçilen arpa olmaz....
Teşekkürler.....

Mormavi

Hayatimda affedemeyeceğim tek şey ihanettir.

İncitanesi

Hissedersem elimden bir şey geleceğini zannetmiyorum kızarım küserim tavır yaparım ama bir yere kadar çünkü işin içinde iki çocuğum var aile ortamında anne baba birlikte yaşamaları için elimden geleni yaparım
ama tekrarında bu söylediklerimin geçerli olmayacağını düşünüyorum

nimlahza

Eğer beni aldatıyorsa zaten artık beni sevmiyor demektir.Beni sevmeyen bir erkekle de yaşamanın yaşamaya çalışmanın bir anlamı yok der ve evliliğimi bitiririm.Konu SÜKÛT tarafından (15-04-2010 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir..
SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 6 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), incitanesi (16-04-2010), jumaru (16-04-2010), Jülyet (15-04-2010), mormavi (16-04-2010), nurküllü (20-04-2010)
Alt 15-04-2010, 09:45   #15 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Bakımlı dergi 1. Sayı


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 3 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), Jülyet (15-04-2010), mormavi (16-04-2010)
Alt 15-04-2010, 09:46   #16 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

ARTIK ADET DONEMINIZ KONFORLU MUTLU VE HUZURLU GECSIN BAYANLAR BUNUN ICIN COK GUZEL BIR YAZI YAZILMIS VE BENDE SIZLERLE PAYLASMAK ISTEDIM...


Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Asena Ayar adet döneminde kadınların yaşadığı rahatsızlıklar ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.


Bazı kadınlarda adet dönemi ile ilgili yakınmalar kişinin günlük yaşantısını etkilemezken bazılarında ise depresyon da dahil olmak üzere çok ciddi şikayetler ortaya çıkabilir…

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Asena Ayar adet döneminde kadınların yaşadığı rahatsızlıklar ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

ERGENLİKTEN MENOPOZA SANCILI GÜNLER

Premenstrüel sendrom (PMS) menstruasyon yani adet görmek ile ilintili şikayetlerdir. Şikayetler adetten bir ya da iki hafta önce yumurtlamadan hemen sonra başlar ve adet döneminde de birkaç günü etkiledikten sonra geçer. Üreme çağındaki herhangi bir yaşta başlayabilir ve her kadın tarafından farklı yaşanır. Menopozun başlaması ve adet görmenin bitmesiyle PMS geçer. PMS ve adet sancıları birlikte olabilse de; birliktelik sıklığının değişmesi farklı mekanizmalarla ortaya çıktığını düşündürmektedir.

Premenstruel sendrom sebepleri tam bilinmemekle beraber; adet döneminde seviyelerinde dalgalanmalar görülen hormonlara kadının verdiği normal dışı yanıtla açıklanmaktadır. Stres ve duygusal faktörler PMS’e sebep olmaz ancak durumu daha olumsuz hale getirebilir.

EN SIK GÖRÜLEN BELİRTİLER: HALSİZLİK HUZURSUZLUK VE RUH HALİ DEĞİŞİKLİKLERİ

Tanıyı koyacak herhangi bir kan testi yoktur. Şikayetlerin günlük kaydı ve bunların hayatı etkileme derecelerinin belirlenmesi tanıyı koymada takip edilecek en önemli yoldur. Akne göğüslerde şişkinlik ve hassasiyet halsizlik uyku düzensizlikleri mide şikayetleri kabızlık ya da diyare gibi bağırsak alışkanlıklarında değişiklikler kas-eklem ağrıları konsantrasyon güçlüğü ruh hali değişiklikleri ağlama krizleri huzursuzluk depresyon sıklıkla görülen şikayetlerdir.

KADINLARIN % 85’İ ETKİLENİYOR


Kadınların yüzde kaçının PMS’den etkilendiğini belirlemek zordur. ACOG(Amerikan Jinekoloji ve Obstetrik Komitesi) verilerine göre kadınların %85’inin aylık adet döngülerinde en az bir şikayetten etkilendiği tahmin edilmektedir. Çoğunluğu bu şikayetleri kolayca atlatırlar ve tedaviye ihtiyaç duymazlar. Ancak adet gören kadınların % 3-8’i PMS’in daha şiddetli bir formundan rahatsızdır. Bu gruptaki kadınların hayatları şikayetlerinin şiddetiyle o dönemde sekteye uğrar ve hayat kaliteleri düşer. PMS genellikle 20’li yaşların ortalarında 40’lı yaşların başlarında olan kadınlarda ailesinde depresyon hikayesi olanlarda daha sık görülmektedir.

KAFEİN SİGARA VE ALKOLDEN UZAK DURUN
Her kadına farklı yaklaşım gereklidir. Birine iyi gelen diğerinde faydasız olabilir. Doktora gitmeyi gerektirmeyecek hafif şikayetler varlığında alınacak küçük önlemler ve yaşam şeklindeki basit değişiklikler yararlı olabilir. Her gün kalsiyum D vitamini ve folik asit içeren vitaminler almak düzenli egzersiz yapmak sağlıklı beslenmek (meyve sebze tam tahıllı yiyecekler) şekerli tuzlu yiyeceklerden kafeinden sigaradan ve alkolden uzak durmak düzenli ve yeterli uyumak stresle baş etmenin yollarını bulmak bu dönemde şikayetlerin hafiflemesini sağlayabilir. Daha kötü durumlarda doktora danışılması lüzum görülürse reçeteli ilaçlar kullanılması uygun olabilir.


Dr. Cenk KiperKonu SÜKÛT tarafından (15-04-2010 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir..
SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 4 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), jumaru (16-04-2010), Jülyet (15-04-2010), mormavi (16-04-2010)
Alt 15-04-2010, 09:48   #17 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

EV DEKARASYONUNA GÖZ ATIN
İspanyol tasarımcı Oscar Diaz tarafından geliştirilen ilginç bir takvim.Tasarımcısı Diaz’ın “Ink Calender” adını verdiği takvimin çalışma mantığımürekkebin şişesinden sayısal şekilli özel bir kağıt tarafından emilmesi ve bir aylık süreç içerisinde yol alması üzerine kurulmuş.

Mevsimine göre renk değiştiren takvim Aralık ayında lacivert ikenbahar ve yaz aylarında ise kırmızı ve turuncu tonlarında mürekkep emiyor.bENCE HARIKA BIR TASARIM OLMUS DEGISIKLIGI SEVEN BAYANLAR ICIN GUZEL OLMUS DIYORUM

Bakımlı dergi 1. Sayı


Bakımlı dergi 1. Sayı


Bakımlı dergi 1. Sayı
Bu güzel ve dekoratif tasarımlar ernest perera tarafından tasarlanmış.
Bakımlı dergi 1. Sayı BENCE MADA VE SEHPA UZERINDEKI DURUSUNDAN DAHA GUZEL OLMUS BOYLE HEMDE DUVARLARIMIZ SENLENSIN ARKADASLAR NE DERSINIZ...


Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 4 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), jumaru (16-04-2010), Jülyet (15-04-2010), mormavi (16-04-2010)
Alt 15-04-2010, 09:49   #18 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Bakımlı dergi 1. Sayı


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 3 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), jumaru (16-04-2010), Jülyet (15-04-2010)
Alt 15-04-2010, 09:52   #19 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

2010 NİSAN AYI BURÇ YORUMLARI
Bakımlı dergi 1. Sayı
SEVGİLİ KOÇ
Yeni Ay bu sizin burcunuzda ve yılın en önemli ayına girdiniz sevgili Koç.
Kişisel gelişiminizi istediğiniz seviyelere çıkarabileceğiniz ve bu konuda karşınıza çıkan seminer yada sohbetleri değerlendirebileceğiniz bir aya girdiniz. Duygusal ilişkilerinizdeki olumlu grafik bu ay sizi destekleyerek iyi bir ruh hali içinde olmanızı sağlayacak. Kendinize vakit ayırın masaj yaptırın. Kendinize yeni cilt bakım ürünleri yada koku alın. Kısacası kendinizi ödüllendirin. Hatta kendinize aldıklarınızı hediye paketi yapın. Ve açmak için bekleyin. Mars ‘ ın 3. evinizdeki ziyareti ile sizde pek çok yere gidebilirsiniz. İyi bir seyahat yapabilir orada kendinize özel zaman ayırabilirsiniz. Sizin için özenle hazırlamış lezzetli ama diyet yiyeceklerden bir seyahat kürü yapın. Bedeninize sağladığınız özen ile sağlıklı ve yenilenmiş olarak geri dönün. Eğer seyahatinizi ayın 8 ‘ i ve 10’ u gibi planlıyorsanız seçeceğiniz seyahat firmasına sizi taşıyacak araçlara hizmet kalitesine ve verilen sözlere dikkat edin. Bazıları doğru çıkmayabilir. Yada zannettiğiniz gibi rahat bir ortamda seyahat edemeyebilirsiniz. Bunun için hatta sizi taşıyacak aracı daha önceden görebilirsiniz. Duygusal ilişkileriniz konusunda olumlu gelişmeler ve güzellikler olacak demiştik. Venüs’ ün ay sonuna kadar 12. evinizde bulunması ile özellikle dolunay civarında duygusal bir ilişki ile karşılaşabilirsiniz. Bu zamanda yapacağınız bir seyahatiniz var ise bu geziden bir partner ile bile dönebilirsiniz. Aman sakın kişisel gelişim imkanlarınızı değerlendirmeyi de unutmayın. Özel bir sohbet yada büyük bir seminerde de özel bir kişi ile tanışabilir ve yaşamınızı her iki şekilde de değiştirebilirsiniz. Size yine güzel bir haber verelim ki Venüs ve Uranüs’ün 12. evdeki kavuşumları ayın 18 ‘ i gibi ummadığınız bir yerden para kazancını size getirecektir. Bu hediyenin kıymetini bilin sevgili Koç. Bu ay tüm bu güzel şeyler olur iken biraz kardeşleriniz yada yeğenleriniz sizi biraz üzebilir. Biraz can sıkıcı haberler alabilirsiniz. Ama üzülmeyin tüm ayı gölgeleyecek kadar canınız sıkılmayacak. Satürn’ ün konumu ile alacağınız güzel bir teklif yada iyi bir müşteri iletişimi ile zaten bu ay keyfiniz yerinde olacaktır. Tatile giderseniz 3 Nisan’ dan 9 Nisan’ a kadar buralarda olun çok güzel kariyer haberleri size en az tatil kadar iyi gelecek. 13 Nisan dolunayı ise duygusal olarak da kendinizi iyi hissedeceğiniz bir ay ortasına gireceksiniz.

Bu ay ayrıca düşüncesel düzeyde yenilikler ile karşılaşacaksınız. Daha önce niye aklıma gelmedi ki ? gibi pek çok yeni fikir aklınıza gelecek ve bu fikirlerden verim alacak şekilde kullanabileceksiniz. Kişisel gelişim çalışmalarınızda bu ay gruplara katılmayı tercih ederseniz kalabalık sizi ürkütebilir. Fakat değişim süreçleri sancılıdır. Yeniliklere açık olan kalabalığın sizde yaratacağı strese kulak asmayın ve anlatıcıya odaklanın. Deneyimleriniz size yeni kapılar açacaktır. Plüton’ un yerini zor değiştiren yavaş yolculuğu deneyimlerinizde inançsal olarak sizi değiştirecek fikirlere taşıyacak bir yardımcı. Transit etkilerin de desteği ile zor görünen şeyleri büyük yardımlara çevirebilirsiniz. Bu ay kendinize tanıyacağınız fikirsel yeni destekler daha önce kendiniz için cesaret edemediğiniz konulara karşı cesaret göstermenizi ve adımın kapısına gelmesini sağlayacak. Yaşam amacınızın gizli gerçeklerini görmek için kendinize bir şans tanıyın. Çıkacağınız seyahati gelişiminiz için planlayıp bir ören yerine yada dinsel bir geziye çevirebilir. Farklı yaşam biçimlerinin tarihsel yapısına ziyaretlere gidebilirsiniz. Ayaklarınızı rahat ettireceğiniz bir ayakkabı ve cebinize acıkmalara karşı biraz bisküvi ve çukulata alın ve ören yerine gidin. Doğayı rüzgarı dinleyin. Fısıltılara kulak kabartın. Bakalım evren sizin için ne söyleyecek. Kişisel planlarınızdan çok bireysel iç yapınıza odaklanın. Alışkanlıklarınızı düşünün. Nelerden vazgeçip nelerden vazgeçemediğinizi. Kendinizi başkalarının gözlerinden görün ve kendinize dürüst olun…25 Nisan’ dan Mayıs başına kadar dönemde kendinizi kırlara götürün. Arabaya atlayıp uzaklara götürün ve şehrin yüksek yapılarının stresinden uzaklaşın. Döndüğünüzde yükselmiş bir maaş ile karşılaşabilirsiniz. Maaş ile çalışmayan Koç ‘ lar yeni ve sürpriz bir kazancı ellerine alabilirler. Bu keyifle eviniz ile ilgilendiğiniz için kazancınız hediye gibi gelecek. Bu ay evinizle de ilgilenmek için pek çok fırsat yaratacaksınız. Bunu ayın ikinci yarısını değerlendirerek uygulayabilirsiniz. Zaten bahar geliyor evinizde yapacağınız değişiklikler sizi ferahlatacaktır.
27 Nisan olmuş ve siz hala maaşınızın yükseleceğinden emin değilseniz Yeni ayın etkisi ile üstünüz ile konuşabilir ve bu şansın kapısını aralayabilirsiniz. Bu ay güzel başka bir şey daha var ki kendi doğum ayınız içinde bir dolunay ile ayın 13’ ünde karşı karşıyasınız. Bu da pek çok konuda sonuçlanmalar yaşayacağınızı ve pek çok karar vereceğinizi pek çok verilmiş karar ile karşılaşacağınızı gösteriyor. Tabii ki 13 Nisan doğumlu olanlar bu konuda en çok etkilenen kişiler olacaklar. Zaman zaman hırçın bir doğa gösterebilen Koç burcu olarak dolunayın sonuçları getirdiği dönemde kararlarınızda ani çıkışlarda bulunmayın. Hele hele evlilik yada nişan yada bir ortaklık ile ilgili bir karar söz konusu ise duyacaklarınız geçmişin birikmiş sonuçları olacak. Ayın 13 ‘ ü size bir sonuç olarak geliyor. Duygusal kazanımlarınızı ve verdiklerinizi geriye dönük olarak değerlendirirseniz dolunayda nasıl sonuç alacağınızı öngörebilirsiniz. Yalnız günler geçirdi iseniz bunu 13 Nisan sonrası hafta içinde yeni tanışmalar ve sürpriz karşılaşmalar ile bitirebilirsiniz. Bir partner kalbinizin kapılarını çalabilir. Özellikle 18 Nisan civarı 4 gün önce ve sonrası bahar aşklarına merhaba diyebilirsiniz. Oradan da güzel bir geziye tabii ki.. 13 Nisandaki dolunay esnasında geçtiğimiz 14 Marttaki Ay Tutulmasının izleri ile karşılaşabilirsiniz. Ofisinizde ve iş yerinizde bir karışıklık olabilir. Kendinizi çalıştığınız iş ortamında birlikte çalıştığınız bir hanım işten ayrılabilir. Veya iş ortamındaki karışıklıklardan dolayı aletlerden oluşabilecek teknik arızalar bilgisayarların çökmesi faks makinaların gerekli bilgili doğru zamanda iletmemesi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde sağlığınıza da dikkat etmenizi istiyorum. 2004 Yılının Nisan ‘ ından beri burcunuz ve karşı burcunuzda oluşmuş Yeni ay ‘ lar özellikle kişisel anlamda sizi zor durumda bırakmıştı. Çok sıkıntı çektiniz bazı Koç ‘ lar her ne olursa olsun o çocuksu canlılıklarını kaybetmediler. 13 Nisan Civarında bu yoğun dönemin aşırı gerginliğinden kaynaklanan sağlığınızda bazı bozulmalar görülebilir. 13 Nisan 4 gün önce ve sonrası dahil olmak üzere sağlığınızda oluşabilecek sıkıntılara karşı dikkatli olmanızı önerebilirim. Birlikte çalıştığınız bir insan ile yaşayacağınız gerginlikten dolayı sinir sisteminiz alt üst olabilir. Bu dönemde aşırı neden soruları sormadan kabullenici olursanız iş arkadaşlarınızla aşırı gerginliği azaltabilirsiniz. 8 Nisan günü çevrenizdeki insanlar ile tartışmamaya dikkat edin. Bugünün 1 gün önce ve sonrasında yönetici gezegeniniz Mars Plütona Meydan okuyacak. Bir iş anlaşması veya sözleşmesi yapmak zorunda kalırsanız veya bir kira kontratı karşınızdaki kişilerin taleplerini kabul etmek zorunda kalırsınız. Tüm anlaşma ve görüşmelerinizi ayın 10 ‘ undan önce veya 14 ‘ ünden sonra yapmaya çalışın. Kardeşlerinizden biri ile veya yakın bir komşunuz ile gerginlik yaşamanız da söz konusu olabilir. Size yapılacak haksızlıklara karşı bu dönemde yapacak birşeyiniz olmayabilir. Karşınızdaki kişiler mantıksızca ve dengesiz davranıyor olabilirler. Eğer geçtiğimiz aylar içinde ödemediğiniz bir borç var ise bu dönemde borçluların kapınıza dayandığını görebilirsiniz. Neyse ki 14 Nisanda yönetici gezegeniniz Mars 4. evinize girecek . ailenizden ve yakın aile üyelerinizden yardım alabilirsiniz. Mayıs ayının sonuna kadar Mars ‘ ın buradaki konumu aile üyeleriniz ile fazlası ile yakınlaşacağınızı uzun zamandan beri görmediğiniz ebeveynleriniz ile görüşeceğinizi veya evinizde tadilat yada buna benzer şeyler yaptıracağınızı göstermekte. Bilhassa 15 ve 16 Nisan akşamları aile üyeleri ile buluşmak iletişim kurmak için çok uygun görünüyor. Mars ‘ ın eğer aile üyeleriniz ile aranız iyi ise size çok güzel haberler getireceğinden eminim. 2006 yılının tüm 14 Nisan ‘ ı ile 3 Haziranı arasında yaşayacağınız olaylara önem vermelisiniz. Çünkü Mars 2007 Kasım ayından 2008 Mart ayının sonuna kadar olan dönemde aile yuva ve köklerinizi temsil eden 4. evinizde 4 aylık bir yolculuk yapacak. Karşınıza 14 Nisan ‘ dan itibaren çok olumlu bir ev çıkabilir. Bu evi satın almak için ailenizden çeşitli konularda destekler isteyebilirsiniz. Belki de böyle bir mülkü almak için kredi alacaksınız. Gireceğiniz bir kooperatifte bitiş tarihi 2008 Mart olabilir. Eğer böyle bir kooperatif fırsatı ile karşılaşırsınız hemen alın derim. Çünkü tüm gezegen dizilimleri sizin için olumlu. Bu parayı rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Bazen Mars ‘ ın 4. evimize girmesi ile ebeveynlerimizden biri ile sağlığı ile ilgili bir problem yaşayabilirsiniz. Bu yaşayacağınız problemi çok dikkatli bir şekilde takip edin. Şu an çok ciddiye almanız gerekmese de Kasım 2007 ‘ den sonra bu kronik hastalığın tehlikeli olacağını unutmamalısınız. İş ve kariyer yaşamınızda da Mars ‘ ın etkisini göreceksiniz. 5 Nisan 11 Nisan ve 24 Nisan civarında iş yaşamınız ile ilgili olumlu ve beklenmedik haberler alabilirsiniz. 27 Nisan ‘ da oluşacak olan Boğa burcu yeni ayı ile iş yaşamınızda yeni bir devre başlayabilir. Önümüzdeki ay maddi kazançlarınız Satürn’ ün olumsuz etkilerine rağmen azda olsa artacaktır. En yukarıda yazdığım gibi 18 Nisan ‘ ı sizin için sevgi ile bekliyorum. Doğum günün kutlu olsun sevgili Koç….Mutluluklar ile kal.
SEVGİLİ BOĞA
12. evinde olacak yeni ay ile bazı gizli kalmış gerçekleri açıkça görebileceğin bir aya giriyorsun. Senden gizlenmiş aile ve yuvada sana aktarılmamış bazı bilgiler bu ay karşına çıkabilir. Daha önce genetik olmadığını düşündüğünüz bir yakınınızın rahatsızlığının genetik olduğunu öğrenip kendinizi akrabalık bağı nedeni ile doktorda bulabilirsiniz. Zaten bu ayın 2. yarısı kendi sağlığınız ile ilgili bir check-up yaptırırsanız beden sağlığınız ile ilgili göstereceğiniz özen size çok iyi gelecek. Bazı şeyleri netleştirebilir. Sağlığınız ile ilgili merak ettiğiniz bazı şeyleri bu ay açıklıkla öğrenme şansı elde edebilirsiniz. Bu ay birazda dinlenmek isteyebilirsiniz. Yeterince yorulduğunuzu düşünüyorsunuz. Bir nefes almak tüm olan bitenleri yeniden değerlendirmek ve bir s vermek size iyi gelecektir. Bu ay ayrıca güzel olan bir şey var ki tüm arkadaşlarınız ile güzel vakit ve hoş sohbetler geçirebileceksiniz. Onlardan pek çok yardım alabilir ve güzel paylaşımlara girebilirsiniz. Maddi harcamanız bu ay çok . Gezilerinizi ufak ziyaretleri sağlık harcamalarını iyi planlayınız. Ay sonunda geri dönüp baktığınızda faturaya şaşabilirsiniz. Ufak gibi görünen harcamalar göl haline gelmiş sizde boğuluyor olabilirsiniz. Bu konuda özellikle sizi ayın 13 ‘ ü konusunda uyarırım. Sağlığınızda bu gün özel bir gün. Değişikliklere hazır olun. Canınızı sıkacak konulara karşı tepkilerinizde dikkatli olun. Ne incinin ne incitin. Banka kredisi yada kredi kartı borcu olarak ödenmemiş olduğuna dair extreler elinize geçebilir. Bu nedenle sakin olun ve üzülerek kendinize de zarar verebileceğinizi unutmayın. Önemli projelere imza atabileceğiniz bu ayda sağlıklı ve zinde olmalısınız. Tüm sorunların geçici olacağını unutmadan neden olup bittiğine odaklanın ve tekrar etmesini engelleyecek önlemler alın. Yükünüzü hafifletmek ve daha fazla istediğiniz gibi çalışabilmek ve/veya dinlenebilmek için bir yardımcı bulma şansınız var. Bunu iyi değerlendirin. Bazı işler konusundaki güvenilir biri ile paylaşım sizi biraz rahatlatacaktır. Fakat maddi olarak ödemeyi taahhüt edeceğiniz maaş konusunda dikkatli olun. 6 Nisan ile 14 Nisan arasında beklenmedik olarak karşınıza çıkan harcamalar uzun vadeli kararlarınızdaki ödemeleri sıkıştırabilir. Acil karar vermeyin ve iyi bir plan yapın. Bu ayın iş temposu gayet iyi ve verimli. 19 Nisan biraz önce ve sonrası aniden karar vermek zorunda kalacağınız bir teklif ile karşılaşabilirsiniz. Şimdiden iş hayatında kendinizden neler beklediğiniz düşünün. Hemen aynı günlerde 20 Nisan ve civarı güzel bir tanışma hayatınızı renklendirebilir. Gelen ani ödemeler sizi sinirlendiren unutulmuş faturalar şişmiş bir kredi kartı borcu sonrası ne yapacağınızı düşünür iken 27 Nisanda olacak olan Yeni ay bazı konularda size cesaret verecektir. Fakat patronunuzdan maaş konusunda olumlu bir tepki almak istiyorsanız 27 Mayısta tekrar edecek olan Yeni aya kadar sabredin. O zaman daha iyi bir sonuç alacaksınız.
27 Nisan size bazı konularda cesaret verir iken aile içi sohbetleri de hareketlendirecektir. Arkadaşlarınız ile yapacağınız özel sohbetlerde güzel fikirler alabilir ve sizde grup içindeki bazı anlaşmazlıkları giderebilirsiniz. Büyük resmi daha iyi görme kabiliyetiniz keskin bir zeka size yol gösterecek ve detayları arasında boğulmadan kararların ve sıkıntıların anlaşmazlıkların arasından sıyrılıp çıkacaksınız. Arkadaşlarınız gibi aile üyeleri ile kurduğunuz bu ayki ilişkilerde size ihtiyaçları olduklarını göreceksiniz. Fikirleriniz sohbet için onlara vakit ayırmanız iyi gelecektir. Sizinde kendinize katacağınız güzel fikir ve yenilikler var ancak bu ay onların size daha fazla ihtiyacı var. Bu ay biraz duygusal olabilirsiniz. Bu yüzden özel sohbetler hem çekici hem de ürkütücü gelecektir. Değişimden korkuyorsunuz. Bu yüzden gruplar içinde kalmak daha güven verici gelecektir. Fakat size tavsiyem bireysel ilişkiler de size iyi gelir. Hem başkalarına ayırdığınız vakit ile kendinizi önemsenmiş görecek teşekkürlerden büyük keyif alacaksınız. Bu iyi bir duygu buna izin verin. Olduğunuz halde kalmak pek bir şey yapmamak konusunda kararlı ve yalnız kalmayı bu ay için tercih ediyorsanız meditasyon için kendinize vakit ayırın. İçe dönün ve zamanın kalitesini yükseltin. Kendinize yeni bir kapı aralamış sağlık ve paranın üzerinizde yarattığı sıkıntıyı kabul etmeye ve geçici olduğunu görmeye çalışın. Yok artık yalnızlık canınıza tak dedi ise 3 Nisan 4 Nisan ve 5 Nisan gündüz ve gece görüşmeleri bir ilişkiye sebebiyet verecek bir sohbeti başlatabilir. Bu günlerde bir şey olmaz ise 20 Nisan ve civarı yine size şans tanıyacak. Havalar artık keyifli bir hale geliyor kendinizi göstermeye başlamalısınız. Partneri olan Boğa burçları 17 Nisan haftası partneri ile özel bazı kararlar alabilir. İlişkileri hakkında güzel ve rahatlatıcı sohbetler edebilir ilişkiye artık 3 kişi devam etmenizin kararı ile yeni bir bebeğin minik elbiselerinden bahsetmeye başlayabilirsiniz. Yada nişan veya evlilik kararı da alabilirsiniz. Bunun akabinde Yeni ay ile hareketlenecek aile içi sohbetler ve özellikle anne baba ile bu konuyu konuşurken heyecanlanmayın. Anne ve babanız çocuğun bakımı ile ilgili erken telaşlanabilir geleceği ile ilgili sizi sorgulayabilirler. Geçim derdi ile ilgili dertlenebilir nasihatlerde bulunabilir yada olmamış bir düğüne katılacak davetlilerin kavgasını yapabilirler. Kırılmayın dinleyin ve tartışmayın.
Bu ay özellikle sosyal ilişkiler çok iyi görünüyor. Yönetici gezegenin Venüs ‘ ün Uranüs ile 17 Nisan civarında kavuşumu sosyal çevrende hareketlenmeye sebebiyet verecek. Önemli sürprizler yaşayabilirsiniz. İlişkileri olmayan Boğa burçları yeni bir aşk ilişkisine 17 Nisan ve 29 Nisan arasındaki dönemde girebilir. 22 Nisan Cumartesi ilişki için çok kaliteli bir gün. Yeni başlangıçlara sebebiyet verebilir. Venüs ile Uranüs ‘ ün 11. evinizde buluşması kariyer evinizin yönetici gezegeni ile kendi yöneticinizin birbiri ile flört etmesine sebebiyet verecek. Bu da katılmış olduğunuz bir parti veya toplantıda yada yakın arkadaşlarınla çıktığın kısa bir gezide bir iş teklifi alabileceğini gösteriyor. Bu sürpriz bir teklif olacağı için seni şaşırtabilir. 14 Nisan ‘ dan sonra olayların hızla şekilleneceğini göreceksin. Yeni insanlar ile tanışabilirsin. İş arkadaşlarından birinin Neptün’ ün etkisi ile sana aşık olduğunu öğrenirsen hiç şaşma. 20 Nisan Venüs ve Jüpiter ‘ in birbirine çok olumlu bir açısı var. 20 Nisan günü ve 22 Nisan günü arasında biri ile tanışırsan aranızda çok özel bir çekim hissedeceksiniz. 4 Mayıs ile 10 Mayıs arasında doğan Boğa burçlarımızın da bu etkiden çok daha yoğun olarak tüm boğa burçlarımız bu dönemden etkilenecekler. Mars ‘ ın 13 Nisan ‘ da yolculuklar sözleşmeler evinize girmesi ile beraber maddi ve ekonomik zorlanmalarınız ve aşırı harcamalarınız hızla bitmeye başladı. Yalnızca bundan önce 8 Nisan ‘ a çok önem verin. 8 Nisan ‘ da maddi olarak ciddi bir baskı görebilirsiniz. Ve daha önce söylediğim gibi ödenmemiş bir kredi kartının ekstresi ile karşılaşabilir bankanızda para olmasına rağmen bir çekinizin karşılıksız çıktığını öğrenebilir veya laf anlatmakta zorlandığınız bir sigorta eksperi ile karşılaşabilirsiniz. 8 9 Nisan günleri parasal konularda keyfiniz kaçacak gibi.
13 Nisan civarında iş yaşamınızdaki önemli bir dönem bitecek. Plüton ‘ un buradaki etkisi 8 Nisan ‘ ki tüm problemleri hızla azaltacaktır. Bu dönemde bir banka kredisi alabilir veya borçlarınızı ödemek için güçlü yakın bir dostunuzdan destek alabilir. Bir borcu rahatlıkla kapatıp bir dönemi bitirebilirsiniz. Neptün ‘ ün devrede olduğunu unutmamalısınız. Bu dönemde ofis içi gerginliklere karşı dikkatli olmalı. Birlikte çalıştığınız insanlar ile gerilmemelisiniz. Mars ‘ ın 3. evinize gelmesi ile beraber artık kısa seyahatleriniz 3 hazirana kadar artacaktır. Mars ‘ ın buradaki yoğun etkisi sizi yoğun bir iletişim trafiği içinde bırakabilir. Telefon fax ve mail trafiğinden çok yorulacaksınız. 27 Nisan ‘ da burcunuzdaki yeni ay bu yılın en önemli dönemlerinden birini getirecek. Bu da Mayıs ayının Nisan ayından çok daha hızlı ve olumlu gelişimlerine sebebiyet vereceğinin bir göstergesi . Yeni ayın Satürn’ e zararlı açılarda bulunması yüzünden ev ile ilgili bir problem ile karşılaşabilir bunun yanında kardeşleriniz problemlerinden dolayı anne ve babanızın 27 Nisan civarında bazı zorluklar yaşadığını görebilirsiniz. 18 Nisan Venüs ile Uranüs ‘ ün sosyal çevrenizi umutları arkadaşlıkları temsil eden bölgede kavuşması bugün ve takip eden birkaç gün boyunca sosyal ortamlara davet edilebileceğini gösteriyor. Bu gün bir dilek tutun. Yani 18 Nisan ‘ da. Veya dua edin. Mayıs ‘ ın ilk haftası gibi dileğiniz ile ilgili olumlu haberler alacaksınız. Bana inanın. Yalnızca siz safça kalbinizi evrene açın. 19 22 Nisan arasındaki dönemde karşınızdaki kişiler ile veya eşiniz ile uzun vadeli planlar yapabilirsiniz. Bu dönemde beklenmedik hamilelikler ile karşılaşabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların sizi her konuda desteklediğini görebilirsiniz. 28 29 Nisan ve 30 Nisan günleri çok güzel. 29 Nisan’ da kısa bir yolculuk yapmak çevrenizdeki insanlar ile hoş vakitler geçirmek veya önemli bir eğitim toplantısına katılmak için çok önemli bir dönem. Keyfine bak sevgili Boğa Mayıs ayı senin ayın. Önümüzdeki ay Nisan ayından çok daha keyifli ve huzurlu geçecek.
SEVGİLİ İKİZLER
Bu ay oluşan yeni ay sizi sosyal bir döneme getiriyor. Hobilerinizi yeniden ele alacağınız arkadaşlarınızla ve yeni arkadaşlarınızla görüşebileceğiniz sevimli ve hareketli sosyal paylaşımlar içinde olacaksınız. Birlikte ve kalabalık geçireceğiniz günlerde bekar yada partneri olmayan ikizler yeni ilişkiler ile karşılaşabilirler. Yeni tanışmalar küçük toplantıları renklendirebilir. 6 Nisan ile 14 Nisan arası bazı iş ilişkilerinizi ortaklıklara taşıyabilirsiniz. Mars Plüton karşıtlığı nedeni ile masraflarınızda artış olabilir. Bunu özellikle ayın 2. yarısında yaşayabilirsiniz. Ancak 2 Nisandaki destek açısı ile ayın 20 ‘ sinde maddi refaha ulaşacaksınız. Yeni iş teklifleri alacağınızı da düşünüyorum. Çalıştığınız iş yerinde olumlu değişiklikler olacaktır. Bu nedenle kendinizi yeni kademelerde bulabilir başka bir bölüme geçmek yada dikey olarak yükselme ihtimalleri kapınızı çalabilir. İyi bir konuşmacı olarak uzun zamandır sizin yapmak istediğiniz bir görüşmenin sahibi olabilirsiniz. Konuşma yeteneğinizin bilinen yüzü sizi önemli bir işin başına yerleştirebilir. İletişim gücünüz özellikle medya alanında iseniz kendini daha çabuk göstermenize neden oldu. Bu ay içinde de fikirlerinizin ışıldayacağını ve takdir göreceğini düşünüyorum. Ancak kazançları iletişime bağlı ancak farklı bir topluluk içinde çalışıyorsanız ikizler olarak bu ay şansınız yüksek sevgili İkizler . Siz bu kariyer basamaklarını tırmanmaya çalışırken 6 Nisan 7 Nisan ve 8 Nisan ile 9Nisanda kendini gösterecek bir aldanma olayına şahit olabilir. Başarınızın kıskanılması nedeni ile yanlış bilgilendirme önemli bir evrakınızın alıkonulması yada kurmaya çalıştığınız bağlantının engellenmeye çalışılması gibi bir olay ile karşılaşabilirsiniz. Maillerinize bireysel haberleşme hattınıza telefonunuza kayıtlı özel mesajlara ve çantanızda sakladığınız banka cüzdanına dikkat edin. Bu günler sizin için çalınma kandırılma ve yanlış bilgilendirilme konusunda canınızı sıkabilir. Fakat bu konuda çok şey öğreneceksiniz. Önemli bir işin başına getirilme terfi alma aşamasında olduğunuz bu Nisanın ilk haftası süresince ileride başınıza gelebilecek ve daha büyük sorunlara yol açacak bir olayı ufak atlatarak önemli bir deneyimin sahibi olacaksınız. Müşterinizi açık bilgisayarınız ile baş başa bırakıp odanızı veya masanızı terk etmeyin.
Duygusal olarak Ayın 13 ‘ ünde ve takip eden günlerde teklifler alabilirsiniz. Size teklifte bulunacak kişilerin sorunlara yaklaşımlarına dikkat edin. Kendisi de bir sorun olabilir. Açık olmasına ve saklı gizli konuşmaların olmasına izin vermeyin. Duygularınızdan emin olmadan önce ve tekliflere bir cevap vermeden önce kişiden emin olun. Bu ay eğer eşinizin sizden önce ki eşinden olma bir çocuğu yada sizin evlat edindiğiniz bir çocuğunuz var ise lütfen anlaşmazlıklar konusunda sakin olun. Derin bir nefes alın. Bu geçici bir etki onları sevdiğinizi unutmayın. Eğer hiçbir zaman anlaşamadı iseniz her hangi bir tartışma yanlış anlaşmalara dönebilir. Bu yüzden onlarında arzuları olduğunu ve yalnızca zamansal bir çakışma yaşadığınızı kendinize hatırlatın ve birbirinizi üzmeyin. Özgürlüğünüzün sınırlarının daraldığını yada daraltıldığını düşünebilir ve bu yüzden gerilebilirsiniz. Oysa her şey yolunda. Bu yüzden partneriniz ile bazı tartışmalara girme ihtimaliniz bulunmakta. Sizi yanlış anlayabilir ve sizi haksızca eleştirebilir. İlişkinizin beklentilerinizin dışına çıktığını hissedebilir ve ani kararlar alabilirsiniz. Lütfen sakin olun ve olayların olumlu bir yöne dönmesi için kendinize ve ilişkilerinize şans tanıyın. Siz konuşmayı seversiniz sevgili ikizler. Merkür’ ün konumu konuşmalarınızın nereye varacağı konusunda size bir şans tanıyor. Bunu hissedeceksiniz. Bu yüzden sözlerin incitmesine izin vermeden sorunları halletmeye çalışalım. Bu konuda çok iyi olacağınıza eminim. Eşlerinden boşanmış hanımlar nafaka davası konusunda 5 Nisandan sonra olumlu haberler size gelecek.
Duygusal titreşimleriniz grup halinde görüştüğünüz arkadaşlarınızdan yana olabilir. Onlar ile birlikte vakit geçirmek ve deneyimler yaşamak isteyeceksiniz. Bu size keyif verecek. Eh ben de iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Gruba yeni katılacak bayanlar ile iletişimlerinizde biraz gergin olabilir bu kez siz onlara haksızlık edebilirsiniz. Partnerinizin size yaptıklarının acısını çıkarmaya çalışmayın sakın. Duygular değişkendir. Kızgınlıklarınız nedeni ile yeni dostların güzelliğini göremeyebilirsiniz.
Belki bir bebeğin aranıza katılma haberleri sizi sakinleştirebilir. 13 Nisan dolunayı bebekler çocuklar konusunda hayatınızda bazı sonuçlar getirecek. Bebeğiniz İkizler burcu ise ve rahatsızlıkları var ise 27 Nisan Boğa burcunda olacak olan yeni ay ile onu doktora götürebilirsiniz. Eğer rahatsızlık eski ise zaten geçen ayki ay ve güneş tutulmaları ile yaşamınızda bazı değişiklikler olmuş olmalı. 13 Nisan dolunayı nedeni ile bazı şeyler son haddine ulaşmış olabilir. Eğer ufaklıklar ameliyat aşamasına gelmiş rahatsızlıklara sahipler ise 27 Nisan Yeni ayından sonra bu konuda bazı operasyonlara girebilirler. 13 Nisan dolunayı size duygusal bir ruh hali getirmiş iken bu dönemi çocukları olmayan yada bir partneri olmayan İkizler burçları güzel tanışmalar ile geçirebilirler. Satürn’ ün zorlayan ve öğreten doğası bu ay Nisanın ilk haftasının sonlarında size bazı maddi kazançlar getirecek. Eğer ameliyat olacak bir boğa var ise yada doktor parasını bulamadığı için uzun zamandır doktora gidemeyen yada çocuğunu doktora götüremeyen bu parayı kendinize bakmak için harcayabilirsiniz. Eğer özel bir görüşme için kendinize vakit ayırmanız mümkün ise size 5 Nisan 14 ve 22 Nisan ile 4 gün önce ve sonralarını önerebilirim. Konuşma yeteneğinizi kullanıp bu ay özellikle partner olabilecek kişileri arzularınız doğrultusunda şekillendirebilir sizin istediğiniz gibi bir ilişkinin tohumlarını atabilirsiniz. Marsın kendi burcunuzda sizi desteklemesi size güç verecek ve daha önce olsa cesaret edemeyeceklerinizi söyleme cesareti bulacaksınız. Bu şansı değerlendirin ve kaderinizi şekillendirin.
13 Nisan da Mars ‘ ın Yengeç burcuna girmesi ile parasal harcamalarınız hızla artacak. Bazı ikizler burçlarımız bu dönemde harcamalarınıza dikkat etmeli. Gereksiz harcamalardan kaçınmalıyız. Yoksa Temmuz ayında yapacağınız seyahatin günlerinden kısmak zorunda kalabiliriz. 27 Nisan ‘ daki yeni ay esnasında kapalı kapılar ardında sizin hakkınızda güzel konuşmalar yapılabilir. 5 Mayıs günü Jüpiter ile Uranüs ‘ ün kariyer evinizde birbirleriniz selamlaması sebebi ile Nisan ayı sonunda kariyeriniz ile ilgili tahminleriniz ötesinde çok ciddi bir teklif alabilirsiniz. Maaş pazarlıklarını veya sözleşmeleri 4 Mayıs ‘ a kadar ertelemeye çalışın. 4 Mayıs günü her ne olursa olsun sizin adınıza çok önemli bir anlaşma imzalayabilir. Çok ciddi bir maaş pazarlığı yaparak maddi sorunlarınızı en aza indirebilirsiniz. Bu dönemde önemli bir müşteri bulabilir çok ciddi bir satış gerçekleştirebilirsiniz. Sevgili İkizler 27 Nisan ve takip eden günleri çok dikkatli bir şekilde takip edin. 13 Nisan civarında bebek sahibi olmakta zorlanan bazı ikizler burcu hanımlarımızın 20 Nisan ‘ a kadar olan dönemde müjdeli haberler alma şansı var. Bu dönemde bir tüp bebek girişimi veya yapay dölleme yolu ile hamile kalabilirsiniz. Venüs ile Uranüs ‘ ün balık burcu gibi çift karakterli bir burçta olması ile ikiz üçüz hamilelikleri ile karşılaşabilirsiniz. 27 Nisan ve takip eden dönemde dişiniz beliniz veya boğazlarınız boynunuz gibi bölgelerde yaşayabileceğiniz ciddi sağlık sorunlarına karşı hazırlıklı olmalı. Eğer böyle bir problem yaşar iseniz rahatlıkla çözümünün Mayıs ayında olduğunu unutmamalısınız.
SEVGİLİ YENGEÇ
Bu ay güzel değişiklikler sizi bekliyor. Yeni ayın ışıltıları size yeni bir evi de müjdeliyor. 13 Nisan ve civarında yeni bir ev almak isteyebilir eski evinizi satmayı düşünebilirsiniz. Bu ay önemli sizin için sevgili Yengeç. İş konusunda da şanslısınız. Nisan ayının ikinci yarısından itibaren yeni bir iş sözleşmesi kapınızı çalabilir. Ayın 13 ‘ ünden sonra hayalinizdeki işe kavuşabilirsiniz. Bu konuda size bir bayan yardım edebilir. Kendisinin üst düzey bir yönetici olma ihtimali de var. Sizi yeni işin heyecanı sarmışken kendinizdeki bazı değişiklikleri fark etmeyebilirsiniz. Yeni bir bebeğin filizlendiğini bu ay fark edebilir ve hamile kaldığınızı öğrenebilirsiniz. Yengeç burçları kendi burcunuzdan bir bebeği kucağınıza almaya hazır mısınız ? . Bu ay bazılarınız bebek sahibi oluyor. Bu konuda özellikle Ayın 10 ‘ u civarı haberler alabilirsiniz. Eh bu da tüm ayı mutlu geçirmenizi sağlayacak. Hem iş hem hamilelik ile ilgili bir değişimin birlikte gelmesine şaşmamalı. Bu zor seçimi yaşamınızda alacağınız kararlar konusunda acele etmeyin. Güzel haberler devam ediyor. Jüpiter 5. evden Venüs’ e desteği ile ve bunun Uranüs ve Venüs’ ü destek alması ile ayın 2 ‘ si civarında medya ve basın sektöründe çalışan Yengeçler güzel haberler alacaklar. Yeni bir iş sözleşmesi kısa yolculuklar sizleri bekliyor. Ayın 20 ‘ si civarında 20 Nisan 4 gün öncesi ve sonrası beklenmedik bir seyahat imkanı çıkabilir.
Bazı yengeçlerde eğitim hayatları ile ilgili haberler alabilirler. Sosyal hayatınız kariyeriniz isminizi duyurduğunuz konular bu ay ışıldayacak sevgili yengeç. Tüm bu olan bitenler sizin tamamen kendinize odaklanmanıza neden olacaktır. Sanki tüm dünya sizin etrafınızda dönüyor yada bu aylık size özel iltimas geçiliyor gibi hissedebilirsiniz. Güzel duygular içinde doğru seçimler yapabilmeniz için acil kararlar vermeyin. Heyecan ile her şeyi bozabilirsiniz. Yapacaklarınızdan karar vermek zorunda olduklarınızdan dolayı size yaklaşmaya çalışan fikirlerinize ihtiyaç duyan sizinle olmak isteyen yakınlarınız ve arkadaşlarınıza sırtınızı dönmeyin . Onların güzel enerjileri bu ay size gelen iş ve bebeğiniz gibi hediye olacaktır. Bu ay bayan yengeçler 2 ayrı beyden teklifi aynı anda alabilirler. Onların karmik bir karşılaşma olduklarını düşünebilirsiniz. Uzak bir geçmişten gelen tanıdık yüzler ile karşılaştığınızı görebilir ve şaşırabilirsiniz. İnançlarınızı sorgulayacak ve tüm bu şeylerin bu ay neden gerçekleştiğini düşüneceksiniz. Hayatınızda bazı konularda karar verir iken bu ay kişisel amaçlarınız ve hatta yaşam amacınız ile duygusal beklentilerinizin çatıştığını görebilir ve beklediğiniz gibi tepki vermediğinizi dışarıdan gözleyebilirsiniz. Keskin bir tutum tüm bu güzel aya zarar verebilir. Seçimlerinizdeki bireyselleşmenin dozuna dikkat etmelisiniz. Tüm bu güzellikler sizi şaşırtabilir ve şımartabilir.
Eğer bekarsanız sevgili Yengeç 17 Nisanı da içine alan hafta ilişkilerin kalbinizi ışıldatacağını görüyorum. Seyahate gitme imkanınız şekillenince bu ilişki ışıltıları sizi gezide bulabilir. Duygusal yapınız ağır basabilir. Hemen kapılıp gitmeyin. Hemen evlilik hayalleri kurmayın. Sabırlı olun. 13 Nisan dolunayı acil karar verme mekanizmanızı zaten çalıştıracak. Ve temel aile evinizde bazı değişiklikler ve sürprizler için zaten karar vermek zorunda kalacaksınız. Bir beye ait bir ev ile ilgili bu babanız yada amcanız olabilir size bazı şeyler sorabilirler. Meslekleri dekorasyon olan Yengeçler kendilerini büyük bir tadilatın başında bulabilirler. Bir evin elden çıkarılması için Emlakçı Yengeçler ailelerine yardım etmek zorunda kalacaklar. Yada ağrıyan ayakları yüzünden rutubete dur demek zorunda olan babanızı artık güneş alan bir eve taşımak zorunda kalabilirsiniz. Eğer ev konusu Miras aşamasında ise 5 Nisandan sonra birkaç ay bu konuda etki alacağınız için olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu konudaki hareketlenmenin ilk sonuçlarını 13 Nisan dolunayında alabilirsiniz. Aile içi ilişkiler ile uğraşırken duygusal olarak yaşam size partnerinizin ilgisini getirecek. Eğer bekar iseniz ayın belli günleri potansiyelleri değerlendirip iş koşuşturmasının duygusal yükünü paylaşabilecek bir yaşam ortağına merhaba diyebilirsiniz. 16 Nisan 24 Nisan ve 28 Nisan ve 4 gün önce ve sonrasında bu konuda bazı hareketlenmeler yaşayabilirsiniz. Tanışmaları geziler ile renklendirmek ve 8 Nisan yada 20 Nisan civarı bir yerlere gitmek isteyeceksiniz. Detayları önceden iyi belirleyin beklentiler karşılanmayabilir. Yeni bir tanışmayı gölgeleyecek tecrübeler ilk günden ilişkinize yakışmayacaktır. Planlarınızı iyi yapın. Gerekirse gezi ile ilgili işlerlik şüpheleriniz var ise bu geziyi mayısın hafta sonunda birleştirebileceğiniz ilk haftasına taşıyın. Daha iyi bir gezi yaşabilirsiniz.
Paranızın hesabını bu ay başından itibaren iyi yapın sevgili Yengeç. Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Paylaşımlarınızı duygusal ve sohbet ile değerlendirecek etkinlikler yanlış harcamaların önüne geçecek. Beklentilerinizi kısın gelecek olanlar sürpriz olsun. Bu ayki beklentileriniz bazı sürprizler ile karşılaşabilir. 13 Nisan ‘ dan sonraki Mars hareketlenmesi arzularınızı gerçekleştirecek olsa da planları iyi yapmalısınız. Önünüzdeki ayların bu etki ile tamamen sizin istediğiniz gibi olmasını sağlamak istiyorsunuz hayal gücünüzü ve tüm alternatifleri göz önüne alarak acele etmeden sağlam planlar yapın. Mars zaten size yardım edecek. Temmuz ayında Merkür yine muhteşem geri gidişlerinden birine başlamadan yaşanacak rahat dönem bir illüzyon olsun sizin için çok gevşemeyin. Kendinizi borçları ödeyemediğiniz bir Temmuz ayında bulmayın.
SEVGİLİ ASLAN
Bu ay sevgili Aslan yurt dışı seyahatlerde ve eğitim öğretimleriniz konusunda güzel haberler alacağınızı görüyorum. Bu nedenler Nisan ayının başında ve ortasında olmak üzere kısa ve uzun pek çok yolculuk yapabilirsiniz. Eğitim için gideceğiniz yeri önceden görmek isteyebilir yada şirketin yeni olanakları için minik eğitimlere gönderilebilirsiniz. Satürn’ ün Aslan burcundaki konumu nedeni ile biraz yorulmuş olabilirsiniz. Bu yüzden eğitim gezileri size tatil gibi gelecektir. Bu ayın yeni haberleri yorgun ayaklarınıza ve ağrıyan sırtınıza iyi gelecek. Tüm yorgunluğunuza deyecek güzel haberlere sosyal olarak bulunduğunuz ortamdan alacağınız güzel yardımlar da eklenince bu ay size iyi gelecek.
Fakat gevşemeyelim.

Eğer çocuklarınız var ise sevgili Aslan onların ufak tefek sıkıntılarını bu ay duyabilirsiniz. Sizi az gördüklerinden ve onları sevmediğinizden şikayet edebilirler. Onlara vakit ayırmalısınız. Sıcak bir sarılma birlikte bir yemek yada ufaklarsa onlarla elinizi yüzünüzü birlikte boyadığınız neşeli bir oyun tüm sıkıntıyı giderecektir. Ciddiyet sizi de yoruyor. Biraz şımarıklık size de iyi gelecektir. Enerjinizi çocuklarınız ile harcayacağınız vakit ile değerlendirin. İşleriniz dolayısı ile hayat gailesi zorlu bir koşturmaca rutin ve sıkıcı bir hayatı yaşadığınızı düşündürse de bu ay bazı isteklerinizi gerçekleştirmek için atacağınız adımlar size iyi gelecek.
Her ne kadar birinin kaybı ile olmasını istemesek de miras açısından elinize para geçebilir. Uzun zamandır beklediğiniz bir davanın sonucu bir paraya kavuşabilirsiniz. Bu ay sürpriz olarak elinize geçecek para bir banka kredisi sonucu da elinize ulaşabilir. Nihayet bir banka sizi bu paraya layık görecektir. İhtiyaçlarınızı değerlendirmek için uzun zamandır bekliyordunuz sevgili Aslan. Tüm bunlar yerine ayrıca evinizi de satıp bir değişikliğe gitme ihtimaliniz bulunmakta. Ayın 6 ‘ sı ile 12 ‘ si arasında partneriniz ile bazı yanlış anlaşmalar yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz tepkiler ile karşılaşmayabilir ve sorun yaşayabilirsiniz. Lütfen sinirlenmeden küçük harfler ile konuşalım. Kimse sıkıntı çekmek yada kavga etmek istemeyecektir. Sükunetin içindeki gizem sorunlara sakin yaklaşmaya davet ediyor sizi. Sakin olun ve sözlerinizi sarf etmeden önce yeniden düşünün. İlişkilerinizdeki büyük amacın varlığını kaybetmeden tepki gösterin. Plüton’ un etkisi bu ay bazı olayları sizi yaşamaya mecbur edebilir. Büyük kaderin farkında olun ve tüm bu yaşatılanlardan ne öğrenmeniz geriyor onun peşine düşün. Kendinizi bir kitapçıya götürün ve iyice bir gezin. Yeni bir yada birkaç kitap alın. Yeni bir fikrin yada deneyimin size iyi gelecektir. Yaşanmış olayların paylaşıldığı kitaplar size bu ay keyif verebilir. İçinde kahve içebileceğiniz bir kitapçıya gidin . en sevdiğiniz kahveyi söyleyip kitabınızın sayfalarını çevirin. O gün size çok iyi gelecek ve sorunlarınızı halletmek için yeni kapılar göreceksiniz. Daha önce iyi gitmesini başaramadığınız bir ilişkinin Güneş Tutulması sonrası bazı değişikliklerle neşelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada bunları da düşünme fırsatı bulacaksınız. Zaten 4 Nisanda özel bir teklif aldınız. Bakalım ne yapacaksınız. Tanımadığınız bir kişi. Yada hiç ummadığınız biri. 17 Nisan 18 Nisan 19 Nisan ve 20 Nisanda cevap verirken yakışıklı/güzel partnerinizin çekiciliğine kapılabilir ve karar vermek için zorlanabilirsiniz. Ben yinede sürprizler ile karşılaşmamak için iyi düşünmenizi öneririm. Acil bir karar pişmanlık getirebilir. Çabuk karar verdiğiniz için partneriniz kendisinden bile garip bir tepki alabilirsiniz. Ani karar vermek istiyorsanız bu enerjinizi 13 Nisan haftası gidilecek bir gezi için kullanın. Düşünmek ve eğlenmek için fırsatınız olacaktır.
Siz bir kenarda oturmuş neler olup biteceğini düşünürken telefonunuz çalabilir ve Merkür retrosunun gecikmiş etkisi ile önceden adınızı işaretledikleri bir konuda kendinizi iş başında bulabileceğiniz bir teklif gelebilir. Günlerden 18 Nisan olabilir. Yada 4 gün önce ve sonrası . siz bu konuda deneyimlisiniz bu yüzden sizi arıyorlar sevgili Aslan. Eğer acele ederseniz hemen 20 Nisan da elinize para geçebilir. İyi bir iş teslimi ile hem paranız hem okşanmış bir gururunuz olacak. Hem de ileride yeniden aynı konuda işler başarmanın yatırımını yapmış olacaksınız. Vazgeçilmez olmanız için 3 iyi gün. 18 19 20 Nisan. Fakat bunu herkese söylemeyin. Ketumiyetiniz işi garantilemenizdir.
27 Nisan ve sonrasında çok fazla eğleneceksin. Ay sonunda incelmek isteyebilir spora başlayabilir. 29 Nisan 30 Nisan civarında önemli bir toplantıya katılabilirsin. 27 Nisan Yeni ayı ile hayatının en önemli kariyer fırsatı ile karşılaşabilirsiniz. 27 Nisan 11 Mayıs arasında gözlerini dört aç. 8 Nisan 11 Nisan ve 24 Nisan günleri çevrenizden alacağınız haberler keyfinizi kaçırabilir. Kendinizi güçsüz ve enerjinizi hızla düşerek depresif hissettiğiniz bugünlerde insanlar ile tartışmalara girmemelisiniz.Yoksa insanların haksızlıkları ve yanlışları ile karşılaşabilirsiniz. 8 Nisan araç kullanırken dikkat etmelisiniz. Ufak kazalara açık bir gün. 11 Nisan yakın bir komşunuz veya akrabanız ile tatsız bir telefon görüşmesi 24 Nisan iş ve kariyer ortamındaki gerginlikleri eve taşımanız mümkün.

SEVGİLİ BAŞAK
Yedinci evinize Venüs giriyor. Olumlu keyifli neşe verici duygusal ilişkileriniz olacak. Yeni ayın koç burcunda olması size bu duygusal güzelliklerin yanında yeni maddi kazançlarda getirecek. 6 Nisan’ dan sonra bunun etkilerini yaşayacak ve bunu tüm aya yayacaksınız. Ayın 15 ‘ inden 21 ‘ ine kadar olan dönemde ilişkinizi ilerletip keyip alacağınız bir dönem ve tüm ay hareketli bir ay sevgili Başak 4 Nisan4 gün önce ve sonrasında bir iş aktivasyonu yaşar iken 8 Nisan 4 gün önce ve sonrasında ise iş ve özel yaşamınızı konusunda zorlandığınız bir gün olacak. Dolunayın 13 Nisan civarında Terazide olması bir gelir kaynağınız hakkında karar verir iken yeni bir gelir kaynağı bulmanızı sağlayacak. 2 Nisan ve 20 Nisan’da 4 gün önce ve sonları dahil olmak üzere iş yaşamınızda bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz. Fakat ayınızı güzel duygusal teklifler süsleyecek. 27 Nisan’da bir de yeni ayımız var. Seyahatler gündeme gelecek tabii ki. Hatta bu gezide de birileri ile tanışıp duygusal bir etkileşim yaşayabilirsiniz. Bunu ileri götürmek sizin tercihiz tabii ki.
Bu ay sizi bir konuya karşı uyarmalıyım. İş yaşamınızda ve ev yaşamınızda Mars ikizlerde olduğu için insanların size sunduklarını kabul etmek zorunda kalabilirsiniz. Ve 6 Nisan ve 14 Nisan arası özellikle 6 Nisan 8 Nisan ve 14 Nisan da olmak üzere hırsızlık tehlikeniz var. Büyük kararlarda belki ama güvenlik konusunda alacağınız kararlarda kendi hislerinize güvenin. Soyulabilirsiniz. İş ve evinizdeki güvenlik sistemlerini kontrol ettirin. Çalıştığından emin olun. Eğer alarm kullanmıyorsanız evde bulundurduğunuz değerli eşyaları bankaya koymalısınız. Bu ay size lazım olacak eğitim başvuruları için pek çok evrakınız var. Benim tavsiyem kopyalarını almanız ve iyi saklamanızdır. Ayın 6 ‘ sı ile 14 ‘ ü arasında mekanınıza bulunulacak ziyaretlere karşı bazı eşyaları güven altına almalısınız. Cep telefonunuza ve ufak tefek olup kolay aşırılabilecek olan eşyalarınıza özen gösterin. İş yerinde yaşayacağınız gergin dönem de bu zamanlara denk geliyor. O yüzden sizin de üstlerinize karşı zor durumda kalmamanız için lütfen bu günlere maksimum dikkat edin. Eğer bir bankada çalışıyorsanız anahtarların kimlerde ve ne kadar süre ile bulunduğuna dikkat edin. Zan altında kalmamak için özenli olun.
Sevgili Başak bu ayın 10 ‘ undan sonra sürpriz haberler ve uzun zamandır beklediğiniz bazı olaylar hakkında sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bunlar güzel olacaktır. Hatta bu konu yüzünden geçmişte biraz sıkılmış olabilirsiniz. Her şey sonunda olması gerektiği gibi olacak ve yükü paylaşmaya başlayacaksınız. Yalnızca dış görünüşünüz hakkında daha önce de karşınıza çıkmış bazı öneriler bu ay yine gelebilir. Bu konuda kötü niyetli bir bayanın hışmına uğraşabilirsiniz. Mesela bayan bir kuaför saçınızı mahvedebilir. Yada selülit masajınız yüzünden bayanlar bacaklarını morarmış olarak bulabilirler. Kendinizi bu ay kötü niyetli bir bayan yakınınız tarafından rahatsız edilirken bulabilirsiniz. Bu da sizin sıkılmanıza ve uykunuzun kaçmasına neden olabilir.
Gruplar içindeki ışıltınız iyi olacağı için bazı fikirler alabilir ve güveninizi onlar ile yeniden tazeleyebilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizin iş hayatında bulacağı yansımalar da size güven tazeleyecektir. Fikirler uzan vade de başarıya ulaşacak fakat ilk bakışta üstünüz bay ve bayan patronlarınızı bunu siz düşündüğünüz için pek memnun etmeyecektir. Siz işinize odaklanın sevgili Başak herkesi memnun etmeniz mümkün değil . Bu ay yaşamınıza katılacak yenilikler ile mutlu olun ve sıkıntıya mahal vermeden önlemlerinizi alın ve olacaklara karşı gülümseyerek bakın. Hırsızlık dahi olsabazen hayat gitmesi gerekenleri bizim yaşamımızdan çıkıp gitmesine izin vermediklerimizi alır. Siz kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun. Maddi kayıplar yerine konabilir.
13 Nisan özellikle hem para kazançlarınız hem de kariyeriniz iş hayatınız konusunda önemli. Dolunay nedeni ile pek çok konu bir araya gelecektir. Hem iş hayatınızda hem ev hayatınızda maddi konular gündeme gelecek. Birkaç şeyi bir arada düşünmek zorunda kalacaksınız.
Geçen ayki 14 Mart ay tutulması civarında duygusal ilişkilerinizde bir bitiş yaşamış olabilirsiniz. 20 Nisan civarında birlikte olduğunuz insan ile yeniden bir konuşma yapabilir. Son kez kendinize ve ona bir şans daha verebilirsiniz. Bu sorunlu ilişkide ilişkinin bitiş nedenlerini dikkatli bir şekilde düşünün. Geçtiğimiz ay Merkür gerilemesinin yaratmış olduğu gerginlikler sebebi ile belki birbirinizi yanlış anladınız. Belki gereksiz tartışmalara girdiniz Plüton ‘ unda 4. evdeki karesi sebebi ile sizin veya onun ailesindeki bazı kişilerinde olayların içine katıldığı görünmekte . 18 Nisan günü veya 20 Nisan günü birlikte olduğunuz insana ufak bir hediye alın. İnanın ki ilişkinizde bir tazelenme ve enerji yaşayacaksınız. Eğer bu biten bir iş ortaklığı ise karşılıklı son kez görüşmek ve ayrılığın size ve ona minimum zarar ile olabilmesi için anlaşmanız ve birbirinizi daha rahat anlayabileceğiniz 20 Nisan günü son kez pazarlığa oturabilirsiniz. 13 Nisana ve takip eden günlerde iş yaşamınızda önemli büyük bir müşteri yakalayabilirsiniz. Terfi edebilir veya geçtiğimiz ay gelmiş olan bir teklifi değerlendirecek olabilirsiniz. 24 Nisan zor bir gün. Bir seyahat esnasında keyfinizi kaçıracak bir olay yaşayabilir veya bir mahkemede kanun ile ilgili bir probleminiz var ise sizin hakkınızda alınmış olumsuz bir mahkeme kararının celbini alabilirsiniz. Bu dönemde karşınıza çıkacak dava ve duruşmalara çok dikkat edin. 27 Nisan ‘ dan itibaren seyahatlerinizde çok daha keyif alacağınız bir döneme gireceksiniz. Eğitim vermek ve almak için Mayıs ayını Nisan ayına tercih edin. 27 Nisan ve takip eden günlerde önemli para kazanma fırsatları ile karşı karşıya kalacaksınız. Eğitimden öğretimden veya yabancı yapacağınız ticari bir anlaşmadan önemli bir miktar para kazanabilirsiniz.
SEVGİLİ TERAZİ
Bu ay geçmişinden çok uzak geçmişinden getirdiğin yatırımlarını yaratıcılıklarında sergileyeceksin. Kendinde yetenek olan ancak belki senin bile kabul etmediğin maharetlerini sergileme ve mutlu olma şansın olacak. Bugüne kadar kendini şanssız yada aile içinde hak ettiğin yeri bulamamış olduğunu düşünebilir ve bu ay bu konu kafanı kurcalayabilir. Oysa kendi kıymetini ortaya çıkartacak pek çok olay seni bekliyor. Karşı burcunuzdaki güneş tutulması eşiniz ile duygusal ilişkilerinizde yeni bir döneme girdiğinizi gösteriyor. Bu ay itibari ile artık travmatik üzüntüler geçmişin açtığı yaralar geride kalacak. Bir nişan evlilik kararı ile artık kendi aileni yaratıyorsun. Yeni filizlenen bu yaşamın sahibi de onaylayıcısı da sen olacaksın. Bu yüzden kendine güven ve artık kendini iyileştirmenin yollarını kendin açtığın için kendine teşekkür et. Sonunda başardın. Kardeşlerin yada çok yakın yeğenlerin bazı sorunlar çıkartabilir. Ancak bunları sorun etme . Artık kararların ile yeni bir döneme adım atıyorsun. Tartışmalardan uzak dur ve mutluluğunu gölgelemelerine izin verme. Evlilik haricinde bazı Teraziler bazı ortaklıklara adım atabilirler. Yada yine bir karar ile bitirmeyi tercih edebilirler. Her şekilde kendine güven sevgili Terazi. Mayıs başında Venüs burcuna girince çok olumlu haberler alacaksın. Özellikle yönetici gezegenin Venüs 6. evine girdiğinde Nisan ‘ ın 6 ‘ sında kendine yardımcı olacak bir eleman bulabilirsin. Sağlığın konusunda alacağın olumlu haberler de sana keyif verecek. İş ortamından alacağın güzel duygusal ilişki teklifleri seni yine gülümsetecek ve kendini iyi hissedeceksin. Ufak bir detayı da atlamayalım. Dişlerinizi beyazlatmak için de şansınız olacak . Sevgili Terazi evleneceğiniz bay ‘ ın bu ay annesi ile fazlası ile ilgilenmeye başladığını görebilir ve ürkebilirsiniz. Eğer doğum horoskopunda özel bir açı yok ise bu kalıcı değildir. Doğrulanmaya dışarıdan bir onaya geçici olarak ihtiyaç duyabilir ve tüm güvenine rağmen çocukluktan çıkmakta olduğunu hatırlayabilir. Evlenmek ile alacağı sorumluluktan geçici bir kaçış olan bu süreçte ona izin vermelisiniz. Fakat tabii kendinizi hatırlatarak. Bu ay ilişkiler sizin için önemli olacak . En az işiniz gibi sizde aileniz ile yeni geçeceğiniz dönem için görüşmeler yapmak zorunda kalacaksınız. Tüm bu olacaklar için derin bir nefes alın. Yaşamınızın kontrolü yine sizin elinizde .
29 Marttaki koç burcundaki tutulma duygusal hayatında önemli değişiklikler meydana getirmiş olmalı . İlişkinizde önemli bir döneme girdiniz. Tutulma olumlu bir stres yaratmış. Birlikteliğinizden çok fazlası ile haz alıyorsunuz görünüyor. Eğer bir iş ortaklığına veya yakın bir arkadaşınızla iş yaşamınızda olumlu bir döneme gireceğinizi bu ayki gökyüzü hareketleri bizlere göstermekte. 1 ekim ile 9 ekim arasında doğmuş iseniz bu güneş tutulmasından etkilenebilirsiniz. 24 Nisan 29 Nisan arasında ilişkinizde bazı gerginlikler yaşayabilir. ay başında her şey yolunda gider iken birden kendinizi ciddi gerginleşmiş bulabilirsiniz. İlişkinizi bitirmeye karar verebilir. Önemli bir iş ortaklığından son anda vazgeçebilirsiniz. 24 Nisan 30 Nisan arasındaki dönemi sükunet içinde geçirmenizde fayda var. Yoksa uzun zamandan beri birlikte olduğunuz kişiyi haksızca kıracağınızı öngörmekteyim. Tutulma esnasında Satürn ‘ ün 11 . evinizde olumlu bir açıda bulunması yakın bir arkadaşınızdan destek alarak problemlerinizi çözebileceğiniz anlamına da geliyor. Özellikle 1 Ekim ve civarında doğan Terazi burcu gençlerimiz bu dönemde önemli yaz aşkları yaşayabilirler. Bazılarınız ise birlikte olduğunuz insan ile nişanlanmak veya evlenmek gibi bir karar alabilirsiniz. 5 Nisan ve takip eden 3 gün boyunca uzun zamandan beri beklediğiniz bir kredi veya bir banka kredisinin çıktığının haberini duyarak sevinebilirsiniz. 13 Nisan ve takip eden 4 gün boyunca bir iş ortaklığına girebilir uzun zamandan beri planladığınız önemli bir sözleşmeyi bu dönemde imzalayabilirsiniz. Özellikle yükselenleri Yay ve İkizler olan Terazi burçlarımızın 8 Nisan 1 gün önce ve sonrasında hukuk ve mahkemeler ile ilgili keyif kaçırıcı haberler alacağını öngörmekteyim. Özellikle Venüs ‘ ün 4 Nisan günü Jüpiter ile yapacağı olumlu açı bu ayın en iyi parasal günlerinin 4 Nisan ve takip eden günler olduğunu gösteriyor. Yalnızca bu bir şans oyunundan değil büyük olasılıkla emeğinizin karşılığı olan maaşınıza ek bir prim ufak bir zam veya bulacağınız ek işten dolayı kazanacağınız bir ödemeyi temsil etmekte. 6 Nisan ‘ dan itibaren 4. evinizin yöneticisi Satürn ‘ ün harekete geçmesi sizden yaşça büyük dostların ve güçlü bağlantılarınızın size yardım edeceğini gösteriyor.
7 Nisan civarında yakın akrabalar kayınpederiniz veya kayınvalideniz ile ciddi bir tartışma yaşayabilirsiniz. Kayınpederiniz veya kayınvalidenizin size baskı yapması söz konusu olabilir. 8 9 Nisan günleri yakın bir komşunuz ile de tartışabilir. Kendinizi gerginleşmiş bulabilirsiniz. 13 Nisan ‘ da burcunuzda gerçekleşecek dolunay bilhassa 13 ekim civarında doğan Terazileri çok etkileyecek. Önemli bir proje bitecek görünüyor. Neptün ve Plüton’ a bu dolunaya olumlu hareketleri yaratıcılığınızı rahatlıkla kullanacağınız yeni bir döneme evrenin kapılarını açtığını gösteriyor. Aktör veya aktris iseniz bu dönemde bir iş teklifi alabilirsiniz. Bilhassa müzik ile ilgilenen Terazi burçlarımız yakın çevrelerinden hem destek alacaklar hem de bu dönemde yaratıcı güçlerini kullanarak kendilerini önemli bir yere getirecekler. Bu dönemde birliktelikleriniz hakkında önemli kararlar verebilir. İş ortağınız veya birlikte çalıştığınız insanlar ile görev dağılımı planlama ve stratejiler konusunda ciddi toplantılar yapabilirsiniz. 27 Nisandaki parasal durumunuz banka kredileriniz yatırımlarınız kredi kartlarınız vergi borçlarınız ruhsal yaşamınız ve seksüel ilişkilerinizi temsil eden bölgedeki yeni ay esnasında Satürn ‘ ün kare olduğunu unutmayın. Boğa burcundaki bu güçlü yeni ay duygusal yaşamınızda ciddi bir hareketlenmeye ve enerjiye sebebiyet verecektir. Mayıs başında Venüs ‘ ünde 7. evinize girmesi ile beraber Nisan ayının 27 ‘ sinden itibaren yaz aşkları sevgi ilişkileri küçük kaçamaklar ve parasal kazançlarınızdaki olumlu artışlar Nisan sonu Mayıs başının ana konuları. 18 Nisana ve takip eden 23 Nisan arasındaki dönemde bekar iseniz ani bir duygusal ilişki yaşayabilir biri ile tanışabilirsiniz. Bu ilişkinin bir Uranüs ilişkisi olduğunu unutmayın ilişkiniz çok hızlı çok yoğun ve dolu dolu yaşanabilir. Fakat unutmayın ki Uranüs ‘ ün etkisi ile başlayan ilişkiler aynı hızla bitme eğilimi de gösterecektir . kendinizi kaptırmadan mantıklı kararlar vererek günü yaşayın . Bu ilişkide geleceğe yönelik plan yapmanız ileride size acı verecektir.
SEVGİLİ ARKEP
6. evdeki olumlu Güneş tutulması sağlığınız ve birlikte çalıştığınız insanlar ile ilgili güzel haberler getirecek. Sağlığınızdaki yükseliş bu ay korkularınızı geçen ayda bırakmış olarak devam ediyor. Çünkü varolan bir sağlık sorununuzun aslında endişelendiğiniz gibi olmadığını görecek ve rahatlayacaksınız. Burcunuzdaki Jüpiter sizi koruyacaktır. Birlikte çalıştığınız kişiler ile ilgili güzel anlaşmalara adım atabilirsiniz. Bu ay önemli projeler yapabilirsiniz. Çevrenizden gelecek iş tekliflerine de açık olun. Venüs ve Mars’ ın etkisi ile 20 Nisan civarı güzel bir duygusal ilişkiye girebilirsiniz. Hatta partneriniz ile güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu ay hırsızlığa karşı sizi uyarmalıyım. Partneriniz Başak burcu ise hırsızlığa karşı iki kez uyarmalıyım. Bazı eşyalarınızı kaybedebilirsiniz. Ve bu yalnızca yolculukta olmayabilir. Evinizde yada iş yerinizde bir anda cep telefonunuz yada ajandanız ortadan kaybolabilir. Kişisel kayıtlarınıza dikkat ediniz. Size bu ay kötü bir alışkanlığınızdan kurtulmanız ve yeni bir döneme başlamanız için 13 Nisanı önerebilirim.
Bu ay özel bir birleştirici yeteneğiniz ışıldayacaktır. İnsanlar arasındaki anlaşmazlıkların çözüme ulaşmasında doğru iletişimler kurulmasında destek olabilirsiniz. İyi bir organizasyon yapabilir ve bir araya gelmesi gereken kişileri getirebilirsiniz. Her zaman güçlü bir potansiyel olan ruhsal yönünüzü harekete geçirip hislerinizi öncü yapabilir işinizde hislerinizden güç alıp kararlarınızda doğru adımlar atabilirsiniz. Eğer patronsanız bu ay çalışanlarınızın kendisini evinde hissetmesini sağlayabilirsiniz. Kundalini ‘ niz bu ay güçlenebilir . Kendinizi çok enerjik hissedebilirsiniz. Bunu ruhsal bir yapılaşmaya çevirebilirseniz hem kendi yaşamınız hem başkaların için öğretici bir insan olma yolunda önemli bir atabilirsiniz. Bu ay partneriniz ile ilişkilerinize dikkat edin. Hamilelik riski yüksek bir ay. Eğer bekar iseniz enerjinizi ruhsal araştırmalara verdiğinizde sizi yükseklere çıkaracak öncü ruhsal fikirlerin ışığında bulabilirsiniz. Tüm bunları eğer evinizde oturmuş düşünüyor iseniz aklınıza geçmişte hayalini kurduğunuz idealler gelecektir. Şimdiki yaşamınızı yargılamadan önce iyice düşünün. Sağlık sorunlarınız zaten yaşamı sorgulamanıza yetmişti. Şimdi sakin olmalı ve hayatın size getirecekleri cevaplar için sabırlı olmalısınız. Bu arada bir işiniz için sizin ile aynı meslekte olan bir kişiden danışmanlık alma potansiyeliniz var. Bunu değerlendirmek size bağlı tabii ki…Fakat hayat tüm yaşamınızı farklı bir gözle görmenizi sağlamak için size bunu yapabilir. Açık olun ve yeniliği kabullenin.

8 Nisan 1 gün önce ve sonrası iki yönetici gezegeninizin birbirlerine meydan okuduğu görünmektedir. Bu dönemde beklenmedik bir parasal gider ile karşılaşabilir. Örneğin apartman tadilatınız yada su deponuzun değişmesi için yöneticinizin sizden ekstra paralar talep etmesi ile karşılaşabilir. Veya Bağkur SSK borçlarınız öderken muhasebecinizin yapacağı bir hatadan dolayı ödemeniz gereken tutar sizin tahmin ettiğinizden kat kat fazla çıkabilir. Düşünmek bile istemiyorum ama Mart ayındaki vergileriniz yanlış hesaplamış muhasebeciniz yüzünden çok ciddi bir vergi borcu faizi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Plüton ‘ un ikinci evinizdeki hareketi sebebi ile size ödenmesi gereken bir çek karşılıksız çıkabilir veya banka hesaplarınızda veya hisse senedi hesaplarınızda yapılacak bir hatadan dolayı ciddi bir para kaybı ile karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde öfke krizlerine dikkat edin. Beklenmedik haberler yüzünden ayın 8 ‘ i 11 ‘ i ve 24 ‘ ü civarında çevrenize aşırı tepkiler gösterebileceğinizi unutmayın. Bu dönemlerinde bir iş anlaşması yapmayın . Kurnaz ve sessiz kalın. 13 Nisan ile 3 Haziran arasındaki dönemde Mars ‘ ın 9. evinizi tüm gücü ile aktive etmesi ithalat ihracat tipi uluslararası ticaret ile akrep burçlarına önemli haberler getirecek. Bu dönemde kanunlar mahkemeler ve hukuksal tüm problemli işleri hızla çözeceğinizden eminim. Çünkü Mars Yengeç burcunda Güneşinize o kadar olumlu bir harekette bulunacak ki hukuksal başarılar ve seyahatler Nisan ayının 2. yarısı ve Mayıs ayının ilk haftası içinde kesin gibi. Bu dönemin keyfini yaşamalısın sevgili Akrep. Burcundaki Jüpiter 6 Temmuz ‘ da ileri harekete başladığın andan itibaren çevrende şans rüzgarlarının hızla estiğini göreceksin. 13 Nisan ve takip eden dönemde seyahat etmek için çok büyük şansların var. Sevgili akrep 29 Marttaki Güneş tutulması ile beraber uzun zamandan beri devam eden iş yaşamındaki gerginlik dönemi zaman içinde bitecek. 19 Nisan 2004 ‘ ten beri 6 ve 12. evindeki gezegen dizilimleri ve temmuz ve ağustos başı 2005 ‘ te Satürn ‘ ün kariyer evinizdeki hareketi uzun zamandan beri devam eden bir istikrarsızlık ortamı yaratmıştı. 5 Nisan gününden itibaren Aralık ayının 7 ‘ sine kadar olan dönemde kariyerinizde önemli başarılar yakalayacaksınız. İşleriniz hızla yoğunlaşacak müşterileriniz artacak. Bilhassa Nisan ayının 3. haftası ve ağustos ayı yeni müşteriler ve büyük projelere gebe olacaksınız. Bu dönemlerde yurt dışı seyahatleri yabancılar ile görüşmeler önemli ithalat ihracat planları karşınıza çıkabilir. Kariyerinizin tüm haziran Marsın Satürn ile buluştuğu 18 haziran 4 gün önce ve sonrasında ilerleyeceğinden hiç şüphem yok. Sevgili akrep kariyer başarılarına hazırlıklı ol. Venüs ‘ ün ve Uranüs ‘ ün 5. evinizdeki hareketleri 17 23 Nisan arasındaki günlerde hızla arttıracak. 18 Nisan 20 ve 23 Nisan günleri yeni biri ile tanışabilir. Duygusal hayatınızda önemli ve gerçekten sizi etkileyebilecek bir insanın ani ve hızla yaşamınıza girdiğini görebilirsiniz. Bu dönemde yalnızca ilişkilerinizde dikkat etmeniz gereken istenmeyen hamilelikler olabilir. 18 Nisan civarında tanıştığınız kişi ile 27 Nisandan itibaren karşıt burcunuz boğada oluşacak olan yeni ay ile beraber bu ilişkinin devamlılığını ve bu ilişkinin gidişatı hakkında önemli ciddi kararlar almak isteyebilirsin. Yeni ay esnasında birlikte olduğunuz kişiliğin iş ortamı sebebi ile veya işlerinin yoğunluğu sebebi ile daha az görüşmek zorunda kalabileceğinizi bizlere hatırlatıyor. Birbirinize zaman ayırırsanız inanın ki çok keyif alacaksınız.
SEVGİLİ YAY
Bu ay spora başlayabilirsin. Fiziki olarak kendini güzelleştirmek ve daha iyi hissetmek için çalışmalar yapabilirsin. Vücut bakımı için bir güzellik salonuna üye olabilir masaj yaptırabilir yogaya başlayabilirsin. Yakın arkadaşların ile güzel ortamlara gireceğin için bu konularda kendine sevdiklerinden bir partner bulabilirsin. Yeni ay 5. evinde aşk ve sevgi ilişkileri konusunda önemli olaylara hazır olmalısınız. Beklenmedik flörtler kapını çalabilir. Evli isen başka kişilerin senin ile ilgilenmesine karşı hazırlıklı ol. Eşin kıskanabilir. Özellikle bu etkiyi ayın 2. haftasından sonra yaşayabilirsin. Bekar yada evli 13 Nisan ‘ da bu beklenmedik kişinin kim olduğunu öğrenebilirsin. Bu ay güzel keyif alacağın alışverişlere çıkabilir spor yapabilirsin. Aralık ayının 14 ‘ ü ile 21 ‘ i arasında doğan Yay burçları bu ayın 6 ‘ sı ile 12 ‘ si arasında çevrelerinden düşmanlıklar görebilirler. Eşlerinden yada birlikte olduğu kişilerden aşırı tepkiler alabilirler. Ayrıca iş ortağının da kendilerini haksızca eleştirdikleri ile karşılaşabilirler. Bu ay Yay’ lar 6 Nisan 8 Nisan ve 13 Nisan günleri kapkaç olayları ile karşılaşabilirler. Hırsızlıklara dikkat. Ayrıca dost kabul ettikleri kişilerin sürpriz düşmanlıklarına karşı hazır olmalılar. Hiç beklemediklerinizi görebilirsiniz. Dostluklar konusunda yeni bir anlayışa gidebilirsiniz. Venüs’ ün konumu ile koltuk mobilya değişikliğine gidebilirsiniz. Aniden ev değiştirmeye yada kiralamaya karar verebilirsiniz. 6 Nisan ‘ dan sonra böyle bir fırsat karşınıza çıkabilir. Zekanı kullanabileceğin bir aydasın sevgili Yay yeteneklerini de katarsan bu ay işin konusunda takdir alacağın çalışmalar yapabilir ve seninle gurur duymalarını sağlayabilirsin. Bu ay seni geçmiş yaşamların ile ilgili bazı belirti ve eş zamanlılıkları yaşayacağın olaylar bekliyor. Bu hayatında geçmiş hayatına dair bazı ipuçları elde edebilirsini. Bunlar karşı konamayacak doğrulukta olabilir. Ancak bu öneri üzerine araştırmaya gider ve doğal akışının dışında ısrarcı bir tutum içinde öğrenme çabalarına girersen yanıltılabilirsin. Bırak hayat sana göstersin. Bu ay ayrıca maddi kaynaklarını idare konusunda da çok başarılı olacaksın. Aman sakın kendini harcamaların içine bırakma . Bu rahatlık seni yanlış şeyler öğrenmeye itebilir. Yeteneklerinin ve çabalarının sonucunu alabileceğin bu ay zamanını işine harcamalı ve sonuçlarını hayatın senin karşına doğal yollardan çıkarmasını beklemelisin. Bu arada tüm hayatına karışmaya çalışan ve huyu suyu davranışları sana hiç uymayan bir bayan akrabanın sözlerini duyabilirsin. Dedim ya işine odaklan ve duymamazlıktan gel.
Sosyal açıdan hareketli bir aya girdiğini yukarıda da söylemiştim. Yeni bir ilişkiye girmen muhtemel görünüyor. Gittiğin bir spor salonunda veya katıldığın özel bir davette biri ile tanışabilirsin. Uzun zamandan beri platonik olarak hoşlandığın biri var ise bu kişiye 4 Nisan 19 Nisan veya 20 Nisan günleri duygularını açabilirsin. Genç yay burçlarımız 13 Nisan civarında bir flörtlerinden ayrılabilirler. Veya uzun zamandan beri umut ettikleri diledikleri önemli bir arzularının gerçekleştiğini görerek mucizevi etkiler alabilirler. 29 kasım ve takip eden dönemde doğan yay burçlarımız bu ayı partneriniz ile ufak tefek seyahatlere giderek gezerek akşam yemeklerine çıkarak ve yaşamdan daha fazlası ile keyif alarak geçireceğinizden eminim. Bu dönemde partneriniz iş ve özel yaşamınız konusunda her şekilde yardımcı olacak. 8 Nisan ve 11 Nisan günü partneriniz ile bazı ciddi çatışmalar yaşasanız bile 13 Nisan ve takip eden günlerde her şey yoluna girecek. İş ortaklıklarında ve birlikte olduğunuz yakın arkadaşlarınızla Nisan ayının 13 ‘ ünde önemli kararlar alabilir olumlu projeler ortaya koyabilirsiniz. Bu dönemde yaratıcılığınız fazlası ile ön planda . Çevrenizdeki insanlara fazlası ile eleştirici davranabilirsiniz. 14 Nisandan itibaren Mars bu bölgeyi terk edecek. Marsın 13 Nisan 3 haziran arasındaki dönemde 8. evinizi aydınlatması Nisan ayının 13 ‘ ü ile 27 ‘ si arasındaki dönemde bilhassa SSK Bağkur prim ödemeleri banka kredileri kredi kartı taksitleri beklenmedik ufakta olsa karşınıza gelebilecek vergi cezası ve bunların faizleri gibi ciddi ödemeleri karşınıza getirecek. Sevgili Yay yinede mutlu olman için çok güzel sebepler var. 27 Nisanda günlük iş yaşamın ve projelerini temsil eden bölgedeki yeni ay ile beraber Mayıs ayının özellikle 3 ‘ ünden itibaren çok ciddi parasal kazanç fırsatları ile karşılaşacaksın. 17 Nisan’ dan itibaren evinizde dekorasyon değişiklikleri yapabilir Venüs ile uranüs’ün kavuşumları sebebi ile lüks bazı mobilyalar veya sıra dışı bazı elektronik eşyalar alarak evinizde ani ve beklenmedik harcamalar yapabilirsin. Bu dönemde arzu ettiğin bir döşemelik kumaşı veya bir mobilyayı veya bir LCD televizyonu çok uygun bir fiyata alabilir. Hatta bu dönemde bilhassa 20 Nisan günü yapacağın alışverişlerde çok ciddi pazarlıklar yaparak tüm istediğin ürünleri yarı fiyatına dahi alabilirsin. 24 Nisandaki Güneş Satürn karesi birlikte çalıştığın kişi ile ihtilafa gireceğini gösteriyor. 27 Nisan ve devam eden dönemde sağlığını kontrol ettirebilir. Vücudunu forma sokmak için bir spor merkezine yazılabilirsin. Bu dönemde kendini daha sağlıklı ve dinç hissedeceğinden hiç şüphem yok. 23 Nisan civarında kısa bir seyahate çıkabilir. Veya anne ve baban ile birlikte hoş güzel bir gün geçirebilirsin. Nisan sonunda evinde veya işinde kendine bir yardımcı bir asistan veya bir hizmetli bulabilir. Yeni bir evcil hayvan edinebilir. 27 Nisan ve takip eden dönemlerde çevrendeki insanlardan önemli destekler alabilirsin. Bilhassa Mayıs ayındaki muhteşem para kazanma fırsatlarını değerlendirmek istiyorsan 27 Nisan ve takip eden 4 gün boyunca çevreni dikkatlice kolaçan etmelisin. Bu dönemde alacağın bir form veya uzun vadeli geri ödeme şartları olan bir banka kredisi seni çok rahatlatacaktır.
SEVGİLİ OĞLAK
Bu ay bazılarınız evlerinde değişiklikler yaparken bazılarınızdan evlerini satacaklar. Özellikle 13 Nisan gibi bu satışa şahit olabilirsiniz Uzun zamandan beri beklediğiniz bir evi alma fırsatı ile karşılaşacaksınız. . Bazı Oğlaklar maaşları ile ilgili eksik kalan görüşmeleri bu ay yapabilirler . Eğer sevgili oğlak maaşlı bir çalışansanız 6 Nisan ve 10 Nisanda bu konuda görüşme yaparsanız ekstra para kazanabilirsiniz. Ayın 17 ‘ sinden itibaren hoşa giden bir geziye kardeş ve kardeş gibi olan yakınlarınız ile gidebilirsiniz. Ay sonunda eşiniz ile bir sıkıntı yaşasanız da yoğun bir problem görünmüyor. Geçen ay yeni bir ilişkiye adım atan Oğlak ‘ ların bu ay ilişkileri derinleşecek. Ayınızı çeşitli küçük geziler süslüyor. 13 Nisan ve takip eden günlerde iş teklifleri alabilir ve para kazanabilirsiniz. Satürn ‘ün bu ay yeni aya çok olumlu hareketleri bulunmakta. Bu ay yakın akrabalarınız ile ilişkilerinizde artış olacaktır. Telefon ile dahi olsa daha fazla iletişim kuracağınızı düşünüyorum. Bir akrabanızdan hiç tahmin etmediğiniz türde ve zamanda bir yardım alabilirsiniz. Yakın aile üyeleri ile ilgili haberler kulağınıza gelecektir. 13 Nisanda önemli bir projenin bitişine tanık olabilirsiniz. İşinizde terfi edebilir yada terfi edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Çalışkan bir insan olarak sevgili Oğlak bu zaten beklediğimiz bir şey. Ektiklerinizin karşılığını alacağınız zamanlara az kaldı. Bu ay ayrıca para kazancınız ve bu konudaki yöntemler ile ilgili yeni kaynaklar konusunda bilgiler size ulaşabilir. Maddi kazançlarınız konusunda yeni bağlantılar kurabilir yada bu konuda bilgi alabilirsiniz. Para büyük bir yardımcı olsa da ruhsal olarak ve daha pek çok konuda size destek olan yardımcılarınızın aslında sizin için ne kadar önemli olduğunu bu ay tekrar görebilirsiniz. Sevgili Oğlak geçmiş yaşamlarınızdan getirdiğiniz bazı inanç ve alışkanlıklarınızı artık bırakma zamanı kendinize yeni bakış açıları getirmeli ve bu hayatın amaçlarına odaklanmalısınız. Kendi tavırlarını yeniden sorgulamaz ve tüm olan bitene bakış açılarında ısrar edersen içine düşeceğin krizin neden olduğu konusunda hiçbir şey anlamayacaksın. Bu yüzden bu ay biraz kendine dön ve tüm bakış açılarını gözden geçir. Bu ay bir insanın varlığına odaklanabilir.


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 2 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), jumaru (16-04-2010)
Alt 15-04-2010, 09:53   #20 (permalink)
 
SÜKÛT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Bakımlı dergi 1. Sayı
inanin bana deniz sekiyi gorunce ben bile inanamadimelbisenin icinde patlayacak bir bomba gibi duruyorsanirim stres ters tepki yaratmis kendisinde ne diyelim artik o boyle mutluysa kendini hos buluyorsa
bize fazla soz dusmez....


SÜKÛT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 2 üye, SÜKÛT adlı üyemize teşekkür etti.
Я (15-04-2010), Jülyet (15-04-2010)
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Bakımlı dergi 1. Sayı

Bakımlı dergi 1. Sayı konusu, Bakimliyiz.com Özel / Bakımlı Dergi forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Eski Uygarlıkların kullandığı sayı sembolleri nimlahza Tarih 76 04-04-2015 01:57
Bakımlı .com ailesi nurküllü LakLak Bölümü 12 25-04-2011 10:22
Bakımlı saçlar kontes Saç Dökülmesi 2 05-05-2009 06:48
Kur’an-ı kerimde sayı yok mu? gizem Dini Bilgiler 0 07-07-2008 10:43

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:43 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats