bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Cilt Bakımı

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 08-09-2013, 08:44   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Bitkisel yağlar nasıl kullanılır

Bitkisel yağlar nasıl kullanılır-Bitkisel yağlar nasıl kullanılmalıACI BADEM YAĞI
Öksürük kesici idrar arttırıcı kurt düşürücü ve şeker hastalığı için kullanılır. Kuru ve çatlak cilt bakımında etkilidir. Stres ve yorgunluk için masaj yağı olarak kullanılır. İÇİNDEKİLER: Protein Şeker ve amigdalin içerir. KULLANILIŞI: Bir çay bardağı suya 2 damla damlatılarak günde 3 defa alınır. bilhassa bebeklerin kabızlıklarında badem yağı eşit miktarlarda bal ve pekmez ile karıştırılıp 4-5 saatte bir çay kaşığı verilir UYARI: Yüksek miktarlarda alınması zararlıdır SAKLAMA: Serin ışıktan uzak ve ağzı sıkıca kapalı olarak çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanmalıdır.

ADAÇAYI YAĞI Bebeklerde gaz giderici mide gazı gidericiter kesici ve idrar arttırıcı etkileri vardır. astım ve bayanlarda adet düzensizliklerinde hormon dengelenmesinde kullanılır. Cilt bakım ve temizliğinde kullanılır. On iki parmak bağırsağındaki yaralara da faydalıdır. İÇİNDEKİLER: Tuyon sincol barneol ve piren maddelerini içerir. KULLANILIŞI: Bir çay bardağı suya 3 damla damlatılarak günde 1 defa içilir. Yara üzerine direkt tatbik edilebilir. UYARI: Günde 3 damladan fazla içilmez. Fazla kullanımı epilepsi ve krampa yol açabilir.

ANASON YAĞI Bebeklerde gaz giderici mide gazı gidericiter kesici ve idrar arttırıcı etkileri vardır. astım ve bayanlarda adet düzensizliklerinde hormon dengelenmesinde kullanılır. Cilt bakım ve temizliğinde kullanılır. On iki parmak bağırsağındaki yaralara da faydalıdır. İÇİNDEKİLER: Tuyon sincol barneol ve piren maddelerini içerir. KULLANILIŞI: 2-10 Damla bir şeker parçası üzerine damlatılarak veya bir fincan suya 4-5 damla damlatılarak günde 3 defa kullanılır. UYARI: Daha yüksek miktarda alındığı zaman hafif bir sarhoşluk sonra uyku meydana getirir.

ARDIÇ YAĞI Kalp yetmezliği soğuk algınlığı ve romatizmal hastalıklarda kullanılır. burkulma ve çarpma gibi kazalarda ağrı kesici ve hareket kabiliyetini arttırıcı özelliği vardır. Astım hastalarında ve idrar tutamayan çocuklarda faydalıdır. İÇİNDEKİLER: Organik asitler glikoz sakkaroz juniperin reçineli bileşikler ve acı madde içerir. KULLANILIŞI : Bir çay bardağı suya 5 damla damlatılarak alınır. Hamilelikte kullanılmamalıdır. Fazla alındığı taktirde böbrekleri tahriş eder ve idrar yollarında kanamaya sebep olur.

ARDIÇ KATRAN YAĞI Ardıçın özel türünden elde edilen ardıç katranı yağı tüm mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında sedef ve egzamada varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri tüm cilt problemlerinde kullanılır. İÇİNDEKİLER: Organik asitler glikoz sakkaroz juniperin reçineli bileşikler ve acı madde içerir. KULLANILIŞI: Kullanılacak doku defne sabunu ile yıkanır. İnce tabaka halinde cilde sürülür.

BERGAMUT ESANSI Stres ve yorgunluğu giderici ve bağışıklık sistemin! kuvvetlendiricidir. Egzama tedavisinde de kullanılır. İştah arttırıcı ve safra söktürücü etkisi vardır. Ayrıca çayda lezzet ve koku verici olarak da kullanılır. Kullanılışı Dahilen; bir fincan suya 2-3 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen; cilde masaj yapılarak stres ve yorgunluğu giderici olarak kullanılır.

BİBERİYE YAĞI İdrar söktürür gaz giderir kan dolaşımını arttırır bronşite ve sinüzite sarılık ve karaciğer yetmezliğinde de kullanılır. Uykusuzluğu ve sinir sistemini düzenler. Kolestrolü denetler. İÇİNDEKİLER: Kamfer terpen tanen reçine acı maddeler saponin cholin glikozit organik asitler kafur. KULLANILIŞI: Bir fincan suya 2-3 damla damlatılır veya şekere damlatılarak günde 3 defa kullanılabilir. Sinüzite romatizmal ağrılara sivilceler üzerine sürülerek kullanılır.

BUĞDAY YAĞI Hücre yenileyici selülit için; yanık yara ve diğer cilt problemlerinde kırışıklıklarda etkili olarak kullanılır. Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için faydalıdır. Cilt lekeleri güneş lekeleri ve doğum lekelerini giderir. İÇİNDEKİLER: B vitaminleri ve mineraller içerir.

CEVİZ YAĞI Kuru ciltlerde yumuşatıcı ve besleyici etkiye sahiptir. Doğal nemlendiricidir. Saç diplerini ve saçları besler. Ayrıca romatizmaya iyi gelir. Güneşte bronzlaştırıcı olarak kullanılır. İÇİNDEKİLER: %70 civarında yağ taşıdığı saptanmıştır. KULLANILIŞI: Haricen cilde masaj şeklinde uygulanır.


ÇÖREK OTU YAĞI İdrar ve süt arttırıcı iştah açıcı adet söktürücü etkilere sahiptir. Ayrıca astımı şeker romatizma tedavisinde ve grip döneminde bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun dirençli tutulmasını sağlar. Hemoroide faydalıdır. Saçı besler dökülmesini önler. İÇİNDEKİLER: Tanen saponinler alkaloidler nigellin ve connigellin içerir. KULLANILIŞI: Günde 3 defa 1 fincan suya 4-5 damla damlatılarak içilir.. Ayrıca saç dökülmesi ve kepeğe karşı saç diplerine friksiyon şeklinde kullanılır.Sinüzit için sabah akşam buruna 1-2 damla damlatılır .

DEFNE YAPRAĞI YAĞI Yemeklerde güzel koku vermek için kullanılır gargara yolu ile alındığında bademcik iltihaplarında soğuk algınlığına ve gribal enfeksiyonlara iyi gelir. Terletici ve Antiseptik özelliklere sahiptir. Saç ve kafa derisi tedavilerinde kullanılır. Saç büyümesine etki eder. Ayrıca gaz giderici ve kan gevşeticidir. İÇİNDEKİLER: Cineol evgenol graniol ve pinenler içerir. KULLANILIŞI: Bir fincan suya 4-5 damla damlatılarak. Günde 2 defa içilir. Parmak uçlarıyla friksiyon şeklinde kullanılır. Gebelikte kullanılmamalıdır. Kızdırıcı özelliği nedeni ile cilt üzerinde kullanılırken dikkat edilmelidir.


DEFNE UÇUCU YAĞI Yemeklerde güzel koku vermek için kullanılır. Gargara yolu ile alındığında bademcik iltihaplarında soğuk algınlığına ve gribal enfeksiyonlara iyi gelir. Terletici ve antiseptik özelliklere sahiptir. Saç ve kafa derisi tedavilerinde kullanılır. Saç büyümesine etki eder. Ayrıca gaz giderici ve kan gevşeticidir. Kullanılışı Dahilen; bir fincan suya 4-5 damla damlatılarak günde 2 defa içilir. Haricen; parmak uçlarıyla friksiyon şeklinde kullanılır. (Gebelikte kullanılmamalıdır. Kızdırıcı özelliği nedeniyle cilt üzerinde kullanılırken dikkat edilmelidir.)

FINDIK YAĞI Kuru ve yıpranmış ciltlere rahatlıkla uygulanır varis ve saçkıran hastalığı içinde faydalıdır. doğum öncesi doğum sonrası cildin esnekliğini sağlamak ve cilt çatlağını önlemek amacıyla masaj yapılarak kullanılır. İÇİNDEKİLER: Sabit yağ fosfor kalsiyum protein ve şeker içerir. KULLANILIŞI: Masaj olarak kullanılır. Saç diplerine parmak uçlarıyla friksiyon yapılır.

GÜL YAĞI Ağrı kesici keyif verici uyutucu öksürük kesici etkileri vardır.Kabızlık ve tansiyon düşmesinde etkilidir. Ayrıca saç uzatıcı ve besleyici etkiye sahiptir. İÇİNDEKİLER: Papaverin kodein tebain narsoin ve morfin içerir. KULLANILIŞI: Haricen cilde masaj şeklinde uygulanır. Bir çay bardağı suya 10-15 damla damlatılarak gargara yapılır.

HAŞHAŞ YAĞI Ağrı kesici keyif verici uyutucu öksürük kesici etkileri vardır.Kabızlık ve tansiyon düşmesinde etkilidir. Ayrıca saç uzatıcı ve besleyici etkiye sahiptir. İÇİNDEKİLER: Papaverin kodein tebain narsoin ve morfin içerir. KULLANILIŞI: Günde 2-3 damla bir şeker parçası üzerine damlatılarak veya yarım çay bardağı suya 2-3 damla damlatılarak alınır.Saça friksiyon şeklinde uygulanır.


HAVUÇ YAĞI Ultraviole (UV) ışınına karşı vücut bağışıklığını arttırır . Cildin bozulmasını önler. Güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Hücre yenileyici İdrar arttırıcı kan temizleyici kan yapıcı ve kollestrolü düzenleyici etkileri sahip olduğu bilinmektedir.Ayrıca ses tellerine faydalıdır. güneş yağları da bronzlaştırmayı kolaylaştırır. İÇİNDEKİLER: Uçucu yağ sabit yağ şeker A vitamini karotin ve rezin içerir KULLANILIŞI: Günde 2-3 damla bir şeker parçası üzerine damlatılarak veya yarım çay bardağı suya 2-3 damla damlatılarak alınır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI Hazım kolaylaştırıcı bulantı ve kusmayı giderici etkiye sahiptir.İltihaplanmaya karşı etkili olması nedeni ile haricen eklem ve kas ağrılarına romatizmaya karşı kullanılır. Fiziksel yorgunluğu giderici etkiye sahiptir. Saç dökülmesinde etkilidir. Ayrıca pastalarda esans olarak kullanılır. İÇİNDEKİLER: Myristicin içerir. KULLANILIŞI: 2-3 Damla bir fincan suya damlatarak kullanılır. Uygulanacak yere defne sabunu ile temizlenir. Bol miktarda yedirilerek tatbik edilir. Ayakta oluşan mantar hastalıklarında da sürülerek kaşıntı önlenir. Masaj yapılarak cilt altında toplanan yağ ve toksit maddelerin terleme yolu ile dışarı atılmasını sağlar. tedavi UYARI: Gebelikte kullanılmaz.

ISIRGAN TOHUM YAĞI Saç dökülmesinde romatizma hücre yenileyici kan temizleyici miyom küçültücü olarak kullanılır. İÇİNDEKİLER: Potasyum tuzları organik asitler histamin ve asetilkolin içerir. KULLANILIŞI: Dahilen bir fincan suya 5 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen cilde masaj yapılarak kullanılır. Saç diplerine friksiyon yapılır.

JOJOBA YAĞI Cildi yumuşatır. Çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılır.Kuru ciltleri nemlendirir. Akneleri giderir. kuru ve kırık saçları besler parlaklık verir. Saç şekillendirici olarak kullanılır. İÇİNDEKİLER: Tohumlarında %50 oranında yağ içermektedir. KULLANILIŞI: Saçlara friksiyon yöntemi ile cilde masaj yapılarak kullanılabilir.

KANTARON YAĞI Hazmı kolaylaştırıcı ve iştah açıcı özelliklere sahiptir. Ateş düşürücü etkisi vardır. Ülser ve gastritte iyileşmeyi hızlandırır. Bağırsak spazmlarını çözer. Bağırsak solucanlarını düşürür. Hemoroide faydalıdır. Yara ve yanıkları iz bırakmadan iyileştirir. İÇİNDEKİLER: Uçucu yağ rezin acı maddeler (glikozitler) reçine pektin ve kolin içerir. KULLANIIŞI: Günde 2 defa öğle ve akşam yemeklerinden önce 5-6 damla alınmalıdır. Hemoroide dıştan sürülür.

KARABAŞ YAĞI Kalbi kuvvetlendirir. Damar sertliğine kollestrol ve şekere faydalıdır. uykusuzluğu giderir. balgam söker zindelik verir egzama yaralarına iyi gelir. Sivrisinek kovucudur. İÇİNDEKİLER: Kafur fenkon borneol ve sineol içerir. KULLANILIŞI: Günde 2 şer damla sabah akşam yarım fincan suya damlatılarak kullanılır. Cilde sürülür.

KARANFİL YAĞI
Ağız ve mide kokularını giderir. Sinirleri uyuşturur antiseptik ve ağrı kesici olarak kullanılır. Diş ağrılarında etkilidir. Dişeti çekilmesi ve iltihaplarında faydalıdır. Haşere kovucudur. İÇİNDEKİLER: Uçucu yağ sabit yağ ve tanen içerir. KULLANILIŞI: Dahilen 1 fincan suya 2 damla damlatılarak içilir.Diş ağrılarında pamuk üzerine damlatılarak diş üzerine tatbik edilir. Karanfil yağı cilde sürülmemelidir.

KAYISI YAĞI Yüz temizliğinde kullanılır. Akneleri temizler. Cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklıkları giderir. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Parazit problemlerinde kullanılır. Pastalarda esans olarak kullanılır. İÇİNDEKİLER: Tanen zamk şekerler organik asitler saponin ve anonin içerir. KULLANILIŞI: Haricen cilde pamukla tatbik edilir. dahilen bir fincan suya 3 damla damlatılarak kullanılır.


KEKİK YAĞI
Bronşit nezle grip solunum yolu rahatsızlıklarına dişe eti iltihaplarına iyi gelir. kurt düşürücüdür. Alyuvar oluşumunu arttırır. Şeker hastalığına iyi gelir. Yara ve yanıklara antiseptik olarak kullanılır. Romatizmaya iyi gelir.Gastrit gibi mide rahatsızlıklarına yardımcı olur İÇİNDEKİLER: Carvacrol p-cymene terphinene caryophyllene myrcene linalool thymol terphinen-4-ol thujene pinene camphene borneol ve humulene içerir. KULLANILIŞI: 2-3 damla yarım fincan suya katılarak veya şeker üzerine damlatılarak kullanılır. parmak uçlarıyla masaj şeklinde tatbik edilir. Fazla miktarda dahilen kullanımı sakıncalıdır.


KETEN YAĞI Menapoz sıkıntılarını giderir. Mide ağrılarını ve kabızlığı giderir. Hazmı kolaylaştırır. Sindirim sistemi iltihaplarında etkilidir. Zihin açıcıdır. İÇİNDEKİLER: Müsilaj linamarin doymamış yağ asitleri ve protein içerir. KULLANILIŞI: Bir fincan suya 5 damla damlatılarak içilir.

LAVANTA YAĞI İdrar arttırıcı ve romatizma ağrıları dindirici etkileri vardır. Baş ağrısı stres ve kas ağrıları için iyi gelir ayrıca güve ve sivrisinekleri uzaklaştırmak için kullanılır. Hassas ve yağlı ciltler için tavsiye edilir. akneleri ve vücuttaki kötü kokuları giderir. cilde sürüldüğünde ateşi düşürür. saçtaki sirkeleri gidericidir. kozmetik amaçlı esans ve banyo yağı olarak kullanılır. İÇİNDEKİLER: Pinen cineol borneol ve organik asitler içerir. KULLANILIŞI: Bir çay bardağı suya veya bir şeker parçası üzerine 3-4 damla damlatılarak alınır. ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılır.


KAKAO YAĞI İdrarı söktürür.Vücuttaki zehirli maddeleri dışarı atar.Böbrek iltihabını giderir. Besleyiciuyarıcıiştah açıcı ve kuvvet vericidir.Haricen basur memelerinikadınların göğüslerindeki yara ve çatlakları yumuşatmak için kullanılır. İçindekiler:Sabit yağtanennişasta şekerleralkoitler(teobrominkafein) taşımaktadır. KULLANILIŞI: Günde 2-3 damla bir şeker parçası üzerine damlatılarak veya yarım çay bardağı suya 2-3 damla damlatılarak alınır.

LİMON YAĞI Ferahlık verir. Grip ve soğuk algınlığına karşı korur. Hafızayı güçlendirir. Boğaz ağrısı mide yanması kan temizleme ve böbrek taşında bağdokusu hastalığında kas kuvvetlendirir. Diş etini kuvvetlendirir. Sivilceleri giderir. Cildi güzelleştirir. Vücuttaki istenmeyen yağların atılmasını sağlar.Tonik olarak kullanılır. mikrop öldürücüdür.. Böcek ve sinek ısırmalarında kaşıntı ve şişmeleri önler pastalara esans olarak kullanılır. İÇİNDEKİLER: Hesperidin şekerler C vitamini müsilaj malik ve sitrik asitler içerir. KULLANILIŞI: Balla tatlandırılmış suya 2 şer damla damlatılarak günde 3 defa gargara yapılıp yutularak kullanılır. Tonik olarak kullanımda bolca masaj yapılarak sürülür.

MELİSSA YAĞI Yatıştırıcı midevi gaz söktürücü terletici ve antiseptik etkilere sahiptir. Baş ağrısı ve migrende soğuk algınlığında kas ağrılarında faydalıdır. Mide ülserine iyi gelir. Beyin damarlarını açar cilt temizliğinde cildi güzelleştirir. İÇİNDEKİLER: Tanen sitral sitronellal ve linolal içerir KULLANILIŞI: Günde 2-3 damla bir şeker parçası üzerine damlatılarak veya yarım çay bardağı suya 2-3 damla damlatılarak alınır

. MERSİN YAĞI Yağlı tahriş olmuş ve iltihaplı ciltler için kullanılır. Hemoroid tedavisinde ve şeker hastalığına karşın etkilidir. Nefes açıcı özelliğe sahiptir. Gerginliğe ve uykusuzluğa iyi gelir. Adale kuvvetlendirici ve spor sakatlıklarında masaj için çok uygundur Astımlı hastalarda haricen infizyon şeklinde faydalıdır. İÇİNDEKİLER: Tanen şekerler strik ve maınik asit gibi organik asitler içerir. KULLANILIŞI: Dahilen günde 1 fincan suya 5 damla damlatılarak içilir. Haricen cilde masaj şeklinde kullanılır.


NANE YAĞI Mide bulantısını keser. Hazmı kolaylaştırır. Gaz söktürücüdür. Sinirleri güçlendirir baş ağrılarına iyi gelir. Selülit tedavisinde kullanılır. anne sütünü arttırır. Bağırsak solucanlarını temizler. İÇİNDEKİLER: Mentol mentor cadinen pinenler terpenler ve cineol içerir. KULLANILIŞI: Dahilen günde 3 defa bir şeker parçası üzerine 2-3 damla damlatılarak veya 1 fincan suya 2-3 damla damlatılarak içilir. Haricen cilde masaj yapılarak sürülür. Fazla miktarda kullanılması sakıncalıdır.

OKALİPTÜS YAĞI Kabızlık öksürük sinüzit şeker hastalığı romatizma ve selülite etkilidir. Kullanılışı Dahilen; bir fincan suya 5 damla damlatılarak balla tatlandırılıp içilir. Haricen; masaj şeklinde ve sinüzit için buğu şeklinde antiseptik olarak kullanılır.

PAPATYA YAĞI Duyarlı ve problemli ciltler için yaraları iyileştirici ve cildi besleyen özelliğe sahiptir. Bademcik ve diş iltihabında kullanılır. İÇİNDEKİLER: Tanen flavon glikozitleri bisabolol arzulen terepen ve salisilik asit içerir. KULLANILIŞI: Bir fincan suya 4-5 damla damlatılarak gargara yapılır. Cilde masaj şeklinde tatbik edilir. İçilmesi sakıncalıdır.

PORTAKAL YAĞI Mide rahatsızlıklarını geçirir. Hazmı kolaylaştırır. Ateş düşürücüdür. Romatizmada faydalıdır. Cildin güzel olmasını sağlar. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Cildi sıkılaştırır. Sivilce ve akneleri kurutur. Tonik olarak kullanılır. Pastalara esans olarak kullanılır. Kan dolaşımını düzenleyicidir. Sinir yatıştırıcıdır. İÇİNDEKİLER: Şekerler müsilaj uçucu yağ ve bol miktarda C vitamini içerir. KULLANILIŞI: Dahilen yarım fincan suya 3 damla damlatılarak. Günde 3 defa kullanılır. haricen cilde masaj yapılarak sürülür.

REZENE YAĞI Midevi şişkinlik hazımsızlık rahatsızlıklarını giderir. Gaz söktürücü ve anne sütünü arttırıcı etkisi vardır.Yara iyileştirici özelliğe sahiptir. Cildi besler ve pürüzleri giderir. İÇİNDEKİLER: Anethol ve astragol gibi maddeler içerir. KULLANILIŞI: Dahilen bir fincan suya 5 damla damlatılarak içilir. Haricen yara üzerine sürülerek kullanılır.


SARIMSAK YAĞI Mikrop öldürücüdür. Yüksek tansiyonu düşürür. İştah açar hazmı kolaylaştırır. Kabızlığı giderir. Kanı temizler. Kalp adalesini kuvvetlendirir. Siyatik varis romatizma mafsal iltihabında faydalıdır. ayrıca saç uzamasını sağlar dökülmesini önler saçkıran hastalığına iyi gelir. İÇİNDEKİLER: Karbonhidratlar (sakkaroz glikoz) vitaminler (A B ve C) allicin ve sarımsağa özel koku veren kükürtlü yağ içermektedir. KULLANILIŞI: Bir fincan suya 4-5 damla damlatılarak günde 3 defa içilir. Cilde masaj şeklinde uygulanır.

TATLI BADEM YAĞI Kuru ve çatlak ciltleri çok olumlu etkiler ve pürüzlerini giderir. Ayrıca saç besleyici olup dökülmesini önler. Kabızlık giderici özelliğe sahiptir. İÇİNDEKİLER: Protein ve şeker içerir. KULLANILIŞI: Saç diplerine parmak uçlarıyla friksiyon yapılır. Kabızlık için günde 1 çay kaşığı içilir.


SUSAM YAĞI Dahilen müshil haricen ise özellikle kuru ciltlere kirpik kaş ve saçlara rahatlıkla kullanılır. Şeker hastalığında da kullanılmaktadır. yanıklarda iyileştirme özelliği vardır. İÇİNDEKİLER: Oleik palmitik linoleik stearik ve miristik asit içerir. KULLANILIŞI: Her sabah aç karnına bir çay kaşığı içilir. Müshil olarak ta bir çay kaşığı alınır. Cilde ve saça masaj şeklinde uygulanır.


ÇAM TEREBENTİN YAĞI Solunum bel soğukluğunda ve idrar yolu hastalığında kullanılan etkili bir antiseptiktir. saçı besler. dökülmeyi önler kepeği gideriri. ve saçı kuvvetlendirir. Saç diplerinde mikro organizmaların oluşumunu engeller. İÇİNDEKİLER: Reçine asiti kolofan ve pinen içerir. KULLANILIŞI: Günde 1-2 damla bir şeker parçası üzerine damlatılarak alınır. saç diplere masaj yaparak kullanılır. 200 gr lık şampuana 20 damla damlatılarak kullanılır. Böbrekte tahriş yaptığından böbrek rahatsızlığı olanlar içmemelidir.

MENEKŞE YAĞI Cilt hastalıkları egzama dermatit ve uyuzda kullanılır.Mikrop kırıcıdır. saç dökülmesine karşı etkilidir. Kuru saçları nemlendirir. Parlaklık ve canlılık verir. kozmetik endüstrisinde kullanılmaktadır. İÇİNDEKİLER: Tanen saponinler flavon glikozitleri vialamin ve emetin içerir. KULLANILIŞI: Cilde masaj yapılarak saça friksiyon şeklinde kullanılır

. YASEMİN YAĞI Romatizma ağrılarında cilt besleyici temizleyici ve selülit giderici olarak kullanılır. Kullanılışı Haricen; cilde masaj şeklinde uygulanır.


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Bitkisel yağlar nasıl kullanılır

Bitkisel yağlar nasıl kullanılır konusu, GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM / Cilt Bakımı forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: ter kokusuna karşı banyoda neler kullanilirbitkisel çözüm, yasemin yağı bebeklerde nasıl kullanılır,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kaş ve kirpik için bitkisel yağlar ebush Güzellik Önerileri 0 22-08-2013 08:38
Saç İçin Bitkisel Yağlar daywest Saç Bakımı 0 08-05-2011 05:13
Cilt Bakımı İçin Bitkisel Yağlar mormavi Sağlığımız 1 04-06-2009 09:36
saç dökülmesi ve bitkisel yağlar lal Saç Dökülmesi 3 05-05-2009 06:47
Bitkisel yağlar ve yararları nimlahza Alternatif Tıp 1 24-03-2009 03:15

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:28 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats