bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Eğitim ve Öğretim

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 05-02-2013, 03:35   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı

12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı


HAZIRLIK ÇALIŞMASI
1. Soru: “Dev 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı cin 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı peri 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı Zümrüdüanka 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı Kafdağı” kelime ve kelime grupları size neleri çağrıştırmaktadır?
Cevap:Bu kelime ve kelime grupları olağanüstü varlıkla efsanevi bir dağı çağrışmaktadır.

2. Soru:Okuduğunuz veya seyrettiğiniz 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı içinde olağanüstü olaylar ve varlıklar bulunan bir eser sizi nasıl etkiler? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.
Cevap:İçinde olağan üstü olaylar ve varlıklar bulunan bir eser.Hayal gücümüze de hitap ettiğinden bizi heyecanlandırır. İNCELEME
1:masallar olay örgüsü 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıkişiler 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımızaman ve mekan unsurlarından oluşturduğu bir yapıya sahiptir.masallardaki olaylar 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıkişiler ve mekanlar olağanüstü niteliklere sahiptir ve çoğu zaman hayali bir özellik göstermektedir.zaman ise belirsiz bir dilimdir.masallarda iyi-kötü 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıhaklı-haksız gibi zıtların birlikteliği ve çatışması söz konusudur.halk masalları anonim bir özellik gösterir ve kuşaktan kuşağa sözlü gelenekle aktarılır.
2: olay örgüsü
-padişahın karısının ölmesi
-padişahın kara vezirin kızıyla evlnmesi
-kara vezirin kızının padişahın kızına kara sürmesi
-kara vezirin kızının üç şehzadeyi kuşa çevirmesi
-padişaahın kızının 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıkardeşlerini bulmaya gitmesi ve onlarla buluşup dağların ötesinde bir yere uçması
-padişahın kızının iyileşmesi ve rüya görmesi
-bir padişah oğlunun sedef kızı görüp saraya götürmesi
-sedef kızın öldürülmek istenmesi
-üç şehzadenn insana dönüşmesi
-sedef kızın padişahın oğluyla evlenmesi
masaldaki bu olay örgüsü 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımımasalın yaapısını oluşturan temel unsurdur.
6.ETKİNLİK
sedef bacı adlı masalın birinci paragrafı serim 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıdiğer parağraflar düğüm 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıson üç parağraf ise çözüm bölümüdür.
7.ETKİNLİK
sedef masalında ki karşılaşmalar
-sedef bacının karaa vezirin kızıyla karşılaşması
-sedef bacının padişahın oğluylaa karşılaşması
——masallardaki karşılaşma ve çatışmalar 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımımasalların vermek istedikleri iletiyi okuyucu veya dinleyiciye ulaştıran 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıonun ilgisini ve dikkatlerini ayakta tutan ve masalın yapı unsurlarının birleşmesine yardımcı olan en önemli unsurdur.
8.ETKİNLİK
masaldaki kahramanlar
iyi-kötü
haklı-haksız
güzel-çirkin
yardımcı-saldırgan
korkak-cesur
dürüst-hilekar
cimri-yardım sever
bahtlı-bahtsız
şeklinde sınıflandırılır.bu ifadeler insana özgü durumları ifade etmektedir.
SORU3:masaldaki mekanlaar:saray 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıdağ 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıdiğer saray 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıhas bahçe.bu mekanlar masalda olayın geçtiği yer ler olarak karşımıza çıkmaktadır.
10.ETKİNLİK
sedef baacı masalında bir varmış bir yokmuş 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıaltı ayla bir göz 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımışafak sökerken 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımısabah sabah 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıakşam üstü 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıbir gün 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıgün akşam olmadan 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıo akşam 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımıkırkgün kırk gece 12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı gibi belirsiz zaman ifadeleri vardır.bu ifadeler saat ve takvimle ölçülebilen zamandan farklı olarak masalın olağan üstü durumuna katkıda bulunmaktadır


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı

12.Sınıf Dil ve Anlatım Dersi 3. Ünite : Masal Konusu Konu Anlatımı konusu, GENEL KÜLTÜR / Eğitim ve Öğretim forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: masal konu anlatımı, 3 ünite masal konusunun cevapları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Çarpım Sembolü Konu Anlatımı elif Matematik 0 04-05-2012 04:51
Kenarortay Konu anlatımı elif Matematik 0 11-02-2012 03:41
Yıldızlararası madde konu anlatımı elif Kimya 0 15-12-2011 06:32
Kimyasal bağlar konu anlatımı elif Eğitim ve Öğretim 0 17-06-2011 01:12
Elektrostatik konu anlatımı elif Eğitim ve Öğretim 0 17-06-2011 01:11

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:40 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats