bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > MODA ve TREND > Erkek Giyim

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 23-02-2010, 12:45   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart erkekler giyinirken neye dikkat etmeli

Erkekler İçin Giyinme İpuçları - kısa boylu erkekler giyim - uzun boylu erkek giyim - en iyi giyinen erkekler


Thomas Jefferson "her insan eş yaratılmıştır." demişse de konu vücut tipleri ve giyinmek olunca bu büyük söz tamamen gerçek dışı oluyor. Birkaç kıvrıma sahip olmanın neticesinde erkek bedenleri kadınların vücutlarından daha az şekil alabilir. Ancak yine de çeşitlilik vardır ve hangi stilden uzak duracağınızı bilmek kadar vücut şeklinize göre giyinmeyi bilmek kendi kişisel tarzınızı yaratmanın anahtarıdır.

Her zaman aklınızın bir köşesinde tutacağınız bir şey de yeni birşeyler almak için alışverişe çıktığınızda giysilerin uyumunun esas sınav olduğudur. Eğer pahalı bir ceket sizin vücudunuza uygun değilse fiyatı ne olursa olsun üzerinizde kötü duracaktır. Tam tersi olarak özelliklerinizi vurgulayan ve beğenmediğiniz yanlarınızın görünüşünü değiştiren daha ucuz bir ceket bir milyon dolarlık bir fiyatı olmasa da bir milyoner gibi görünmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle vücut şeklinize göre giyinmeyi size en çok yakışan giysileri bulmak ve erkeklerin yaptıkları en yaygın hataları (ve bunlardan kaçınmanın yollarını) öğrenmek için aşağıdakileri okuyun.

İri adam

Yatay çizgili kumaşlardan uzak durun. Eğer sevilecek bir yanınız varsa özellikle de mide bölgenizde çizgili kumaşlardan kaçının. Aynı şekilde çapraz çizgili olanlardan da kaçınmalısınız. Onurla giymeniz gerekenler dikey çizgili gömlekler ve pantolonlardır. Dikey çizgiler siluetinizi uzatırken ve görsel olarak inceltirken gözleri aşağıya doğru kaydırır. İnce çizgili takımlar sizin için en mükemmel giysilerdir; özellikle de gıcır gıcır siyah bir gömlekle eşleştirdiğinizde. İnce çizgili gömlekler koyu renkli kot pantolonlar veya siyah kumaş pantolonlar ile birlikte üzerinizde harika duracaktır. Günlük giyim için bir çift koyu renkli ince çizgili fitilli kadife pantolon deneyin.

Çift yırtmaçlı ceketlerden kaçının

Ceketinizin arkasındaki açıklıklara "yırtmaç" denir. Tüm ceketler kalçanızı kapatmalıdır. Ancak eğer sizi biraz endişelendiren büyük bir kalçanız varsa spor ceketlerden ve çift yırtmaçlı olanlar ceketlerden uzak durun çünkü bu tip kesimler tüm dikkati kalçanıza yönlendirir. Eğer sevdiğiniz çift yırtmaçlı bir ceketiniz varsa usta bir terzi çok ucuz bir maliyete arkadaki bu açıklıkları güzelce dikebilir.

Üzerinize oturan elbiseler alın

Birçokları yanlışlıkla dar giysilerin kötü yanları düzgünleştireceğine ve şişman ve kısa şekilleri düzelteceğine inanır. Bu şekilde düşünmenin kadınlarda işe yaramasının sebebi kadınların daha dar giysileri giymelerine olanak sağlayan bedenlerinin orta bölümünü düzleştirecek iç çamaşırlarının olmasıdır. Bu nedenle kadın iç çamaşırları almaya istekli olmadıkça (olmamanızı rica ederiz) dar kıyafetler sadece şişman bölgelerinizi belirginleştirecektir. Aynı şekilde büyük bedenli erkekler sarkık giysilerin şişman bölgelerini saklayacağını düşünürler. Böyle olmaz. Aşırı büyük giysiler sizin sadece daha da iri görünmeniz sebep olur. Daha ince görünmenin sırrı ne çok dar ne de çok bol giysiler seçmektedir. Yani tüm giysileriniz vücudunuza siz çok yakından sarmayacak şeklide oturmalıdır.

Tek renkli giyinin

Aşırı zıt renkli bir gömlek ve bir pantolon siyah ve beyaz gibi sizi ikiye bölecek ve bedeninizin orta bölümünü daha da geniş gösterecektir. Temiz bir görüntünüz olması ve 10 kilo daha zayıf görünmek için renkleri birbirine uyumlu veya benzer üst ve altlar seçin. Ve tabii ki zayıf görünmek için en çok siyah rengi tercih edin fakat cenazeniz varmış gibi görünmemek için renkli birkaç aksesuar da ekleyin.

Balıkçı yakalardan kaçının

Eğer tıknazsanız her şekilde balıkçı yakalardan kaçınız ve yerine V yakalı bluzları uzun kollu giysileri ve süveterleri tercih edin. Bu tip yakalar modaya uygun bir etki yaratırken gözleri de aşağıya doğru iter. Bu ilaveten V yaka özellikle kısa bir boynunuz ve katlı gerdanınız varsa daha uzun bir boynunuz varmış izlenimi yaratacaktır.

Baskıları dikkatlice seçin

Hawaii'de sarhoş bir macera içinde olmadıkça eğer siz de iri cüsseliyseniz geniş ve kalabalık baskılı bluzlardan veya gömleklerden uzak durun. Bu tip baskılar dikkatleri bedeninizin üst bölgesine çekecektir ki bu da özellikle gizlemek istediğiniz geniş bir göbeğiniz varsa çok kötüdür. Açıkça baskılı gömlekler özel yetenek ister bu yüzden bunlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Uzak boşlukları olan küçük baskılı bir bluzla daha iyi görüneceksiniz.

Kemer takın

Kemer belinize oturacak ve sizi daha ince gösterecektir. Sadece kemerinizi çok sıkmamaya dikkat edin ki göbeğiniz kemerin üzerinden sarkmasın.

Uzun boylu ve zayıf adam

Dikey çizgili kumaşlar giymeyin

Hiçbir kadın yanında uçacakmış gibi görünen bir erkek istemez. Bu yüzden eğer uzun boylu ve zayıfsanız yatay çizgili kumaşlar sizi daha dolgun gösterecektir. Göğüs bölgenizden geçecek tek bir yatay çizgi özellikle yakışabilir çünkü omuzlarınızı daha enli gösterecek ve mükemmel bir vücudunuz varmış gibi duracaktır.

Tek renkli görüntüden kaçının

Eğer batan aşağıya tek bir renk giyerseniz (özellikle siyah) olduğunuzdan daha da ince görünürsünüz. Bu yüzden üzerinize birkaç farklı renkte giysi giyerseniz görüntünüz değişecektir. Allahtan renk tekeri ile oynamak eğlencelidir ve birçok farklı görünüşü deneyebilirsiniz.

Üzerinize oturan gömlekleri seçin
Üzerinize bol gömlekler etrafınızda dalgalanacak ve sizi (dalgalanmak-kabarmak) direk üzerindeki ana yelken gibi görünmenize neden olacaktır. Kemikli üst bölgenizi vurgulayacağı için çok dar gömleklerden kaçınmanız gerekirken düz kesimli gömlekler seçin ve biraz daha dolgun görünmek için nasıl giyeceğinizi öğrenin.

Yuvarlak burunlu ayakkabılardan kaçının

Eğer gerçekten uzun boyluysanız yuvarlak burunlu ayakkabılar oransız görünmenize sebep olacaktır. Şeklinizi dengelemek için kare burunlu ayakkabıları seçin. Günlük ve şehir ayakkabıları sözkonusu olduğunda ise kare burunlu ayakkabı bulmak pek sorun olmayacaktır. Eğer spor salonundaysanız veya spor yapıyorsanız kare burunlu ayakkabılar bulmak zor olacaktır o zaman sadece aşırı yuvarlak uçlu bir ayakkabıdan kaçının.

Dar kot pantolonlardan uzak durun

Anoreksik kadın modeli/80'lerin rockçısı görüntüsü bir erkek için hiçbir zaman hoş değildir. Bu nedenle sadece dar kot pantolonlardan uzak durun. Düz kesimli veya uzun diz boylu potinli kot pantolonlar size daha çok yakışacaktır.

Açık renkleri tercih edin

Açık renkler daha iri görünmenizi sağlayacak bu nedenle beyazları kremleri açık mavileri açık grileri ve pastel tonları sizi biraz daha dolgun gösterecektir.
Kısa boylu erkekler kare burunlu ayakkabıları tercih etmeli

Sivri burunlu ayakkabılar sadece eğer uzun boylu ve pantolon boyunuz ayakkabınızın büyük bölümünü kavrıyorsa uygundur. Eğer kısa boyluysanız uzun ayakkabılar veya gerçekten büyük ve hantal olanlar sizi profesyonellikten çok bir joker gibi gösterecektir. Kare burunlu ayakkabılar sizin için en iyisidir.

Topuklu ayakkabılar giyin

Aşırı topuklu ayakkabı giymekten kaçınmanız gerekse de dayanıklı topukları olan ayakkabılar almalısınız. Çizmeler kısa boylu erkekler için harika seçeneklerdir ve günümüzde öyle güzel modeller var ki kot pantolondan takım elbiseye kadar her şeyle bütünleştirip giyebilirsiniz. Boyunuzu gerçekten biraz yükseltmek için çizmelerinizi topuklarının görünüşünü değiştirebilmek için boyu yere kadar gelen uzun bir pantolonla
giyin.

Aksesuarları da düşünün

Zincir kravat veya şapka gibi Zekice kullanılan aksesuarlar insanların bakışlarını yüzünüzde tutarak diğer bölgelerinize daha az dikkat etmelerine sebep olur. Tüm aksesuar seçenekleriniz içinde bir veya iki inç yükseklik katacağı için şapka en uygun aksesuar olacaktır. Şapka ile kafanıza yapışacak bir kadın şapkasından bahsetmiyorum. Gösterişli bir görüntü için gazeteci çocuk şapkalarını deneyebilirsiniz.
Gerçekten büyük baskılardan kaçının

Küçük bedenlerde dev baskılar boğucu olacaktır. Baskılar ile giysilerinize ilginçlik katmanın bir yolu siyah beyaz grafik baskılar veya küçük baskılar seçmektir. Böylece eğer kısa boyluysanız baskılarınızı vücudunuzla orantılı tutarak giysilerinizden keyif alabilirsiniz.

Daha düşük bel giyin

Pantolonlarınızdaki yükseklik pantolon ağı ile kemer arasındaki mesafedir. Kısa boylu erkekler giyebildikleri kadar düşük belli pantolonlar giymelidirler çünkü yüksek belli pantolonlar çok daha büyük kalçalarınız olduğu izlenimi yaratırken ön tarafta hiçbir şeyiniz yokmuş görüntünüzü verecektir. Buna karşılık düşük bel bacaklarınızı daha uzun gösterecek ve kasık ve kalça bölgenizin bol ve boş gözükmesini engelleyecektir.

Daha ince bir kravat seçin

İnceden orta ebata kadar olan kravatlar dış görünüşünüzü boğmayı engelleyecektir. Eğer kısa boyluysanız geniş kravatlardan kaçınmalısınız çünkü vücudunuzu orantısız gösterecektir. Eğer çok kısa boyluysanız daha ince ve kısa kravatları tercih etmelisiniz.

Moda kusurları

Modada demokrasi yoktur. Stil ödüllerinde kimse herkesin eşit olarak güzel görünmesini istemez. Ancak herkesin kendi iyiliği için takip ettiği birkaç hüküm vardır. Öncelikle terziniz en iyi arkadaşınız olsun.

Boyunuz veya bedeniniz ne olursa olsun sadece yetenekli bir terzi vücut tipinize göre kıyafet seçeneklerinizi belirleyebilecektir. İkinci olarak üzerinizde neyin iyi durduğunu öğrenin ve geçici akımlara atlamaktan kendinizi alıkoyun (taşlanmış dar kotlar...). Orada burada moda olan şeyleri denemek çok güzel fakat eğer mağaza denediğinizde üzerinizde güzel durmuyorsa unutun gitsin ve sizi ne harika hissettiriyGİYİor ve gösteriyorsa ona bağlı kalın. Bu kuralları takip ederseniz etraftaki en iyi giyinen erkek ödülünü alma şansını önemli ölçüden artırabilirsiniz
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


erkekler giyinirken neye dikkat etmeli

erkekler giyinirken neye dikkat etmeli konusu, MODA ve TREND / Erkek Giyim forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: nasıl güzel giyinilir erkek, nasıl iyi giyinilir erkek, nasıl şık giyinilir erkek, erkekler giyinirken nelere dikkat etmeli, şık erkek nasıl giyinir, giyinirken nelere dikkat etmeliyiz, erkekler nasıl şık giyinir, nasıl güzel giyinilir, erkekler nasıl güzel giyinir, nasıl giyinilir erkek, erkek nasıl şık giyinir, erkek giyinirken nelere dikkat etmeli, erkekler nasıl güzel giyinilir, erkek nasıl güzel giyinilir, nasıl iyi giyinilir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Gusul abdestine cok dikkat etmeli Mahperver Dini Bilgiler 2 23-12-2009 09:51
Bir erkekte en cok neye dikkat edersiniz mormavi Anketler 11 18-11-2009 02:44
Erkekler neye benzer nimlahza Erkekler 2 21-04-2009 09:50
Diyabetliler diş sağlığına dikkat etmeli! Bakımlı Kadın Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 02-07-2008 03:00
Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeli! Bkmlyz Diyet Tarifleri, Zayıflama ve Sağlıklı Beslenme 0 24-04-2008 02:52

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:50 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.