bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Eğitim ve Öğretim

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 31-03-2013, 10:42   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?

Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?-Teknolojinin zararları nedir?


Teknolojinin oluşturulması ve kullanılması insan yaşamına olumlu ve olumsuz birçok etkiler yapmıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
İnsanın kendini tanıma yolunda dur durak bilmeyen çabaları ile birçok keşif ve icatlar gerçekleşmiştir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Elde edilen bu yeni değerler ilk aşamada lâboratuar ortamında kullanılırken daha sonra günlük hayatın da parçası olmuştur Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Bu teknolojik gelişim tarih boyunca yaşanılan ölçekleri sürekli büyütmüştür Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Bunlar insanlığın gelişimi için yararlı olmakla beraber bir kısmı da zarar anlamında kullanım bulmuşlardır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
Teknolojik gelişmelerle yaşam koşulları gittikçe iyileşirken diğer taraftan da dengeler değişmeye başlamıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Örneğin insanlar küçük topluluklar halinde yaşarlarken kullandıkları basit silâhlarla ancak yerel boyutta kalan savaşlar yapabiliyorlardı Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Bu savaşlarda da kayıplar az oluyordu Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Teknoloji ile birlikte bölgesel ve hatta tüm dünyayı saran boyuta geldiler Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Nükleer başlıkla yüklenmiş füzeler bunlara enerji sağlayan atom santralleri füzelere kumanda olanağı tanıyan radyo frekansı laser kontrol devreleri bilgisayar kontrollü savaş sistemleri ve buna benzerleri ile artık savaşlarda yüzlerle ölçülen kayıplar milyonlarla ölçülmeye başlanmıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
M Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?Ö Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? 5000 yılında saatte 2 - 3 kilometre hızla gidebilen kızaklarla taşımacılık yapılmaktaydı Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? 20 Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? yüzyılda jet motorunun yapılması ile saatte 1000 km’ lik hızın üzerine çıkılmıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
Teknolojinin gelişmesi ile doğadan ve dünya nimetlerinden daha çok yararlanılmış ancak denetlenemeyen denge değişiklikleri sonucu aynı oranda da kirlilik ön plâna çıkmaya başlamıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Yani doğal gelişim hızının aşılması ile doğal denge bozulmuş ve yaratılan atıkların kendi kendini temizleyemediği mutlaka insan müdahalesinin gerektiği bir yapı oluşmuştur Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Ekolojik denge kontrol dışı bir şekilde bozulmaya başlamıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Belirtildiği gibi Rönesans’la birlikte insanların aya kadar gidebilmesini sağlayan bir süreç başlamıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Bu sürecin teknolojinin kötü ve kötüye kullanımları sonucu içinde yaşadığımız dönemde Hiroşima ve Çernobil'e de vardığı düşünülmektedir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
Teknolojik gelişme çıkrık makinesi ile beraber işsizliğe ilâçlarla beraber yeni hastalıklara tarımın modernleşmesi ile beraber toprağın fakirleşmesine çamaşır - bulaşık makinesi buzdolabı gibi yaşamı kolaylaştıran cihazlarla beraber çevre kirliliği ve endüstriyel atıkların oluşmasına yol açmıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?Teknolojik ilerleme sonucu doğal bir dünya ve yaşamdan yapay bir yaşama ve sanal bir dünyaya geçiş olmaya başlanmıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
Endüstri devrimi ile bilimin tüm alanlarındaki gelişmeler de ivmelenmiştir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
Canlı varlıkların denizlerden karalara sürünmekten ayağa kalkışa geçirdiği evrim yazının bulunuşundan endüstri devrimine kadar geçen süredeki gelişmeler ile son yüzyıldaki hatta 1950 yılında elektronik ve bilgisayar teknolojisinde transistörün bulunmasından bu yana geçen süre içinde insanlığın elde ettiği gelişmeler karşılaştırıldığında eksponensiyal bir hızdaki gelişme görülmektedir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
Günümüz insanı teknolojinin bu baş döndürücü gelişmesi içinde iletişim olanaklarım sonuna kadar kullanabilmekte veüzerinde yaşadığımız gezegenin tüm yerleşim noktalarına evinde kurulu bir bilgisayar aracılığı ile gidebilmekte yerkürenin öbür ucundaki bir olayı canlı olarak izleyebilmektedir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Bu hızlı gelişme ve Evrenin gizemlerinin keşfedilmesi yönündeki bu olağanüstü yarış insanları belirli kalıplar içinde kalmaya ve bu hızlı akışa ayak uydurmaları için de hızlı yaşamaya zorlamaktadır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Endüstri toplumunun insanı önceki yüzyılların insanı ile karşılaştırıldığında yaşam biçimi sanat ve kültür anlayışı dış görünüşü ve alışkanlıkları ile farklılıklar gösterir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Duyguya hitap eden bir klâsik müzik ya da halk müziği yerini yaşamın hızlı akışını ifade eden pop müziğe underground rock vb Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? müzik akımlarına bırakmıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Giyimde renk ve estetik kavramları yerini marka kavramına bırakmaktadır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
Fotoğraf tekniğinin bulunmasıyla gözleme dayalı bir sanat anlayışı yerini düşünmeye gözlem ötesindeki hayal gücünü ön plâna çıkartan bir sanat anlayışına terk etmiştir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Empresyonizm yerini ekspresyonizme o da soyut sanat anlayışına ve daha sonra da performansa bırakmaya başlamıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Güneşin batması ile uykuya yatan insan elektrikli aydınlatma düzeninin kuruluşu ile artık 24 saat yaşamakta üretmekte ve var olan tüm sınırları hızla aşmaktadır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
Üretimin hızlı temposu ile teknolojinin insan üstü yeteneklerini kullanan insan günlük yaşamın kısır döngüsü içinde duygularından uzaklaşmış daha çok başarı daha hızlı yaşam daha çok üretim gibi bir yarışa girmiştir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? İnsanın hızlı yaşamı teknolojideki gelişme hızını arttırmakta teknolojik gelişmeler de yaşamı daha da hızlandırmaktadır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? İnsan ve makine yarış halindedir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? İnsan makineleşmekte duygusallığından uzaklaşmaktadır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Duygusal dünyanın değerlerini yani insanî değerleri doyasıya yaşayamayan insan yerini robotlaşmış bir nesneye bırakmaktadır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?
Endüstriyel üretim monoton bir düzende olup disiplinsizlik ve sistemsizliği kabul etmemektedir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? İşlerin otomatik olarak yapılması kişileri monoton bir yaşamın içine itmektedir Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Endüstrileşmenin dayattığı robotlaşmış yaşam insanların bireyselleşmesine de neden olmuştur Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Bu yaşam insanların duygusal iç yaşamlarını da etkilemiş onları kullandıkları makinelere benzeterek günden güne yetkinleşmesine ancak aynı oranda da sosyal yaşamdan uzaklaşmasına neden olmuştur Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Toplumsal ve bireysel değişimler hızlı iletişim ile geniş kitlelere anında ulaşmaktadır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Toplumun değer verdiği çoğu şey önemini yitirmeye başlamıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? İdealizm yavaş yavaş misyonunu tamamlamakta rasyonalizm hızla ön plâna çıkmaktadır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? Günümüz endüstri toplumu insanı içinde yaşadığı bilimsel ve teknolojik yaşam düzenini tüm başkaldırmalarına karşın benimsemek zorunda kalmıştır Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 02-03-2014, 09:20   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

bu ne arkadaş daha kısası yok muydu ?


 

Alt 04-03-2014, 03:02   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Ben metin istiyorum


 
Alt 13-03-2014, 10:03   #4 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

işime çok yaradı çok beğendim bu site olduğu için ödevlerimi hep bu siteden yapıyorum


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir?

Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri nedir? konusu, GENEL KÜLTÜR / Eğitim ve Öğretim forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekte insan sağlığı üzerindeki etkileri, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekte insan sağlığı üzerinde nasıl etkiler yaratır, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekte insan sağlığı üzerinde nasıl etkiler, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekte insan sağlığı üzerinde, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekteki yaşam üzerine etkileri, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekte insan sağlığı üzerine etkileri, teknolojinin insan sağlığına etkileri vikipedi, teknolojinin giyim uzerine olumlu olumzuz etkileri nelerdir, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri vikipedi, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri kısaca, teknolosinin gelekte insan sagigindaki etkileri, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekte insan sağlığı üzerinde etkileri, son 25 yılda gelisen bılımsel ve teknolojık gelısmelerın etkıleri, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileribilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileribilimsel ve teknolojik gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Ses kirliliği, insan üzerindeki etkileri nelerdir? Я Soru Cevap 1 16-03-2016 05:53
Teknolojik Gelişmelerin Solunum Sistemine Olumlu Etkileri elif Soru Cevap 2 15-04-2014 08:59
Bilimsel ve Teknolojik Gelişmelerin İnsan Hayatına Zararları Nelerdir ? elif Soru Cevap 2 17-03-2014 08:43
Bilimsel teknolojik gelişmelerin gelecekte insan sağlığı üzerinde etkisi Я Soru Cevap 0 08-03-2012 09:43
Bilimsel ve Teknolojik Gelişmelerin İnsan Hayatına Zararları elif Eğitim ve Öğretim 0 13-06-2011 05:32

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:02 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats