bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız > Estetik ve Estetik Cerrahi

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 23-03-2008, 03:51   #1 (permalink)
 
Bakimliyiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Meme Göğüs Büyütme Silikon Protez

Meme büyütme ameliyatı silikon meme protezleri ile yapılmaktadır. Göğüsler kadınlığı simgeleyen en önemli fonksiyonel ve estetik organlardan birisidir. Her kadın estetik olarak güzel görünümlü göğüslere sahip olmak ister. Ancak göğüslerin tek ya da çift taraflı gelişme geriliği ya da doğumdan sonra kilo verme sonucu göğüsler küçülebilir estetik görünümü bozulabilir ya da biraz sarkabilir. Bu gibi durumlarda memeyi büyültmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan girişimler ile daha dolgun daha iri estetik olarak daha güzel görünümlü meme oluşturmak mümkündür.

Meme göğüs büyütme en kolay silikon meme protezleri ile yapılabilir. Meme büyütme ameliyatı ayrıca eğer gerekiyorsa meme dikleştirme ile birlikte yapılabilir. Göğüs Büyütmenin oranı kişinin arzusu mevcut memenin durumu meme derisinin esnekliği ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak hasta ile birlikte belirlenir. Ancak kesin ölçü ameliyat sırasında belirlenir. Burada en önemli konu meme göğüs derisinin alabileceğinden daha büyük bir protezin konmaması gereğidir. Bunun içinde ameliyat sırasında ölçü protezleri kullanılır. Dolgunluğunu yitirmiş gevşemiş ve ileri derecede sarkmış olan memelere tek başına protez yerleştirme ameliyatı uygulandığında memede yeterli dikleştirme sağlanamayabilir. Bu durumda ek olarak uygun yerlerden deri fazlalıkları çıkarılarak meme başı olması gereken daha üst seviyeye çıkarılarak göğüs dikleştirme işlemi de yapılabilir. Bu uygulamada ise sadece meme protezi konmasına göre daha fazla iz kalacaktır.

Göğüsler meme dokusu arkasına yerleştirilen silikon jel yapısında olan meme protezi ile büyütülmektedir. Estetik Meme büyütme ameliyatı için başvuran hastalar genellikle ulaşmak istedikleri meme büyüklüğünü tarif etmede güçlük çekerler. Sıklıkla istedikleri sütyen numarasını söylerler (85 90 gibi). Ancak çeşitli sütyen markaları farklı büyüklükte olabilir. Ayrıca 85 ve ya 90 gibi ölçüler hastanın göğüs kafesini çapı ile ilgili olduğundan genellikle sütyen numarası değişmeyecek buna karşılık “cup size” denilen A B C D harfleri ile ifade edilen boyutlar değişecektir. A harfi en küçük meme boyutunu ifade etmektedir. Bu nedenle ameliyat öncesinde hastanın beklentisinin çok iyi saptanmalı bunun yanında olabilecek farklı büyüklükler ve sebepleri (örneğin küçük yaşlardan beri çok küçük olan göğüslerin çok fazla büyütülmesi bir ameliyatta mümkün olmayabilir çünkü derinin belirli bir oranda esneme kabiliyeti vardır bu toleransın çok zorlanması komplikasyona- dikiş açılması kapsül kontraktürü gibi- yol açabilir) incelenmelidir.

Hastalar estetik ameliyat öncesi aspirin almamalı kullandıysa 7-8 gün önce kesilmelidir. Vücudun herhangi bir yerinde enfeksiyon olmamalıdır. Kırk yaşın üzerindeki hastalarda özellikle ailede meme kanseri hikayesi varsa ameliyattan önce mamografik inceleme yapılmalıdır.
Estetik Meme Büyütme Ameliyatına karar verildikten sonra hasta ile ayrıntılı bir görüşme yapılıp hastanın beklentileri belirlenir. Ameliyatın riskleri anlatılır. Ayrıca sigara içiliyorsa 10 gün önce kesilmelidir. Meme protezinin kansere neden olmadığı birçok yabancı bilimsel araştırmalarla saptanmıştır. Bu araştırmalarda 20-30 yıl gibi uzun süreler takip edilen hastalar incelenmiş ve meme protezi konulan hastalarda normal kadınlara göre meme kanseri oluşma oranı farklı çıkmamış hatta biraz daha düşük olduğu belirlenmiştir.

Göğüs büyütme
ameliyatı tecrübeli bir Plastik Cerrah tarafından yapıldığında komplikasyon olasılığı çok düşüktür. Komplikasyonlar arasında (istenmeyen sonuçlar) kapsül kontraktürü infeksiyon (iltihaplanma) ve kanama sayılabilir. Cerrahınızın önerilerini ameliyat öncesi ve sonrası harfiyen uyarak bu riskleri azaltabilirsiniz. Çok nadiren protez yuvasında infeksiyon olabilir. Bu durumda öncelikle antibiyotiklerle tedavi yapılır. İnfeksiyonun devamı halinde protezin çıkarılması ve değiştirilmesi gerekebilir. Meme protezi gebeliği süt emzirmeyi önlemez.

Meme Göğüs Büyütme Silikon Protez


Meme protezi ancak delici cisim batması sonucunda çok nadiren yırtılabilir delinebilir veya içindeki jel maddeyi sızdırabilir. Bu durumda protez değiştirilir. Meme protezi kansere neden olmaz. Ancak daha sonra oluşabilecek kitle durumlarında mamografi çekilmesini güçleştirebilir. Bu konuda tecrübeli bir radyolog ile çalışılması uygun olur.
Protezin yerleştirilmesi için kullanılacak kesi yeri meme başının etrafı (2) veya meme alt çizgisinden yapılabilir (1). İzin en aza indirgenmesi için çok ince dikişler kullanılır. İkisinin de uygun olmadığı çok nadir durumlarda koltuk altından kesi yapılabilir. Sayfanın başındaki hastada meme başı etrafından kesi (2) uygulanmıştır. Bu durumda daha az iz kalmaktadır. Ancak bu metod için meme başı halkasının belli bir çaptan büyük olması gereklidir. Daha küçük olduğu durumlarda meme altı kesisi kullanılabilir.
Meme başının etrafından yapılan keside renk değişimi bölgesi olduğu için iz çok daha belirsiz olmaktadır. Kesinin memebaşı etrafından yapılabilmesi için memebaşı halkasının belli bir çapta olması gereklidir. Çap yetersiz ise kesinin meme altından yapılması tercih edilebilir. Estetik Meme Ameliyatı sonrası birkaç gün yorgunluk hissi olabilir. Bu durum 24-48 saatte düzelir. Ameliyatın ertesi gün pansuman sargısı azaltılarak sütyen takılır. Bir iki hafta süreyle meme etrafında yanma hissi olabilir. 2-3 hafta meme fizik teması hassas ve ağrılı olabilir. Bu durum ise en fazla 3-4 hafta sürer. Dikişler 10-12 günde alınır. Dikiş izleri 6 hafta kadar pembe kalabilir sonra yavaş yavaş beyazlaşır. Mamografik (röntgen) inceleme gerekiyorsa uygun aralıklarla yapılabilir. Amerika’da 3000 hasta üzerinde yapılan araştırmada meme protezi konan hastalar ile ameliyat geçirmeyen hastalarda son 20 yıl içinde meme kanseri oluşma oranları incelendiğinde iki gurup arasında fark bulunamamıştır. Hatta protez uygulanan hastalarda daha sonra meme kanseri oluşma oranı biraz daha düşük bulunmuştur.
Sonuç olarak estetik göğüs büyütme ameliyatı hemen sonuç aldığımız yüz güldürücü ameliyatlarımızdan birisidir. Ancak iyibir sonuç almak için ameliyatın tecrübeli bir Plastik Cerrah tarafından yapılması tavsiye edilir.


Bakimliyiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 06-06-2009, 01:21   #2 (permalink)
Avatar Yok
 
Standart

yha bende yaptırmayı düşüorum ama çok korkuorum ben


meliqe isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Etiketler
gogus buyutme operasyonu, gogus buyutme, ameliyati, meme buyutme

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Meme Göğüs Büyütme Silikon Protez

Meme Göğüs Büyütme Silikon Protez konusu, Sağlığımız / Estetik ve Estetik Cerrahi forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: silikon markaları, takma meme, silikon protez markaları, en iyi silikon markaları, en iyi silikon markası,

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:04 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats