bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > DİNİMİZİ TANIYALIM > Dua, Ayet, Hadis > Duaların Esrarı

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 18-06-2010, 02:43   #1 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Esmaül hüsna ve sırları

ESMAÜL HÜSNA VE SIRLARIALLAH: .
Allah zikrine devam eden kişinin derecesi hem Allah katında hemde insanlar katında artar. İnsanlar arasında; sevilen Esmaül hüsna ve sırları sayılan Esmaül hüsna ve sırları sözü geçen kıymetli bir kişi olur. Duaları kabul görür. Nefis şeytanının şerrinden kurtulur. Güneş doğarken gümüş veya altın levha üzerine Allah ismini yazan ve üzerinde taşıyan şeytan şerrinden korunur. Soğuk havada bu levha üzerinde iken Allah diye zikrederse soğuğu hissetmez. Balgam hastalığı olan kişi taşırsa balgam hastalığından kurtulur. Kişi 7 gün oruç tutup Esmaül hüsna ve sırları gece yarısıda 2 rekat Allah rızası için namaz kılıp Esmaül hüsna ve sırları ardından 66 defa Allah zikrini yaparsa; Allah bir melek görevlendirir. O melek Esmaül hüsna ve sırları o kişiyi tüm kötülüklerden koruduğu gibi Esmaül hüsna ve sırları hal ve hareketlerinde Esmaül hüsna ve sırları işlerinde o kişiyi yönlendirir Esmaül hüsna ve sırları yönetir ve yardımcı olur. Allah ismini kağıda gül suyu Esmaül hüsna ve sırları safran ve misk karışımıyla yazıp Esmaül hüsna ve sırları üzerinde taşıyanı Allah her türlü kötülükten korur. Amir veya makam sahibi kişilerin yanında riayet görür. Düşmanlarına karşı galip gelir. Cuma günü oruçlu olarak Esmaül hüsna ve sırları sabaha doğru gümüş yüzüğe Allah ismini yazıp Esmaül hüsna ve sırları sağ elinin parmağına takan kişinin her isteği insanlar tarafından karşılanır. İşi görülür. Sol elinin parmağına takıp bir mahkemeye giden kişi haksızlığa uğramaz. Allah Cenabı Hakk'ın Celal ve Cemal gibi bütün isimlerini kapsamaktadır. Allah diye zikreden Cenabı Hakk'ı bütün isimleri ile anmış olur. Bütün isimler Allah isminde gizlidir. Diğer isimler Allah İsmi Azamına birer sıfattır. Allah ismi hiç bir isme sıfat olmaz. Cenabı Hakk'ın Zatına mahsus bütün isimlerin özellikleri Allah isminde vardır. Allah ismi; ruhi hastalıklardan Esmaül hüsna ve sırları kalp katılığından Esmaül hüsna ve sırları küfürden Esmaül hüsna ve sırları maddi ve manevi bataklıktan Esmaül hüsna ve sırları nefsin istek ve arzularından kurtulmak Esmaül hüsna ve sırları düşmanlarını yenmek Esmaül hüsna ve sırları merhamet sahibi olmak Esmaül hüsna ve sırları Allah'ın istediği şekilde hayat sürmek Esmaül hüsna ve sırları son nefeste imanlı ölmek Esmaül hüsna ve sırları kalbin nurlanması Esmaül hüsna ve sırları imanlı olması ve şifa bulmak Esmaül hüsna ve sırları güç Esmaül hüsna ve sırları kuvvet ve rızık kazanmak Esmaül hüsna ve sırları gizli sırlara vakıf olmak Esmaül hüsna ve sırları hem dünya Esmaül hüsna ve sırları hemde ahiret saadetine ermek için zikredilir. Allah ismi 2 şekilde zikr olunur. 1) Ya Allah 2)Allah Esmaül hüsna ve sırları Allah... diyerek Ya: Yardım isteme Esmaül hüsna ve sırları aman ve ah gibi medet talep etmeyi ifade eder.
Zikretmek 2 şekilde olur:
1)Kişiye Cenebı Hakk'ın ilham yoluyla telkin etmesi şekliyle yapılan zikir.
2)Kişinin alim bir zat'a el verip (nispet edip) Esmaül hüsna ve sırları onun dediği ve tavsiye ettiği şekilde zikretmek.
Zikre başlamadan önce abdest alınır. Niyet edilir. Boyun bir tarafa kırılarak; dünya kelamından uzak Esmaül hüsna ve sırları dünyayı unutarak Esmaül hüsna ve sırları ismin hem dil Esmaül hüsna ve sırları hemde kalb ile birlikte ifadesine başlanır. Manevi alemlerin sultanı olmak için YA HU YA ALLAH ismi azamı zikredilir. Bu zikir Allah dostlarının Esmaül hüsna ve sırları veli kullarının zikridir. HU ismi şerifi dışında Allah isminin önüne hiç bir isim geçemez. Allah ismini insanlardan uzak Esmaül hüsna ve sırları tenha bir yerde abdestli olarak zikredene; Meleklere mahsus alemlerin kapıları açılır. Maneviyatı güçlenir. Yüksek makamlara ulaşır Esmaül hüsna ve sırları nurlanır. Hergün Ya Allah Ya Hu diye 1000 defa zikirde bulunanı Allah Esmaül hüsna ve sırları kemaliyle rızıklandırır. Şifa için Allah ismi 70 defa bir kağıda yazılıp Esmaül hüsna ve sırları yazı su içinde silindikten sonra Esmaül hüsna ve sırları hastaya içirilirse; hasta şifa bulur.


ER RAHMAN:
Farz namazlarının ardından 100 defa Ya Rahman ismini zikreden; Allah'ın rızasını kazandığı gibi Esmaül hüsna ve sırları Allah'ın nimetleride ona sunulur. 40 gün riyazet halinde 1000 defa Ya Rahman ismini zikredenin kalp gözü açılır. 5 V akit namazların ardından 2500 defa Ya Rahman ismini zikreden Esmaül hüsna ve sırları her olaydan haberdar olur. Olay olmadan haberi olur. Er Rahman ismini; misk Esmaül hüsna ve sırları safran Esmaül hüsna ve sırları gül suyu karışımı mürekkep ile kağıda yazıp üzerinde taşıyan; insanlar arasında sevgi Esmaül hüsna ve sırları saygı görür. Günde 290 defa zikredenin her arzusu gerçekleşir.

ER RAHİM:
Ya Rahim ismini zikretmeye devam eden kişi; belalardan Esmaül hüsna ve sırları kazalardan ve afetlerden korunur. Uykusunda ağlayan veya korkan çocuğun üzerine 269 defa Er Rahim isminin yazıldığı kağıt konulursa; çocuk bu durumdan kurtulur. 5 vakit namazlarının sonunda Ya Rahim ismini 269 defa okuyanın ahlakı düzelir. Rızkı ve bereketi artar. Hastaysa şifa bulur. Tüm nimetler okuyanın ayağına gelir. Errahmanirrahim veya Ya Rahman Ya Rahim isimlerini zikredenler; sıkıntıdan Esmaül hüsna ve sırları darlıktan ve korkularından kurtulurlar. Günde 100 defa okuyanın kalbi yumuşar Esmaül hüsna ve sırları Allah'ın rahmetini kazanır. Kötülüklerden muhafaza olur.

EL MELİK:
Sabah namazının ardından 121 defa Ya Melik ismini zikreden fakirlikten kurtulur. Bu ismi hergün okumaya devam edenler bazı sırlara vakıf olurlar. İlim ve marifet sahibi olurlar.

EL KUDDÜS:
Ya Kuddüs ismini zikreden kişi şehvetten kurtulur Esmaül hüsna ve sırları ahlakı düzelir. Günde 100 defa okuyan kalbin manevi hastalıklarından kurtulup Esmaül hüsna ve sırları insanlar arasında sevilen Esmaül hüsna ve sırları saygı duyulan kişi olur. Vesveseden kurtulur. Şeytanın hilelerinden uzak olur.

ES SELAM:
Hasta üzerine 121 veya 161 defa Ya Selam ismi okunursa hasta iyileşme gösterir. Es Selam ismini kağıda yazıp üzerinde taşıyan ve sürekli zikr eden; fenalık ve kötülüklerden emin olur. Ya Selam isminin zikrine devam eden kişi; cin Esmaül hüsna ve sırları şeytan ve insanların hile ve vesveselerinden uzakolur. 66 defa bir kaba yazıp Esmaül hüsna ve sırları 40gün aç karnına bu sudan içen vesvese hastalığından kurtulur. Günde 360 defa okuyanın her duası kabul olur.
EL MÜ'MİN:
Hergün sabah namazının ardından 167 defa Ya Mü'min ismini zikreden sıkıntıya düşmez. Dili Esmaül hüsna ve sırları yalan ve küfürden uzaklaşır. Riyadan Esmaül hüsna ve sırları zinadan Esmaül hüsna ve sırları kibirden Esmaül hüsna ve sırları hasedden Esmaül hüsna ve sırları kötü ahlaktan uzak olur. Hergün 1132 defa Ya Mü'min ismini zikreden hastalıklardan ve sıkıntılardan kurtulur. 43 gün Esmaül hüsna ve sırları 5 vakit namazların ardından Esmaül hüsna ve sırları 136 defa Ya Mü'min ismini zikreden arzusuna kavuşur. Hergün okumayı adet haline getiren muhtaçlık hissetmez Esmaül hüsna ve sırları kimseye muhtaç olmaz Esmaül hüsna ve sırları düşman şerrinden muhafaza olur Esmaül hüsna ve sırları dili kötü söz söylemez.

EL MÜHEYMİN:
Ya Müheymin zikrine devam eden unutkanlıktan kurtulur. Bu zikre bir Ulema ile devam eden gizli sırlara vakıf olur. Yatsı namazının ardından 145 defa okuyup konuşmadan Esmaül hüsna ve sırları sağ tarafına yatıp uyuyana rüyasında olacak hadiselerden haber verilir. Günde 100 defa tenha bir yerde okuyanın kalbi nurlanır. Günde 145 defa okuyan bela Esmaül hüsna ve sırları musibet ve düşman şerrinden korunur. İlim ve imanı artar. Yazıp üzerinde taşıyanın rızkı ve malı artar. Allah'ın himayesinde olur.

EL AZİZ:
Ya Aziz ismini zikreden kişi Esmaül hüsna ve sırları kendini insanlara sevdirir. İşi ve istekleri geri çevrilmez. Hem insanlara Esmaül hüsna ve sırları hemde ruhanilere karşı sözü geçen Esmaül hüsna ve sırları itibar sahibi bir kişi olur. Ya Aziz ismi 7 gün düşmanının helakı niyetiyle okunursa Esmaül hüsna ve sırları kişinin düşmanı helak olur. 40 gün sabah namazından sonra 40 defa okuyan fakirlikten kurtulur. Kimseye muhtaç olmaz. Hergün evden çıkarken Esmaül hüsna ve sırları 94 defa Ya Aziz ismini zikreden dünya ve ahirette bahtiyar olur.

EL CEBBAR:
Ya Cebbar ismini zikreden kişiye bütün insanlar itaat edeler Esmaül hüsna ve sırları o kişiye kötülük yapmaya cesaret edemezler. Ya Cebbar ismi bir düşmanın helakı için 206 defa okunur. Ya Cebbar ve Zülcelali Vel İkram isimlerini beraber yazıp üzerinde taşıyan bütün insanlara güzel görünür. Her gören saygı ve sevgide bulunur.

EL GAFFAR:
Ya Gaffar zikrine devam eden günahlarından Esmaül hüsna ve sırları hata ve isyanlarından mağfiret bulur. Affolunur. Hasımlarının gözünde görünmez olur. Kavga ve savaş durumunda düşmanları tarafından görülemez. Gaffar ismini zikreden Allah'dan merhamet istemiş olur. Günde 1200 defa okuyan maddi ve manevi halini düzeltir. Gizli şeylerin esrarına vakıf olur. Sinirlenip herşeye parlayan kişiler bu ismi okursa öfkeleri yatışır. Kurşun levha üzerine yazıp üzerinde taşıyan zalimlerin şerrinden korunur.

EL KAHHAR:
Kahhar ismi; düşmanı kahretmek ve düşmanı helak etmek gibi bir tesire sahiptir. Ya Kahhar ismini her gün okuyanların kalbinde dünya sevgisi kalmaz. Nefsine yenik düşmez. Düşmanlarını hezimete uğratır. Düşmanına karşı beddua da bulunsa düşmanı helak olur. Şehvet ve hırstan kurtulur.
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 3 üye, nurküllü adlı üyemize teşekkür etti.
Caramiom (18-06-2010), incitanesi (19-06-2010), SEMAZEN (08-01-2012)

Alt 19-06-2010, 01:41   #2 (permalink)
 
incitanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Esmaül Hüsna hürmetine rızana erdir
İmanla Allahım canımız verdir ...


incitanesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
nurküllü (19-06-2010)

Alt 19-06-2010, 09:57   #3 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Aminnnnn.....


nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Esmaül hüsna ve sırları

Esmaül hüsna ve sırları konusu, Dua, Ayet, Hadis / Duaların Esrarı forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: esmaül hüsna okuyanlar, esmaül hüsna okuyanların yorumları, esmaul husna sirlari, esmaul husnanin sirlari, esmaül hüsnanin sirlari, esmaül hüsna hürmetine rızana erdir, ya aziz sırrı, esmaül hüsnanın esrarı, esmaül hüsna esrarı, esmaül hüsna okuyan, ya müheymin sırrı, ya aziz sırları, esmaül hüsna okuyan varmı, esma ül hüsna okuyanlar, düşmanın helakı için esmaül hüsna,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Güzelliğin sırları nimlahza Cilt Bakımı 0 02-01-2009 01:25
Kadınların sırları nimlahza İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden 0 02-10-2008 05:13
Esma-Ül HÜsna Ve Anlamlari elif Dini Bilgiler 0 15-07-2008 05:02
Gençlik sırları Bkmlyz Güzellik Önerileri 0 27-05-2008 01:17

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:09 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats