bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Epilasyon

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 19-03-2008, 08:57   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Istenmeyen Tuylerden Kurtulmak Icin En Iyi Lazer IPL Sistemi Hangisidir?

Bu soruya cevap vermek çok kolay değildir. Her sistemin zayıf bir yanı ve üstün olduğu bir taraf bulunmakla birlikte genel olarak birbirlerine yakın etkinlik göstermektedirler. Ayrıca her hangi birine çok iyi gelen bir sistem bir başkası için hayal kırıklığı yaratabilmektedir. Ancak hakim olan görüş hangi sistem kullanılırsa kullanılsın Long Pulse denilen özelliğe sahip olan cihazların belirgin üstünlüğü olduğu şeklindedir. Pulse laserin yada flaş lamba ışığının birim zamanda uygulanmasını ifade eder. Long Pulse bu sürenin bir kaç misli daha uzun olmasını ifade eder. Örneğin 40j luk bir enerjiyi 3milisaniyede cilde uyguladığınızda ciltte oluşturacağı hasar 100 milisaniyede uyguladığınızda oluşacak hasardan daha fazla olur. Uzun uygulamada aynı miktar enerji daha uzun bir zaman dilimine bölünerek yavaş fakat daha uzun bir sürede verildiğinden ciltte daha az tahribat bırakırken
kıl kökü hücresinin soğumasına da fırsat bırakmadığından hedef hücrede daha fazla tahribat oluşturmaktadır. Böylece long pulse özellikteki cihazlar için maksimum etkinlik minimum yan etkiden söz etmek mümkündür.
IPL-flaş lamba sistemi
Hekime geniş bir dalga boyu (550nm den 1200nm ye) aralığında uygulanabilme imkanı sağladığından her türlü cilt tipinde etkin bir epilasyon sağlamak gibi bir avantajı bulunmaktadır ancak sürekli değiştirilmek zorunda olan dalga boyu parametreleri işlemi güçleştirdiğinden uygulayıcının çok tecrübeli olmasını zorunlu kılar.Diğer lazer tiplerine üstün olduğu alan lazerlerin etkisinin zayıf kaldığı açık renkli ve ayva tüyü gibi ince kıllardır.
Diode lazer
geleceğin lazer epilasyon sistemi olarak kabul görmektedir.Ancak nisbeten yeni bir teknoloji olması dolayısıyla bu unvanı pekiştirecek yeterli bilimsel çalışma henüz bulunmaması zayıf tarafı olarak kendini göstermektedir.Özellikle yüz bölgesi ve kollarda erkek sırtı gibi kılların daha derinde yerleşim gösterdiği yerlerde etkisi mükemmeldir.
Nd Yag lazer
Özellikle long pulsed özellikte olan modeli zencilere bile lazer epilasyon imkanı sağlamsı nedeniyle özellikle koyu tenlilerin güvenle tercih edebileceği bir sistemdir. Etkinliği diğer sistemlere göre daha düşük de olmakla birlikte güvenliği ön planda tutan esmer kişiler için alternatifsiz bir sistemdir.
Alexandrite lazer
Tip 1 den tip 3 e kadar olan cilt tiplerinde ( sarışından - buğday tene ) güvenle tercih edilebilecek kendini ispatlamış bir sistemdir.Hasta uyumu ve konforu mükemmeldir. Long Pulsed modeli tercih edilmelidir. Esmer ciltlere deneme uygulaması yapılmadan kullanılmamalıdır.Özellikle yüz bölgesinde etkisi zayıftır.Buğday ve daha koyu tenlerde etkisi zayıftır
Ruby lazer
Tüm dünyada uzun yıllardır kullanılan en eski lazer epilasyon sistemidir artık hemen hemen yalnız long pulsed özellikte olan modelleri kullanılmaktadır.Ağrı duyumsama etkisi en az olan lazer tipidir. Özellikle açık renkli tenli ve ağrı eşiği düşük kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir lazer sistemidir.
Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 21-01-2011, 02:35   #2 (permalink)
Kayıtsız Üye
Avatar Yok
 
Standart Son teknolojı ıpl

SON TEKNOLOJI IPL


Epilasyon cilt yenileme leke akne ve damar tedavisi konularında ayrı-ayrı FDA onayına sahip olan iPulse Sistemleri square pulse (kare atım) teknolojisi sayesinde geniş bir alanda derinlemesine etki yapan bir cihaz olup: gerek taşınabilirliği gerekse gelişmiş software`i ile kullanıcıya ekonomik pratik ve kalıcı sonuçlar sağlayan en son teknoloji ürünüdür.

Işık Esaslı Tedavinin Öncülerinden

iPulse™ 90’lı yılların başlarında ışık ve lazer esaslı epilasyon tedavilerinde kullanılmak üzere piyasaya çıkarılmıştır.
O tarihten bu yana varolan öncü sistemin geldiği son noktadır. Işık esaslı tedavide önemli sayıda patentin yaratıcısı uzman bir ekibin geliştirdiği bu ürünler cilt gençleştirme akne tedavisi uzun dönemli kalıcı epilasyon damar ve leke uygulamaların- da ayrı ayrı FDA (Amerikan Sağlık Örgütü) den onay almıştır.

Sabit Akım Sabit Spektrum (Diğer IPL Cihazları)

Piyasadaki diğer tüm IPL cihazları aynı ilke ile çalışır. Yanıp sönen bir lamba uygun dalga boyu spektrumunda bir ışık ürettiğinde bu ışık ciltdeki hedef yapılar tarafından absorbe edilir ve ısıya dönüşerek istenen tedavi etkisini gerçekleştirir. (tekrar kıl çıkmasının önlenmesi gibi)
Fiziğin temel kurallarından biri şudur; yanıp sönen bir lambanın spektrum çıkış değeri lambadan geçen akıma bağlı olarak değişir. Geleneksel IPL sistemlerinde akım lambadan dalganarak geçer ve inişli çıkışlı bir model yaratır. Bunun sonucunda spektrum çıkış değeri pulse içinde devamlı değişiklik gösterir.
Sonuçta en üst seviyede spektrum değeri tedavi için uygun değildir ve filitrelenmesi gerekir. Enerjinin çoğu gereksiz seviyelerde verildiği için ziyan olur ve tedavi sırasında hastaya zarar verir.

iPulse i300


Diğer IPL Sistemleri

(Şekil 1)

Square Pulse:
Daha Derin Penetrasyon Özelliği (iPulse)

iPulse sistemi özgün bir devre kullanır ve sabit bir akım üretir. (bkz; şekil 1). Bu kare pulse süresi içinde herhangi bir değişiklik olmadan sadece optimal bir spektrum değeri üretilir. Bunun sonucunda çok az enerji kaybı yaşanır. İpulse sistemi çok daha düşük enerjilerde çalışabilir ve maliyeti yüksek rahatsızlık veren ilave filtre ihtiyacını da ortadan kaldırır.
Yani arzu edilen spektrum değeri üretilmekte ve cilde uygulanmaktadır.
Bu sayede güvenli uygulama yapılabilmektedir.

Çok Lambalı Artan Etkin Verim

iPulse sistemi patentli çok lambalı bir düzen kullanmaktadır. Bu düzen iki adet kısa düşük voltajlı lamba içerir. Bu lambalar daha az enerjiye ve soğutmaya ihtiyaç gösterirler. Tedavi başlığının (8.9 cm2) oldukça geniş ve dikdörtgen şeklinde olması kullanımda olanak sağlar.
Diğer IPL sistemlerinde uzun bir lamba kullanılır. Bu yüzden tedavi başlığı uzun ve dikdörtgen şeklindedir. Lambadan çıkan enerjinin önemli bir bölümü cam bloğun uzun yan taraflarınca absorbe edilir cilde ulaşamaz. Perimetrik kayıp ipulse’da neredeyse ortadan kalkmıştır. Sistemdeki iki lamba arasından çıkan ışık kaybolmaz ve yan kısımlardaki tedavi oranı diğer IPL sistemlerine göre çok daha azdır.Dolayısı ile bu perimetrik kaybı önemli ölçüde azaltır ve yüksek enerjilere gerek kalmadan optimum sıcaklık sağlanır.

Daha Geniş Spot Boyutu Daha Derine Penetrasyon

Uygulama yaparkan (bkz; şekil 2) cm2 başına aynı enerji verildiğindegeniş spot boyutunun küçük spot boyutuna oranla nüfuz etme derinliğinin çok daha etkin olduğu görülmektedir. Yani ipulse sisteminin daha fazla randıman sağlamak için daha az enerji kullandığını kanıtlamaktadır.


(Şekil 2)

En Seri Tedavi Süreleri

Azami tedavi randımanın sağlaması yanında ipulse aynı zamanda hasta konforunu ve memnuniyetini de yukarılara taşıyor. Çok daha yoğun ışık enerjisi ile daha geniş cilt alanının kapsanması iPulse ile çalışma süresini kısaltır kullanıcıya ve hastaya kısa bir tedavi süresi sunar. Dolayısı ile bu özellik diğer iPulse’ı seçen hastaların konfor ve rahatlığını arttırır.Başlıktan çıkan enerji eşit sabit ve homojen olduğu için sepet şeklinde taramaya gerek yoktur. Aynı yerin üstüne (overlap) enerji daha efektif gitsin diye tekrar atış yapmaya gerek yoktur.
Bu sistemin diğer sistemlerden farklı olarak bize kazandırdığı çok daha az atış yaparak en etkin enerjiyi cilt altına vermektir.

Cildin yenilenmesi için mükemmel yöntem

Isıyı güvenli ve hassas bir şekilde koruduğu için i300 sistemleri derinin yenilenmesi için de idealdir. Cilt de; yaşlılık lekeleri güneş lekeleri kılcal damarların giderilmesi gibi çift gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinde etkin ve gözle görülen sonuçlar verir.

Özgün "Square Pulse" Çıkışı

iPulse teknolojisinin en önemli özelliği kare (square) dalga yapabilmesidir. Diğer sistemlerden farklı olarak enerjinin yüksek patlamalar yapması engellenmiş olup filtre devrini ortadan kaldırmıştır.
Bu sayede dünyada tüm uygulamaları bir başlık ile yapabilen tek cihazdır.

Düşük Yatırım Maliyeti

iPulse i300 piyasada benzer özellikleri taşıyan cihazlardan çok daha ekonomik ve onlardan daha etkili bir sistemdir.
Bulunduğunuz bölgeye göre kar ve fizibilite raporu çıkarıldığında iPulse i300 sistemleri efektif atışlarda en ucuz lamba maliyetine sahip olduğu açıkça görülmektedir.

Geniş Tedavi Alanı

iPulse i300 başlık boyutu her atımda 8.9 cm2 tedavi alanı yaratır.Vücudun çeşitli yerleri için birkaç örnek ;

Bölge Atış
Alt bacak 70
Bikini 8
Koltukaltı 4
Üst dudak 2-3


(Şekil 3)

Tedavinin Hızı ve Maliyeti

iPulse’ın en önemli özelliği (bkz; şekil 3) son derece kısa bir sürede 8.9 cm2 etki alanı ile hızlı ve kalıcı çözümler sunmasıdır.
Üstelik uygun fiyatı ile cazip bir teknolojik yenilik olarak karşımıza çıkar. Diğer IPL cihazları ile karşılaştırdığınızda; etki alanı yatırım maliyeti ve lamba sarfiyatları açısından iPulse’ın %50 oranla daha düşük maliyetli ve doğru bir yatırım olduğunu göreceksiniz.

Kolaylıkla Değiştirilebilen Lambalar

iPulse teknolojisinde kalibrasyonu önceden yapılmış lambaları (bkz.Şekil 4) aşağıda gösterildiği gibi kolaylıkla üniteye takıp işlerinize devam edebilirsiniz.

Teknik servis çağırmak beklemek ve ücret ödemek gibi size vakit kaybı yaşatacak durumları ortadan kaldırmış olup biten lambanızı yardım almadan 1 dk. içerisinde değitirebilirsiniz.

Kolay Kurulum

iPulse i300’ün kurulumu için herhangi bir uzmana gerek yoktur. Kendi içinde tüm programları yüklenmiş ve lamba kalibrasyonu hazır olan cihazı sadece prize takmanız yeterlidir.

Tüm bu işlemler i300 için önceden yapılmıştır. Lamba atış sayılarını digital ekrandan takip edebilirsiniz.


(Şekil 4)

Küçük ve Şık Gövde

iPulse i300 ana ünitesi sadece 14 kg ağırlığındadır. Bu özelliği sayesinde klinik ve salonlarda rahatlıkla hareket ettirilebilir. Şık dizaynı ile bulunduğu ortama görsel zenginlik katacaktır.

Ayarlanabilir Soğutucu

Epidermal koruma sağlayan ve -5 dereceye kadar ayarlanabilen soğutucu hastaya maksimum konfor ve güvenlik sağlamaktadır.
 

Alt 26-11-2013, 06:40   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Selam. İstenmeyen tüylerimden kurtulmak için bir çok epilasyon uygulamasını denedim ama ince beyaz tüyleri epilasyon görmediği için tamamen istenilen sonuç alınamıyor. Geçen gün eczacımın önerisi ile Bıoder Bıo Epilation yüz serumu aldım ve kullanıyorum. Tüylerin geç çıkmasına bayağı etki etti. zamanla azalmasını ve çıkmamasını sağlıyormuş. Gelişmeleri paylaşırım
 Etiketler
hangisidir, sistemi, ipl, lazer, iyi, icin, kurtulmak, tuylerden, istenmeyen

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Istenmeyen Tuylerden Kurtulmak Icin En Iyi Lazer IPL Sistemi Hangisidir?

Istenmeyen Tuylerden Kurtulmak Icin En Iyi Lazer IPL Sistemi Hangisidir? konusu, GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM / Epilasyon forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: ıpl lazer, ipl lazer, ıpl, en iyi lazer, lazer ipl, lazer epilasyonda en iyi cihaz hangisi, en iyi lazer epilasyon hangisi, ipl mi lazer mi, ipl sistem epilasyon, ıpl lazer mi alexander lazer mi, lazer ıpl, ipl laser, ipl, ipl sistem, ipl sistemi,

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:58 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.