bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Burçlar, Tarot ve Astroloji

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 24-04-2008, 06:06   #1 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart celcit astroloji

Celtic astrolojisi Druid zodyağını temel alır. Peki Druidler kimdir? Druid kelimesi ilk olarak Romalılar tarafından kullanılmıştır. Druidler İngiliz adalarında milattan önce 1000 yıllarında yaşamış olan Celtic rahiplerinden oluşan dini bir gruptu. Druidler yaşam tarzı ve amaçları açısından şamanlara benzetilebilirler. Bu insanlar ne yaparlardı? Varlığa dair felsefi sorulara cevap aramak onların esas amacıydı. Bunu doğaya bakarak yaparlardı Druidlerin ağaçların ve vahşi varlıkların dilini anladıklarına inanılırdı.

Celtlerin astroloji ile uğraşıp uğraşmadıklarına dair kesin bir bilgi yoktur. Druidler 13 aydan oluşan lunar bir takvim kullanmışlardır bu takvime göre her ay 28 günden oluşmaktaydı. Yılın her ayına bir ağaç ismi verilmişti ve her ağacın kendine özgü sihirli özellikleri olduğuna inanılıyordu.Bu bilgiler temelleri Ogma adlı şair tanrıdan yola çıkılarak adlandırılan şamanik alfabe ile şifrelenmiştir.

Druidsel inanç temelde doğal ve doğa üstü enerjiler üzerine sahip olunan bilgilere dayanmaktaydı.Bu enerjiler ruhlarla ya da ağaçların sahip olduğuna inanılan dryadlarla tanımlanmaktadır. Druidlerin bir tür zodyak çarkları vardı ve batı astrolojisindeki güneş üzerine odaklanmış çarkın tersine bu çarkın odak noktasını ay ve lunar daireler oluşturuyordu.Her ay aynı anda bir ağacı Ogham alfabesinde bir harfi koruyucu bir hayvan ve bir Celtic tanrısını temsil eder. Her ayın insanını da o ayın ilk iki haftasında (yeniay) ve son iki haftasında (dolunay) doğmuş olmalarına göre iki tipe ayırmışlardır.


MEŞE AĞACI (OAK / DUIR) 10 HAZİRAN – 7 TEMMUZ

Celtic sembolü: Beyaz at veya altın çark
Gezegeni: Jupiter
Eski Jupiter tanrıları: Yunan: Zeus Celtic: Dagda

Meşe ağacı Druidlere göre kutsal bir ağaçtı gerçek ve sadık bilgiyi temsil ederdi. Meşeden yapılmış olan kapının şeytanı ve kötü ruhları evin dışında tutacağına inanılırdı. Meşe ağacı insanları geniş bir bakış açısına sahiplerdir iyimser ve sonucu ne olursa olsun doğru olarak gördüklerini söyleyen insanlardır. Sağduyularının az olması karakterlerinin zayıf yönünü oluşturur. Kararlı ve kendi kendilerini motive edebilen insanlardır. Kriz anlarında dahi soğukkkanlılıklarını koruyabilirler ve terslik meydana getiren durumlar onları etkilemez bu yüzden doğuştan liderlerdir. Ciddi olsalar dahi içlerinde neşelidirler kolay kolay da pes etmezler. Çok dürüst ve derin filozofik düşüncelere sahip tiplerdir.

İyimserlikleri normali aşarsa gerçekleri görmelerini engelleyebilir. Başkalarına olan inançları saflık derecesine varabilir bu aşırı güvenleri yüzünden aşkta kurban durumuna düşebilirler çok savunmasız ve kolay incinebilir tiplerdir. Aşkta bazen gerçekleştirmesi çok zor olan standartlar koyabilirler. Ahlaki konulara çok önem verirler. Bu burcun yeni ay tipleri finansal riskler ve kolayca yerine getiremeyecekleri sorumluluklar almaya yatkındırlar.Liderlik ve açgözlülük ile para tutkusuna karşı olan tutumları onların doğal gücünü meydana getirir. Dolunay tipleri finansal kayıplar vermekten biraz daha uzaktırlar. Yeniayda doğanlar bu tiplere göre daha gösterişli meraklı bir kişiliğe sahiptirler. Zafer peşinde koşan cömert insanlardır.

Ünlüleri: Tim Allen Tom Cruise Prenses Diana Helen Hunt...

AKDİKEN-ALIÇ (Hawtorn Uath) 13 MAYIS – 9 HAZİRAN


Celtic sembolü: kadeh
Gezegen:Vulcan
Eski Vulcan tanrıları: Yunan: Vulcan ve Hephaestus Celtic: Gocannen veya Goibniu

Akdiken ağacı keskin dikenleri yüzünden fiziksel korunmayı temsil ederdi. Faery ruhlarının akdiken çalıları arasında yaşadığına inanılırdı koruma amacıyla evlerin çevresine bunlar dikilirdi. Bu ağacın insanları buluşlarla ve yeni fikirlerle doludurlar. Bir çok alanda becerikli ve hayatlarındaki değişikliklere kolayca adapte olabilen tiplerdir. Kişisel özellikleri Celtic şairleri ve eski Druidlerle benzerlik gösterir. Düşmanlarının zayıf yönlerini bilirler fakat acımasız insanlar değillerdir sadece akıllıca uyguladıkları stratejileri vardır.

Karizmatik yaratıcı ve sempatiklerdir fakat çabuk sıkılırlar. Canlı tiplerdir ve insanlarla ilişkileri iyidir. Dürüsttürler ve iyi bir dinleyicilerdir. Çok iyi bir mizah anlayışları vardır bu sebeple yazarlığa ve gazeteciliğe yatkınlardır. Çok iyi bir aile oluşturabilirler. İlk iki hafta içinde doğanlar atılgan ve dolunay insanlarına göre daha duygusal insanlardır. Faaliyet yönlerine bir kez karar verirlerse giderek güçlenirler. Son iki hafta içinde doğan dolunay tipi ise herşeye karlı çok farklı bir yaklaşıma zihnin kapalı kapılarını ardına kadar aralayabilecek geniş bir vizyona sahiptirler.

Ünlüleri: Mariln Monroe Lawrence Oliver John Kennedy Kraliçe Victoria Liam Neeson. Bob Dylan...


SÖĞÜT AĞACI (WILLOW / SAILLE)

15 Nisan – 12 Mayıs
Celtic sembolü: deniz yılanı
Gezegeni: Ay
Eski Ay tanrıları: Yunan: Artemis Selene Hecote Celtic: Credwen Morrigon Morgen La Fay

Celtic mitolojisine göre evren bir söğüt ağacının dalları arasına gizlenmiş 2 yumurtadan çıkmıştır. Ayla ilgili doğanın tüm gizemleri kişiliğinde barındıran söğüt ağacı insanlarını tanımak zordur. Zekidirler ve pasif bir inata sahiptirler.İyi bir hafızaya sahip olan söğüt ağacı insanları hafızalarının en uzak köşelerindeki anılarını dahi rahatça hatırlayabilirler. Becerikli duygusal ve esrarengiz insanlardır.

Ruh halleri çabuk değişir. Güçlü bir arkadaş aynı zamanda da korkunç bir düşman olabilirler.Anaç bir yapıya sahip oldukları için sevdikleri insanları devamlı korurlar. Unutma ve affetme pek onlarda rastlanan özelliklerden değildir bu yüzden arkadaşlarıyla ya da aileleriyle aralarında oluşan uçurumlar kalıcı olabilir. Genelde sorumluluk gerektiren işlerde çalışırlar çok iyi bir öğretmen olabilirler. Toplum içindeyken tartışmaya yol açabilecek düşüncelerini dile getirmezler fakat birebir ilişkilerde güçlü fikirlere sahiptirler.

Sağlık konularına gereğinden fazla endişe duyarlar hatta hastalık hastası bile olabilirler. Aile bağlarına ve geçmişlerine önem verirler. Evlendikleri andan itibaren kendilerini eşlerine ve çocuklarına adarlar. Ayın ilk iki haftasında doğanlar ani ruhsal değişimler göstermeye daha yatkındırlar bu da onlara güven eksikliği duyulmasına yol açar. Yeni doğan imkanlardan fayda sağlamak için kendilerini çabucak yenilemelerini sağlayacak yenilikçi bir yapıya sahiptirler. Ayın son iki haftasında doğanlar kendilerine verilen tavsiyeleri pek umursamazlar. Çok becerikli insanlardır ve çok güçlü bir hafızaya sahiptirler.

Ünlüleri: Karl Marx Leonardo da Vinci William Shakespeare George Clooney Uma Thurman...

(Alder / Féarn) 18 MART – 14 NİSAN

Celtic sembolü: Atmaca
Gezegeni: Mars
Eski Mars tanrıları: Yunan: Ares Celtic: Bran Arthur Airem Tuototes

Bu ağaç suya dayanıklı olduğu için köprü kayık sürahi ve takunya yapımında kullanılırdı. Onu kesmek bir suç olarak kabul edilirdi çünkü bu ağaç sinirlenirse evleri ateşe verebilirdi. Bu ağacın insanları yaşamlarında kendi başlarının çaresine bakabilecek kendi yollarını çizebilecek güçlü karakterdeki insanlardır. Büyük bir cesarete yorulmaz bir ruha sahiptirler. Mücadelelerini kendi başlarına vermek isterler gidecekleri yön ise her zaman belirsizdir.maceraya düşkündürler risk almayı severler ve dirençli işçilerdir.

Sevecen ve çekici kişilikleri diğer insanların onlara bağlanmasını sağlar. Tutkulu bir doğaya sahiptirler ve sevgiye derin bir ihtiyaç duyarlar. Çabucak evlenebilecek bir yapıya sahiptirler ve iyi bir eş olmaktan çok iyi bir aşık olurlar ama harika bir aile oluşturabilirler. Ayın ilk iki haftalık dönemi içinde doğan yeniay insanları yorulmak bilmezler.Kararsız ama kişisel cesaretleri ve samimiyetleti şüphe ***ürmez tiplerdir. Hareketlerinin sonuçlarını tekrar düşünmek için diledikleri zaman yavaşlayabilirler. Ayın son iki haftalık dönemi içinde doğmuş olan dolunay insanları ise bu burcun ikna etme yeteneğine sahip tipleridir.

Hayata kendinden emin bir şekilde yaklaşırlar fakat yeni ay tipinde belirgin bir şekilde görülen canlılık onlarda yoktur. Kriz durumlarından faydalanarak stratejik pozisyonlara yerleşirlerse çok başarılı olabilirler.iyi bir mizah anlayışına sahiplerdir bu sebeple de gruplarındaki komedyeni oynarlar. Enerji doludurlar ve her zaman hareket halinde olmayı isterler.

Ünlüleri: Mata Hari Mariah Carey Eric Clapton Elton John Eddie Murphy...


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 24-04-2008, 06:07   #2 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

DİŞBUDAK AĞACI (NION / ASH) 18 ŞUBAT – 17 MART

Celtic sembolü: üç çatallı zıpkın veya deniz atı
Gezegeni: Neptün
Eski Neptün tanrıları: Yunan: Oceanus Posiedon Celtic: Lir Manonnan

Dişbudak ağacı ‘kutsal lider ağaç‘ diye adlandırılırdı. Bu ağacın parçalarının büyü yapmak için kullanıldığına inanılırdı bu sebeple Druidlerin sihirbaz değnekleri ve mızrakları bu ağaçtan yapılırdı. Dişbudak ağacı insanları iki yönlü bir karaktere sahip oldukları için gerçek kişilikleri ve güdüleri hakkında fikir sahibi olmak zordur. Sanata yatkın insanladır. Bir yanları çok hassas ve alıngan diğer yanları ise pragmatik olabilir. Hızlı bir kavrayış yeteneğine sahip doğal ve sosyal insanlardır.

Yeni fikir ve projeler hakkında başkalarıyla tartışmaktan zewk alırlar aynı zamanda başkaları tarafından kolayca etkilenebilecek insanlardır. Para kazanmak konusunda üstün bir yeteneğe sahiptirler fakat genelde başladıkları işin sonunnu getirmekte zorlanırlar. Tiyatro ve sinemayı severler okyanus onları kendine çeker. Büyüleyici olan ve korku hissi veren suyla ilgili herhangi bir kitle ile aralarında bir çekim olduğunu hissederler.

Kariyer seçimleri hiç bir zaman çok fazla rutinlik içermemelidir. Sanatla uğraşmak onlar için uygun bir seçimdir fakat merhametli doğaları sebebiyle tıbbi alanda çalışmaya yönelirler hayır işleri organize etmede de oldukça başarılıdırlar. Çok iyi aşıklardır ve özenli ebeveynlerdir romantik ve hayalperest insanlardır. Ayın ilk iki haftasında doğan yeni ay insanları daha atılgandırlar ve duygusal ilişkilerde hislerini gizlemezler kuruntulu fakat çok doğal insanlardır. Dolunay tipleri kolay kanabilecek insanlardır ve saf bir yapıya sahiplerdir görünüşte zayıf bi yön oluşturan bu özellikleri aslında nadir rastlanan biz özellik olan alçak gönüllülüğe sebep olur.

Ünlüleri: Albert Einstein George Washington Jane Austin Michelangelo Drew Berrymore ve John Travolta..

SMA (VINE / MUIN) 2 EYLÜL – 29 EYLÜL


Celtic sembolü: beyaz kuğu
Gezegeni: Venüs
Eski Venüs tanrıları: Yunan:Afrodit Celtic:Branwen Guinevere Etain

Soğuk olan Celtic ikliminde üzüm bağlarının meyva verebilmesi için çok özen gösterilmesi gerekiyordu. Asmalar kutsal bilgi ve tinsel başlangıcın sembolü olmuşlardır. Bu insanlar tuhaf bir şekilde iki yönlü bir karaktere sahiiptirler bir an çok neşeli ve verimlilerken birden endişelere boğulabilirler. Kamuyla ilgili işlerde kariyer yapma potansiyeline sahiptirler. Cömert kibar yaratıcı insanlardır. Mutlu ve memnun olmak için çok fazla zihinsel güvene ihtiyaç duyarlar. Genelde uğraşlarında çok fazla tutkuya sahip olan insanlar değillerdir. Ama ‘Ne ekersen onu biçersin‘ özdeyişini unutmamaları gerekir.

Tutkulu bir aşıklardır fakat iki yönlü karakterleri evliliklerini devam ettirebilmelerini güçleştirir. İnsanları rahatsız etmeyen güzel bir espri anlayışları vardır. Kendilerine saygı duyulmadığı takdirde kolayca incinebilecek bir yapıya sahiptirler bu insanları küçümsemekse gerçek bir hatadır. Soğukkanlı ve yansız gözükürler fakat onlarda gizli bir romantizm saklıdır zarif bir estetik zevkleri vardır. Yeniay insanları enerji doludurlar ve duygularını daha rahat ifade edebilirler zayıf yönleri ise burcun doğasından gelen dengesizliğidir. İyi yönleri ise doğalarında var olan heves ve başkalarına verdikleri destektir. Dolunay insanları ise dolunayın azalan etkisi altında sahip oldukları gerçek merhamet duygusu sayesinde affedebilmeyi başarabilen insanlardır. Onları anlamak zordur kendi kendilerini şımartmaya meğillidirler.

Ünlüleri: Tolstoy Kraliçe I. Elizabeth Greta Garbo Adam Sandler Will Smith Stephen King Gwyneth Paltrow Heather Locklear...

ÜVEZ AĞACI (Luis / Rowan) 21 OCAK – 17 ŞUBAT


Celtic sembolü: yeşil ejderha
Gezegeni: Uranüs
Eski Uranüs tanrıları: Yunan: Chaos Aether ve Hemera Uranüs. Celtic: Brigantia Brigid

Üvez ağacı şeytandan ve kötü ruhlardan korunmak için evlerin kapılarına ve girişlerine dikilirdi ve ruhsal dünyaya geçişi sağlayan kapının bekçisi olduğuna inanılırdı. Üvez ağacı ‘fısıldayan ağaç’olarak da adlandırılırdı eski bir efsaneye göre bu ağacın dinleyecek olan kişiye söyleyecek sırları vardır. Üvez ağacı insanları ileriyi gören bir zekaya ve insancıl prensiplere sahiptirler idealisttirler.

Soğukkanlı mizaçlarının arkasında bazı tutkulu inançları saklıdır. Uyum sağlamaktan pek hoşlanmazlar nnormalde kendilerine hakim olabilen insanlardır ama zorlanırlarsa otoriter olabilirler. Başkalarının düşüncelerine saygı duyarlar fakat bağnazlıktan ve cehaletten nefret ederler. Ciddi meselelere dahi gülebilirler bu da insanların onlardan uzaklaşmasına sebep olabilir. Bilim kurguya ilgi duyarlar. Genelde hayatlarının ileriki dönemlerinde evlenirler çünkü kişisel özgürlüklerinin ellerinden alınmasından nefret ederler evlenecekleri insan da bunu anlayacak bir insan olmalıdır.

Yeniay da doğan üvez insanları cehalet ve bağnazlığa karşı gösterdikleri mücadelede sabırsız olmaya ve hüsrana uğramaya meğillidirler. Suskun olmalarına rağmen reform yapma istekleriyle öncü sosyal değişikliklere katkıda bulunurlar. Ayın son iki haftasında doğan dolunay tipleri daha az suskundurlar ve genelde başkalarına verebileceklerinden daha fazlası için söz verirler. Bireysel haklarını savunmak onların temel amaçlarından biridir.

Ünlüleri: Charles Darwin Charles Lindbergh Charles Dickens Jules Verne Garth Brooks Natalie Imbruglia Sarah MacLachlan Jerry Springer Michael Jordan...

ÖKSEOTU ADSIZ GÜN 23 ARALIK (MISTLETOE / UİL- IOK)


Celtic sembolü: siyah inci

Bugün Druidlerin takvimine göre 13 aylık yılın bittiği gündür bu yüzden bu tarihe ait bir ağaç da yoktur fakat bugün ökseotu ile bağdaştırılır. Bu tarihde doğanlar çok karizmatik insanlardır. Başarıya ulaşma kapasiteleri çok yüksektir fakat onlar başkalarına yardım etmeyi tercih ederler. Gizemli ve başkalarıyla çok yakın olmayı sevmeyen tiplerdir. Başarısızlık ve güçsüzlükten çok korkarlar bir aile kurmaya pek istekli değildirler. Aşık olduklarında kendilerini o insana adarlar ve aşkları gelip geçici değildir. Hayatta işin kolayına kaçan insanlara güvenmezler.

KAYIN AĞACI ( BIRCH / BETH ) 24 ARALIK - 20 OCAK

Celtic sembolü: beyaz geyik
Gezegeni: Güneş
Eski güneş tanrıları: Yunan: Helios Apollo Celtic: Hu Beli Taliesin Arthur

Kayın ağacı güzelliği nedeniyle ağaçların kraliçesi olarak adlandırılmıştır. Celtic kültüründe bu ağaçtan tüm yıl boyunca yararlanabiliniyordu bu sebeple hayatın devam etmesini temsil eder. Kışın ardından yaprakları çıkan ilk ağaç olduğu için yenilenme ve yeniden doğuşu temsil eder. Kayın ağacı insanları kararlı tutkulu ve sağlığına gücüne çabuk kavuşan insanlardır. Onlardan iyi bir organizatör lider olur yenilgiler onları caydıramaz.

Çok çalışmanın sabır ve ısrarın zaferi göğüsleyeceğine inanırlar. Sadık fakat sevgilerini göstermede biraz çekingen insanlardır. Zevk sahibi hem kendi hem de başka insanların düşüncelerine önem veren insanlardır. Gereksiz risklere girmeyen materyalist insanlar oldukları söylenebilir. Genelde ailelelerinin en başarılı üyeleridirler ama bu konuda mütevazi olmayı tercih ederler. Kendileri için doğru olan evliliği genelde hayatlarının ilerki dönemlerinde gerçekleştirirler onların ağır tempolarına uyacak eşi bulmaları biraz zordur.

Yeniay karakteri dolunay karakterine göre daha atılgan ve duygusal bir yapıya sahiptir.Subjektif ve içedönük insanlardır. Sorunların üstesinden gelmelerini sağlayan azimleri veya kendilerine olan inançları kişiliklerinin en belirgin pozitif yönlerini oluşturur. Hayattaki amaçlarının peşine düşerken çok dayanıklıdırlar. Dolunay karakteri sahip olduğu düşsel doğasıyla bağlantılı olan daha kolay anlaşılabilir bir kararlılığa ve amaca sahipdirler aynı zamanda objektif ve dışa dönüktürler. Gerçekçilikten uzak olmaları doğru dürüst düşünüp karar verme yeteneklerini köreltir.

Ünlüleri: Pasteur Richard Nixon Jim Carrey Mel Gibson Marilyn Manson Howard Stern Minnie Driver...


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 24-04-2008, 06:09   #3 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

(ELDER / RUIS) 25 KASIM – 22 ARALIK

Celtic sembolü: siyah at veya kuzgun
Gezegeni: Satürn
Eski Satürn tanrıları: Yunan: Satürn Chronus Celtic: Pryden Bran

Bu ağacın dalları atları kötü ruhlardan korumak için ahırlara asılırdı. Bu ağacı yakmanın uğursuzluk ve ölüm getireceğine inanılırdı. Kendi kendilerine yetebilen insanlardır hayat doluaçık sözlü ve tez canlıdırlar kolay kolay yorulmazlar. Rutinliği sevmezler ve başkalarının baskılarına da boyun eğmezler onlarda düşünmeden konuşmaya bir eğilim vardır. Saygıyı hakeden insanlardır. Genç yaşlarında oldukça savurgandırlar ama bir şekilde hayatlarının belli bir döneminde bu huyları etkisini kaybeder.

Çok sabırlıdırlar kendi kendilerine yarattıkları disipline sadık kalırlar.Bazen çok zalim ve kalpsiz olurlarne olursa olsun kazanmak isterler. Arkadaş seçiminde doğru kararlar veremeyebilirler.Onlardan çok iyi bir hala teyze amca veya dayı olabilir fakat yorulmak bilmez yapılarını aile yaşantısıyla uyumlu hale getirmekte zorlanabilirler. Bu yorulmak bilmeyen yapıları ve doymak bilmeyen merakları onları derin konular incelemeye iter bilgi birikimlerini arttırmak için üşenmeden çok uzun yollar kat edebilirler.

İlk iki haftada doğan tipler çok açık sözlü ve atılgandırlar. İkna yeteneği oldukça gelişmiş olan konuşmacılardır. Bu özellikleriyle içinde kötü niyet barındıran eylemlere meydan okurlar. Son iki haftada doğan dolunay insanları çok iyi bir vizyona sahip olurlar. Arka planda çalıştıklarında daha başarılı olurlar.

Ünlüleri: Sir Winston Churchill Beethoven Woody Allen Tyra Banks Kim Baisnger Jimi Hendrix Jim Morrison Frank Sinatra...


SAZ (REED / NGETAL) 28 EKİM – 24 KASIM

Celtic sembolü: beyaz tazı veya kaya
Gezegeni: Pluton
Eski Pluton tanrıları: Yunan: Pluton Celtic: Dis Pwyll Arown

Druidlere göre sazlar da sahip oldukları sık kökleri yüzünden birer ağaçlardı. Kesilen kökler kalem olarak kullanılıyordu akıl ve bilgeliği temsil ediyordu. Bu insanlar çok büyük bir çekime sahiptirler çoğu insan buna kapılır fakat bu çekim duygusal tiplerin onlardan uzaklaşmasına yol açabilir. Sahip oldukları güç açısından izlemeleri gereken belli bir erdem yolu vardır bu yoldan çıkarlarsa cidden tehlikeli insanlar olabilirler.

Hayal güçleri kuvvetlidir ve karmaşık olayları dahi iyi bir şekilde gözlemleyebilirler. Çok iyi dostturlar fakat gerçekten kıskanç da olabilirler bu duyguları kontrol edilmezse zorbalık halini de alabilir. Kendilerine güven duyan bağımsız güçlü karakterli onurlarını korumaya önem veren insanlardır doğumdan itibaren kaderin varlığına inanırlar. İlk iki hafta içinde doğan yeniay insanları hem güçü dostlar hem de güçlü düşmanlar edinirler.

Çok iyi bir pozisyona sahip olup özellikle rakiplerinden çok fazla saygı görmeleri mümkündür. Genelde saz ağacı insanları başkalarından yardım görmek yerine kin ve düşmanlıkla karşı karşıya kalırlar. Son iki haftada doğan dolunay insanları hareketlerini daha detaylı planlar ve toplum tarafından daha fazla kabul görürler fakat esas gayelerinden sapan konulara ilgi duyabilirler.

Ünlüleri: Leopatra Vaotaire Madam Curie Jamiee Lee Curtis Bill Gates Demi Moore Leonardo Di Caprio...


SARMAŞIK (IVY / GORH) 30 EYLÜL – 27 EKİM

Celtic sembolü: kelebek
Gezegeni: Ay tarafından gizlenmiş olan Persephone
Eski Persephone tanrıları: Yunan: Persephone Hecate Ariadne Celtic: Arianrhod Rhiannon

Sarmaşığın sıkı sıkı tutma ve yapışabbilme özelliği onu azim ve dayanıklılığın sembolü haline getirmiştir. Sarmaşık ağaçları tedirgin eden ölüm ve ruhsal gelişmenin habercisi olarak tanımlanırdı. Bu insanların kişisel dirençleri çok güçlüdür ve bir çok yeteneğe sahiptirler bu da onlara toplum içinde saygı duyulmasını sağlar.Kendilerine özgü bir stilleri olan bu insanlar renkli bir kişiliğe sahiptirler. Çok sadıklardır ve kendi hareketlerinin sorumluluğunu her zaman üstlenirler.

İdare etmeyi severler ve bazen sahip oldukları gücü acımasızca kullanabilirler.Ahlaki değerleri çok güçlü olmayan insanlarla dostluk kurarlar yeni insanlarla tanışırken biraz daha dikkatli olmaları gerekir. Kitaptan oku***** bir şey öğrenmek onlara göre değildir tecrübe ile öğrenmek onların izlediği yoldur. Aşk hayatlarında çok duygusal davranırlar hayatları boyunca şansları onları izler.Cömerttirler ve iyi bir aile oluşturabilirler.Yorulmak bilmeyen neşeli hoş sohbet açık yürekli insanlardır çok çabuk dost edinirler ve başkalarını kırmaktan nefret ederler.

Bulaşıcı bir iyimserlikleri vardır bu sayede zor görevlerin dahi üstesinden kolaylıkla gelebilirler. Yeni ay tipleri üvez ağacı insanları gibi radikal tiplerdir kararsız davranırlar hayatlarının gidişatı iki uç nokta arasında gidip gelen başarı seviyelerine göre değişir. Son iki haftada doğan dolunay tipleri talihlerinin ters döndüğü anlar dışında başarılı bir insan imajı çizerler. Güçlerini biraz merhametsizce kullanabilecek yapıda oldukları için yasal sorularla karşı karşıya gelme olasılıkları yüksektir.

Ünlüleri: Oscar Wilde Gandhi Margeret Thatcher Hilary Clinton Kate Winslett...

FINDIK AĞACI (HAZEL/ COLL) 5 AĞUSTOS – 1 EYLÜL

Celtic sembolü: som balığı
Gezegeni: Merkür
Eski Merkür tanrıları: Yunan:Hermes Celtic: Ogma Manannan

Fındık ağacı bilgeliği temsil eden bir ağaçtı ve onu kesmek ölümle cezalandırılabilecek bir suçtu. Bu ağaçtan alınan fındıkları yiyerek esrarengiz hünerlere ve bilgiye sahip olunacağına inanılırdı. Bu insanlar zekidirler zihinsel güçleri onların iyi bir tartışmacı ve yazar olmasını sağlar. Herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen organizatörlerdir. Çok fazla eleştiren ve iyiliğin var olduğuna inanmayan bir yapı içine girebilirler. Devamlı yönlendirilmesi gereken zihinsel bir enerjiye sahip insanlardır bu fiziksel olmaktan çok zihinsel bir enerjidir.

Gösterişten nefret ederler.sinirsel enerjilerini aktaracak bir yer bulamazlarsa bu baş ağrısı ya da migren olarak dışa vurabilir.Her türlü müsriflikten nefret ederler rasyoneldirler ve hayatı çok iyi anlarlar. Dürüst ve özenli aşıklardır fakat çocuklarını ve eşlerini gereğinden fazla şımartabilirler. İlk iki hafta içinde doğanlar bilgiyi arama iç güdüsü ile donatılmışlardır ve başkasının özel yaşamına burnunu sokmaya ve hile yapmaya varacak derecede meraklıdırlar ama adil bir yönleri olduğunu da unutmamak gerekir. Son iki haftada doğan dolunay insanları ise daha cana yakın ve sanat alanında eğitimci olarak çalışmaya yetenekli insanlardır. Kötü yönleri ise çok fazla eleştiri yapmalarıdır.

Ünlüleri: Afrikalı Leo Goethe Napolyon Madonna Tori Amos Antonio Banderas Bill Clinton Robert De Niro...


Çobanpüskülü (HOLLY / TINNE) 8 TEMMUZ – 4 AĞUSTOS

Celtic sembolü: Tekboynuzlu at ve mızrak
Gezegeni: Dünya
Eski dünya tanrıları: Yunan: Gaia Ceres Persephone Celtic: Danu

Celtic liderleri başarılı bir kişiyi ödüllendirecekleri zaman o kişinin aşına Holly çiçeğinden yapılmış bir taç giydirirlerdi. Her zaman yeşilliğini koruyan Holly’nin düşmanları geri püskürttüğüne inanılırdı bu yüzden askerler savaşa giderlerken yanlarında Holly ağacından yapılmış kalın sopalar taşırlardı.

Bu insanlar pratik yetenekli ve sıkıntılı durumlarda dahi sadıktırlar. Aynı zamanda dikkatli mantıklı ve verimli insanlardır. İyi bir ticari zekaya sahip oldukları halde yönetmek yerine arka planda kalıp destek vemeyi tercih ederler. İlişkilerde destekleyici koruyucu ve sahiplenici bir kişiliğe bürünürler.Kusurları ve zıtlık doğuracak durumları iyice kontrol etmeden hiç bir riske girmezler. Zor sorunları dahi mantık yoluyla çözebilirler. İlk iki hafta içinde doğanlar başka insanların hayallerine dahil olmaya eğilimlidirler bunu onlara hem parasal hem de duygusal destek vererek gerçekleştirirler. Bu onların bencillikten uzak ve sempatik doğalarına işaret eder.

Kötü yönleri ise gözlerini gerçeklere kapayacak kadar iyimser olmalarıdır bu da onlara zarar verebilir. Son iki hafta içinde doğan dolunay insanları kendilerini hayallerine ve tutkularına adamışlardır. Tarih ve geleneklere çok büyük ilgileri vardır. Kötü yönleri çok fazla duygusal ve kişisel eleştiriye karşı çok hassas olmalarıdır bu yönleri bir süre için dünyadan el ayak çekmelerine yol açar.

Ünlüleri: Sandra Bullock Tom Hanks Arnold Schwarzeneggar Harrison Ford...


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  Etiketler
celcit, astroloji

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


celcit astroloji

celcit astroloji konusu, FORUM GENEL / Burçlar, Tarot ve Astroloji forumunda tartışılıyor.Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:42 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats