bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Burçlar, Tarot ve Astroloji > Başak Burcu

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-09-2012, 02:52   #1 (permalink)
Я
 
Я - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Başak burcu erkekleri duygusal değil entellektüeldir. Başak burcu erkekleri genelde sorun çıkarmazlar ve sorunlara hemen tepki vermezler. Soğukkanlıdırlar. Değişikliklerden hoşlanmazlar. Evcildirler. Evden çıkmak bile bazen onlara zor gelir. Köy kasaba hayatını ve doğayı severler.

Başak burcu erkeği kolay kolay aşık olmaz olduğu zamanda teslim olur. Sahip olma fikrini pek önemsemez; bu kayıtsızlığı aşk oyunlarını seven kadınların bazen hoşuna gider. Başak burcu erkekleri maddecidir. Karar almak konusunda zaman zaman tereddüt yaşarlar. Dıştan bakıldığında neşeli eğlenceli tipler olsalarda kendi içlerinde kuruntulu ve içe dönüktürler. Dağınıklıktan ve düzensizlikten hoşlanmazlar.

Başak burcu erkeği inatçı titizdetaycı ve mantıklı yapısıyla dikkat çeker. Hoş ve sevecen bir mizacı vardır. Daima bakımlı ve hoş görünmeye dikkat eder. Hırslı ve çalışkandır. Para konusunda tutumludur.

Başak burcu erkeği çevresindeki olumsuzlukları sözünü sakınmadan tenkit edebilir. Eleştirmeyi sever. Fazlasıyla açık sözlüdür. Düşünceli olmasına rağmen hoşuna gitmeyen şeyleri direkt ve net olarak söyler ve kırıcı olabilir. Temizlik onun için çok önemlidir. Bazen aşırıya kaçacak derecede titiz olabilir.

Neşeli ve canlı bir karakter sergiler. Sorunlarla kolaylıkla baş edebilir. Başarı onun için olmazsa olmazlardandır. Düzensizlik ve disiplinsizlikten hoşlanmaz.Her şeyin yerli yerinde olmasından haz duyar.

Başak burcu erkeği karşı cinste nezaket ve kibarlığa en az temizlik kadar önem verir. Aşık olmaktan korkar fakat sevdiği zaman da sadık bir erkek olur. Sevdiği kişiyle dost olabilmeyi ister. Evlilikte düşünceli ve saygılı bir eş olur. Çocuklara çok düşkün olmamakla beraber iyi ve sorumluluk sahibi bir baba olacaktır.

Şunu hemen açıklığa kavuşturmakta yarar var. Eğer kalbiniz romantik rüyalara ve peri masallarına açlık duyuyorsa umutlarınızı sakın Başak erkeğine bağlamayın; yoksa kendinizi ölüm orucu içinde bulursunuz. Başakla kurulan bir gönül ilişkisi hayatını sadece tatlı duygulara bağlamış olan bir insanı sert bir vuruşla soğuk yere indirdiği zaman üzücü olabilir.

Bu adam hemen hemen tamamiyle pratik nesnel bir düzeyde yaşar ve hikaye kitabı aşklarının gerçek dışı duygusallığına bel bağlamaz. Kuşkusuz bu tümüyle bir anlayış sorunudur. Çünkü herşeyden önce böyle bir aşk kendisini kadın-erkek ilişkisinin eşiğine yaklaştırmakta pek işe yaramayacaktır. O odanızın penceresi altında serenat yapacak tipte bir adam değildir.

Aslında Başaklar çocukluğun ilk yıllarından başlayarak aşk konusuyla çok derinden ilgileneceklerdir ama Romeo Juliet cinsinden bir aşkla değil. O aşk sözcüğünü en güzel şekilde kendisini karşılıksız olarak ailesine arkadaşlarına kendisinden daha zayıf ve olanakları daha az olanlara adamakla ifade eder.

Başak içgüdüsel bir çalışma aşkıyla doğmuştur. Böylesine yükseklere erişememiş olan Başaklar bile şu ya da bu şekilde bencillikten uzak bir adeale hizmet edememenin hafif suçluluğunu duyarlar. Dramatik heyecanlar duygusal vaadler yapışkan sevgi şeklinde kendini gösteren bir aşk Başak erkeğini sadece soğutmakla kalmaz şehir dışına giden ilk otobüse ya da trene atlayıp kaçacak kadar korkutur da. Ancak o her ne kadar çelik ve buz karışımı gibi görünürse de uygun sıcaklığı bulunca zevkten eriyebilir. Hiç kuşkusuz Başağın kalbine giden yollar vardır. Gizli yollar. Arsızca peşinden koşmak bunlardan biri değildir. Bir sürü flörtçü kadının ve tehlikeli deniz kızlarının şaşırarak ve düş kırıklığına uğrayarak öğrendikleri gibi koketlik ve cinsellik bu yollardan biri değildir.

Başaklar aşkta fazlalıktan çok kalite ararlar. Her katagoride kaliteye oldukça önem verdiklerinden gerçek aşk ilişkileri çok azdır ve bunlar bazen de talihsizlikle veya herhangi bir şekilde üzüntüyle sonuçlanır. Başağın böyle bir hayal kırıklığı karşısındaki normal tepkisi kendisini bulabildiği en zor işe gömmek genel olarak toplumdan uzaklaşmak ve bundan sonraki aşk olasılıklarında iki kat daha dikkatli olmaktır. Büyük strateji kullanmak ve çok sabırlı olmak zorunda kalabilirsiniz.

Başağın esas içgüdüsü iffettir ve bundan ancak iyi bir nedenle ya da fevkalade iyi bir kadın için vazgeçebilir. Başakların hepsi değilse de çoğu başka burçlara göre çok daha büyük kolaylıkla bekar yaşayabilirler. Kadere karşı koymadan boyun eğmek onlara doğal geldiği için anlamadıkları disiplin kurallarına da katlanırlar.

Hiç belli etmese de Başak incelikle baştan çıkarma sanatının ustası olabilir. Başak erkek keskin zekayla sağlam toprağın karışımıdır. Soğuk flörtçülüğüyle bir çok kalbi kırmasıyla tanınırsa da onun eleştirici analiz duygusu ve herkesi beğenmeyen zevki selimi sık sık çıktığı flört gezilerinde platonik alandan ayrılmasına pek olanak vermez.

Başak aşık olacağı kişiyi bulmak için o değerli zamanını harcamakta acele etmeyecektir. Çünkü yeme giyinip kuşanma sağlık ve çalışma alışkanlıklarında olduğu gibi kadın seçiminde de aynı derecede eleştirici ve kılı kırk yararcasına özenen bir insandır. Sakın onu yanıltmaya ya da ona yalan söylemeye kalkışmayın. Sizin Başak aşığınız hiç hayale kapılmaz. O nezih dürüst ve samimi bir ilişki ister. Bunu bulma şansının ne kadar az olduğunu kendi de çok iyi bilir; ancak daha azına razı olacağını ummanın hiçbir yararı yoktur. Şayet koşullar onu uygunsuz bir ilişki kurmaya zorlamışsa bu ilişkinin pençeleri arasında uzun süre kalmayacağından kuşkunuz olmasın.

Başak aklının başından alınması zor bir erkektir. Devamlı bir aş ihtiyacıyla yanıp tutuşmadan uzun süre yaşayabilir. Eğer aklınızı ona taktınızsa bu sizi ağlatmaya yeter. Acaba mermerden mi yapıldığını yoksa kalpsiz mi olduğunu merak edersiniz. Hayır mermerden yapılmamıştır ve evet kuşkusuz bir kalbi vardır. Sabırlı olun bekleyen sonunda muradına erer.
Bununla birlikte gerçekten aşık olduğuna karar verince de büyük bir sadelikle duygularını size açıklayacaktır.

Aşkı başka burçlarda olduğu gibi asla dalgalanmadan sürekli bir alevle yanacak ve yıllar geçtikçe harikulade bir güvenilirlikle sıcaklığını sürdürecektir. Başak aşkının peri masalına benzeyen tek yanı eğer gerçekten aşıksa gerçek eşine sahip olmak için yıllarca beklemesi ya da onu alıp aile ocağına getirmek için binlerce dağı aşmayı göze almasıdır.

Bir Başak erkeği kadınları üzen küçük büyük tüm sorunlara karşı istisnasız çok anlayışlı düşünceli ve müşfiktir. Kristal kadar berrak bir hafızası vardır ve neden o kadar önem verdiğinize pek akıl erdiremese de özel günleri herhelde unutmayacaktır. Başak erkekleri son derece sahiplenen kişiler olmalarına karşın öyle delice ateşli bir kıskançlık göstermeyeceklerdir. Bu size önemsiz ince bir çizgi gibi gelir ama önemlidir.

Başaklar son derece sadıktır ve aile bağlarını koparmayı hiç istemezler. Ancak hoşgörüleri kötüye kullanılıp da sonunda bıçak kemiğe dayanınca boşanmak için mahkemeye başvurmakta bir an tereddüt etmezler. Evlilik bir kez bitmişse bitmiş demektir. Bir kez kararını veren Başak erkeği yoluna devam eder artık gözyaşları dökmeniz yalvarıp yakarmanız boşunadır kararından dönmez.

Başak erkekleri kural olarak baba olmak için yanıp tutuşmazlar. Onların kendilerine has egoları ruhsal tatmin için çocuk sahibi olmak ihtiyacında değildir ve Başaklar küçük aile sahibi olmak isterler. Böyle olduğu halde çocuk sahibi olunca da Başak son derece çocuklarına düşkün bir baba olur ve sorumluluklarını hiçbir zaman hafife almaz. Çocuklarının yeteneklerine geliştirmek ve onları kendi yüksek davranış standartlarını aşılamak için pekçok saatlerini severek harcayacaktır. Bir Başak baba zeka ve kültüre büyük önem verecek ve ahlak nezaket ve iyi vatandaşlık konularında çocuklarını titizlikle eğitecektir.

Başak sağlığına biraz titizlik göstermenizi bekleyecektir; ama hasta olduğunuz zaman o da sizin başınızda bekleyecek ve size bakacaktır.


Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
incitanesi (23-09-2012)

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri konusu, Burçlar, Tarot ve Astroloji / Başak Burcu forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Aslan Burcu Erkeğinin Özellikleri Я Aslan Burcu 0 22-09-2012 02:52
Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri Я Yengeç Burcu 0 22-09-2012 02:51
İkizler Burcu Erkeğinin Özellikleri Я İkizler Burcu 0 22-09-2012 02:50
Boğa Burcu Erkeğinin Özellikleri Я Boğa Burcu 0 22-09-2012 02:49
Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri Я Koç Burcu 0 22-09-2012 02:48

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:39 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats