bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Eğitim ve Öğretim

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 05-02-2013, 04:35   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği

Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği

Kurtuluş Savaşı hakkında yazı
Kurtuluş Savaşıyla ilgili yazı örneği
Kurtuluş savaşı


Vatanımızda hür olarak yaşama hakkımıza son veriliyordu. Yüzyıllardır üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar düşmanlara veriliyor Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği bizim de bunu kabul etmemiz isteniyordu.
Türk milletinin bu durumu kabul etmesi elbette mümkün değildi. 19 Mayıs 1919′da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği lideriyle kucaklaşan Anadolu Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı başlattı. Amasya Genelgesi’nin yayınlanmasının ardından Erzurum ve Sivas Kongreleri yapıldı. Daha sonra 27 Aralık 1919′da Ankara’ya gelen Atatürk Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği 23 Nisan 1920′de TBMM’yi kurdu. Böylece hem memleketin yönetimi halkın iradesine verilmiş oluyordu. Hem de Kurtuluş Savaşı’nın merkezi Ankara oluyordu.


TBMM meclisi yaptığı görüşmelerde yurdun durumunu ve kurtuluş çarelerini aradı. “Misak-ı Millî sınırları içinde vatanın bir bütün olduğu ve parçalanamayacağı görüşü”nden hareketle Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği düşmanla mücadele kararı alındı. Oluşturulan düzenli ordularla savaşa girildi. İlk başarı Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği Doğu’da Ermeni çetelerine karşı kazanıldı. Daha sonra Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği Batı cephesinde Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği Yunanlılarla Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği I. İnönü ve II. İnönü Savaşları yapıldı. Bu savaşların kazanılmasıyla Yunanlılar’a büyük bir darbe indirilmiş oldu. Bunun üzerine Yunan ordusu yeniden saldırıya geçti. Saldırı üzerine Mustafa Kemal Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği ordularına: “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz.” emrini verdi.


Türk askeri Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği büyük bir azim ve fedakârlıkla bu karara uydu. 23 Ağustos ve 12 Eylül 1921 tarihleri arasında yapılan Sakarya Meydan Muharebesiyle Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği Türk milleti 1699 Karlofça Antlaşmasından beri ilk defa toprak kazanmaya başlıyordu. Sakarya Savaşı Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği Türk milletinin savunma durumundan taarruz durumuna geçtiği önemli bir savaş olarak da tarihe geçti. Bu zafer sonunda Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği TBMM tarafından Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği Mustafa Kemal’e “gazi” unvanı ve “Mareşal” rütbesi verildi.


Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşı’ndan sonra Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği büyük bir taarruzla düşmanı tamamen yok etme kararı alındı.1922 yılı Ağustosuna kadar Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği hazırlıklar tamamlandı. Güneydeki Türk birlikle-ri Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği büyük bir gizlilik içinde Batı cephesine kaydmld”. İstanbul’daki cephane depolarından silah ve cephane kaçırıldı. İtilaf Devletleri tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hâle getirilen toplar onarıldı. Yeni silâhlar satın alındı. Ordumuza taarruz eğitimi yaptırıldı. Bu hazırlıklardan sonra Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği Gazi Mustafa Kemal’in başkomutan-lığını yaptığı ordumuz Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği 26 Ağustos 1922′de düşmana saldırdı. Bir saat içinde düşman mevzileri ele geçirildi. 30 Ağustos’ta düşman çember içine alındı. Sağ kalanlar esir alındı. Esirler arasında Yunan Başkomutanı Trikopis’te vardı.


Bu savaş Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği Atatürk’ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak adlandırıldı. Büyük Taarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği İzmir’e kadar takip edildi. 9 Eylül 1922′de İzmir’in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiş oldu. Hain düşmanın Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği haksızca ve alçakça işgaline “dur” diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yıl Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği 30 Ağustos günü Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği bayram yaparak kutluyoruz.

Alıntı (kesin kaynak bilinmiyor)


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği

Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Örneği konusu, GENEL KÜLTÜR / Eğitim ve Öğretim forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: tbmm ile ilgili kompozisyon örnekleri, kurtuluş savaşı ile ilgili kompozisyon örnekleri, inönü zaferi ile ilgili kompozisyon, atatürk ile ilgili mektup örnekleri, kurtuluş savaşlarına ait mektup örnekleri, sakarya savasi mektup örneği,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kurtuluş Savaşı Haritası Я Tarih 0 19-12-2012 11:52
Kurtuluş Savaşıyla ilgili yazı örneği elif Eğitim ve Öğretim 0 04-05-2012 04:39
Kurtuluş Savaşı ve Atatürk İle İlgili Komposizyon elif Türkçe ve Edebiyat 0 17-12-2011 03:23
23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı İle İlgili Yazı Örneği elif Eğitim ve Öğretim 0 16-06-2011 01:53
Kurtuluş Savaşı Resimleri Bkmlyz M.Kemal Atatürk Fotoğraf Albümü ve Videoları 0 17-05-2008 06:12

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 04:53 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats