bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Eğitim ve Öğretim

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 31-03-2013, 05:11   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?

Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?


İnsan hayatına çoğu zaman hakim olan unsurlar akıl değil de duygu tutku ve heyecanlardır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Bu durum psikolojik güdülerin kişinin hareket ve davranışlarını yönlendirmedeki önemini belirtme açısından dikkat çekicidir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Hareket ve davranışlarla kişinin hadiseleri anlamlandırma ve ruhsal hayat arasında sıkı bir ilişki vardır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Ruhi ihtiyaçlar gerek çocuk ve gerekse büyük yaşlardaki insanlar için fevkalade önemlidir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Nitekim ruhsal ihtiyaçları zamanında karşılanmamış çocuklar büyüdüklerinde davranış bozuklukları gösterebilirler Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Psikolojik güdüler biyolojik güdülerin aksine öncelikle öğrenme tarafından belirlenir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Bunlar gelişimin daha sonraki bir aşamasında ortaya çıkar ve temel ihtiyaçlar karşılandıktan sonra önemli hale gelirler Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Büyüdükçe de kişinin sosyal boyutları da gelişir ve karmaşıklaşır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?
Çoğu kere psikolojik oluşumların sonu kalpte biter Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Kalp de değişik etkilere açık olan bir hal içinde bulunmaktadır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? İnsanın iç alemindeki oluşumlar dış aleme başka bir ifadeyle sosyal hayata intikal etmekte ve orada iyiden veya kötüden yana değişmeler meydana getirmektedir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Taşlaşmış kalp imana yakın olmayıp; gelişmeye değişime ve yenilenmeye kapalıdır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?
Bir psiko-sosyal ihtiyaç olarak güven duygusu ve emniyet hissi insanın asli ihtiyaçlarındandır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? İnsanın kendisini emniyette hissetmesi güven ve başarıya ***ürürken; korku da başarısızlığa yol açmaktadır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Güven zihnin yüce ve asil yönlere doğru kesin bir umut ve kendine inançla yola çıktığı duygudur Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Beceri ve güven yenilmeyen ordulardır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Olumlu duygu ile renklendirilmiş bir tutum olan güven olumsuz duygulara bağlı olan güven eksikliğine galip olduğunda başarı kendiliğinden gelecektir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?

İnsan kuvvetli olduğunda büyüklenme zayıf olduğu durumlarda boyun eğme (sığınma/edilgenlik) güdüsüne sahiptir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? İnsanlar toplum içindeki tutum ve davranışlarıyla kendilerine karşı da özsaygı ve değer kazanırlar Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Bu kişilik gelişimi açısından son derece önemlidir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?Güven duygusunu mutlak tatmin edecek olan Yaratıcı'ya inanma ve O'na dayanmadır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?
Psiko-sosyal ihtiyaçların tatmini kişinin toplumda bir yer ve değer kazanması açısından önemlidir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Söz konusu bu ihtiyaçları belirli ölçüde giderilmeyen insanlarda bazı davranış bozuklukları kendisini göstermektedir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?
Toplumsal hayat insanların belli kurallar dahilinde tutum ve davranış sergilemesini gerektirir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Kendisine belli bir değer atfedilen hürriyet gaye değil vasıta ve ancak hakikatin köklerine mahsus bir haktır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Dolayısıyla hürriyet; ilkesizlik her istediğini yapma ve başıboşluk demek değildir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Çünkü bu anlamdaki mutlak hürriyetten bahsetme imkansızdır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Hürriyet sadece bedensel isteklerin tatminine yönelik olamaz Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Gerçek hürriyet insanların yaratıcılarına uygun bir hayat tarzı ve bir yaşama hakkı elde ettikleri Yaratıcılarına hakkıyla kul olabildikleri an gerçekleşecektir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Hürriyet içsel ve vicdanî bir değer olup Allah iradesine teslimiyet insanların iradelerine karşı bağımsızlık demektir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Hasretin acısı ne kadar kuvvetli olursa kavuşmanın zevki de o kadar büyük olur Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Nefs ve ruh hürriyeti şeklinde iki hürriyetten bahsetme olasıdır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Ruhun hürriyeti hakikate esir olmak nefsin hürriyeti ise nefsin her isteğini yapmaktır ki bu aslında nefse esir olmaktadır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Bu görüş insanın çelişkili iki bileşenden oluştuğu yargısından kaynaklanmaktadır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Bu hürriyetler birbirlerine kapalı kalpler sistemiyle bağlıdır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Nefs hürriyeti genişledikçe ruh hürriyeti fert hürriyeti genişledikçe de cemiyet hürriyeti daralacaktır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?

Asıl hürriyet manevî hayat aleminde mümkündür Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Çünkü tabiat aleminde günahlar yerçekimi fonksiyonu görürler Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Kişi manen yükselip günahlardan uzaklaştığı ölçüde rahat olur ve hürriyete kavuşur Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Manevî hayat hürriyet alemidir; tabiat alemi ise hürriyete zıt bir alemdir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Binaenaleyh insan hayatında manevi hayatın idealleri ne derece önem kazanırsa; tabiatın esirliğinden o derece kurtulur o derece serbest ve bağımsız olur Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?

İnsanları bir arada tutan şeyler de maddî menfaat ve çıkarlardan çok manevî bağlardır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Maddi çıkarlar üzerine oluşturulan bağlar çabuk yıpranır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Para bile maddî varlığı sebebiyle değil ancak insanların ona verdikleri kıymet sayesinde geçerli olmaktadır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?

İnsanın en sağlam ve temelli olan psikolojik ihtiyaçlarından birisi de dindir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Çünkü din kişilik üzerinde müspet tesirler bırakarak onu kuvvetlendirmekte ve kişilik bütünlüğünü etkilemektedir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?

İhtiyaç kelimesinin Kur’an’daki geçiş şekli zaman zaman Türkçe’de de kullandığımız ‘hacet’ kelimesidir Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? Bu kelime Yusuf Suresi 68 Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? ayette ‘Yakup (a Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?s Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?)’ın içinden geçirdiği bir istek ve dilek’ Gafir Suresi 80 Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? ayette ‘gönüllerdeki arzu’ ve Haşr Suresi 9 Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? ayette ‘kişinin içinde hissettiği eksiklik ve ihtiyaç’ anlamında zikr olunmaktadır Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 04-12-2013, 04:28   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Biraz güzelmiş


 

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir?

Toplumlar neye ihtiyaç duyarlar?-Toplumun temel ihtiyaçları nelerdir? konusu, GENEL KÜLTÜR / Eğitim ve Öğretim forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: insanların temel ihtiyaçları nelerdir, toplum neye ihtiyaç duyar, toplum eğitimde neye ihtiyaç duyar, insanlar nelere ihtiyaç duyar, insanlar neye ihtiyaç duyar, toplum olarak en cok neye ihtiyacimiz var, toplumun temel ihtiyaçları nelerdir, insanlar en çok neye ihtiyaç duyar, temel ihtiyaçlar nelerdir, toplumsal ihtiyaclar nelerdir, toplumun neye ihtiyacı vardır, insan neden eğitime ihtiyaç duyar, toplumlar neden değişime ihtiyaç duyar, toplumlar neden değişime ihtiyacı duyar, insanlar neye ihtiyac duyar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Toplumun Temel İhtiyaçları Nelerdir? Я Genel Kültür Paylaşımlarınız 11 20-04-2017 08:15
Toplumun Temel İhtiyaçlarını Karşılayan Kurumlar Я Genel Kültür Paylaşımlarınız 17 16-04-2017 07:04
Toplumun temel ihtiyaçları karşılanmazsa ne olur? Я Genel Kültür Paylaşımlarınız 21 12-02-2017 01:21
İnsanlar birbirlerine neden ihtiyaç duyarlar? ebush Eğitim ve Öğretim 0 31-03-2013 04:52
Çocuklar En Çok Neye İhtiyaç Duyarlar? elif Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 0 13-06-2011 02:18

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:50 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats