bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > DİNİMİZİ TANIYALIM > Dua, Ayet, Hadis

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 03-06-2010, 06:20   #1 (permalink)
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Celcelutiye Duasinin Tilsimi

Celcelutiye Duasinin Tilsimi


Celcelutiye Duasinin TilsimiCelcelutiye Duası Nedir?

Celcelûtiye Süryanîce “bedî” demektir. Resûl-i Ekrem Efendimize (asm) Hazret-i Cebrâil (as) tarafından indirilen ve içinde İsm-i Azam’ı da taşıyan yüksek mânâlar Hazret-i Ali (ra) tarafından Celcelûtiye adıyla ve cifir ilmine göre bir çok tarih de düşürülerek Süryanî diliyle nazmedilmiş ve kaside haline getirilmiştir. Yüksek ve tesirli bir duâdır. Bir isimler hazinesidir. Allah’ın rahmetine vesile olması hasebiyle bir rahmet hazinesi veya bir Cennet hazinesi demek de mümkündür. Allah’ın en büyük ismi olan İsm-i Azam bu duânın içerisinde gizlenmiş olduğundan bu duâyı okuyarak Allah’a sığınan kimsenin dünya ve âhiret işlerinde çok kolaylıklar ve bereketler göreceği müjdelenmiştir.

HZ. ALİ TARAFINDAN KALEME ALINAN CELCELUTİYE DUASI HZ.PEYGAMBER'E CEBRAİL A.S. TARAFINDAN SEMADAN İNDİRİLMİŞTİR.CENNET HAZİNELERİNDEN BİR HAZİNEDİR. BU DUANIN TERCÜMESİ DE GOOGLE DAN ARARSANIZ BULABİLİRSİNİZ. KASEM-İ CAMİ OLUP BU DUANIN YOLUNDA YÜRÜYENLERE ÇEŞİTLİ SIRLAR AÇIKLANDIĞIPERDELERİN ARALANDIĞI (SEMAVİ) MÜELLİFİ TARAFINDAN BEYAN EDİLMİŞTİR. PİYASADA KİTAPÇIK HALİNDE SATILMAKTADIR. CEP KİTAPÇIĞINDAKİ DUA 15 SAYFADAN İBARET GERİSİ İSE HAVAS İLE İLGİLİ KISMI.

TESİR ALANLARI İSE OLDUKÇA GENİŞTİR.

Celcelutiye Duası

Bede'tü bibismillahi ruhi bihi nehtedet
Ila kesfi esrarin bibatinihi intavet

Ve salleytü fişşani ala hayrü halkihi
Muahmmedin men zahaddalalete velğalet

Ilahi lekad aksemtü biismike daiyen
Biacin ehvecin celcelutin helhelet

Efizli min’el envari ya rabbi feyzuhü
Bissirri ve ahya meyyiti kalbi bisalsalat

Linuhyi hayătel kalbi min densin feyzuhü
Biqayyumin kămessirru fiyhi feeşrekat

Ve subbe ală kalbi şeăbiybe rahmetin
Bihikmeti mevlănel aziymi binăalet

Fesübhăneke Allahümme yă hayre hălikin
Veya hayre hallăkin ve ekreme ben beat

Tübelliğuni kasdi ve küllü măribi
Binuri senail ismi verruhi kad alet

Ifdi li minel envâri feyzate menzilinKaynakwh: Celcelutiye Duası Nedir ?
Aleyye ve ahyâ meyyiti kalbi bağlemehet

Elâ ve elbisni heybeten ve celâleten
Ve feffe yedel a’dâi anni bitaytağat

Ela vahcubnî min adüvvin ve hâsidin
Bi hakkı şemâhın eşbehin selemet semet

Elâ vakdi yâ rabbâhü binnuri hâcetî
Ve yessir ümurî ba’de usrin kad inkadat

Ve hallısni min külli hevlin ve şiddetin
Bineassin hakîmin katiussirri esbelet

Ve selleme bibahrin va’tini hayre berrihâ
Vesbel aleyyessetre ve esfi minel ğalet.

Ve asmim ve ebkim sümme a’mâ adüvünâ
Vâharesi yâ zelcelâli bihavsemet

Ve fî havsem mea devsem ve berasem
Tehasnet bil’ismi aziymi minel ğalet

Ve ellif kulûbel âlemiyne biesrihâ
Aleyye ve elbisnîl kabûle bişelhemet

Ve âhrisni ya zelcelâli bikâfi kemen
Ve besrin ümûri bihurmeti taytağat

Ve ahzilhüm yâ zelcelâli bifazli men
Ileyhi sehat daben elfelâti ve şettet

Ve bârik lenâ Allahümme fî külli kesbenâ
Ve halle ukûdel usri ya yûhirtecet

Feyâhü ve yâyûhü ve yâ hayre bâriin
Ve yâ men lenel erzâke min cûdihi nümet.

Nerüddü bikel a’dâe ve seyyidî
Ve bil’ismi nermiyhim minel büdi bişşetet

Feente ricaî ya ilâhi ve seyyidî
Fekul limîmil ceysi in rame bî ğalet

Feyâ hayre mes’ûlün ve ekrim men atâ
Veya hayre me’mûlin ilû ümmetin halet

ANLAMI:

Bismillahirrahmanirrahim

1- "Bismillah ile başladım; ruhum O'nun sayesinde o besmele içinde saklı olan çok sırları keşfetti."
[ Üstad Bediüzzaman Risale-i Nur'a Bismillah risalesiyle başlamıştır. Ve o sayede besmelenin ve tevhidin sırları olan Risaleler özellikle 14. Lem'a'nin Besmele sırları anlaşılmıştır. ]
2- "İkincisinde O'nun yarattıklarının en hayırlısı olan Hz. Muhammed'e salavat getirdim. O Muhammed ki ( dünyadan ) bütün dalalet ve yanlışlıkları gidermiştir."
[ 2. Söz Hz. Muhammed'in en temel vazifesi olan hakiki iman sayesinde bütün yanlış anlayışların ve kötülüklerin izale edildiğini göstermiştir. ]
3- "Ey İlâhım Senin ismine dayanarak dua ettim. Hep açık olan ve gittikçe parlayan Ehad ve Bedi' isimlerinle Sana yalvarıyorum."
[ Risale-i Nur'un 3. parçası olan ibadet ve dua ile alakalı 3. Söz bu davanın bir delilidir. Evet Allah ehadiyet tecellisiyle dua edenlerle muhatap oluyor ve Bedi' ismiyle harika bir şekilde onların dualarını kabul ediyor. ]
4- "Kadîr ve şanı yüce olan isminle Senden istedim. Ey güçlü ( kadîr ) Allah'ım Sen islerimi kolaylaştır."
[Dördüncü sözde Risale-i Nur İsm-i A'zâm'ın önemli bir sırrını keşfetmiştir; ibadet dua ve namazın ahiret ile ilişkisini ispat etmiştir. Ebedî ahiret yolculuğunun ve o yolculuk içindeki islerin nasıl kolaylaşacağını göstermiştir. ]
5- "Ey Hayy ve Kayyûm olan Allah'ım daima umut ederek Sana yalvarıyorum. Ehad ve Bedi' isimlerini şefaatçi yaparak yüksek sesle bağırıp Sana yalvarıyorum."
[ Takva ve ibadet ile alakalı olan 5. Sözün de 3. Söz gibi bu sırrı keşfettiği görünüyor. Evet Hayy Kayyûm Bedi' Ehad isimlerinin imtihan ve eğitim meydanı olan su dünya hayatıyla ne kadar çok alakadar olduğu idrak edilebilir.]
6- "Denizin ortasına vurulan kılıç gibi olan isimlerinle ey yaratanların en hayırlısı olan Allah'ım; hadiseleri yönlendiren savaş ve barışı sağlayan isimlerinle Sana yalvarıyorum ki bu fitne ateşi söndürülsün!"
[ Böyle bir dua Risale-i Nur'un başına gelen fitne ateşlerini hatırlatıyor. Çünkü Risale-i Nur'un davası mal ve cani satıp Allah uğruna hizmet etmektir. Bu da imtihan gerektiriyor bu da nefis ve hevânın devrede olmasını gerektiriyor. Bu 6. beytin genis izahi için 6. Söz'e bakiniz ki nefsin atesinden kurtulasiniz! ]
7- "Ey Ilâhim her derde her ise âninda müdahale eden ve süratli bir sekilde icabet eden Allah Ehad ve Bedi' isimlerinle sana yalvariyorum."
8- "Ki kalbin hayatini canlandirasin yani ondaki kirleri gideresin. Kayyûmiyetinle onu ayakta tutasin o kayyûmiyet sirri onda hep var kalsin ve daima parlasin."
[ 7. Söz dua ibadet ve esmanin tilsimlari hakkindadir. 8. Söz de kalbin bedbinlik gibi kirlerden arinmasini ve Allah'in ihyasiyla ebedî bir hayati hak etmesini anlatiyor. Demek bu iki söz bu iki fikrayi serh ediyorlar. Onun için fazla söze gerek yoktur. ]
9- "Bu Hayy ve Kayyûm nûrunun çok simseklerinden bir ziya üzerime parladi yüzüme ( kalbime ) bir parilti geldi ve simsek çakti."
[Böyle bir nûrun ve ziyânin ve manevi parildamanin pratik bir numunesi için manevi inkisaflarin bir tatbikati olan 9. Sözü bir kere okuyun bu beytin manasini yasayin!]
10- "Ve kalbimin üzerine rahmet saganaklari döküldü. Kerîm olan Mevlâ'miz Allah'in hikmetiyle... Ve bu sekilde bu rahmet hikmet kerem hakikatleri konustular."
[ Rahmet-i Ilâhiye'nin bir eseri olan ve o rahmet hikmet kerem kapisindan hasri isbat eden 10. Söz o kadar güçlü bir sekilde bu 10. beytin tefsiri oluyor ki; baska izaha gerek kalmiyor.
"Rabbinin Rahmet eserlerine bak; nasil yeryüzünü ölümünden sonra diriltiyor. Iste bunu yapan ölüleri de diriltendir O her seye gücü yetendir." ]
11- "Bundan sonra her yönden Nurlar beni kusatti. Ve büyük olan sahibimiz Allah'in hasmeti bizi yüceltti."
12- "Allah'im Seni tenzih ederim Sen yaratanlarin en hayirlisisin. Ve çok mükemmel bir sekilde çok çok yaratansin ve biat ( andlasma ) yapanlarin en iyisisin!"
[ Bu Küçük Sözlerin altyapi hazirligindan sonra Risale-i Nur'un inkisafi ve telifi açildikça açildi çok nurlar özellikle 12. Sözün Esasâti gibi gerçekler Üstad'i kusatti. Üstad büyük bir sekilde yüceldi motive oldu o dönemdeki yikintilarin anlamsiz olmadigini anladi. Ve büyük yeni bir olusumun esiginde oldugunu anladi. Ve ilk hizmet andlasmasini Allah ile yapti... Allah'in çok özel tecellileriyle bu hizmetin Sahs-i Manevisini yaratmasini diledi. Ve basarmak için bundan sonra gelen beyitlerle dua etmeye basladi.
Nitekim bundan sonra üslup degisiyor. Buraya kadar geçmis zaman kipi ile dua iken bundan sonra gelecek zaman kipi kullaniliyor... Bu sirri bilmeyen mütercimler bu geçen 12 beyti de genis ve gelecek zaman kipi ile ifade etmislerdir. ]
13- "Allah'im beni maksadima ulastir bütün ihtiyaçlarimi gider. Hece harfleri seklinde toplanan Hurûf-u Mukattaa hakki için..."
14- "Muskama emanet olarak birakilan harflerin sirri hürmetine; Isimlerinin nûrunun parlakligi hürmetine; yüce olan Ruhlarin hürmetine;"
15- "Bana nurlardan parlak bir feyiz akit; üzerime gelsin Nûr isminle kalbimin ölülügünü dirilt!"
16- "Ey Allah'im bana bir heybet ve celâl giydir. Düsmanlarin ellerini ilim sayesinde benden uzaklastir."
[ 16. Mektup bu beytin gerçeklesmis bir delilidir. ]
17- "Allah'im benimle her nevi düsman ve kiskançlik arasina perde koy yüce olan ve barisi saglayan Kadîr ve Azîz isimlerinin hürmetine!"
18- "Tecelli etmekte olan Celâl ve büyüklügünün nûruyla; Merhamet ve Sefkatinle; çok çok bereketli olan Kuddüs isminle Sen bu karanliklari aydinliga çevir."
19- "Ey bu milletin Rabbi olan Allah'im Sen Nûr ile ihtiyacimi yerine getir. Öyle bir Nûr ki tecellisi seri olur. Ve hemen is biter."
[ 12 saatte yazilan 19. Mektup bu duanin bir kabul edilisidir. ]
20- "Her bir peygamberini bir Ism-i A'zam'a mazhar edip onlari mucizelerle muvaffak ettigin gibi Sen Kâfi isminle islerimi kolaylastir."
( Mucize degil de Sen bana yetersin! )
21- "Ey yüce büyüklük Sahibi Sen sadece bana ( ilmî ) bir keramet ver; ilim esrari bana açilsin çünkü Sen bütün akillarin ve zekâlarin sahibisin. Onlar ancak Seninle açiliyorlar."
[ Burada " Halîm " kelimesi sefkatli manasindan ziyade akli zekâyi hikmet dairesinde kullanan ve taskinliklara yol vermeyen zat demektir. Ki Araplar böyle kisilere akilli ( hikmetli ) manasinda " Halîm " derler.
Bu hakikat Sabûr isminin bir nevî tecellisidir. Ki sabirla ilgili 21. Söze bakabilirsiniz. ]
22- "Beni her türlü korku ve siddetten kurtar; esprisi kesin olan hikmetli bilimsel ve kusatici bir söz ile..."
[ Üstadi dinsizlerden kurtaran 22. Söze ve onu düsmanlarindan kurtaran 22. Lem'a'ya bakiniz! ]
23- "Ey Celâl Sahibi Allah'im beni " kün " kef' i ile koru ey heybetten ve basarisizliktan dolayi kirilan kirik kalbleri tamir eden ve onlari canlandiran Allah'im!"
[ Eski Said hayati Üstad için bir hayal kirikligi idi. Fakat bir gecede " Ol " emriyle Yeni Said oldu kirik kalbi tamir edildi. Ve yeniden canlandi. Yahya oldu. 38 sene dine yeniden hizmet etti. Bakiniz 23. Söz. ]
24- "Bana ( ilimden ) bir deniz ver ve o denizin karasinin en hayirli kismini bana nasip et; çünkü Sen benim siginagimsin ve bütün sikintilar ancak Seninle gider..."
25- "Ve üzerime rizki rahmet seli gibi yagdir. Çünkü insanlar azsa da Sen onlarin umudusun."
26- "Sen düsmanlarimizi sagir dilsiz ve kör et; ( bizim ne yaptigimizi bilmesinler... ) Ey güçlü Allah'im Sen Celâl ve büyüklügünle Onlari kekeme eyle!" ( Millete yanlisi anlatmasinlar! )
27- "Alîm ve Ganî isimlerinle beraber Kudretinin dairesinde Ism-i A'zam'inla yanlis yapmaktan korundum."
[ Evet zaman ve zemine göre olan Üstad'in içtihadlari dogru çikmistir. Eger onlardan yanlis çikarimlar yapilmazsa…]
28- "Bütün insanlarin kalblerini üzerime cevir. Ve Selâm isminin hürmetine bana onlardan bir kabul duygusu nasip et!"
[ Salât ve selâmin sirlari için 28. Lem'a'ya ve 28. Mektubun bir kismina bakabilirsiniz! ]
29- "Ya Ilâhî islerimi kolaylastir ve bize izzet ve yücelik ver. Alî ve A'lâ isimlerinin hürmetine!..."
30- "Ve üstümüze örtünü sarkitiver; kalblerimize sifa ver; Sen korkulardan dolayi hastalanan kalblere sifanin ta kendisisin!"
31- "Ey Allah'im bütün çalismalarimizi bize bereketli kil ve her seyi kolaylastiran "Hû" isminle bütün zorluk dügümlerini çöz!"
32- "Ey Ilâhî Allah Hêyra'l-Hêlikîn isimlerinle; ve bütün riziklarin güzelliklerin onun cömertlik hazinesinden gelisip gelen Cevad isminle Sana yalvariyorum."
33- "Senin gücünle her yönden gelen bütün düsmanlari reddediyoruz geri gönderiyoruz! Ve Sen Ism-i A'zam'inla uzaktan onlara vurup onlari dagitiyorsun!"
34- "Ya Rabbi ya Ze'l-Celâl Allah'im çöl kelerinin gelip kendisine sikayette bulundugu Hz. Muhammed hürmetine Sen o düsmanlarimizi rahmetinden mahrum et!" ( Onlari basarisiz kil! )
35- "Ya Ilâhî umudum Sensin efendim Sensin; eger bana tam isabet edecek bir ok atmak istemislerse Sen onlarin okunu yamult!" ( Onlara dönsün! )
36- "Ya Rabbi kesin olan iraden ile bütün zarar verenlerin tuzaklarini ve içlerinde sakladiklari kinlerini benden çevir."
37- "Ey kendilerinden dilekte bulunulanlarin en hayirlisi ve ihsan edenlerin en hayirlisi; ey umut edilenlerin en hayirlisi Sen gelmis geçmis bu ümmete rahmet eyle!" ( Onlari basarili kil! )
38- "Ismi Nûr ve güzellik olan yildizimi parlat; günler ve çaglar boyunca ey sürekli parlayan Nûr olan Allah'im!"
39- "Senin Allah Ehad ...... Celâl Celîl Bedi' ......... isimlerin hep parlamaktadirlar."
40- "Bütün dualara kesin cevap veren isimlerini sayarak.........."
"O isimlerinin ortaya çikip parlamasiyla çevrenin bereketiyle....."
41- "Nûr lambasi tutusturuluyor gizlice açiklaniyor. Lambalarin lambasi tutusturuluyor gizlice aydinlaniyor."
[ Bakiniz 28. Lem'a Yeni Asya Yayinlari ]
42- "Celâl ve Hêlik isimlerinin nûruyla; ve kibriyanla; çok bereketli olan Kuddüs ismiyle; bu fitne atesi söndürüldü."
43- "Allah Samed Cebbar Kahhar isimleriyle ve savas deniziyle yükselen düsmanlik atesi söndürülecektir."
44- "Allah Hak ...... Cemîl Vedûd ve Mucîb .......... isimlerinin hürmetine......."
45- "Mürîd Cemîl Zâhir isminle taksim edilen; yüce ve yüceltilen ayetlerin ( ve tefsirlerinin ) sani hürmetine......."
46- ".........."
47- ".........."
48- "..........." (1)
[ Bu üç beytin genis izahi için Üstad Bediüzzaman bastan sona kadar 8. Sua' Risalesini telif etmistir. Burada nasil bir Mucize-i Aleviye oldugunu göstermistir.
Bu isimlerin meali hiç kimse tarafindan tam bilinmis degildir. Fakat tertip telmih ve kelime isaretleriyle Risale-i Nur'a baktigi kesin bir hakikat gibidir. ]
49- "Selâm isminle duami kabul et ve benimle beraber ol; düsmanlara karsi bana Sen kâfi gel; çünkü onlar çok azdilar."
50- "Ey yüceler yücesi Sen gerçekten yücesin; Sen gerçek Haksin diger isler sadece araya giren bir rüzgar esintisi gibidir."
51- "Senin dergahina gelen ve iltica eden bütün havl ( kasdî güç ) ve siddetli saldiri ancak Seninledir ve Senin bu kuvvetinle ancak zulmet dagilir."Kaynakwh: Celcelutiye Duası Nedir ?
52- "Tâhâ Yâsîn ve Tâsîn ile bizim için ol mutlulugumuz için Tâ Sîn Mîm ile bize dön!"
53- "Kâf Hâ Yâ Ayn ve Sadlariyla; bizi kusatan her kötü gözden korunuruz!"
54- "Hâ Mîm Ayn sonra Sîn ve Kaflariyla; Selâm isminle her nevi kötülükten korunuruz!"
55- "Kaf ve Nûn ve onlardan sonraki Hâ Mîm ile yine korunuruz Ve Duhan suresinde saglam bir sir vardir."
56- "Elif Lam ile ve Nîsâ sûresiyle ve Mâide ukùduyla; En'âm ve Nûr surelerinde bir nur parlamistir."
57- "Elif Lâm sonra peslerindeki "Ra" sirriyla; Nûr isminle bütün ( süflî ) ruhanilerin üstüne çiktim."
58- "Elif Lam sonra Mîm ve Ra'si ile Ruhlarin mecmaina yükseldim. Fakat gerçek Ruh çok yücedir."
59- "Kitabin ( Kur'an'in ) bütün Hâ Mîm' lerinin sirriyla üzerime Nûr isminin fazli aksin ey bölümlere ayrilmis Nûr!"
60- "Amme Abese Nâziat ve Târik sûrelerinle Ve's-semâ-i Zâti'l-Burûc ve Zilzal sûrelerinde....."
61- "Tebâreke sonra Nûn sonra Seele Sâil sûreleri hürmetine. Hümeze Ve's-semsi Küvvirat surelerinde........."
62- "Ve'z-zâriyât-i zerven Ve'n-necmi izâ hevâ Veikterabet sûreleriyle bana isler yakinlastirildi."
[ Buralarda konu ve sira ile 30. Söz'e 32. Söz'e 29. Söz'e vesaire Risalelere isaret vardir. 8. Sua'ya bakiniz! ]
63- "Bütün Kur'an sûrelerinin içinde hizip ve ayet olarak okuyanin okudugu ve manen nâzil oldugu kadar sirlar vardir."
[ 8. Sua'ya bakiniz ]
64- "Iste ey Allah'im Senin fazlinla bu sekilde yazdirdigin üstün kitaplar hürmetine Sana yalvariyorum."
65- ( Mealen ) "Rahman ve Rahim isminin tecellisiyle yeni ve harika olarak Esmâ-i Hüsnâ'na dayanilarak yazilmislar ve Hakîm ismiyle taksim edilmisler."
66- "........... Senin Esmâ-i Hüsnâ'n sirriyla fetih ve nasri ( ilâhî yardimi ) süratli netice verirler."
67- "Kibriya ve Hâkimiyetinin nuruyla ey efendim; ve Âyetü'l-Kübra ile beni ani felaketlerden emin kil!"
68- "Ey Ilâhim zuhûr ve kemalâtinin hakki için ve bu sekilde odaklanan Esmâ-i Hüsnâ'n ile beni daginikliktan kurtar..."
70- "Bunlar Nûr harfleridir. Yüce ve yüksektirler. Asâ-yi Mûsa ismiyle de karanlik dagildi."
71- "Ya Rabbi onun sirriyla Sana yalvariyorum. Gayet zillet içindeki birinin yalvarisiyla… Ki; onunla insanlar hidayet buluyor…"
72- "Bu manadaki bütün kelimelerin san ve serefi üstünlügü vardir. Günler ve çaglar devam ettikçe; ya Rabbi Sen sefkat et!"
73- "Ya Rabbi gerçekten ben Seni çagirdim; bütün ayetlerle ve ayetlerin içindekileriyle Sana yalvardim!"
74- "Iste bütün bunlar nur kelimeleridir onlarin özelliklerini topla. Ve manalarini tahkik et; bütün hayir onlarla tamamlanir…"
75- "Iste ya Rabbi bana musahhar bir yardimciyi daima hazir et: Allah'in ifriti; onunla bütün sikintilarim gider…"
76- "O ifrit içinde bana itaat eden bir hizmetkari musahhar kil; Fatiha ve pesinde gelen Kur'an hurufâti hürmetine…"
77- "Iste ya Rabbi Senin o Ism-i A'zam'ınla Sana yalvarıyorum ki; onunla dua edildigi zaman bütün isler kolaylasir."
78- "Ya Ilâhî Sen zayifligima aci zellelerimi bagisla; o dua sayesinde ki bütün peygamberler onlarla dua etmis ve yalvarmistir…"
79- "Ey Hêlikim ey Efendim ihtiyacimi kaza et. Ya Rabbi bütün islerim Sana teslimdir…"
80- "Ya Rabbi Hz. Muhammed'in sana olan yakinligiyla ( velayetiyle ) sana yalvariyorum; ve Onda birlesen Esmâ-i Hüsnâ'n ile Sana yalvariyorum."
81- "Sen cömertliginle af ve safhinla tevbelerimizi kabul etmekle miskin olan kuluna muamele et; beni kötü bakislardan koru!"
82- "Beni hayra dogruluga ve takvaya muvaffak eyle; ve yüksek cemaat ile Firdevs Cennetine yerlestir."
83- "Hayatimda ve öldükten sonra ve kabrin karanliklarini üstümden atip nuru görünce bana sefkatle muamele et."
84- "Ve hasirde ya Ilâhî amel defterimi beyaz kil; eger tartilarim hafif gelirse Sen onlari agirlastir."
85- "Beni hizla Sirat sinirindan geçir. Beni atesin ( Cehennemin ) ve içindekilerin sicakligindan koru!"
86- "Ve isledigim bütün günahlarda bana müsamaha göster. Çok çok kabarik olsa da benim bütün günahlarimi affet…"
(………………………………………….……………………………… ………. .)
87- "Iste ey sani yüce Ism-i A'zam'i tasiyan! Sen tehlikeli bütün durumlardan kurtulacaksin sonunda selamete ereceksin."
88- "Dövüs çekinme; savas korkma; vahsilerle mamur olmus bütün her yere bas!"
89- "Karsila kaçma; diledigin her düsmanla mücadele et; her yeri kusatmis olsalar da krallarin siddetinden korkma!"
90- "Korkacagin bir yilan olmayacak; görecegin bir akrep olmayacak; ve sallanarak sana gelen bir arslan olmayacak!"
91- "Kiliçtan korkma hançerin darbesinden korkma mizraklardan korkma ve oklarin serrinden de korkma!"
92- "Iste bunu okuyanin mükâfâti Zât-i Ahmediye'nin sefaatidir. Ve cennetlerde saf olmus hurilerle beraber hasrolacaktir."
93- "Ve bil ki Hz. Muhammed Mustafa peygamberlerin en hayirlisidir. Ve Allah'in daginik ( çesit çesit ) yaratiklarinin en üstünüdür."
94- "Her ihtiyacin aninda O'nun ( A.S.M ) makamini kendine sefaatçi yap; Ondan iste ki zulümden ve azginlardan kurtulasin…"
95- "Ya Rabbi her gün ve her saat her nesne hareket ettikçe Sen seçkin olan Hz. Muhammed Mustafa'ya salât ve rahmet indir."
96- "Sen o Seçkine ve bütün ailesine salât indir; yer bitkileri ve rüzgarin esintileri kadar."
97- "Yeri ve gögü dolduran bir salât ile Ona salavât indir. Parlayan gök gürlemeleriyle beraber yagan bulutlarin yagmuru kadar…"
98- "Ey Muhammed ( A.S.M ) bizzat Allah ve meleklerinin sana salât ve selam etmesi Sana yeter."
99- "Sen de daima yalvararak O'na selam ve baris elini uzat. Günes dogup günler ve çaglar geçtikçe…"
100- "Hasim ailesinden temiz olanlara da selam et. Hacilarin hac edip verdikleri selam sayisinca…"
101- "Ya Ilâhî Ömer ile beraber Ebu Bekir'den razi ol; sâbit-kadem olan Haydar ile beraber Osman'dan da razi ol:"
102- "Ve böylece bütün Âl ve Ashaptan da razi ol Evliya Salihler ve içlerinde barinanlardan da razi ol…"
103- "Bu Hz. Muhammed'in amcasinin oglu olan Ali'nin makalesidir. Yaratiklarla ilgili bütün bilgi sirlari ve gizli bilgiler onda toplanmistir." [1]


mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Celcelutiye Duasinin Tilsimi

Celcelutiye Duasinin Tilsimi konusu, DİNİMİZİ TANIYALIM / Dua, Ayet, Hadis forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: celcelutiye duasının sırları, celcelutiyenin sırları, heybet duası, celcelutiye oku, celcelutiye sırları, celcelutiyecom, celcelutiye indir, celcelutiye duası sırları, celcelitiye duası, celcelutiye duasının esrarı, celcelutiye duasının sırrı, celcelutiye duası ve sırları, celcelutiye, celcelutiye tılsımı, celcelutiye duası indir,

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:20 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats