bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Eğitim ve Öğretim

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 31-03-2013, 11:42   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?


Yeryüzünün karşı karşıya bulunduğu çevre sorunları insanlığın en büyük kaygısı haline dönüşmektedir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Bütün insanlığın paylaştığı dünyamızı ve çevremizi koruma adına bugün en önemli uyarıcı etkinlikler günlerinden biridir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

İnsanlığın geleceğini yakından ilgilendiren ve her geçen gün büyüyen çevre sorunu çağımızın önde gelen gündem maddesidir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Hızla artan dünya nüfusu plansız sanayileşme ve kentleşme gibi gelişmeler ve toplumu oluşturan bireylerin çevre konusunda bilgi çağı ve bilgi toplumunun düzeyine uygun sorumluluk taşımamaları çevre tahribatını her geçen gün daha da önemli boyutlara taşımaktadır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?
Dünyanın pek çok ülkesi gibi Türkiye de son yıllarda hızla artan çevre sorunları ile karşı karşıya bulunmaktadır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Türkiye çevre konusunda hem kültürel hem de doğal zenginlikler açısından dünyada çok özel bir konuma sahiptir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Tarih boyunca birçok kültür ve medeniyete beşiklik eden ülkemiz dünyanın en katmanlı kültür değerlerini bağrında yaşatmaktadır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Endemik bitki ve canlı varlığı yönünden de tek başına Avrupa’nın bütünü kadar çeşitliliğe sahip dünyada seçkin bir zenginliğe ev sahipliği yapıyoruz Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Buna karşılık sahip olduğumuz doğal ve kültürel zenginliklerin korunması geliştirilmesi ve tanıtılması konusunda yapılacak daha çok işimiz bulunmaktadır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?
Her varlık zenginliği aynı ağırlıkta sorumluluk gerektirir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Biz de çevresel zenginliklerimiz ölçüsünde insanlığa ve gelecek kuşaklara borçluyuz Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Bugün ülkemizde hava kirliliği hızla artmakta yer altı ve yerüstü sularımız kirlenmekte ormanlarımız yok olmakta bilinçsiz tarım uygulamaları erozyon vb Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? sebeplerle topraklarımız verimsizleşmekte ve çoraklaşmakta bitki ve hayvan türleri ise hızla yok olmaktadır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Çevrenin daha yaşanılabilir bir düzeyde geliştirilmesi bir yana mevcut durumu muhafaza etmek bile her geçen gün daha da güçleşmektedir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Ülkemizin bugünü ve çocuklarımıza bırakacağımız yarınları için daha temiz düzenli ve yaşanılabilir bir çevre sadece yöneticilerin değil hiçbir ayrım ve ayrıcalık gözetilmeksizin tüm insanlarımızın sorumluluğu olmalıdır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Çevre sorunları konusunda kısa ve uzun hedefli politikaların oluşturulması ve tüm ülkelerin işbirliği içinde hareket etmeleri gerekmektedir ve bunun için zaman gittikçe kısalmaktadır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?
Nasıl zaman geri dönmüyorsa bozulan çevrenin de kolay kolay geri dönmeyeceğini unutmamak ve geçmiş nesillerden devraldığımız dünyamızı gelecek kuşaklara en iyi şekilde bırakmak hepimizin en önemli görevidir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Her yıl artarak oluşan çevre duyarlılığıyla daha güzel günlere gideceğimiz inancıyla “Dünya Çevre Günü” kutlu olsun Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Türk milleti tarih boyunca uğruna savaştığı özgürlük ve bağımsızlık için 20 Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? yüzyılın başlangıcında 19 Mayıs da Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde bir kere daha tarih yazmıştı Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Bu mutlu günün yıldönümüne iki gün kala Cumhuriyetin temel kurumlarından birine yapılan saldırı ülkeyi üzüntüye boğmuştur Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Yargıya yapılan saldırı kamu düzeninin bütününe Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine yapılmıştır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Bu nedenle devletimizin ve halkımızın her bireyinin özenli bir duyarlılık içinde hareket etmesi gereken bir sürece girilmiştir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?
Atatürk’ün gençliğe hitabesinde yer alan “İstiklal ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar” ifadesindeki İstiklal ve Cumhuriyet sözcüklerinin özdeşleşmesi bir rastlantı değildir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Büyük Önder özgürlük olmayan yerde Cumhuriyetin Cumhuriyetin olmadığı yerde özgürlüğün varolamayacağını özlü bir şekilde vurgulamıştır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?
Bu nedenle özgürlüğünü her değerin üstünde tutan Türk ulusu Cumhuriyetine de aynı inanç ve azimle sahip çıkacaktır Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Karanlığa sığınan güçler bu gerçeği er geç öğrenecektir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Türk Gençliği’nin Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyetine ve ebediyen hür ve bağımsız yaşayacak Türk ulusuna karşı görev ve sorumluluklarını yerine getireceğinden kuşkumuz yoktur Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? Türk Gençliği kendi milletinin tarih boyunca biriktirdiği insanlık değerlerinin ve demokratik laik ve sosyal Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yarınlara dönük ilkelerinin yılmaz bekçisidir Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Ülkemizi ve çevremizi nasıl koruyabiliriz? konusu, GENEL KÜLTÜR / Eğitim ve Öğretim forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: çevremizi nasıl koruruz, ülkemizi nasıl koruruz, çevreyi nasıl koruruz, çevremizi nasıl koruyabiliriz, cevremizi nasil koruyalim, çevreyi nasıl koruyabiliriz, cümhüriyeti nasıl geliştirip koruyabiliriz, cumhuriyeti nasıl koruruz, dünyamızı korumadünyamızı nasıl koruruz, ulkemizi nasil koruyabiliriz, ulkemizi ve cevremizi nasil koruruz, cevreyi nasil koruyabiliriz, sahip olduğumuz değerleri nasıl koruyabiliriz, ulkemizi nasl koruruz, ülkemizi ve dünyamızı nasıl korumalıyız,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Çevremizi nasıl ağaçlandırabiliriz?-Ağaçlandırma çalışmaları nelerdir? ebush Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 29-03-2013 02:05
Ülkemizi İşgal Eden Devletler Hangileridir? elif Soru Cevap 0 12-03-2013 07:52
Ülkemizi İşgal Eden Devletler Hangileridir? elif Soru Cevap 0 10-03-2013 07:00
Mondros ateşkes anlaşması sonrasında ülkemizi işgal eden devletler hangileridir ? Kayıtsız Üye Soru Cevap 6 28-10-2012 11:54
Ülkemizi Türkiye Yapan 50 Yer Mutlaka Bakın !!! Bkmlyz Adım adım Türkiye 0 12-05-2008 08:58

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:15 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats