bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > DİNİMİZİ TANIYALIM > Dua, Ayet, Hadis > Duaların Esrarı

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 01-04-2011, 04:11   #1 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Fatiha Suresi'nin Sırları:

Fatiha Suresi'nin Sırları:

Fatiha Suresi'nin Sırları:


Fatiha Suresi övgü ve dua olarak ikiye ayrılır. Allah Fatiha Suresini okuyanı över. Fatiha Suresini okuyan kişi tüm Kuran'ı okumuş gibi sevaba nail olur. Fatiha Suresi 7 ayettir. Fatihayı çok okuyan kişiye bu ayet Cehennem kapılarında kapak olur. Cehennem üzerinden salim olarak geçer. Fatiha ve Ayetel Kürsiyi okuyan; cin şeytan ve insan şerrinden emin olur. Fatihayı okuyan Allah'a şükrünü yerine getirmiş olur. Fatiha Suresi şifa verir. Ruhsal ve bedensel hastalıkları iyileştirir. Fatiha; istekdir münacaattır dua dır. Fatiha Suresi her derde devadır. Fatiha Suresi indiğinde şeytan feryat etmiştir. Çünkü Fatiha okuyanın mükafatı Cehennem ateşinin ona haram olmasıdır.Fatiha Suresi ile sırra erişilir. Arzuladığına hemen kavuşursun şeref ve makama sahip olursun. Fakirlik kötülük ve korkulardan emin olursun. Dünya ve ahiret saadetine kavuşursun.

Fatiha Suresinde bin zahir bin de batın olmak üzere toplam iki bin hassa vardır. Ayet sayısı 7 dir. Fatiha 25 kelimedir. Kimi alimlere göre 123 kimine göre 125 bazısına görede 130 harf dir.

Hasta üzerine 41 Fatiha okunursa hasta şifa bulur.

Her gün Sabah namazının farzı ile sünneti arasında 41 defa Fatiha okuyan kişi; makam ve mevki sahibi olur. Fakirlik görmez hastaysa şifa zayıfsa kuvvet bulur. Emniyet içinde bulunur. Kısırsa çocuğu olur. İzzet ve şeref elde eder.

Her farz namazlarının ardından 7 Fatiha okuyan kişiye hayır kapıları açılır.

25 Estağfurullah 11 İhlas 7 Fatiha 33 Selatü Selam okuyup; Peygamberimizin (s.a.v.) evliyanın ashabı kiramın ruhlarına hediye edip onların yüzü suyu hürmetine şifa isteyen kişiye Allah şifasını verir.

Farz namazları arkasından 20 defa Fatiha okuyan kişinin rızkı genişler durumu düzelir iç alemi nurlanır.

Sabah namazından sonra 30 öğle namazı sonrası 25 ikindi namazı sonrası 20 akşam namazı sonrası 15 yatsı namazı sonrası 10 defa Fatiha Suresi okunur. Toplam 100e ulaşır. Buna devam eden kişiye Allah istediğini verir.

Farz namazları ardından 100 Fatiha okuyan maksat ve arzusuna hemen kavuşur.

Sabah namazı ardından 125 Fatiha okuyan istediği şeyi elde eder.

Fatiha Suresini 125 bin defa okuyana büyük faydaları vardır.

Her gün Fatihayı 313 defa okuyanın isteği ve arzusu yerine gelir. Tembellik ve korkudan kurtulur. Allah okuyanın içini ve dışını temizler.

Yatarken Fatiha ile 3 İhlasla Felak ve Nas surelerini okuyan herşeyden güven içinde olur.

İçi su dolu kaba 40 Fatiha okuyup hastanın bedeni o su ile yıkanırsa hasta şifa bulur.

Haceti isteği olan akşam namazının ardından 40 Fatiha okuyup dileğini Allah'dan isterse dileğine kavuşur.

Göz ağrısı için sabah namazının sünneti ile farzı arasında 40 fatiha okuyup şifasını Allah dan dilesin. Tükrüğünü parmak ucuyla gözüne sürsün veya okuyan kişi hastanın yüzüne üflesin.

Yola gidecek kişi kapıdan çıkarken 40 defa Fatiha okursa güven içinde geri döner.

Sağ elini ağrıyan yere koyup 7 defa Fatiha okur ve "Allah'ım hissettiğim acı ve ağrının kötülüğünü bender gider. Peygamberin Muhammed s.a.v. davetiyle beni bu acıdan kurtar" diye dua ederse Allah şifa verir.

Rızık için yeni ayın pazar günü aya bakılır ve 70 Fatiha okunur. Pazartesi 60 salı 50 çarşamba 40 perşembe 30 cuma 20 cumartesi 10 olarak 7 gün okunur ve buna her ay devam edilir.

Fatiha Suresini seher vakti 41 defa okumayı adet haline getirene Allah rızık genişliği verir işlerini kolaylaştırır.

Hayır için veya bir musibetten kurtulmak için günde 313 defa okunur veya 3 günde 1000 defa okunur.

Halvete çekilip günde 1000 defa Fatiha okuyarak gündüzleri oruç tutan okurken buhur yakan (ud ve anber) bir takım esrarlara vakıf olur. (7 gün okunur)

Susuzluk ve açlık çeken; sabah Fatiha Suresini okuyup eline üflesin sonra ellerini yüzüne ve karın bölgesine dokundurursa bu hislerden kurtulur.

Fatiha Suresi bir kaba yazılıp su konulur ve yazı silindikten sonra hastaya içirilirse şifa bulur. Aynı şekilde ağrıyan yere 3 defa sürülürse ve Allah'ım sen afiyet ver. Sen afiyet verirsin diye dua edilir.

Ruhi deprasyonda olan hasta için; Fatiha Suresi bir kaba yazılır içine su konulur yazı silindikten sonra hasta o suyla yüzünü yıkarsa şifa bulur. İçerse sakinleşir.

Fatiha Suresi safran misk ve gül suyu karışımı ile yazıp bunu su ile silip içersen zekan açılır. İşittiğini unutmazsın. Gül yağı ile silip kulak ağrısı için kulağa damlatıldığında ağrı geçer. Yine bir kaba yazıp kına çiçeği yağıyla silip 70 kere Fatiha okuyup ağrı olan yere veya felç romatizmalı yere sürülürse şifa bulur.(tıbbi müdahele imkanı olmayan durumlarda uygulanır)

Akrep ve yılan sokan kişi zehir çıkarıldıktan sonra ağrının geçmesi için bir kaba su ve tuz konulur. 7 defa Fatiha okunur ve içirilir. Ağrı geçer.

Bir kişiden itibar görmek veya zalim kişinin yanına gitmek zorunda kalan kimse 19 defa Fatiha okuyup o kişinin yüzüne üflerse onun şerrinden emin olur itibar görür.

Cuma günü sabah namazının ardından 41 defa Fatiha Suresini yazıp üzerinde taşıyan kişi; cin şeytan ve insan şerrinden korunur.

Gece gündüz Fatiha okuyan tembellikten ağır davranmaktan kurtulur. Hastalıklardan cin şeytan ve insanlardan gelecek zararlardan korunur.

Gözü ağrıyan sabah 3 Fatiha okuyarak parmağıyla göz kapaklarına sürerse ağrı geçer.

Bir isteği haceti olan maksadının olması için 2 rekat Allah rızası için namaz kılar ve namaz kıldıktan sonra 7 Fatiha okuyup dua ederse isteği olur.

Bir haceti isteği olan maksadının olması için 40 gün ara vermeden sabah namazının ardından güneş doğmadan 41 defa Fatiha okuyarak Ya Rabbel Alemin Ya Rabbel Azim Fatiha Suresinin hürmetine isteğimi yada hacetimi ihsan buyur diye dua ederse haceti olur.

Yatağa uzandığın zaman; Fatiha Ayetel Kürsi Ve inne Rabbeküm AYETİNİ muhsinin 'e kadar Haşr suresinin Huvalla Hülleziyi sonuna kadar İhlas Felak ve Nas surelerini okuyarak yatıp uyunursa 2 melek gelir ve tüm tehlikelerden korumak için sabaha kadar beklerler.

Hasta olan kişi; bir kap içine zemzem yada yağmur suyu koyup üzerine 70 defa Fatiha 70 Ayetel Kürsi 70 İhlas 70 Felak 70 Nas surelerini okur ve içerse hastalığı iyileşir şifa bulur.

Hastaya ve büyüye maruz kalana Fatiha Suresi Ayetel Kürsi ve 4 İhlas; 7 şer defa okunur.

Bir ölünün ardından 1 Fatiha 11 İhlas okuyup öncelikle Peygamber Efendimizin S.A.V. mübarek ruhlarına peygamberlere ashabı kirama evliyaya ve ölen kişinin ruhuna hediye etmek çok faydalıdır. Hem ölüye hemde okuyana hayır getirir.Konu nurküllü tarafından (01-04-2011 Saat 04:30 ) değiştirilmiştir..
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
incitanesi (01-04-2011)

Alt 25-11-2011, 11:58   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Bunlara kaynak olarak ne göstereceksiniz ?


 

Alt 21-12-2011, 07:42   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

işime çok yaradı çok teşekkürler


 
Alt 19-05-2012, 05:54   #4 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

çok teşekür ederim


 
Alt 24-06-2012, 02:15   #5 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

allah razi olsun


 
Alt 09-07-2012, 02:36   #6 (permalink)
Teşekkür
Avatar Yok
 
Standart

Çok Teşekkürler Allah Razı olsun inş. geçer


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Fatiha Suresi'nin Sırları:

Fatiha Suresi'nin Sırları: konusu, Dua, Ayet, Hadis / Duaların Esrarı forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: 313 fatiha okumanın fazileti, 313 ayetel kürsi kaç günde okunmalı, fatiha suresi kaç kere okunmalı, 313 fatiha okumak, 313 fatiha, fatiha kaç kere okunmalı, fatiha suresi 313, fatiha suresi kaç defa okunmalı, ayetel kürsi kaç kere okunmalı, duaların esrarı ve sırları, ayetel kürsi kaç defa okunmalı, 313 fatiha fazileti, 313fatiha, fatiha suresi kaç harftir, ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Fâtiha-i şerîfenin fazîleti nurküllü Duaların Esrarı 0 01-04-2011 04:10
Ruhuna Fatiha! nimlahza Komik Yazılar 0 28-11-2010 11:57
Fatiha - Neslihan Şarkı Sözü Я Yerli Şarkı Sözleri 0 21-05-2009 01:15
Fatiha suresinin fazileti gizem Dini Bilgiler 0 07-07-2008 11:11
Suud El Şureym fatiha suresi Bkmlyz Dua, Ayet, Hadis 0 28-05-2008 09:09

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:35 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats