bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Diğer Sanat Dalları

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 20-04-2010, 12:45   #1 (permalink)
Я
Avatar Yok
 
Standart Anime Tarzı Saç Çizimleri

Anime Tarzı Saç Çizimleri

Hayran çizerler sıklıkla anime tarzı saç çizerken zorlanabilirler. Bu bölümde size temel saç tiplerinden bazı örnekler sunulmuştur. Buradakiler tam olarak yeterli olmayabilir ancak nasıl olduklarına yapıldıklarına dair size fikir verebilir.
Anime Tarzı Saç Çizimleri

Temel anime saçlarını iki ana bölümden oluşur. Gözlerin üzerine doğru sarkan yüzün ön tarafındaki perçem ve omuzlara doğru sarkan saçların daha çok olan kısmı. Bu saç şekli oldukça temeldir. Yüze dökülen geniş ve yuvarlatılmış perçemler ile omuzlara dökülen saçların arka kısmı. Bu resimlerde kafaya nasıl oturtulduğunu görebilirsiniz. Her zaman saçların altında kafaya yeterli ve orantılı yer bırakacak kadar geniş olduğundan emin olun. Eğer saçların altında kafanın olduğunu unutursanız karakterin saçlarla birlikte kafası küçük yassı basık yani komik görünecektir.
Anime Tarzı Saç Çizimleri

Bu temel şekillerin birkaç çeşitlemesini yapabilirsiniz. Perçemin boyunu ve yerini değiştirebilirsiniz saçın arka bölümünde değişik şekiller deneyebilirsiniz. Sol üstteki resimde saçlar yuvarlak bir şekilden çok köşelidir ve perçem ile arka kısım neredeyse birbirinden ayırt edilemez. Ortadaki resimde perçem daha geniş ve dalgalıdır alnın üzerinde yukarıya doğru nasıl yükseldiğine dikkat edin. Saçın geri kalan kısmı arkada toplanmış şekildedir. Alttaki resimde saçların tümü kafanın arka tarafında toplanmış yalnızca birkaç tel uzun perçem yüzün yanlarından sarkıtılmıştır. Anime karakterleri yerçekimine meydan okuyan saç şekilleri ile bilinirler sizin de eğimleriniz kavisleriniz doğaya aykırı anormalse sorun yok demektir. Anime Tarzı Saç Çizimleri
Anime Tarzı Saç Çizimleri
Burada da geride toplanmış saç şekillerinden bir kaç örnek var. 3 Resimde de saçlar at kuyruğu şeklinde toplanmıştır hala oldukça kalın ve sıktır. Üstteki resimde saçların geriye doğru devam ederek boynun arkasına doğru sarktığını görüyorsunuz. Toplandıkları noktadan hemen aşağıya dökülmezler daha önce de anlattığımız gibi yerçekimine aykırı şekilde havada asılıymış gibi görünür. Çoğu zaman kulakların üzerinden bir iki tel ya da tutam saç aşağı sarkar isterseniz ekleyebilirsiniz.
Anime Tarzı Saç Çizimleri
Saç örgüleri başka bir sorunlu yerdir. Gerçekten zor değillerdir.İsterseniz detaylı isterseniz basitçe yapabilirsiniz. Soldaki resimde saç tellerininin dalgalarının betimlenmesi için ters çevrilmiş kesişen gözyaşı şekillerine benzer şekiller çizilmiş. Oldukça detaylı saçların bağlandığı yerden sonrası da hafifçe kıvrılıp bir kaç tutam ayrılmış şekilde çizilmiştir. Sağdaki resimde keskin olmayan üst üste binmiş baklava şekileri sırası yapılmıştır. Basit ama ne olduğunu açıkça anlayabilirsiniz.
Anime Tarzı Saç Çizimleri
İşte farklı saç şekillerine bir kaç örnek. Buradakilere ve diğer anime resimlerine bakarak değişik çaşitleri çalışabilirsiniz. Daha çok pratik yaparak gerçekten detaylı saç şekillerini oluturabilirsiniz. Pratikler sayesinde saç şekillerindeki çizgiler üzerinde el alışkanlığı kazandığınızda genel özelliklere sahip anime tarzı saç şekillerini kolayca çizebilirsiniz. Yeni ve değişik şekiller yaratmak sizin hayal gücünüze kalmış.
Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 20-04-2010, 12:45   #2 (permalink)
Я
Avatar Yok
 
Standart

Anime Tarzı Saç Çizimleri 2

Stile bağlı olarak anime saçları karmaşık kompleks olabilirler. Bununla birlikte eğer temel unsurlarında ayrıntılarını görebilirseniz anime saç çizim metodları yapımı kolay hale gelecektir.
Anime Tarzı Saç ÇizimleriKaynakwh: Anime Tarzı Saç Çizimleri
Gerçek saçlar gibi anime saçları da bir çok telden oluşur. Ancak her bir teli çizmektense resimdeki gibi çeşitli şekillerde ve ölçülerde tutamlar kümeler çizilir. Bunlar her bir saç stilindeki en basit şekillerin bazılarıdır. Dikkat edilecek en önemli nokta dış hat saç kümesinin alt kısmında daha kıvrımlıdır. Bunun en iyi örneğini sol üstteki resimde görebilirsiniz. Alt çizgi üst çizgiden daha kıvrımlıdır. Bu saça daha fazla derinlik ve bu anime tarzı görüntüsünü verir. Bazen bu aşırı derecede abartılmış olur ve bazen de güçlükle farkedilebilir ama anime saç tarzlarının çoğu için her bir saç tutamı bu temel şekle sahiptir.Kaynakwh: Anime Tarzı Saç Çizimleri
Anime Tarzı Saç Çizimleri
Saçın bir telinin tutamının nasıl çizileceğini biliyorsunuz benzer tutamlardan şekilleri bir araya koymaya başlayabilirsiniz. Buradaki her bir örneğe bakın. İlk adımda kullanılan temel saç tellerinin nasıl olduğuna dikkat edin. Aynı temel benzer şekiller genellikle birçok farklı saç şekillerinin devamlı her tarafındadır. Aklınızda olması gereken bir diğer şey de istediğiniz gibi şekillendirdiğiniz saçlar yapabileceğiniz. Sadece daha fazla saç tutamı ekleyin yeter.
Anime Tarzı Saç Çizimleri
Şimdi de biraz daha karmaşık şekillere geçelim. Her bir telin şeklinin ve ölçüsünün değişmesinin saça farklı bir karakter yapı verdiğine dikkat edin. Teller uzun ve ince kalın ve eğimli ya da keskin ve sivri olabilir. Saçların oldukça detaylı ya da oldukça basit olması çizdiğiniz her bir tele bağlıdır.


Saç Şekilleri
Farklı saç şekilleri tiplerinin çizimine geçmeden önce saçların kafa üzerindeki yeri ile ilgili bir kaç noktayı belirtelim.
Anime Tarzı Saç Çizimleri
Ne çeşitte ve tipte saç çizerseniz çizin ortada ki örnekte gösterildiği gibi her zaman kafanın aynı bölgesinde olur. Tüm kafa derisini kaplar Alından boynun arkasına enseye kadar. Eğer saçı uzun ve toplanmamış olarak çizecekseniz ensede saçın bitiş yeri görünmeyeceğinden bu sorun olmaz ancak kısa ya da toplanmış çizecekseniz bu noktaya dikkat etmelisiniz. Bir çok kez karşılaşılan başka bir soruna da dikkat çekilmeli ki bazı çizerler saçın altında bir kafatası olduğunu unuturlar. Bazen saçı resmin altındaki örnekte olduğu gibi altındaki kafa için "küçük" çizerler. Kafatasını saç altında tamamlayan bir şekil çizildiğinde ( kırmızı çizgi) alın yokmuş gibi basık bir kafatası ortaya çıkar. Bu hataya düşmemek için yapılacak işlem çok basittir önce saç olmaksızın bir kafatası çizip saçı üzerine eklemektir. Böylece anime karakterleri o olağandışı saçları altında doğal görünecetir ^-^.
Anime Tarzı Saç Çizimleri
Tüm bunlara dikkat ettikten sonra burada da kısa saç şekillerinden bir kaç örnek görebilirsiniz. Erkek ve dişi karakterler için ortak kullanılabilecekler olduğu gibi bakınca sizinde anlayacağınız üzere bazıları sadece erkek ya da dişi karakterler için ortak kullanılabilirler. Burada çizimleri hakkında detaya girip anlatamıyoruz ancak size bir fikir vereceği hakkında umutluyuz ^o^.
Anime Tarzı Saç Çizimleri
Ve işte farklı şekillerde uzun saç modelleri önceki örnekte olduğu gibi bunlarıda erkek ya da dişi karakterler için kullanabilirisiniz.

Kısa saçlardan farklı olarak uzun saç çizerken daha fazla dikkat etmeniz gereken nokta bunlarda daha uzun ve kavisli çizgiler kullanmaktır. Saçlar uzun diye çizgilerinizi düz çizmekten kaçının. Saçların kafanın ve bedenin hatlarını takip etmesine özellikle de saçın omuzlardaki şekline dikkat edin. Uzun saç çizerken çizgilerin saçın şeklini ve akışını takip etmesine özen gösterin bunun içinde düz çizgiler kullanmaktan kaçının yumuşak eğimli kavisli çizgiler karakterinizin saçına derinlik ve şekil katacaktır. Saçın dönüşlerini ve kıvrımlarını belirtin. saçı sadece kafaya oturtup ardındanda dış hatları belirleyecek düz çizgiler çizip bırakmayın.
Anime Tarzı Saç Çizimleri
Burada da farklı saç şekillerinden bir kaç örnek var. Örneklerde genellikle atkuyruğu şekli kullanılmış. Bu çizim hakkında henüz çok fazla bir şey söyleyemeyeceğiz. Ancak önemli nokta yine kafatasını unutmadan saçı yerleştirmek ve saçın toplandığı noktada çizgilere dikkat edip sarkan kısmında eğimli çizgiler kullanarak hareketsiz sabit çubuklar gibi görünmesini önlemektir.
Anime Tarzı Saç Çizimleri

Örnekte temel saç şekillerinden farklı birkaç örnek görebilirsiniz. Tellerin tutamların birbiri üstüne binişine dikkat edin. Saç tutamlarını istediğiniz gibi eğip bükerek ya da toplayarak birbirinden ilginç şekiller yaratabilirsiniz.
Anime Tarzı Saç Çizimleri
Saç örgüleri. Daha önce bir diğer bölümde kısaca anlatılmıştı ama yine üzerinden geçelim. Oldukça basit ya da detaylı ya da yarım yamalakmış gibi çizebilirsiniz. Aklınızdan çıkarmayacağınız nokta kıvrılıp bükülen saç tutamlarıyla örgülerin oluştuğudur. Saç tutamlarının ters su damlalarının bir zincir oluşturması gibi birbirinin üzerinden nasıl geçtiğini düşünün. En alttaki örnekte saç hafifçe dağınık şekilde toplanmıştır sizde isterseniz bunu yapmayı deneyebilirsiniz.

Hareket
İşte en zor bölüm. Karakterinizin saçlarını hareketlendirmek. Uzun saçlardan örneklerle başlayalım.
Anime Tarzı Saç Çizimleri

Anime saçları sıklıkla rüzgarda çarpıcı bir şekilde kamçımsı hareketlerde çizilir. İlk bakışta bunu çizmek zor görünebilir ama değildir. İlk olarak saçların hangi yöne doğru uçuşacağına karar verin. Karakterinizin saçlarının yanlara doğru mu hareket etmesini arkasına doğru mu yoksa arkasından önüne doğru mu uçuşmasını istersiniz? Karar verin ve saçları bu yönde çizin. Hareket olmaksızın karakterin arkasına doğru dökülen saç çizmekle benzer şekilde çizilir ancak bu sefer eğimleriniz faklı bir yöne seçtiğiniz yöne doğru olmalıdır. Her bir saç teli ve dış hat çizgileri saçın tamamının çizilmeye başladığı yerden itibaren aynı yöne doğru olmalıdır. Saçın formunu korumayı unutmayın. Hareket çiziyorsunuz bunu düz çizgiler çizerek yapamazsınız.

Örnek olarak sağda en üstteki resimde karakterin saçları arkasına doğru sürüklenir. Resimdeki diğer örneklerde saçların dalgalanırken bir kamçının hareketleri benzer şekilde çizildiğine görebilirsiniz. Bu şekilde sürüklenen saç tiplerinin en temel örneklerini Rayearth ya da X/1999 gibi CLAMP mangalarında bulabilirsiniz.
Anime Tarzı Saç Çizimleri

Bunlar uzun saçlı bir karakter çizecekseniz iyi örnek olabilirler. Peki ya kısa saçlar? Kısa saçlar daha kolay olabilir yani uzun teller çizmediğiniz için ancak kısa saçlara hareket vermek için her bir tele daha fazla dikkat harcamanız gerekebilir. Buradaki örneklerde karakterlerin hepsi omuzlara kadar uzunlukta çeşitli yönlere dalgalanan saçlara sahiptirler.

En üstteki örneğe özgü noktalara dikkat edelim; saçlardaki hareket azdır ve saç tutamlarındaki eğimler aynı yöne doğru değildir. Saçların tamamını belirlenen hareketi göstermek için tek yöne uzatmak zorunda değilsiniz. En alttaki örnekte saç tutamlarında ki hareketin tamamen aynı yönde olmaması saça ilginç bir havada yüzer hissi vermiştir. Eğer gerçekten çok kısa saçlar çizecekseniz saçlarda ki hareketi gösterebileceğiniz yer perçemler ya da saçın rüzgarda dalgalanabilecek kadar uzun olan başka bir bölümü olacaktır. Doğal olarak saçlar budanmışcasına kafa derisine aşırı yakın kısalıktaysa rüzgarda dalgalanma şansı olmayacaktır .
Я isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 2 üye, Я adlı üyemize teşekkür etti.
Bkmlyz (22-05-2010), Müηzєνi ´ (20-04-2010)

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Anime Tarzı Saç Çizimleri

Anime Tarzı Saç Çizimleri konusu, GENEL KÜLTÜR / Diğer Sanat Dalları forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: saç çizimleri, saç çizimi, kolay çizimler, anime saç çizimleri, anime saç çizimi, karakterler, kolay saç modelleri, kolay resim çizimleri, anime, en kolay saç modelleri, elbise çizimi, en kolay çizimler, farkli sac ozgu modelleri, kolay sac yapimi, kadın yüz çizimleri,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Anime Tarzı Kol Çizimleri Я Diğer Sanat Dalları 0 20-04-2010 12:44
Anime Çizim Dersleri - Anime Tarzı Göğüs Çizimleri Я Diğer Sanat Dalları 0 20-04-2010 12:42
Anime Çizim Dersleri - Anime Tarzı Elbise, Takı ve Süs Eşyaları Я Diğer Sanat Dalları 0 20-04-2010 12:41
Anime Çizim Dersleri - Anime Tarzı Baş ve Yüz Çizimi Nasıl Yapılır? Я Diğer Sanat Dalları 0 20-04-2010 12:41
Anime Çizim Dersleri - Anime Tarzı Ağız ve Burun Çizimleri Nasıl Yapılır? Я Diğer Sanat Dalları 0 20-04-2010 12:40

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:34 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.