bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Eğitim ve Öğretim

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 30-03-2013, 12:37   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

(Ocak Ayının İkinci Pazartesi ile Başlayan Hafta)

Hayatımızda büyük önemi olan enerjinin bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla her yıl ocak ayının ikinci pazartesi günü ile başlayan hafta “ENERJİ TASARRUFU HAFTASI” olarak kabul edilmiştir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bu hafta boyunca yurdumuzda enerji tüketimi ile ilgili toplantılar yapılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Konuşmalar konferanslar düzenlenir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Gazete radyo televizyon gibi yayın ve haberleşme araçlarında yayınlar yapılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bu yayınlarda enerjinin anlam ve önemi enerji savurganlığının önlenmesi örneklerle anlatılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

Enerji Tasarrufu Haftası okullarımızda en iyi bir şekilde değerlendirilir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Enerji çeşitleri bu enerjilerin nasıl elde edildiği ve tutumlu kullanılmaları örneklerle anlatılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Enerji tasarrufu konulu resim afiş karikatür kompozisyon yarışmaları yapılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bu yarışmalarda derece alan eserler herkese tanıtılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Derece alanlara ödülleri dağıtır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

Enerjinin savurgan kullanıldığı zaman ailemize yürt ve milletimize getirdiği zararlar açıklanır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bunun karşısında tutumlu enerji kullanmanın yollan ve faydaları herkesin anlayacağı bir şekilde anlatılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Örnek uygulamalar gösterilir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Duvarlara panolara enerji tasarrufu ile ilgili veciz sözler yazılı afişler asılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Herkes enerji tasarrufuna çağrılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bunun iyi bir alışkanlık halinde hayat boyu sürdürülmesi üzerinde durulur Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

ENERJİ ENERJİ ÇEŞİTLERİ ve BUNLARIN KULLANILMASI

Enerji iş yapma yeteneğidir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Odun kömür gazyağı gibi maddelerin yanarak ısıtması bir aracı çalıştırması birer enerjidir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Yüksekten akan suyun değirmenin çarkını elektrik santralmdaki türbini döndürmesi birer enerjidir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Elektrikle sobanın fırının ısınması lambaların yanması makinelerin çalışması birer enerjidir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

Enerjinin meydana gelmesi için enerji kaynakları gereklidir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bu kaynaklar kullanıldığı zaman iş yapılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Başlıca enerji kaynakları güneş su kömür petrol elektriktir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Sudan güneşten kömürden petrolden elektriken enerji elde etmek için büyük yatırımlar yapılır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Mesela barajlar kurulur kömür ocakları çalıştırılır petrol aramaları yapılıp rafineriler dağıtım depo ve merkezleri kurulur Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bütün bu işler için milyarlar harcanır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Elde edilen çeşitli enerjiler çeşitli yerlerde kullanılır yani tüketilir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Enerjinin üretimi ile tüketimi arasındaki ilişki ve denge özellikle yurt ekonomisinde önemli bir yer tutar Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Yakın zamana kadar yurdumuzda üretilen elektrik ihtiyacımıza yetmiyordu Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Dış ve komşu bazı ülkelerden elektrik satın alıyorduk Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bugün artık ihtiyacımız kadar elektrik üretebiliyoruz Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Petrolen çok kullanılan enerji maddelerinden biridir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Ülkemizde çıkardığımız petrol ihtiyaçlarımızın çokazını karşılıyor ihtiyacımız olan petrolü dış ülkelerden satın alıyoruz Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Hem de çok büyük paralar ödeyerek Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

Kullandığımız yani tükettiğimiz enerjide tutumlu olmak sadece kendi ailemizi değil milletçe güçlü olmamızı sağlar Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Evimizde kullandığımız suyun devamlı akması emeklerin ve paraların boşa akması demektir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Evimizde gereksiz yere yanan lambalar da büyük paralarla ve emeklerle sağlanan elektrik enerjisinin boşa harcanmasıdır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Ocaklarınızda sobalarımızda otomobillerimizde kullandığımız petrol ürünlerinin savurganca kullanılması milletçe bizi fakirliğe petrol aldığımız ülkeleri zenginliğe götürür Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? İnsan olarak vatandaş olarak çok üretmeliyiz az harcamalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Fazla malımızı dışarıya satmalıyız (ihraç etmeliyiz) Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

Dış ülkelerden daha az enerji almalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bu durum enerji tasarrufu ile sağlanır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Enerji tasarrufu ile ilgili bazı örnekleri şöyle sıralayabiliriz:

* Evimizi apartmanımızı soğuktan en iyi şekilde koruyacak şekilde yapmalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Kapı ve pencerelerin soğuğu veya sıcaklığı iletmeyecek şekilde yapılmasına dikkat etmeliyiz Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Böylece ısınmak için daha az enerji kullanmış oluruz Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Ödediğimiz paralarımız en iyi şekilde değerlenmiş olur Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Petrolde dış ülkelere daha az para öderiz Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Paramız yurdumuzda kalır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

* Suyu boşa akıtmamalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bozuk muslukları onarmalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

* Evimizde işyerlerimizde gereksiz lambaları yakmamalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Mümkün olduğu kadar az sayıda ampul ve az elektrik harcayan ampüller ve lambalar kullanmalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

* Buzdolabımızmçamışır makinemizin ve diğer elektrikli aletlerde elektrik tasarrufuna çok dikkat etmeliyiz Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

* Radyo televizyon müzik seti video gibi araçlarımızı gerektiği zaman ve yeteri kadar kullanmalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Radyonun televizyonun bütün yayınlarını izlemek bazen gereksizdir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Sabahtan yatıncaya kadar video müzik seti kullanmak savurganlıktır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

* Kamyon kamyonet otomobil gibi motorlu araçlarımızı gelişi güzel kullanmamalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Onların fazla yakıt yakmalarına sebep olmamalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

Özetle bütün enerji kaynaklarımızı çok dikkatli ve tutumlu kullanmalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bü konudaki tutumun neler sağladığını iyi bilmeliyiz Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Çevremize bu konuda örnek olmalıyız Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Milletçe tutumlu olma bilincine erişmeliyiz Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

Enerjide tutum kazanacağımız en güzel davranışların başında gelir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Milletçe daha güçlü olmamızı sağlar Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlememizi gerçekleştirir Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Medeni dünyada saygınlığımız artar Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bir damla petrolün boşa harcanması bir parça kömürün fazla kullanılması bir küçük ampulün boşa yanması boşa damlayan birer damladır Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? Bu damlaların kısa zamanda göl olacağını savurganlık gölü olacağını unutmayalım Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir?

Enerji çeşitleri nelerdir?-Enerji tasarruf haftasının önemi nedir? konusu, GENEL KÜLTÜR / Eğitim ve Öğretim forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: tasarruf çeşitleri nelerdir, enerji türleri ve tasarrufu, enerji tasarrufu çeşitleri, enerji çeşitlerinin önemi, tasarrufun önemi ve faydaları kısaca nelerdir, tasarruf çeşitleri, enerji cesitlerimiz ve onemi, enerjinin önemi ve çeşitleri, enerji çesitleri ve nasıl tasarruf yapilmali, enerji tasarrufu cesitleri, tasarruf çeşitleri ve faydaları, enerji çeşitleri nelerdir tasarruf için ne yapmalıyız, enerji tasarufu çeşitleri, petrol çeşitleri nelerdir, tasarruf cesitleri,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Enerji kaynakları ve çeşitleri nelerdir? elif Coğrafya 2 29-03-2015 01:47
Enerji ve Güç Birimleri Nelerdir? elif Soru Cevap 0 07-02-2013 06:20
Enerji Çeşitleri Hakkında Bilgi elif Eğitim ve Öğretim 0 14-06-2011 03:37
Enerji Kaynaklarının Kullanımında Tasarrufun Önemi elif Eğitim ve Öğretim 0 13-06-2011 03:58
Enerji Öğretmenliği Bölümü Nedir? - Enerji Öğretmenliği Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 24-06-2009 04:14

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:57 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats