bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > BAYANLAR ÖZEL > Erkekler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 06-12-2008, 10:07   #1 (permalink)
 
nimlahza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çapkın Erkekler daha erken boşalıyormuş

Geleneksel aile anlayışımızın erkeğe adeta aldatma özgürlüğü vermesi Türkiye de aldatan ve çapkın erkeklerin erken boşalabileceği gerçeğinin altını çizen Cinsel Sağlık Enstitüsü; erkeğin eşini aldatmasının Türk aile kurumu için önemli bir sorun olduğunu vurguladı. İşte açıklamalarıyla Türkiye'de gündem yaratan Cinsel Sağlık Enstitüsü'nün basın açıklamasından çarpıcı başlıklar ve merak edilenler:
Milli Olmak
Türk erkeklerinin milli olmak veya rüştünü ispat etmek için genellikle ilk cinsel ilişkilerini genelevlerde yaşadığına dikkat çeken Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Dr. Cem Keçe; 'Cinsel terapistler olarak tavsiye etmesek de ilk cinsel ilişkilerin genelevlerde yaşanması sık rastlanan bir durumdur. Çünkü erkekler arasında milli olmak ve rüştünü ispat etmek gibi erkekliğin sözde sınandığı durumlar yaşanır. Zevk almayı hedefleyen kendini güçlü görmek isteyen ve kontrolün kendinde olduğunu sanan erkekler; duygusal bir ilişkileri olsa bile çoğu zaman hemcinsleri arasındaki bu psikolojik oyunu oynamaya mecbur kalabilirler. Ancak hiçbir mahremiyet koşulunun bulunmadığı genelevlerde aceleyle tamamlanan cinsel birleşme deneyimleri; erkekleri erken boşalmaya programlayabilir ve sertleşme problemlerine yol açabilir' dedi.
Denetimsiz Boşalma ' İstemsiz Boşalma = Erken Boşalma
Erken boşalmanın fikir birliğine ulaşılmış bir tanımının olmadığının altını çizen Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Dr. Cem Keçe; 'Erkeğin eşi orgazm olmadan önce boşalması biçimindeki bir tanım; mevcut sorunun eşinin orgazmının gecikmesi ile ilgili olup olmadığını yeterince yansıtmadığından doğru değildir ve bu tanımlama günümüzde bir cinsel mit olarak kabul edilmektedir. İnatçı ve tekrarlayıcı bir biçimde çok az cinsel uyarılma ile cinsel birleşme öncesinde ya da birleşmeden hemen sonra kişinin ve eşinin arzu ettiği süreden daha önce oluşan boşalma daha iyi bir tanımlama olmaktadır. Çiftten en az birinde süre açısından memnuniyetsizlik yaratan bir durum olmalıdır. Erken boşalmada önemli olan süre değil boşalma refleksi üzerinde istemli denetimin olmamasıdır. Denetimsizliği tanımlamada erken sözcüğü uygun olmadığından erken boşalma yerine denetimsiz boşalma ya da istemsiz boşalma terimlerinin kullanılması daha uygun olacaktır. Kısaca denetimsiz boşalma; sürekli olarak ya da yineleyici bir biçimde çok az bir uyarılmayla ve kişinin istemesinden önce vajinaya girme öncesi girer girmez ya da hemen sonra boşalmanın olması şeklinde tanımlanır' dedi.

Erken Boşalmanın Nedenleri
Çoğu erkeğin soluk soluğa bir telaşla cinsel zevkin peşinden koşarken boşalmasını kontrol edemediğini söyleyen Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Dr. Cem Keçe; 'Bedenini eşiyle uyum içinde hareket ettiremeyen erkekte şimdiye yoğunlaşmak o anı duyumsamak olanaksızlaşır ve cinsel birleşmenin ansızın son bulacağı kaygısı olur. Bu nedenle her cinsel sorun gibi erken boşalmada bu kaygıdan ya da bir rahatsızlıktan kaynaklanır. Ama asıl sorun erkeğin cinsel işlevlerinde değil cinsel işlevlerini nasıl yerine getirmesi konusundaki düşüncelerindedir. Çünkü aklını düşüncelerden arındıramayan özgür ve doğal bir şekilde cinselliği yaşayamayan erkek tedirginlik duygusundan uzaklaşamaz ve boşalma konusunda sorun yaşar. Gençlik çağlarında uygunsuz ortamlarda yapılan mastürbasyonlar aldatma cinsel mitler yani hurafeler cinsel ilişki konusunda tecrübesizlik yorgunluk sıkkınlık kızgınlık ve tedirginlik cinsellikle ilgili gerçekçi olmayan beklentiler cinsel uyarım eksikliği gerekli koşulların sağlanamaması sertleşmiş penise verilen orantısız önem cinsel açıdan baskı altında yetişme aşırı cinsel isteğin verdiği gerginlik günah işleme veya suçluluk duygusu hastalık kapma korkusu gebe bırakma korkusu para karşılığı kurulan ilişkiler veya genelev alışkanlığı cinsel uyumsuzluk bilinçaltında yatan cinsel ilişki ile ilgili olumsuz düşünceler prostatit üretrit vb. hastalıklar erken boşalmanın başlıca nedenleri arasında sıralanabilir' dedi.
Erken Boşalan Erkeklerin Ortak Özellikleri
Denetimsiz boşalan erkeklerin A tipi kişilik yapısına sahip olduklarının altını çizen Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Dr. Cem Keçe; 'Denetimsiz boşalan erkeklerin kolay aldatma genelev alışkanlığı çapkınlık hızlı yemek yeme hızlı araba kullanma ve hızlı konuşma her konuda aceleci davranma çabuk sinirlenme kontrolsüz davranışlarda bulunma çabuk güvenme ya da güven duymada zorlanma kaygılı bir ruh hali çocuklukta babayla sorun yaşama veya yataklarını ıslatma eğitim düzeyinin yüksek oluşu rekabetçi sosyal alanda ve mesleğinde hırslı dakik güçlü ve etkileyici sabırsız aynı anda birkaç iş yapmayı seven insanlara ve olaylara çabuk sinirlenen onaylanmayı bekleyen sorunlu bir dinlenme tarzı olan daima telaşlı ev ve iş dışında çok az ilgi alanı olan duygularını saklayan kendini ve başkalarını işlerini bitirmeye zorlayan özellikleri vardır' dedi.
Çapkın ve Aldatan Erkekler Erken Boşalıyor
Evli ve tüm yaşamı boyunca boşalmasını kontrol edememiş bir erkeğin cinsel birleşmeyi gereksiz bir görev ve bir yükmüş gibi benimsemesinin sık rastlanan bir durum olduğunu söyleyen Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Dr. Cem Keçe; 'Yasak aşkların verdiği heyecan ve suçluluk duygusu erkeğin boşalmasını kontrol etmesini güçleştirir. Çapkın erkekler veya aldatan erkekler bu nedenle genellikle erken boşalırlar. Cinsel yaşamdan payına düşeni alamamış erken boşalan erkekler kişiliklerini başka yönlerde yüceltmeye çalışırlar. Örneğin eşlerini daha çok aldatabilirler daha çok çapkın olduklarını göstermeye çalışabilirler işlerine çok düşkün olabilirler geçimsiz veya karamsar olabilirler. Çünkü boşalma ile orgazm olma aynı şey değildir. Boşalma bedensel bir rahatlamadır orgazm ise bedensel rahatlamaya ruhsal rahatlamanında eklendiği yoğun bir duygudur. Bir başka deyişle; orgazm çeşitli cinsel uyaranlarla beynin uyarılması ile başlayan ve uyaranların etkisiyle kişide hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan cinsel yanıtın son aşamasındaki hoş bir histir. Orgazm normal bir vücut fonksiyonudur. Orgazm öğrenilebilir istemli bir reflekstir. Orgazm olmayan ve erken boşalan erkek; cinsel doyumsuzluğa bağlı ruhsal alanda yıkım yaşar gerginleşir işyerlerinde sosyal ilişkilerinde aile çevrelerinde rahat olamaz ve iş verimleri düşebilir. Bu durum erkeğin yaşamı ve yakınları yönünden oldukça önemli bir kondur" dedi.
Aldatma Evliliklerde Tamiri En Zor Sorunlardan Birisi
Erken boşalan ve genelev alışkanlığı olan bir erkeğin aldatma olasılığının çok yüksek olabileceğini ifade eden Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Dr. Cem Keçe; 'Aldatma bir evlilikte tamiri en zor sorunlardan birisidir ve Türk aile yapısının önündeki en büyük engellerden biridir. Aslında erken boşalan ve gururu zedelenen bir erkeğin aldatmak için çok önemli bir nedene de ihtiyacı yoktur. Maksat heyecan olsun skor olsun! Çünkü çok sayıda kadınla ilişkiye girmek arkadaş çevresinde bir takdir göstergesi olarak algılanmaktadır. Artı puan toplamak uğruna çapkın görünmeye çalışan veya bu konuda gerçek dışı hikâyeler anlatan erkeklerin sayısı az da değildir. Ayrıca eşiyle yaşadığı cinsel birlikteliklerde ezilen erkek aldatarak eşinden ve hayattan intikam alıyor da olabilir. Hatta kendilerinden yaşça küçük genç kadınlarla birlikte olarak hala güçlü bir erkek olduklarını kendilerine ve çevrelerine kanıtlamaya çalışabilirler. Kısaca erkeklere göre aldatmanın nedenleri şu şekilde ifade bulur: Her erkek yapar heyecan olsun diye arkadaşlarımı etkilemek için başka bir kadına âşık oldum sarhoş olduğum için eşimle sorunlarımız var ortam öyle gerektirdi olaylar öyle geliştiği için karım benimle ilgilenmiyor O'na acıdığım için istediğimi elde edebileceğimi kendime kanıtlamak istiyordum canım seks istiyordu O'nu öylece eve yollayamazdım karım kendisine eskisi gibi bakmıyor cinsel isteğim fazla vb.' dedi.
Erken Boşalma ve Aldatma Yaygın mı?
Aldatmanın ve çapkınlığın çoğu toplumda olduğu gibi Türk toplumunda da ciddi bir sosyal sorun haline geldiğini söyleyen Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Dr. Cem Keçe; 'Cinsel Sağlık Enstitüsü olarak yaptığımız araştırmalarda her 100 erkekten 70'nin erken boşaldığını her 100 çiftten 30'nun eşini aldattığını tespit ettik. Bu çok acı ve vahim bir tablodur. Çünkü tarihin hiçbir döneminde erken boşalma ve eşlerin birbirini aldatması modern dünyadaki kadar yaygın olmamıştı. Aldatmanın bu kadar yaygın olması elbette boşanma oranlarına da yansıyor' dedi.
Alıntı.


nimlahza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
Bkmlyz (07-12-2008)

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Çapkın Erkekler daha erken boşalıyormuş

Çapkın Erkekler daha erken boşalıyormuş konusu, BAYANLAR ÖZEL / Erkekler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: türkiye genelevleri, türkiyegenelevleri,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Candan Erçetin - Çapkın dseda14 Yerli Şarkı Sözleri 0 15-09-2008 10:32
Yaşlı erkekler daha iyi aşık Bakimliyiz Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 16-05-2008 06:10

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:49 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats