bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > DİNİMİZİ TANIYALIM > Dini Bilgiler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 19-08-2011, 04:37   #1 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler...Parmak uçlarındaki kimlik

Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler


İnsan kemiklerini kesin olarak biraraya toplamayacağımızı mı sanıyor?

Evet parmak uçlarını dahi düzenlemeye gücümüz yeter.
75 Kıyamet Suresi 3-4


Peygamberimiz'in yaşadığı dönemin insanları için parmak uçları önemli bir şey ifade etmezdi. 1856 yılında Genn Ginsen adında bir İngiliz parmak uçlarındaki çizgilerin her insanda farklı olduğunu keşfetti. 1856 yılına kadar insanlar parmak ucunun önemli özelliğinden haberdar değillerdi.

Tarih boyunca yaşamış tüm insanların parmak ucunun farklı olduğunun anlaşılmasıyla parmak ucunun adeta bir kimlik kartı olduğunun farkına varıldı. Daha sonra bu bilgi polis örgütlerince suçluların yakalanmasında veya tanınmayacak duruma gelmiş ölülerin tespit edilmesinde kullanılmaya başlandı.


Parmak ucu öyle bir kimlik kartıdır ki aynı yumurta ikizlerinde bile farklıdır. Bu kimlik kartı asla sahtekarlık kabul etmez elimizi değdirdiğimiz birçok eşyaya sahtekârlık kabul etmeyecek şekilde imzamızı atar. Hiç kimse de bu imzamızı taklit edemez.

Bu mühürümüzün ne taklidi ne de inkârı söz konusudur. ömür boyu bu mührü hiç kaybetmeden yanımızda taşırız. üst deri yanmalarından ve yaralanmalardan yaşlanarak vücudumuzun şekil değiştirmesine kadar tüm etkenler mührümüzün orjinalliğini bozmaz. İki santimetrekarelik bir alanda milyarlarca değişik deseni silinmez çizgiler halinde bir mühür gibi işleyen Yaratıcımız ne kadar da büyük bir kudrete sahiptir.


Parmak ucumuzdaki bu kimlik kartımız cenin henüz üç aylıkken anne karnında çizilir ve mezara kadar bizle gelir. parmak ucunun şaşmaz bir kimlik kartı olmasının ötesinde vücudumuzdaki genetik bozuklukları da belirlemekte kullanılıp kullanılamayacağı üzerine çalışmalar vardır.

Bizim saptamalarımıza göre bu çalışmalar henüz bilimsel bir kesinlik ortaya koyacak düzeyde değildir fakat parmak ucundaki çizgilerin öneminin şu anda bilinenden de daha fazla önemli olmasının olası olduğunu göstermektedir.


Kuran'ın indiği dönemde parmak ucu önemsiz bir detay konumundaydı. Ahirette insanı yeniden yaratacak olan Allah'ın parmak ucunun rastgele bir nokta değil insanda önemli bir detay olduğuna işaret etmesi Kuran'ın bir mucizesidir. Yaratıcımız parmak ucunun bile önemsenmesi gerektiğinin dersini vermektedir.

PARMAK UCUNDAKİ DNA

Bu ayetin temel işaretlerinden biri parmak uçlarımızdaki izlerin özelliği olabilir. Tahminimizce ayetin diğer bir işareti de vücudumuzun her yerinde olduğu gibi parmak uçlarımızda da vücudumuzun tüm özelliklerinin kodlu olmasıdır.

Böylece ayette yeniden yaratılışımızda vücudumuzun tüm detaylarının yaratılacağı söylendiği gibi vücudumuzun parmak ucu gibi önemsiz gözüken bir noktasından tüm vücudumuzun yeniden yaratılabileceğine de işaret olabilir.

Parmak ucunun burada örnek verilmesinin sebebi parmak ucunun vücudun geri kalan birçok bölümüne göre daha basit ve değersiz kabul edilmesidir. İnsanın en basit görünen parmak ucu bile içindeki DNA'sıyla aslında öyle bir bilgi bankasıdır ki insanın sırf bu noktası alınarak bile tüm vücudu yeniden yaratılabilir.


DNA kanaatimizce insanlık tarihinin en önemli keşiflerindendir. DNA'nın keşfiyle insan hücresini ortası suyla dolu etrafı zarla kaplı basit bir yapı zanneden zihniyet tamamen çöktü. Bu zihniyete göre detaylara inildikçe insanın yaratılışının basit olduğu anlaşılacaktı. Oysa hücrenin detaylı bir şekilde keşfedilmesiyle detaylara inildikçe her şeyin nasıl kompleks bir şekilde planlandığı anlaşıldı.
DNA üç milyar kodun arka arkaya gelmesinden oluşan bir şifreyi üzerinde taşır. Saç rengimizden serçe parmağımıza kadar her özelliğimiz işte bu DNA'da kodludur. DNA'daki bilgileri yazılı hale getirmek istesek bir milyon sayfadan oluşan yaklaşık bin ciltlik bir ansiklopedi dizisi elde ederiz. üstelik DNA tüm bu bilgilerini 20 ile 80 dakika arasında kopyalama yeteneğine sahiptir.
Tek bir DNA'mızın bin ciltlik bilgi hazinesinde vücudumuzun bütün özellikleri yazılıdır. En basit parçalarımızdan biri gibi gözüken parmak ucumuzu ele alsak buradaki tek hücrenin DNA'sı tüm vücudumuzun bilgisini verecektir. Yaratıcımız için tüm bu bilgiyi ele alıp bizi yeniden yaratmak çok kolaydır. İlk yaratma nasıl kendisi için çok kolay olduysa bu yaratış da kendisi için öyle kolay olacaktır.
Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler...Parmak uçlarındaki kimlik Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 1222x930 ve 70KB ) Buraya Tıklayın
Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler...Parmak uçlarındaki kimlik


78 Ve kendi yaratılışını unutarak bize bir örnek verdi dedi ki: "Şu çürümüş kemikleri kim diriltecek"

79 De ki: "Onları ilk kez kim yarattıysa yine O diriltecek. O her türlü yaratılışı bilendir."
36 Yasin Suresi 78-79

HAVVA'NIN MİTOKONDRİYAL DNA'SI

Sizi bir tek benlikten yarattı sonra ondan da eşini var etti...
39 Zümer Suresi 6
Mikroskobun geliştirilmesi sayesinde hücrenin analiz edilmesi mümkün oldu. Hücrenin iyice analiz edilmesi insan bedeninin daha iyi tanınması demektir. Erkeğin veya dişinin her birinin DNA'larında hem erkeğin hem dişinin genetik kodu vardır. Bunun anlaşılması Hz. Havva'nın sırf Hz. Adem'in vücudundaki bilgilerle Hz. İsa'nın sırf Hz. Meryem'in vücudundaki bilgilerle nasıl yaratıldıklarının daha rahat anlaşılmasını sağlar.
Gerek Tevrat gerek İncil gerekse Kuran tüm insanların bir erkek ve bir dişiden yaratıldığını öne sürer. Hücre üzerinde sürdürülen araştırmalarda elde edilen bulgular kutsal kitapların bu tezini doğrular niteliktedir.
Vücudumuzdaki enerji hücrelerin içindeki mitokondri denen boyutça küçük işlevce büyük enerji santrallerinde üretilir. Bu mitokondrilerin hücrenin çekirdeğinde biraz önce bahsettiğimiz DNA'dan ayrı özel DNA'ları vardır. Farklı ırklardaki farklı boylardaki farklı kıtalardaki insanların hepsi hücrelerinde bahsettiğimiz mitokondriye ve mitokondrilerinde mitekondriyal DNA'ya sahiptirler. Bu molekülün diğer hücre moleküllerinden farkı sadece ve sadece anne vasıtasıyla yavrusuna geçmesidir. Bahsettiğimiz tüm ayrı ırklardaki ve farklı özelliklerdeki insanların mitekondriyal DNA'larının incelenmesi sonucunda tüm bu insanların ortak tek bir dişiden doğdukları anlaşılmıştır.
Bu Kuran'ın tek bir çiftten (tek bir dişiden) yaratıldığımızı söyleyen tezinin bilimsel araştırmalarla doğrulanması demektir. Bu aynı zamanda Kuran'la aynı tezi savunan Tevrat'ın ve İncil'in de bu ortak görüşünün doğrulanması demektir. Bu insanların suni olarak çıkardıkları ırksal ayrımların ne kadar gereksiz olduğunun aslında tüm ırkların kardeş olduğunun bilimsel bir delilidir. Hücrenin mikro dünyasındaki bu buluş dini bilimi insanların kardeşliğini savunan ırkçılığa karşı fikirleri birleştirmektedir.
Ey insanlar! Sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık. Birbirinizle tanışıp kaynaşasınız diye sizi ırklara ve boylara ayırdık. Şüphesiz Allah'ın katında sizin en değerliniz en çok sakınanınızdır. Allah bilendir haberdardır.
49 Hucurat Suresi 13


nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler...Parmak uçlarındaki kimlik

Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler...Parmak uçlarındaki kimlik konusu, DİNİMİZİ TANIYALIM / Dini Bilgiler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: kuranı kerim tanıtım kartı, kuranda dna mucizesi, kuranı kerimin kimlik kartı, kurnda dna, dna kuranı kerim, kuranda dna, kurani kerimde dna, kuran da dna, parmak ucunun mucizesi, kuran dna,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler Ay'ın yörüngesi nurküllü Dini Bilgiler 1 03-03-2016 06:39
Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler....Güvenilmez dişi ankebut nurküllü Dini Bilgiler 0 19-08-2011 04:31
Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler....Demirdeki sır nurküllü Dini Bilgiler 0 19-08-2011 04:28
Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler Kur'an bir mucizedir nurküllü Dini Bilgiler 5 19-08-2011 03:51
Kuran'ı Kerim'deki bilimsel mucizeler nurküllü Dini Bilgiler 0 19-08-2011 03:41

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:57 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats