bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > DİNİMİZİ TANIYALIM > Dua, Ayet, Hadis > Duaların Esrarı

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 01-04-2011, 05:32   #1 (permalink)
 
nurküllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Hatim Duası

Hatim Duası

Yâ Rabbi!Dile getirdiğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak Sana mahsusdur. Bütün salat ü selamlar; rahmet ve selametlikler iki cihan güneşi baslarımızın tacı Rahmeten lil'âlemin ResûI-i Ekrem ve Nebiyy-i Muhterem Seyyidina-Ebe'l-Kaasım Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem Efendimiz ve O'nun bütün âl ve ashabına olsun.

"0l! emriyle; bilinen ve bilinmeyen görünen ve görünmeyen sayısız alemleri yaratan; "Yok 0l!" emriyle de her şeyi bir anda yok etme gücüne sahib olan alemlerin Rabbi Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ım! "Bana dua edin duanızı kabul edeyim" buyurdun. Biz de; huzuruna geldik boynumuzu büktük ellerimizi Sana açtık. Seni Rahim Gafur biliyoruz. Rahmet ve Gufran ism-i şerifinle tecelli eyle ellerimizi boş döndürme yâ Rabbi! Kur'an-ı Kerim'in bereketi ile ve alemlere rahmet olarak gönderdiğin sevgili Peygamberimizin hürmeti ile bizleri af eyle ey Kerim; bizleri affet yâ Rahim. Allah’ım! Bizleri Kur’an-ı Kerim'in zineti ile süsle. O'nun kerameti ile mükerrem eyle ve şerefiyle şereflendir.
Yâ Rabbi!

Okuduğumuz hatm-i şerifi dergah-i ulûhiyyetinde kabul eyle. Kur’an-ı Kerim'in her harfi için bizlere sevap yaz. Okurken yaptığımız hataları bağışla tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur. Kur'an-ı Kerim'i kalblerimize nur eyle Cennet yolumuzu aydınlat.
Yâ Rabbi!

Biz ancak Sana ibadet ve yalnız Sana kulluk ederiz. Ancak Senin için namaz kılar ve yalnız Sana secde ederiz. Yalnız sana yalvarır ancak Sana koşar ve Sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. ibadetlerimizi sevinçle ve arzu ile yaparız. Yasak ettiklerini yapmaz ve azabından korkarız. Sen'den bizlere rahmet ve ihsanının bol olmasını dileriz yâ Rahim.

Allah’ım! Bizlerden eksiksiz ibadet ve tâat bekliyorsun. Bunlara ancak Senin sonsuz yardımınla sahip olabiliriz. Öyle ise; bize Senin hoşnutluğunu kazandıracak kusursuz ibadet ve tâatde bulunma imkanını bahşeyle!
Allah’ım! Vermiş olduğun nimetlerin elimizden çıkmasından sağlık ve dirliğimizin bozulmasından beklenmedik felaketlerden ve gazabının her türlüsünden ancak Sana sığınırız. Biz aciz kullarının dualarını kabul eyle yâ Rabbi!
Yâ Rabbi!

Bizleri Kur'ân'ın hidayeti ile yola getir. Onun faziletiyle derecelerimizi yükselt. Kur’an-ı Kerim'in tilavetiyle günahlarımızı affet.
Ey bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan Allah’ım! Ayıplarımızı ört kalplerimizi pak eyle; hastalarımıza şifa; dertlilerimize deva borçlarımızı ödemek imkanı ver. Din ve dünya işlerimizi islah eyle yâ Rabbi!

Ey yerleri ve gökleri yaratan gizli ve açık her şeyi hakkıyla bilen ve bütün varlıkların biricik sahibi olan Allah’ım! Gerçek bilir ve bildiririz ki Sen'den başka Allah yoktur. Bizleri nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle. Şeytan’ın bozguncu telkinlerinden Sana sığınırız. Allah’ım! Gönlümüzü bütün azalarımızı sönmez sonsuz nurunla aydınlat.
Yâ Rabbi!

Bize küfre açık kapı bırakmayan eksiksiz bir iman nasip eyle. Allah’ım! Bizi yolunu şaşıran ve saşırıtanlardan değil hidayete eren ve hidayete eriştiren kullarından eyle.

Yâ Rabbi! Görüşümüz kıt gücümüz çok az; bu yüzden rahmetine ta'rifsiz derecede muhtacız. Ey her şeye Kadir gönüllere şifa veren Allah’ım! Sen'den rahmetini dileriz. Duâmızı kabul eyle.
Yâ Rabbi!

Maksadımız Sen’sin. Biz her isimizde Seni her şeyde Seni kasd ederiz. Yalnız Seni isteriz. Bütün isteğimiz de Senin bizden razı olmandır. Bizi sevgili kullarından eyle Allah’ım!

Yâ Rabbi! Bizleri iyilik yaptığında sevinen kötülük yaptığında hemen pişman olup Sen’den afv dileyen seçkin kullarından eyle. Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz bütün günahlarımızı bağışla çok bol olan rahmetini bizlerden esirgeme.
Yâ Rabbi!

Bütün işlerimizin sonunu hayr eyle; dünyada rezil olmaktan Ahiret’te de azabından muhafaza eyle.

Allah'ım! Bizi dirlik ve doğruluk üzere yaşat aramızdaki sevgi bağlarını güçlendir kalblerimizi ayni görüş ve düşünüş halkası içinde birleştir. Dinden imandan doğruluktan Sana ibadet ve taatdan ayırma Yâ Rabbi!
Yâ Rabbi!

Bizleri verdiğin ni'metlere karsi sükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil bol bol hamd eden kullarından eyle üzerimizden nimetlerini eksiltme Allah’ım!

Allah’ım Son nefesde ölümün aklı baştan gideren acılarından bizi koru. "La ilahe illâllah Muhammedün Resûlüllah" Ve "Eşhedü en la ilahe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh" diyerek ruhumuzu teslim etmemizi nasib eyle
Yâ Rabbi!


Hâsıl olan sevabı; Hazret-i Adem'den Hazret-i Fahr-i Alem Muhammed Mustafa sallallahüaleyhi ve sellem'e kadar gelip geçen bütün Peygamberan-i ilzam ve Rusûl-i kiram aleyhim'üssalâtü vesselam hazretlerinin ervah-i pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik ikram eyle Yâ Rabbi!
ÂI-i Ezvac-i Tahirat ashab-i Güzin Ensar ve Muhâcirin Tabi'iyn Tebe'i-tabi'iyn Eimme-i Müctehid’in ridvânullahi tealâ aleyhim ecma'iyn hazretlerinin de ervah-i pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik. Sen vâsıl eyle

yâ Rabbi!.


Müfessirin muhaddisin muhakkikin ulema-i amilin kurra-i kâmilin meşâyih-i vasilin sulehâ-i salihin ağniyâ-i şâkirin fukara-i sâbirin gurebâ-i müslimin hattatin huffaz tullab ve cemi-i hamele-i Kur’an-ı Kerim nevverallahü merâkidehüm ve ce'alel cennete me'vahüm efendilerimizin de ervah-ı pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik Sen kabul eyle yâ Rabbi!
Bütün ehl-i imam ile Ehlullah'in ve Evliyaullah'in da ervah-i pak-i tayyibelerine hediyye eyledik Sen vasil eyle Yâ Rabbi!

Velhâsıl; şu âna kadar dâr-i Dünyâ'dan dar-i Ukba'yâ irtihâI ve intikal eden bütün mü'minin-i mü'minat; müslimin-i müslimat ma'sûmin-i ma'sûmat mazlumin-i mazlumât kaffe-i ehl-i imanin da ruhlarına hediyye eyledik Sen kabul eyleYâ Rabbi!


Cümlemizin kalbine İslam nurunu Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi Islam’a bağla bizleri Müslüman olarak yaşat Müslüman olarak öldür. Bizleri Dünyâ ve Âhiret mutluluğuna erdir. Dünya'da mekansız Âhiret'de imansız bırakma

Yâ Rabbi!

Yâ Rabbi!

Habib'in Muhammed Mustafa Kitab’ların bütün sevdiklerin yüzü hürmetine bizleri dergah-i bârigâh-ı ulûhiyyetinden bos çevirme duâlarımızı kabul eyle yâ Gafur u yâ Gaffâr.
Amin Amin Amin… Bi hürmeti seyyidi'l-mürselin ve'l-hâmdülillahi Rabbi'l-Alemin.
Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifûn ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-Alemin ..
Hayırların fethi şerlerin def'i ehl-i imânın selameti insanlığın kurtuluşu memleketimizin her türlü kötülüklerden korunması Ümmet-i Muhammed'in selameti için EL-FATIHA.

Hatim DuasıKonu nurküllü tarafından (01-04-2011 Saat 05:35 ) değiştirilmiştir..
nurküllü isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Hatim Duası

Hatim Duası konusu, Dua, Ayet, Hadis / Duaların Esrarı forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: hatim dualarıiii, hatim duası, şifa dualarıiii, şifa duaları, evliyaullah duaları, hatim duasi, en güzel hatim duaları, şükür ve istek dualarıiii, hatim dualariiii, hatim duaları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Hatim Duası nurküllü Duaların Esrarı 0 01-04-2011 05:28
Hatim duası nurküllü Duaların Esrarı 0 01-04-2011 05:26
Hatim Duası nurküllü Duaların Esrarı 0 30-12-2010 01:46
Hatim Duası nurküllü Duaların Esrarı 1 07-09-2010 11:58
Hatim Duası nurküllü Duaların Esrarı 0 07-09-2010 11:34

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:33 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats