bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Çocuk Sağlığı ve Eğitimi

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 09-06-2011, 03:24   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Abaküs Mental Aritmetik Eğitimiyle matematik öğretin

Abaküs Mental Aritmetik Eğitimiyle matematik öğretin

4-11 yaş arasındaki çocukların saniyeler içerisinde pek çok işlemin bir arada bulunduğu matematik sorusunu zihinlerinden çözebildiği öne sürülüyor.

Programı Türkiye’ye getiren emekli akademisyen Halit Şen Türkiye’de ilk kez 2008 yılında uygulanmaya başlanan programın daha güçlü bir hafıza sağlarken dikkat dağınıklığı sorunu yaşayan çocukların konsantrasyonunu artırdığını belirtti. Şen Alzheimer demans gibi hastalıkların oluşmasını önlemeye de yardımcı olan programın ayrıca çocuklara yüksek öğrenme kapasitesi ve özgüven kazandırdığını söyledi.Beynin kapasitesini artırmak ve zihnin canlı tutulması için zihinsel egzersizlerin kritik öneme sahip olduğunu vurgulayan Şen programın da zihni egzersizlerle canlı tuttuğunu söyledi.

-SİSTEM NASIL İŞLİYOR?-
Programın çocuklarda yetişkinlerden daha da yüksek olan potansiyeli işleyerek bellek gücünü dikkat ve odaklanma becerilerini geliştirdiğini dile getiren Şen’in verdiği bilgiye göre üzerinde işlem yapılabilen 5 boncuk dizilimli abaküsle matematik problemleri çözebiliyor.
Dikdörtgen yapıdaki ve bir kirişle enlemesine bölünen abaküsün üst boncukları sağdan sola 5 50 ve 500 şeklinde ilerliyor altta ve 4’er boncuğun sıralandığı bölümde ise 1 10 100 ve katları şeklinde belirleniyor. Kirişe yaklaştırılan sayılarla matematik problemi çözen çocuklar bir süre sonra abaküsü zihinlerinde canlandırarak işlem yapabiliyor ve kirişe yakınlaştırılan boncuk sayısına göre çocuklar abaküste hangi rakamı yazdıklarını okuyabiliyor.

Programda çocukların ilk olarak abaküsün sistematiğini tanıyarak eğitime başladıklarını anlatan Şen bir süre sonra çocukların abaküsün imajını zihinlerine yerleştirdiklerini ve abaküsteki boncuk hareketlerini hayal ederek zihinden işlem yapma becerisi kazandıklarını belirtti. Şen "Sonuç olarak beyin kapasitesi artan ve olağanüstü işlem becerileri geliştiren çocukların özgüvenleri de yükselmektedir" diye konuştu.
Programla çocukların yeni uyarımlara uyum yeteneği algılama ve öğrenme güçleri ve zeka kapasitelerinin arttığını görsel bellekleri dikkat odaklanma ile gözlem becerilerinin de geliştiğini kaydeden Şen dikkat dağınıklığı sorunu olan çocuklarda da sistemin uzman tarafından yürütülen terapiye destek anlamında olumlu katkılar sağladığını ifade etti.
Şen ayrıca programın öğrenme zorluğu çeken engellilerin zihinsel kapasitesinde ne ölçüde bir katkı sağlayabileceğini görmek amacı ile deneysel bazı çalışmaları kısa süre içinde başlatmayı planladıklarını bildirdi.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 12-11-2011, 04:16   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

öğrenmek istiyorum


 

Alt 31-12-2011, 11:33   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart menar eritmetik

Arkadaşlar ben oğlumu mental aritmetiğe yazdırmayı düşünüyordum sonradan vazgeçtim bir araştırma yaptım öğrenirken zihni hipnoz ediyomuş buda daha ilerki yaşlarda sorun oluyor diye gördüm yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..


 
Alt 08-06-2012, 03:38   #4 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sistemi hafızaya kaydetme ve saklama yeteneğidir. Fakat bu yetenek kalıcı değildir. Bunun kalıcı olabilmesi görsel hafızanın gelişmesine bağlıdır. Turtle Mental Aritmetik beyin geliştirme sistemi görsel hafızayı geliştirir.

Turtle Mental Aritmetik beyin geliştirme sistemi Modern donanımıyla Arge ekibi ve Alanında uzman eğitmenlerimizle yaparak yaşayarak ve eğlenerek öğrenme ilkelerinden hareketle güçlü dinamik ve farklı bir sistem sunmaktadır.

Turtle Mental Aritmetik beyin geliştirme merkezlerinde öncelik olarak öğrenciye Abaküs (Soroban) kullanılması öğretilmektedir. Abaküs kullanmayı öğrenen öğrenciler daha sonra
zihinlerinde Abaküsü canlandırarak dört işlemi hesap makinasından daha hızlı bir şekilde zihinden yapmayı öğrenirler. Bu işlemleri yaparken parmakları ile zihinlerindeki boncukları taşıyarak işlem yaparlar.
Öğrenciler Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sisteminde Abaküs kullanımını öğrenirken Çift el eğitimi ile sağ ve sol beyin lopları aynı anda eğitim faaliyetlerine katıldığından öğrencilerin zekâ gelişimleri daha dengeli biçimde sağlanmaktadır.

Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Eğitimin son aşamasında öğrenciler işlemleri parmakları kıpırdatmaya ihtiyaç duymaksızın yapabilir hale gelirler. Hesap makinası kadar hızlı işlem yapabildiklerinden kendilerine olan özgüvenleri kat kat artar.

Zihinsel aritmetik tekniklerini birleştirerek beyinde sinerji yaratıp öğrencilerin öğrenme ve matematiksel becerilerini onları gören insanların ağzını açık bırakacak derecede geliştiren bir sistemdir. Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme eğitimi beynin her iki yarım küresini birlikte ve dengeli kullanmayı sağlayarak çocukların daha etkili ve verimli düşünmelerini ve beyinlerini daha etkin kullanmalarını sağlamaktadır.

Bugüne kadar insan beyninin çalışması konusunda önemli araştırmalar yapılmış ve ilginç gerçekler ortaya çıkmıştır. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda elde edilen veriler insanoğlunun beyin potansiyelinin ancak % 6-7'sini kullanabildiği ifade edilmektedir. Araştırmalar sağ beynin ritim uzman bilinci bütünlüğü görme hayal gücü hayal kurma renk boyut konularında; sol beynin ise sözcükler mantık sayılar ardışıklık çizgisellik analiz listeleme yazma gibi konularda yetenekli olduğu sonucunu elde etmiştir. Ortaya çıkan diğer çarpıcı bir gerçek ise beynin lobları arsında bir iletişim ağı olduğu tam bir zihinsel gelişimin her iki lobun çalıştırılması ve aradaki iletişimin sağlıklı olması sonucu gerçekleşebileceği gerçeğidir.

Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sistemi aynı zamanda işitsel algılama dinleyerek anlama ve hafızalarının geliştirilmesi konusunda fayda sağlar.

Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sistemi Bilimsel aktivitelerle öğrencilerin sayısal işlemleri kendi normal hızından daha pratik ve daha hızlı yapabilmeleri için öğrencilerin bireysel hız farklılıkları dikkate alınarak gizli potansiyelleri geliştirilmektedir.

Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme eğitimi; öğrencilerin algılama düşünme yorumlama ve sağlıklı sonuç değerlendirme
becerilerini geliştirilmektedir.

Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme eğitimi; öğrencilerin abaküs görüntüsünü zihinlerinde canlandırmaları sağlanarak onların soyut kavramları somutlaştırma tasarım hayal etme dikkat konsantrasyon hafıza ve odaklanma yetenekleri daha da artmaktadır.

Düşünce Haritaları Eğitimi: Zihin haritalama bireylerin ve kurumların öğrenmelerini verimliliklerini arttıran yaratıcı ve etkili bir tekniktir. Fikirleri ve iç görüleri kâğıt üzerinde yakalamaya yarayan devrimsel bir sistemdir.

Hızlı Öğrenme Eğitimi: Hızlı öğrenme eğitimi öğrencilerin bilgiye anlayarak çok kısa bir sürede ulaşmalarını ve sınavlarda ek zaman kazandırarak daha başarılı olmalarını sağlar.

Sayısal işlemlerde ABAKÜS kullanımının öğrenilmesi ile başlayan program bir süre sonra Abaküs'ün kaldırılması ile sürer ve öğrenciler işlemleri hızlı bir şekilde tamamen zihinden yapmayı öğrenirler.

Kısaca Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sistemi; bilgisayar hesap makinesi kağıt kalem gibi hiç bir araç
kullanılmaksızın yalnızca insan zihninin gücü ile yapılan aritmetik işlem yöntemidir. Bu olağanüstü becerinin yanı sıra asıl kazanç programın sağladığı zeka ve bellek gelişimi dikkat odaklanma ve özgüvenin güçlenmesi gibi unsurlarla genel olarak yükselmiş bir zihin kapasitesidir.

Hafıza Teknikleri Eğitimi: Hafıza teknikleri eğitimi beyin hücreleri arasındaki bağların sayısını arttırarak hafızanın gelişmesini ve bir anlamda beynin gençleşmesini sağlamaktadır. Sonuçta öğrenme daha kolay gerçekleşmekte ve öğrencilerin sınav başarısı artmaktadır.

Turtle Mental Aritmetik eğitmenleri bire bir danışmanlık ve eğitim modeline uygun olarak tasarlanmış salonlarda 4 kişilik özel gruplarda kendi potansiyelleri keşfetmelerini yönelik özel bir programdır.

Turtle Mental Aritmetik eğitmenleri insan psikoloji konusunda özel eğitimler aldığından öğrenciler sadece mental aritmetik metodoloji ile bağımlı kalmazlar. Turtle Mental Aritmetik eğitmenleri aynı zamanda hızlı öğrenme hafıza insan psikoloji motivasyon ve potansiyeli artırmak konusunda özel eğitimler almışlardır.

Turtle Mental Aritmetik eğitmenleri almış oldukları uluslararası sertifikasyon eğitimi sonrasında da eğitmenlikte yeterli düzeye gelince kadar özel ilgi ile yetiştirilmektedir.

Turtle Mental Aritmetik bünyesinde hayatın nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak yepyeni bir yöntemle gelişim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.

Turtle Mental Aritmetik tarafından yaşamın en önemli aktörlerini profesyonel hale getirmeyi hedefleyen bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel zihinsel sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçlarını saptayan eğitmenler yetiştirilir. Bu çalışmalar Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar Master Koç Master Trainer Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanlar da bulunmaktadır.

Eğitmenlerimiz en önemli farkı Türkiye'de bir ilk olan insan psikolojinden anlayan özel danışmanların bulunmasıdır. Öğrencilerin psikolojileri ve ruh hallerini anlayabilen eğitmenler mental aritmetik metodoloji etkisini en üst düzeye taşımaktadır.

Uluslararası Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı İÇİN AYRINTILI BİLGİ:
Abaküs çalışması sayesinde aritmetik becerinin alt yapısı için gerekli olan sağlam zemin oluşturulur. Bu teknik uygulandığında soyut kavramlar somutlaştırılarak hızlı ve kalıcı öğrenme sağlanır. Çocuktaki zihinsel gelişimi sayısal ve sözel alanda eşit bir şekilde geliştirir. Einstein Pisagor Thales Arşimet gibi dahilerin emsallerinden farkı beyinlerinin iki lobunu eşit kullanmalarıydı. Çocuklarınız da yarının dahileri olabilirler.

Okul Öncesi Hazırlık

4- 6 yaş grubu çocuklar için hazırlanmış programdır. İlk aşama olarak çocuklara sayı kavramları öğretilmektedir. Temel abaküs anlatımı ve abaküs programı uygulanır. Temel düzeyde abaküs ve sayı kavramları öğretilir. Çocuk tek basamaklı toplama çıkarma işlemi yapabilecek düzeye gelir. 48 saatlik hazırlık programıdır.

Giriş Düzeyi Mental Aritmetik

Program kapsamında abaküs ve abaküs üzerindeki sayı kavramları pekiştirilir. Mental aritmetik yöntemi ile bir ve iki basamaklı sayılarla toplama ve çıkarma işlemleri abaküs ile birlikte yapılı r. Zihin jimnastiği ve flaş kart okuma modüllerinin uygulanması ile birlikte bir basamaklı toplama ve çıkarma işlemlerini zihinden yapmayı öğrenirler.

Başlangıç Düzeyi Mental Aritmetik

Mental aritmetik yöntemi ile İki basamaklı toplama ve çıkarma işlemleri abaküs ile birlikte yapılır. Zihin jimnastiği ve flaş kart okuma modüllerinin uygulanması ile birlikte iki basamaklı toplama ve çıkarma işlemlerini zihinden yapmayı öğrenirler.

Orta Düzey Mental Aritmetik

Mental aritmetik yöntemi ile iki ve üç basamaklı toplama çıkarma çift basamak ile tek basamaklı çarpma işlemleri abaküs ile birlikte yapılır. Zihin jimnastiği ve flaş kart okuma modüllerinin uygulanması ile birlikte iki basamaklı toplama çıkarma ve çarpma işlemlerini zihinden yapmayı öğrenirler.

İleri Düzey Mental Aritmetik

Mental aritmetik yöntemi ile üç basamaklı toplama çıkarma Üç basamaklı sayılar ile çift basamaklı sayıların çarpma işlemleri abaküs ile birlikte yapılır. Zihin jimnastiği ve flaş kart okuma modüllerinin uygulanması ile birlikti üç dört basamaklı toplama çıkarma bölme çarpma işlemlerini zihinden yapmayı öğrenirlerİzmir Alsancak
Adres : Kıbrıs Şehitleri Caddesi No: 30 Ebru Apartmanı Daire: 11 Alsancak / İzmir
Telefon : 0232 422 59 54
Cep : 0535 667 32 24
E-posta : izmir@turtlementalaritmetik.com


 
Alt 30-11-2012, 06:12   #5 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

bence çok güzel ve eğtici


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Abaküs Mental Aritmetik Eğitimiyle matematik öğretin

Abaküs Mental Aritmetik Eğitimiyle matematik öğretin konusu, SAĞLIK / Çocuk Sağlığı ve Eğitimi forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: mental matematik nedir, mental aritmetik nasıl öğrenilir, mental aritmetik öğren, mental matematik, abaküsle matematik, mental aritmetik forum, abaküs mental aritmetik, mental aritmetik yorumları, mental aritmetik nasıl öğretilir, mental matematik nasıl öğrenilir, abaküs mental aritmetik eğitimi, mental aritmetik yorumlar, mental matematik istanbul, mental aritmetik nedir, mental aritmetik öğrenme,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Bebeğinize 7 günde uyumayı öğretin daywest Bebek Bakımı 3 20-01-2017 05:24
Mental Retardasyon Nedir? elif Psikoloji 1 20-06-2014 12:28
Mental Retardasyon gizem Psikoloji 0 05-07-2008 05:42
Mental Retardasyon gizem Psikoloji 0 29-06-2008 02:27
Çocuğunuza doğru duruşu öğretin! Bakımlı Kadın Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 21-05-2008 02:50

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:19 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats