Bakimliyiz.Com

-   Dini Bilgiler (http://www.bakimliyiz.com/dini-bilgiler/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Başörtüsü takanlar ve başörtüsüne takanlar (http://www.bakimliyiz.com/dini-bilgiler/21509-basortusu-takanlar-ve-basortusune-takanlar.html)

elif 16-07-2008 02:24

Başörtüsü takanlar ve başörtüsüne takanlar
 
Başörtüsü takanlar ve başörtüsüne takanlar
İskilipli Atıf Hoca "Frenk Mukallitliği" isimli kitabından muhakeme edilirken, hâkim diyor ki: "Hoca, bir metre bez için bu kadar ısrara gerek var mı?"
Atıf Hoca direkte dalgalanan bayrağı gösteriyor, diyor ki: "Hâkim bey, şu bayrak da iki metrelik bir bezdir Yırtıp atabilir miyiz?"
İşte o bayrak nasıl ki bizim istiklalimize alâmettir, başörtüsü de kadının istiklaline alâmettir
Nasıl ki bir hanım başı açık okuluna girebiliyor, başı örtülü hanım da okuluna girebilmeli Buna izin verilmemesi, insan haklarıyla, özgürlükle bağdaşmaz!
Almanya Köln'de "kadının özgürlüğü" isimli bir konferans tertip edilmişti Konu şu: Müslüman kadınlar başlarını zorla mı örtüyorlar, yoksa kendi istekleriyle mi örtüyorlar?
Sosyalistler, kapitalistler, papazlar, hocalar Hepsi, hepsi sırayla konuştular? Bir genç hanım söz istedi, dedi ki: "Ben Alman'ım Ziraat mühendisiyim Başımı örtmekten çok memnunum Kadın, birilerinin zevkine kurban edilmemelidir Neden bizimle meşgul oluyorsunuz da, şortla gezen Alman kadınlarıyla meşgul olmuyorsunuz?" Kadının bu konuşması paneli bitirdi
Bana göre Avrupalı, başörtüsünü görünce Osmanlı'yı görüyor! Osmanlı'nın gelmesinden korkuyor! Osmanlı devleti gökten inmedi Osman Gazi isminde bir adam, Osmanlı devletini kurdu Başörtüsünden korkanlar da böyle düşünüyor "Başörtüsü, Türkiye'yi Osmanlı yapmaya yetebilir!" İnsanlar, Avrupavâri yaşayabilmek için, Avrupa'yı istiyor
Bugün bir kız üniversiteye başörtülü girse, şeriat mı gelmiş olur? Bu bir korkudur Korkulan, şeriat değil, dindir
Türkiye'de devlet adamları teferruatla çok meşgul oluyorlar Hâlbuki Amerika'da tahsil yaptığım sıralarda, Almanya'da çalıştığım sıralarda gördüm ki, gerek Amerika gerekse Almanya, teferruattan çok memleketin ekonomisini nasıl düzeltebiliriz, memleketin sosyal yapısını nasıl daha iyiye götürebiliriz, dünya politikasında daha güçlü nasıl olabiliriz, bu meseleler üzerinde duruyorlar Ne yazık ki, Türkiye'de başörtüsü meselesi fazla büyütülüyor Devlet, başörtüsüne bakmamalı, başın içindeki ilme bakmalı Bilkent'e, Ortadoğu Üniversitesine giden kızın kafasının içinde fizik var, kimya var, cebir var, geometri var, bilim var! Ve bu kızlar derslerinde başarılı Başörtüsü, fiziği öğrenmeye mani değil Fiziğin formülleri gelip başörtüsüne çarpıp da yere düşmüyor; kızın kafasına girebiliyor Ekonomimizi daha iyiye nasıl götürebiliriz, sosyal imkânlarımızı nasıl geliştirebiliriz, dünya politikasında ağırlığımızı nasıl koruyabiliriz; mesele budur!
Hekimoğlu İsmail


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:55 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.