bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Burçlar, Tarot ve Astroloji

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 12-01-2009, 01:03   #1 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kadınlar, Erkekler ve Renkler

BEYAZ

Kadınlar :

İlk renk olarak tercihi beyaz olan kadın isteyerek veya istemeyerek olsun kalbinin saf ve temiz duygularla yüklü olduğunu ortaya koyuyor demektir. Nezaket kurallarına uyabilen yumuşak beraberinde de alçakgönüllü biri olmanın yanında asil olmak ve iyilikte onun meziyetleri arasında sayılabilir. Gösterişli ve gürültü patırtılı neşeli bir yaşam onun için hiç de cazip değildir. Evi onun her şeyi başka insanlara yardım da hedefidir. Neşeli olabilir ancak genel olarak sakin ve sessiz bir yapıdadır. Yaratılış gereği düzeni olması elinin her işe yatkın olması ve becerileri onun diğer yanlarıdır. İtinalı ve pozitif düşünce tarzı onu zaman içinde sert ve acımasız birisi yapsa dahi adaletli ve doğru insan olması başkalarına karşı dürüst davranmasını sağlamaktadır.

Erkekler :

Beyaz seven bir erkek ise asla korkak ve de çekingen bir yapıda olamaz. Tersine zalim ve soğukkanlı bile olabilirler. Heyecanını dışarı yansıtmayan sabit ve sakin yapılı bir insan kimliği çizerler onların yaşamında telaş olmadığı gibi bir de düzenli aşırı derecede titiz yapıdadırlar. Pratiğe önem verirler güçlü bir hafızaları olması için ise hiç bir çaba göstermezler. Sabırlı enerjik ve aşırı güven duygularına sahiptirler. Sağlam yapılı vücutları sır dolu ikilemli de bir kişilikleri vardır.Bir de cömert ve kişilere yardımda atılgan olmak hiçbir zaman için çekinmezler.

SARI

Kadınlar :

Sarı rengin parlak ancak koyu ton olanını seven kadın dedikoduya meyilli fazla olan bir insandır. Çok sınırlı konuları olmasına karşı durmaksızın konuşmayı çok severler. Davranış hareketlilik bakımından da durağan bir tablo sergilerler. Yüzleri boş ve manasız baktığı zaman bilesiniz ki konuşulan konu ağır onlar bakımından oldukça çok yüksektir. Ancak konu hafifleyip de dedikodu safhasına girdiği zaman işte onları o an tutamazsınız. Sarıyı seven bu kadınlar özünde negatif kimseler değillerdir. Ama bilmek isteme herkesle en ince detayına kadar alakadar olmaları her şeyi bilmek istemeleri bu kişileri çekilmez kılmaktadır. Cömert olamamalarına karşı şayet pozitif bir günlerinde iseler herkese yardım edebilirler.

Erkekler :
Bir erkeğin önüne pek çok renk koyup da seç dediğinizde şayet sarı rengi seçer ise o erkek bilmeyerek de olsa biraz korkaklığını ortaya koyuyor anlamındadır. Ama onu korkutan manevi anlamda korkular değil maddesel anlamdaki korkulardır. Düşüncelerini dobra olarak söylerler karşı düşüncelerden de zerre kadar çekinmezler. Herkesin kendisine merakla bakmasın neticesinde hoşlanan yapısı itibarıyla ara sıra rengarenk kıyafetler de giyebilirler. Kendi ile alakalı konularda büyük övünç duyarlar sözleri ara sıra abartı noktasına varmaktadır. İnsanlarla iyi geçinen bir yapısı olmasının yanı sıra kadın arkadaşları azınlıktadır.

TURUNCU


Kadınlar :Sıcakkanlı yapının sahibi iyi kalpli dost bir insan istiyor iseniz turuncu ve bu rengin tonlarını seven bir kadın olukça idealdir. Soğukluk sertlik onların kitabında yok gibi bir şey diyebiliriz. İnsanlara göstermiş oldukları ilgi daima dengeli ve sevecendirler. Ne uzak-soğuk dururlar ne de çok samimi-laubali olurlar. Tam olarak orta kararın her an için aşırılıktan çok daha iyi olduğunu savunurlar. Kendisine bir zarar verildiği takdirde bağışlayıcıdır asla kindar olmayan kızdıklarında kesinlikle bağırıp çağırmayan tiplerdir. Ancak onun bu hali kimseyi yanıltmamalıdır tepesine çıkılmak istendiğinde de kuvvetli sağlam karakterleri neticesinde bu duruma hiçbir şekilde tolerans göstermezler. Bu kişinin en büyük meziyetlerinden biri de hakkını savunma bunu karşısındakine onu kırmadan üzmeden yapmasını çok iyi bilmesidir.

Erkekler :Turuncu rengi seven erkekler ise de aynı turuncu seven kadınlarda olduğu gibi dengeli ılımlıdırlar. Anlayış gücü sabır gücü sevecenlik dayanma gücü onlarda da vardır. Hoşlarına gitmeyen bir şeylere ise asla müsaade etmezler. Böylelikle bir kişi orta yaş gurubunda ise bütün çocukların sevdiği saydığı bir baba bir dost olurlar. Şayet çocukların yapmalarına müsaade edilmeyen şeylere onlar alçakgönüllü ve sevecen kişilikleri sebebinden izin verirler. Ama hiçbir an için de çocuklarının şımarmasına izin vermezler. Kavgalar tartışmalar onların barış sever karakterleriyle hiç bağdaşmadığından dolayı bu gibi durumlardan daima kaçarlar.

PEMBE

Kadınlar :
Ahenkli neşeli kadınların rengidir pembe. Yürek kıpırtıları sanki uçar gibi olan mutlu kişilerdir bunlar. Ancak asla aşırılıkları hafif davranışları yoktur. Gereken durumlarda ise ciddi ağırbaşlı sorumluluklarının bilincinde olabilirler. Hayatın pek çok ağır konu ve gerçeklerden oluştuğunu bilirler ve sadece neşe için yaşamamayı öğrenmiş bir ruh halleri vardır. Utanma hisleri çekingenliklerini saklamasını becerdikleri gibi bunu çok nadir olarak dışa vururlar coşku ateşli olma fırtınalar içersinde yaşamaktan oldukça çok uzaktırlar.

Erkekler :

Pembe rengi tercih eden erkekler maddi anlamda manevî anlamda yapıları çok güçlü olamayan kişilerdir. Onlarda cesaret atılımcılık aramamalısınız. Yavaşlıkları onları uysal yapı sahibi yapmıştır konuşmaları da bu doğrultudadır. Bitmek bilmeyen devamlılık arz eden bir sinir heyecan durumu içersindedirler. Alınganlık hassasiyet durumları da bu sebeptendir. Ancak insanlara olan sevgisi en üst düzeydedir. Onlar için dost kazanma çevrelerinkileri memnun etme en baş görevdir. Olayların beraberindeki tartışmaların dozu arttıkça oradan kaçmak açısından şayet bir yol bulamazsa bu seferde her söylenileni yapması kaçınılmazdır. Ancak bütün bunları da yapar iken kendilerinin tersine etrafın huzurunu daha çok düşünürler.


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 12-01-2009, 01:04   #2 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

KIRMIZI

Kadınlar :

Kırmızı tüm renklerin içinde en çok ilgi uyandıran bu rengi seven kadınlar neşeli yaşam dolu hayattan zevk almasını bilen kariyer sahibi kişilerdir. Dengesizdirler de bazı zamanlar. Hemen heyecana kapılırlar çabuk kızarlar öfkelenirler. Amatörce de olsa dans etmekten şarkı söylemekten hoşlanırlar bundan zevk alabilirler. Asla somurtkan durağan bir durumda olamazlar. Etrafları onlar açısından önemli değildir. Her kim ne düşünürse düşünsün umurlarında olmaz kendi yaşamlarının arkasında durarak; Bu benim yaşantım size ne oluyor der gibi bir ifade ile kendilerini anlatırlar.

Erkekler :

Korkusu asla olmayan cesur sosyal olan bu kişiler tam bir erkek sembolüdür. Onlara kabadayı bile dersek abartmamış oluruz. Tehlike sinyali onlar için günlük olağan bir davranışlardandır. Gülmek istedikleri durumlarda bile tehlikeye girerek gülerler. Daima kendi bildikleri en doğru olduğu için toplum adetleri onları asla ilgilendirmemektedir. Şaşırtıcı işler yapmak konusunda da üstlerine yoktur küçük ya da büyük olmaları onların havai olmalarının önüne kesinlikle geçemez. Bu onların yaramazlıklarla dolu olan dünyalarının bir parçasıdır. Gene de onlar çevrelerinin rengi tanınır gerek onlarla gerek de onlarsız bir çevre zor düşünülür diyebiliriz.

KAHVERENGİ


Kadınlar :

Kahverengi seven kadınların çok geniş hayal güçlerinin olduğu söylenmemektedir. Ancak yöntemlidirler ani duygusallıklar parlak zeka işaretleri onlarda pek de mevcut değildir. Bu kişiler için reel olan sakinlik kendi halinde olmak bunların yanında sessiz sedasız olmaktır. Olağanüstü eylemlerde bulunmadıkları bakımından çok fazla derecede göze çarpmazlar gözleri de rahatsız etmezler. Bu rengi seven kadınlar ev işlerinde çok başarılı olurlar ev işlerini büyük bir zevkle yaparlar. Onların kitabında düzensiz olmak rasgele bir iş yapmak yoktur. Sistem programdır bütün yaşamları. Bu sebepten de sistematik bir çalışma düzenleri mevcuttur. Çevresinde olanların kusurlarını bağışlayıcı hoşgörülüdürler. Yalanı sevmezler hatta iyi bir şey için bile beyaz yalan dahi asla konuşmazlar. Dinsel tarafları inançları da güçlüdür.

Erkekler :
Orijinal olmaktan yoksun olan insanlar genellikle de bu rengi seven erkeklerdir. Anlayış seviyeleri geniş iyi işleyen beyinleri izleme güdüleri ise son derece gelişmiştir. En belirgin özellikleri sadelik yanlısı olmalarıdır nefret ettikleri en önemli değer darbedir. Abartılı şeylerden gösterişten hiç hoşlanmazlar. Küçük şeyler onları tatmin edebildiğinden dolayı büyük para harcamaları yoktur. Az harcama çok tasarruf kazanmaları da onları son derece mutlu eder cimrilik derecesinde diyebiliriz. Hırslı olmaları alakasızlık alışkanlıklardan doğabilecek kaosları ortadan kaldırmaktadır. Maniler bütün zorluklar onları asla yıldıramaz.

YEŞİL

Kadınlar :

İğneleyici tarzdaki cevapları seven alaycı hazır cevap insanlardır. Özellikleri de kıvrak zekalı olmalarıdır bu rengi seven kadınların yaşamda başarılı olamayanları genel olarak alaycı pısırık fesat duygular taşımalarındandır. Çoğu zaman bir alaycı üsluba espri savurganlığına sahiptirler. Bu nedenle ağız dalaşında onlarla baş edebileceğinizi hiç düşünmemelisiniz. Yeşil rengi seven kadınının beyni de daimi olarak iyi bir şekilde işlemektedir. Etraflarına karşı duyarlı olmaları olanı biteni anlamalarına oldukça çok yardımcı olur. Ancak beyinleri hareketlidir bedenleri değil. Bazıları vardır ki onlar tam anlamıyla tembel sınıfına girerler. Çoğunda sabırsızlık mevcuttur uzun yorucu işler onların ilgisinde değildir insanı yarı yolda bırakırlar.

Erkekler :

Yeşil huzursuz düşüncesiz erkeklerin sevdiği bir renktir. İyi kalplidirler istemeden de olsa ara sıra kalp kırabilirler. Para pul onlar bakımından önemli değildir bu yüzden ellerindeki paranın en azından yarısını dağıtırlar. Ama çoğu anda ceplerinde dağıtacak kadar para olmazadeta nerede akşam orada sabah diyen tiplerdendir. Her şey onları mutlu edebilir başkalarına da çok fazla güven duyarlar. Eğlence hayatı zevk onların sembolleridir. Eğlenemedikleri günlerin kaygısına düşerler yeşil rengi seven kadınlar gibi onlarda esprili sohbetleri dinlenen kişilerdir. Kendisini dinleyen birilerini buldukları zaman uzunca anlatılarda bulunmaktan hiç kaçınmazlar. Nedeni ise onlar güzel konuşma gibi bir meziyete sahip olduklarını bilirler. Bunun yanında sorumluluk sahibi olma duygusundan uzaktırlar. Ancak her şeye rağmen sevimli insandırlar geçinilmesi kolay karşısındaki kişiyi mutlu eden bir karakterleri vardır.


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 12-01-2009, 01:05   #3 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

MAVİ

Kadınlar :

Mavi rengi tercih eden kadınlar son derin duygulara sahiptirler. Bir şeye sevinmeye görsünler onu abartma yolu ile en üst noktaya çıkarırlar üzüntüleri de aynı bu biçimde gösterirler. Duygusal alanda da iniş çıkışları ani hızlı olur tıpkı sevinç ve üzüntüde olduğu gibi bir an neşeli iken hemen akabinde üzüntünün kollarına kendilerini atıverirler bu duygu kontrolsüzlüğünden doğan ahenksizlik onları şaşkına çevirir. Kendilerini hiçbir an tam olarak anlayamadıklarından dolayı da hiçbir zaman kendilerinden emin değildirler. Ve her an; Bana neler oluyor böyle dediğini duyar gibi olursunuz. Daimi olarak korkuları vardır her türlü telkin tedavilere rağmen o korkuları ile yaşamayı tercih ederler. Korkunun temel kaynağı da kendisidir o bunu bilerek korkar. Derin acı yoğun düşünceler onların sıklıkla dalıp gitmelerine neden olur. Çevrelerine karşı ise sevgi dolu cömerttirler. Çevreleri onlar bakımından oldukça çok önemlidir nedeni ise kendisinden kaynaklanan şikayetleri devamlı olarak çevresine aktararak teselli bulurlar. Bu hal kimseyi gücendirmez tersine o kişinin samimi biri olduğuna inanırlar ona saygı gösterirler.

Erkekler :

Mavi rengi seven erkekler kadınlarına nazaran çok daha sakin daha dengeli olurlar. Çalışıp yaşamlarını kazanmak zorunda olduklarının farkındadırlar. Onların iş hayatlarında fırtına estiren duygusal hislere de yer yoktur. Mavi rengi seven erkekler iş yaşamlarında duygularına duvar çekerler. Yöntemi değil içlerinin sesini dinleyerek çalışmayı tercih ederler. Bu sebepten de yönteme dayanan işlerde başarı gösteremezler ancak sisteme dayanmayan işlerde hep bir numaradırlar. Günlük hayatlarında değişiklikler yaşamak onlar için olağan bir durumdur. Bu sebepten masa başı gibi durağanlık isteyen işler onlara göre değildir aktive olmuş hallerini oturdukları yerden değil de hareket halinde iken sergilemek isterler.

MOR

Kadınlar :
Bu rengi tercih eden kadınlar lüks düşkünüdürler. Tarihe bile dönüp bir bakacak olur isek sosyeteye saray erkanına mensup kadınların ilk renk tercihleri hep mor renk olmuştur. Bu bir abartı değildir tamamen gerçektir. Mor rengi seven kadınlar içinde saltanat lüks zarafet rahat bir yaşam ün mevkii sevmeyen çok az bir kitledir. Tüm bunlara rağmen çalışmak için de hiçbir çaba göstermezler. Bazı şeyleri daima başkalarından beklerler kısaca ise armut piş ağzıma düş derler. Bu gibi beklentilerin ardının arkasının gelmediğini bildiklerinden dolayı hiçbir zaman doymak bilmezler. Onların bazı ihtiyaçlarını karşılayanların kıymetini bilmezler daima onlara yeni istekler için sürekli manevi baskıda bulunurlar. Kendilerini rahat hissetmeleri içinde sürekli iltifat edilmeleri gerekmektedir onların hava su kadar ihtiyaçlarında gıdalardır.

Erkekler :

Mor rengi seçen erkeklerde mor kadınlarından farklı değildirler. Pahalı eşyalar lüks onların yaşam felsefesidir üstelik bu konuda çok da abartılıdırlar. Öyle herkesle dost olmazlar. Onların birisiyle dost olabilmeleri o kişinin mevki parasal durumuna bağlıdır. Ancak bu hiçbir zaman onları servet avcısı yapmaz. Onlar bu davranışları kendilerine menfaat sağlamak için değil egolarını aristokrat düşüncelerini tatmin için yaparlar.Bu sebepten de demokrasi diye bir kavramları yoktur. İşe soyundukları an çok dikkatli ağır hareket ederler. Onların hata yüzdesini düşürür ancak bu her an böyle değildir gereken yerde zamanda hızlı olmayı da pekala becerebilirler.

GRİ


Kadınlar :

Gri renk beceri ve sessizliğin adıdır bu rengi seven kadınlar. İş hayatında iyi mesleklerde bulunur başarılı olurlar. Başka insanlar tarafından itici soğuk olarak isimlendirilseler de içlerinden sadece bir kısmı bu sınıfa girer. İçlerindekini dışa vuramadıklarından dolayı böyle bir duygu uyandırırlar. Bu kişilere sorarsanız da duyguları olur olmaz dışa vurmak gereksiz hoş değildir. Tarafsız davranmaktan hoşlanırlar bundan da son derece gurur duyarlar. Kimileri ise duygularını içlerine hapsederler ancak duygularını nasıl dile getirip hayata geçireceklerini bilmezler. İyi bir uzman olurlar her konuda. Ancak bu kendi tercih ettikleri konular olur ise. Ve o alanlarının dışında başka bir alana ilgi duymazlar. Düşünce yapılarında mükemmellik zekalarıyla bütünleşir. Hane içinde sıradan bir ev kadını olmak hiç tarzları değildir. Buna neden de iş yaşamına girerler burda bütün yetenek yönlerini ortaya sererler.

Erkekler :

Gri zeka seviyesi yüksek işler durumda olan kuvvetli erkeklerin rengidir gri. Ancak el becerilerinde yok denecek kadar azdır en ufak bir el becerisi isteyen işi yapmak bu kişiler için büyük başarı olarak nitelenir. Ancak bu işleri yapacak birileri vardır onlar da buna çok güvenirler bu onların onurunu biraz kırar ancak kendileri yapmasın da! Zaten onlar beyin zeka adamıdırlar elbette yapacak bir işleri vardır. Bu konuda son derece güven duyarlar bunda da çok haklıdırlar kusur yeteneklerini iyi bilirler.

SİYAH

Kadınlar :

Siyah renk sevenhüznün ve kederin kadınıdır. Yaşam serüvenleri hayal kırıklıkları ve aldanmalarla geçer. Çevreden yaşam dolu neşeli görülseler de somurttukları günler boyunca hayalet gibi gezdikleri de olmaktadır. Aslında içteki gerçeklerin bir biçimde dışa vuruş şeklidir nedeni ise o dışa vuran taraf onların gerçek yüzleri olmasıdır. Bu kadınların kimi de sert ve soğuk olurlar. Siyah rengin parlak gösterişli olanını seçen kadınlar ise öbürlerine hiç benzemezler neşeli mutlu huzurdan hoşlanan keyif alan kişilerdir.

Erkekler :Siyah renk seven erkeklerdüşünce özgürü ve düşünceli olanlardır aynı anda sert kişiliklidirler. Yaşamdan zevk almayı bilmezler şayet böyle bir zevk alma olayı onlar için günah sayılır soğuk kalmayı tercih ederler. Ancak başkalarının yaşamı söz konusu olduğunda karışmadan duramazlar tepede olduklarında herkesin hayatını kontrol etmek gibi bir dürtüleri ortaya çıkar durmadan öğüt verirler bunu da iyi niyetle yaparlar ancak çevreleri bunu asla anlayamaz bu yüzden de negatiftirler bu hayat gelecek hayatların bir hazırlık dönemi niteliğindedir.


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kadınlar, Erkekler ve Renkler

Kadınlar, Erkekler ve Renkler konusu, FORUM GENEL / Burçlar, Tarot ve Astroloji forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: burçlar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kadınlar ve Erkekler arasında ilginç karşılaştırmalar nimlahza İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden 3 06-01-2011 10:55
Kadınlar ve Erkekler nimlahza Aşk, Sevgi Köşesi & Aşk Hikayeleri 0 25-09-2008 10:48
Kadınlar, Erkekler ve Renkler CooLKadin Burçlar, Tarot ve Astroloji 0 24-04-2008 06:03
Aldatan Erkekler, Aldanan Kadınlar! Bkmlyz İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden 0 14-04-2008 08:03

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:29 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats