bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GEZELİM, GÖRELİM, ÖĞRENELİM > Tatil Yerleri Paylaşım Alanı > Dünyadan Tatil Yerleri ve Oteller

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 01-06-2008, 11:11   #1 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Japonya'da Tatil

Japonya’da dört mevsim

Japonya'da Tatil
Japonya'nın dört değişik mevsimide tam anlamı ile yaşamasını sağlayan birçok faktör bulunmaktadır. Adalalar topluluğunun önemli iklim geçiş bölgelerinde bulunması ayrıca Asya Kıtası ile Pasifik okyanusunun etkisi bu faktörlerin başlıcalarıdır. Soğuk ve yoğun yağışlı kışlar ile çok sıcak ve nemli yazlar belki dünyanın heryerinde olabilir fakat Japonya'da aynı dönemlerde büyük değişiklikler gözlemlenebilmektedir. Snowboardçular ve kayakçılar tarafından sabırsızlıkla beklenen kar yağışları Hakuba ve Naeba gibi kar merkezlerine olan talebi yükseltmektedir kış sporlarına olan ilgiyi de arttırmaktadır. Nagano' da yapılan kış olimpiyatları kış sporlarının popülerliğini daha da arttırmıştır. Her kış Şubat ayında Sapporo'da yapılan Yuki Matsuri (kar festivali) Japonya içinden ve dışından gelen bir çok turisti bölgeye çekmektedir.
Japonya'da Tatil
İlk bahar ise Japonya'nın en çok beğenilen sembollerinden biridir. Sakura (kiraz çiçekleri) Mart ayı sonunda açmakta ve Nisan ayı boyunca özellikle Kyushu bölgesinde muhteşem manzaraların oluşmasını sağlamaktadır. Daha sonra hanami (çiçek sergileri) dönemi gelir ve binlerce insan bu festivallere katılarak sergilenen çiçekleri ilgiyle izlerler. Hanami geleneği Heian döneminden beri (794~1185) mevcuttur ve Japonların ne kadar doğayla iç içe olduklarının en önemli kanıtlarından biridir. Yetiştirilen çiçeklerin kısa zamanda kaybolan muhteşem görüntüleri insanlara dünya yaşamının ne kadar fani olduğunu hatırlatmaktadır.
Daha sonra dört mevsim içerisinde yer verilemeyecek Haziran ayı çok yağışlı geçmektedir vw bundan dolayı tsuyu (yağış mevsimi) olarak adlandırılmaktadır. Tabiki yoğun yağışlar sıcak ve bol nemli geçecek yazın ilk sinyallerini vermeye başlar.
Japonya'da Tatil
Yazın hava sıcaklığı ortalama 30 derecenin üzerine çıkar ve yoğun nem havayı dayanılmaz kılar. Haftasonları insanlar serinlemek amacıyla ya yüksek ve sıcaktan az etkilenen dağlara giderler ya da plajlarda serinlemeye çalışırlar. Yaz aynı zamanda matsuri (festivaller) ve hanabi (havaifişek) mevsimidir. Senenin en büyük festivali olan Obon Ağustos ayında kutlanır. Her sene milyonlarca insan tarafından ilgiyle izlenen hanabi taikai (havai fişek gösterisi) Tokyo'da bulunan Sumida Nehri 'nde yapılmaktadır. Temmuz ve Ağustos aylarında okullar kapalıdır.Yüksek okulların baseball takımları ise düzenlenen ulusal şampiyonada birbirleri ile karşılaşırlar.
Yazın sona ermesi ve son baharın başlangıcı Pasifik okyanusundan gelen büyük fırtınalar tayfunlar ve hortumlarla anlaşılır. Çoğu büyük tayfun ilk olarak Kyushu bölgesini etkiler buradan tüm ülkeye yayılır. Sobahar'da meydana gelen şiddetli tayfun ve fırtınalar günümüze kadar bir çok insanın yaşamlarını kaybetmelerinin sebebidir. Eylül ayı tsukimi (ay) festivalinin kutlandığı aydır aynı hanami festivali gibidir fakat günümüzde popülerliğini yitirmiştir. Hava Ekim ve Kasım ayları boyunca gitgide soğur ve birdenbire her yer kırmızı kahverengi sarı ve yeşil renklerden oluşan örtüye bürünür. Koyo (kızıl yapraklar) özellikle Fuji Dağı'nın eteklerinde ve Kyoto'daki tapınaklarda muhteşem manzaraların oluşmasını sağlarlar.
Japonya'da Tatil

Para

Yen (en) 1871 tarihinden günümüze Japonların ulusal parası olarak kullanılmaktadır. En ismi bundan önce kullanılan demir paraların yuvarlaklığından gelmektedir. Bin yen sen olarak adlandırılmakta ve finansal piyasalarda daha çok bu şekilde kullanılmaktadır. Japonya merkez bankası ilk banknotu 1885 yılında basmış ve yürürlüğe sokmuştur.

Banknotlar

Japonya'da Tatil Japonya'da Tatil Japonya'da Tatil Japonya'da Tatil1.000 Yen2.000 Yen5.000 Yen10.000 Yen
Demir Paralar

Japonya'da TatilSoldan sağa 500 100 50 10 5 1 Yen
- Japon hükümeti 2004 yılı içerisinde banknotları değiştirme kararı almıştır. En büyük yenilik olarak 5.000 Yen banknotununun üzerinde Japon tarihinde ilk defa bir kadın (Ichiyo Higuchi-1800'lerin bir yazarı) resmi olacağıdır.
- Ülkede 2204 senesinde değişen bir kanunla fiyatlara KDV Dahil sistemi gemiştirr.
-Çeşitli kampanyalarla sinema biletlerinde 200 ila 300 yen arasında indirimler temin edebilirsiniz.
- Bahşiş kavramına çoğu yerde raslanılmamaktadır zaten çoğu otel ve restoran servis hizmeti olarak %10 almaktadırlar.
- Kredi kartı kullanımı diğer ülkelere göre daha az yaygındır. Genelde küçük iş yerleri (restoran kafe hediyelik eşya vb.)Kredi kartı kabul etmezler fakat büyük mağazalar kabul ederler. Bu sebeple yanınızda nakit para buludurmanınızda fayda vardır.
- “Pazarlık” kavramı yoktur. Fakat bunun istisnalarına Tokyo’da Akihabara Osaka’da Den-Den Town da rastlayabilirsiniz.
Japonya dünyanın en pahalı ülkelerinden biridir.. Genelde sebze meyva ekmek ve buğday ürünleri dana ve koyun eti aşırı pahalıdır.
Japonya'da Tatil
Tanesi 4950 Yen olan kavunlar100 gr.mı 5000Yen olan dana eti
Günlük yaşamdan birkaç örnek vermek gerekirse: Normal bir restoranda öğlen yemeği ortalama 750 Yen akşam yemeği 1.500-3.000 Yen; hamburger set menüleri 600-1.000 Yen; pizza 2.000-3500 Yen içecekler 300-1.000 Yen; Tokyo’da stüdio bir dairenin aylık kirası (25-40 m2) 90.000 Yen benzin 108-120 Yen (bölgeye göre büyük farklılık gösterir); bayan saç traşı 5.000 Yen; karpuz (dilimi!) 300 Yen; domates (3 adet orta boy paketi) 250 yen; 1 litrelik şişe suyu 200 Yen; dana eti 100gr.( 300 Yen ile 22.650 Yen!!! Arası); sinema bileti 1800 Yen.


Konaklama


Kısa süreli konaklama için çeşitli oteller Japon tarzı ryokan pansiyonlar (B&B) minshukular (aile konaklama evleri) kapsül oteller ve motellerden istifade edebilirsiniz. Uzun süreli konaklama için ise : gaijin evleri (yabancı evleri) veya kiralama olanaklarını kullanabilirsiniz. Gaijin evleri kiralama yöntemine göre çok daha ucuza mal olmaktadır anlaşmalar aylık olarak yapılmaktadır. Bir çok kişi uzun süreli konaklamada ilk önce gaijin evlerini tercih etmektedir ileride daha fazla kazanç elde ettiklerinde eve çıkmaktadırlar.Kısa Süreli Konaklama


Oteller
Fiyatlar günlük 8000 yen ile 300000 yen arasında değişmektedir. Tokyo'nun belli başlı en tanınan otelleri Keio Plaza Hotel Shinjuku'da bulunan Hotel Century Hyatt Akasaka civarında Hotel New Otani Hibiya'da Imperial Hotel . Kyoto'da bulunan Miyako Hotel ülkenin en pahalı otellerinden biridir.
Ryokan


Japonya'da Tatil
Geleneksel Japon tarzı dekore edilmiş ve Japon yemeklerinin sunulduğu konaklama yerleri. Odaların zemini tatami kaplıdır. Tüm Japonya'ya yaklaşık 90.000 Ryokan bulunmaktadır bunlardan yaklaşık 2.000'i Batı tarzı dekore edilmiştir. Kişi başı konaklama ücreti YP için 6.000 yen ile 60.000 yen arasında değişmektedir.
Ryokan'larda tatami zemine basılmaz ve ayakkabılar çıkarılır girişte geleneksel çay seremonisi ile karşılanabilirsiniz restoranlarında ise Japon mutfağının eşsiz lezzetlerini tatma fırsatı bulabilirsiniz ayrıca konaklama için Yukata lar da odanızda hazır bekletilmektedir..

Pansiyonlar
Çoğu B&B olarak hizmet veren pansiyonların fiyatları günlük 6000 ile 10000 yen arasındadır.

Minshuku
Ryokan otelleri tarzında fakat onlar kadar geniş kapsamlı hizmet sunmayan geleneksel konaklama merkezleri. Fiyatları 7.000 yen ile 25.000 yen arasında değişmektedir.

Kapsül Oteller
Sadece Japonya'ya özgü kapsül oteller. Her kapsülde bir odada olan çoğu hizmet mevcuttur örnek olarak TV air-condition telefon çoğu kapsül otelde standarttır. Banyolar ise ortak alandır Fiyatları ise gecelik 5.000 yen civarındadır.
Japonya'da Tatil

Gaijin Evler
Genellikle haftalık veya aylık olarak kiralanmaktadır kişiye özel veya paylaşımlı odaları mevcuttur. Fiyatlar ise çok değişkenlik göstermektedir fakat Tokyo’da paylaşmalı bir oda aylık 30000 yen tutmaktadır tek kişilik özel oda ise 60000civarındadır. Mutfak ve banyo ortak kullanım alanlarıdır. Depozit ise talep edilmemektedir.

Ev Kiralama
Uzun süre konaklamayı düşünen biri mutlaka kendine ait bir daireyi kiralamak isteyecektir fakat bunun için temel 2 sorun maliyet ve yabancı olmaktır. Ayrıca çocuklar öğrenciler bekarlar için kısıtlamalar mevcuttur. Kiralar evin büyüklüğüne yaşına bulunan hizmetlere bulunduğu şehre göre değişkenlik göstermektedir.Tokyo'da mutfaksız ve banyosuz küçük ve eski bir odanın kirası aylık 30000 yen civarındadır daha büyük bir ev düşünüyorsanız milyonlarca yeni gözden çıkartmanız gerekmektedir.Şehirlerarası ulaşım

Kısa süreli bir seyahat için havayolları iyi ama pahalı bir tercih olabilir. Uzun süreli bir seyahat ve ülkenin bir çok yerine ulaşım için ise trenler büyük kolaylık sağlamaktadır. Trenler için 714 ve 21 günlük pass kartlar da almak mümkün. Pass kart fiyatları yetişkinler için kullanılan sınıf ve süreye göre değişkenlik göstermektedir buna göre 28.300 yen ile 79.600 yen arasında isteğinize göre pass kart bulabilirsiniz 12 yaşından küçük çocuklara %50 indirim uygulanmaktadır.

Havayolu
Japonya'nın uluslararası bir çok havalimanı mevcuttur. Bunlardan başlıcaları Narita yakınlarında bulunan Tokyo Uluslararası Havalimanı ve Osaka'da bulunan Kansai Uluslarası Havalimanı'dır. Naha Kagoshima Nagasaki Fukuoka Nagoya Niigata ve Sapporo şehirlerinde bulunan diğer havalimanları ise daha çok yurt içi uçuşlar için kullanılmaktadır. Tokyo'nun 2. havalimanı Haneda'da sadece yurt içi uçuşlar için kullanılmaktadır.
JAL (Japan Airlines) ANA (All Nippon Airways) ve JAS (Japan Air Systems) en büyük 3 havayolu şirketleridir. Bilet fiyatları çeşitli tatil zamanlarına göre büyük değişkenlikler göstermektedir.

Shinkansen Hızlı Trenleri
Japonya'da Tatil
1964 Tokyo Olimpiyat oyunları ile hizmete açılan Shinkansen hızlı trenleri Japonya'nın en önemli sembollerinden biridir ayrıca en güvenli ulaşım araçlarıdır hizmet vermeye başladıkları tarihten günümüze ölümcül bir kaza meydana gelmemiştir.
Bu trenler JR Doğu ve JR Batı olarak iki ayrı işletmeye bölünmüş JR (Japon Demir Yolları) tarafından idare edilmektedir. Ana hızlı tren hatları şunlardır Tokyo'dan Osaka'ya Tokaido hattı aynı hat oradan San-yo hattı ile Kyushu'da bulunan Hakata'ya devam etmektedir; Tohoku hattı Morioka'yaJoetsu hattı ise Niigata'ya ulaşımı sağlamaktadır. JR Doğu Yamagata Akita ve Nagano hatlarının yapımını 1990'da tamamlamıştır.
Eğer pass kartınız var ise sadece biletinizi onaylatmak için danışmaya uğramanız yeterli. Yeşil pass kartı ise birinci sınıf yolculuklar için alınmaktadır. Tüm bilet rezervasyonlarınızı JR Travel Centers aracılığı ile veya herhangi bir istasyonda görebileceğiniz (sağda) Midori no Mado-guchi (Yeşil Pencere) işaretli yerlerden yaptırabilirsiniz. Biletler seyahat tarihinden bir ay önce alınabilmektedir.

Diğer Trenler
Eğer yolculuk için bol bol zamanım var ve biraz daha ucuz olsun diyorsanız normal tren hatlarını kullanmak en mantıklı yöntemdir. Ayrıca Japon Demir Yolları birçok dönemde indirim ve kampanyalar düzenlemektedir.

Otobüsler
Şehirlerarası ulaşımda diğer bir alternatif ise tüm ülkeye yayılan hattı ile otobüslerdir. Trenler için kullanacağınız pass kartınız bazı ekspres otobüslerde de geçmektedir. Fakat tabiki Shinkansen trenleri kadar hızlı olamamaktadır. Diğer otobüs işletmeleri de bir çok ucuz alternatifi hizmetinize sunmaktadır.

Feribotlar
Japonya'da Tatil
Japonya'yı oluşturan ve günümüzde birbirlerine köprüler tüneller ve yollar ile bağlı olan ana adalar arasında seyahat etmenin en keyifli ve ucuz yöntemlerinden biri ise feribotlardır. Ayrıca diğer ufak adalara feribot ve uçak haricinde herhangi bir şekilde ulaşım mevcut değildir.Diğer adalar arasındakilerin en büyüğü Sado ile ana ada arasındaki mesafe feribot ile 2 saat hızlı feribot olan jetfoil ile ise 1 saat sürmektedir.

Oto Kiralama
Otomobil kiralama tabiki diğer ulaşım yöntemlerine oranla en pahalı olanıdır. Fakat bilinmeyen ve unutulmuş yerleri keşfetmenin en kolay yöntemidir. Kiralamayı havalimanları veya tren istasyonlarından isteğinize göre yapabilirsiniz. Avrupa ve Amerika'da hizmet veren birçok oto kiralama firması Japonya'da da hizmet vermektedir.CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 01-06-2008, 11:16   #2 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Şehiriçi ulaşım

Japon Demir Yolları (JR)
Japonya'da Tatil
Japon Demiryolu ağı tüm ülke çapında sahip olduğu 21.000 km.'den fazla uzunluğa sahip demir yolu ağında günde yaklaşık 20.000 farklı hizmet sunmaktadır. En kısa mesafenin fiyatı 130 yen'dir. Her istasyon otomatik bilet satış makineleri ile donatılmıştır. Eğer gideceğiniz yerin Japonca ismini biliyorsanız çok kullanışlıdır. Diğer bir alternatif ise 3-5 ve 10 bin yen'e alabileceğiniz ön ödemeli i-o Kart lardır. Eğer aynı mesafeyi uzun süre sık sık kullanacak iseniz aylık teiki-ken pass almanız daha faydalıdır.
Şehirler içerisinde demiryolları birçok metro istasyonu ve otobüs durakları ile kesişmektedir bu gibi durumlarda yolcular aldıkları bilet dahilinde araç değiştirebilmektedir.

(Soldaki resim Bilet gişesi)

Özel Demir Yolları
Birçok bölgede hizmet veren özel demir yolu şirketleri de faaliyet göstermektedir. İstasyonlar ise şehir ve alışveriş merkezlerinden uzaklarda konumlanmıştır. Tokyo'da bulunan özel hatlar daha çok banliyölere hizmet vermektedir.

Metro
Japonya'da Tatil
Metrolar Japonya'nın yoğun nüfus ve küçük yüzölçümüne rağbetle büyük kolaylık sağlayarak şehir içi ulaşımı çok rahatlatmaktadır. Tokyo Yokohama Nagoya Kyoto Osaka ve Sapporo gibi şehirlerde metro hatları özel şirketler tarafından işletilmektedir. En büyük dezavantajları ise gece yarısından sonra sabah 05:00'a kadar hizmet vermemeleridir.
Tokyo metrosunu iki firma işletmektedir Eidan ve Toei ve toplam 12 hattan oluşmaktadır. Hatlar renklerle gösterilmiştir fakat en zor olan kısım sadece kanji harfleri ile bilet satan gişelerden bilet almaktır. En kısa mesafe 160 yen tutarındadır ve trenlere göre biraz pahalıdır.

Otobüs
Japonya'da seyahat eden birçok kimse otobüsleri hiç kullanmamışlardır. Özellikle şehir merkezlerinde metro ve tren hatları o kadar iyi bir ağa sahiptirler ki otobüs kullanmaya hiç gerek kalmamaktadır. Fakat eğer şehirden uzak bir banliyöde veya kasabada kalıyorsanız en uygun ulaşım araçlarından biri de kasabanızın otobüs hatlarıdır. Metro ve tren hatlarına oranla otobüsler için kısa mesafeler pahalı fakat uzak mesafeler ise ucuzdur. Otobüslerde arka kapıdan bindiğinizde makineden biletinizi alırsınız ve ineceğiniz durakta ön kapının yanında bulunan ve mesafenize göre ödeme yapacağınızı hesaplayan makineye ödemenizi yapıp ön kapıdan inersiniz. En önemli sorun tüm bilgilendirme panoları ve haritaların Japonca olmasıdır ayrıca şehir içi trafiğini de unutmamak gerekmektedir.
Japonya'da Tatil

Taksi
Japonya'da Tatil
Taksi fiyatları geçmiş yıllara oranla rekabetten dolayı daha ucuzdur. fakat halen en pahalı ulaşım araçlarıdır başlangıç 600 yen'dir ve her 400 metrede bir 80 yen artış göstermektedir. Gece 11'den sonra ise hizmet %20 daha pahalıdır. Yani en son treni kaçırırsanız pahalı bir dönüşe hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Kırmızı işaret boş olduğunu yeşil işaret ise dolu olduğunu ifade etmektedir. Kapı otomatik olarak beyaz eldivenli şoför tarafından açılır ve kapanır Japonya taksileri temizlik ve servis açısından dünyada önde gelir. Özellikle istasyonların önünde taxi-noriba (durak) larını bulabilirsiniz geceleri veya yağışlı günlerde taksi bulmak biraz daha güçleşmektedir.Tokyo

Japonya'da Tatil
Tokyo Japonya'ya açılan ana kapı ekonominin ve yönetimin başkenti.

2031 Km² lik yüzölçümüne sahip Tokyo'nun nüfusu 12 milyon kişiyi geçmektedir. Japonya'nın tüm şehirlerarası ulaşımı Tokyo üzerine yapılandırılmıştır bunun sonucu olarak şehir metro ve tren hatları ile çevrilmiştir.

Fakat maalesef turistik açıdan sizi hayal kırıklığına uğratabilir.Fakat yinede aşağıda gezilecek bazı yerleri bulabilirsiniz...

Japonya'da Tatil
Shinjuku
Shinjuku'yu iş merkezinden daha çok bir eğlence merkezidir. Kabukicho sektörü garın batı yakasında gece hayatını renklendirmektedir. Güneyde ise Kraliyet ailesine ait Shinjuku-Gyoen parkı bulunmaktadır. Bu park doğu ve batı tarzı bahçeleri ile meşhurdur.
Japonya'da Tatil
Ginza
Yurakucho tren istasyonuna yakın olan Ginza tam bir alış-veriş merkezidir. Büyük mağaza zincirleri lüks butikler restoranlar Chuo-dori caddesine peşi sıra paralel yer alan kafeler ve barlar semtin her yerini süslemektedir.
Japonya'da Tatil
Asakusa
Asakusa şehrin önemli merkezlerinden biridir.Küçük hediyelik eşya mağazalarının yer aldığı sokaklardan geçerek Asakusa Kannon tapınağına ulaşabilirsiniz. Kannon adına yapılan bu tapınak inşa edildiği 7. yy. dan günümüze Tokyo halkı tarafından büyük rağbetle ziyaret edilmiştir. Bu meydanda toplulukları çeken bir çok büyük gösteri düzenlenmektedir.
Japonya'da Tatil
Shibuya
Tren istasyonunun yanında ter alan Shibuya içerisinde barındırdığı bir çok mağazalarla daha çok Japon ailelerini ve gençlerini bu bölgeye çekmektedir. Merkezde bir çok restoran ve cafe hizmet sunmaktadır.
Japonya'da Tatil
Harajuku
Eğer Tokyo'da boş bir pazar gününüz olursa mutlaka Harajuku'ya uğramayı ihmal etmeyin. Çeşitli kılıklara girmiş çılgın Japon gençlerini görebilir birçok grubun yer aldığı her türden açık hava konserlerini izleyebilirsiniz.
Japonya'da Tatil
Akihabara
Tek bir kelime ile Akihabara elektronik eşyaların ve bilgisayar oyunlarının cenneti konumundadır!!! Gece ziyareti sakıncalı olabilir.
Kyoto

Tokyo'ya 513 km. Osaka'ya ise 40 km. uzaklıkta bulunan Kyoto Japonya'da turizmin başkentidir. Muhteşem tepelerle çevrilmiş Kyoto tarihsel merkezleriyle ve unutulmaz efsaneleriyle eski Japon kültürünün tüm mirasını bünyesinde barındırmaktadır.

Yeni endüstrilerin şehre girmesine rağmen şehir halen porselen ve seramik sanayi el işi lake kaplama sanayi ipek endüstrisi bronz ve demir işçiliği bebek ve biblo üretimi gibi Japonya'nın geleneksel endüstrilerinin en büyük merkezidir. Babadan oğla geçen el işçiliği kavramı yavaş yavaş teknolojiye yenik düşmekte ve tüm geleneksel sanatları ve endüstrileri tehdit etmektedir.

Kyoto aynı zamanda bayramların şehri olarak da bilinir. Takvimde yer alan bir çok geleneksel bayram renkli gösterilerle burada kutlanmaktadır. 794 senesinden 1868'e Japonya'nın başkenti olan Kyoto tarihi dokusunu yitirmemiştir ve halen bir çok eski tapınağı titizlikle bakılmış bahçeleri ve sarayları turistlerin ziyaretine açmıştır.

Japonya'da Tatil
KIYOMIZU:
Kiyomizu tapınağı her biri 15 metre yüksekliğinde 139 adet sütunun üzerinde bulunan ve tüm Kyoto'yu tepeden izleme fırsatı sunan dev terası ile meşhurdur.

Japonya'da Tatil
RYOANJI:
Ryoanji tapınağı Zen felsefesinin temel taşları olan kaya ve kum birikintilerini içerisinde bulunduran geniş ve çok bakımlı bahçesi ile meşhurdur.

Japonya'da Tatil
SANJUSANGENDO:
Tapınak en çok Bodhisattva Kannon'u 11 ayrı yüz ile ifade eden altın kaplamalı ahşap heykelleri ile meşhurdur. Bu heykel Kannonet 'in 28 tane koruyucusunu sembolize eden 28 adet heykel ile çevrilmiştir ayrıca 1001 diğer tanrıça çevrelemektedir.

Japonya'da Tatil
KINKAKUJI:
"Altın Ev" olarak tanınır Shogun için inşa edilmiş bir villadır ve geniş bir bahçenin ortasında yükselmektedir. 1950 senesinde yanan orijinalinin yerine sahte altın yaldızlı yenisi yapılmıştır.


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Etiketler
japonya resimleri, japonya bilgi, japonyada tatil

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Japonya'da Tatil

Japonya'da Tatil konusu, Tatil Yerleri Paylaşım Alanı / Dünyadan Tatil Yerleri ve Oteller forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: japonyada otel fiyatları, japonyada ev fiyatları, japonyada tatil, japonya da gezilecek yerler, japonya tatil yerleri, japonya gezilecek yerler, japonya tatil maliyeti, japonyaya 3 aylık tatil maliyeti, japonyada tren fiyatları, japonya da ev fiyatları, japonyada ev fiyatlari, tokyoda 1 haftalik tatil masraflari, japonyada küçük daireler, japonyada 1 haftalık ev kiralama, content,

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:56 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats