Bakimliyiz.Com

-   Ev Dekorasyon (http://www.bakimliyiz.com/ev-dekorasyon/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Bebek ve çocuk odaların için dekorasyon örnekleri (http://www.bakimliyiz.com/ev-dekorasyon/28169-bebek-ve-cocuk-odalarin-icin-dekorasyon-ornekleri.html)

Bkmlyz 11-10-2008 06:59

Bebek ve çocuk odaların için dekorasyon örnekleri
 
Odanın her yeri bordürler, örtüler, perdeler araba, çiçek ya da ayıcık desenleri ile dolmaya başlarsa hem sizin için hem de miniğiniz için çok yorucu olabilir.


http://www.anneyiz.biz/admin/haber/pics/mar1.jpg

Temayı oluşturan desenleri ahenk oluşturacak şekilde tekrarlamaya özen gösterin. Ünlü bir mimarın unutulmaz sözü: ‘’Az çoktur’’.


http://www.anneyiz.biz/admin/haber/pics/mar2.jpg


DESEN VE RENK SEÇİMLERİNDE ALTIN KURALLAR
Desen ve renk bolluğu ile her şey, her şeyle güzel duruyor. Ayiciklar, kuzucuklar, denizaltı, uzay, orman, araba, uçak masal temaları… Cesurum ama yine de kuralları bilmeliyim diyorsanız, işte desen kullanma sanatından bazı ipuçları. Bu sezon desen ve renk cümbüşü var. Renklerdeki özgürlük, desen seçimine ve kombinasyonlara da yansıyor.
Basit gibi görünen pek çok desen, aslında kontrol edilmesi çok zor bir simetri ve ritim taşıyor. Desen seçiminde ve kullanımında profesyonellerin önerdiği bazı altın kurallar var:
• Çok fazla çiçekli deseni bir arada kullanmak tehlikeli olabilir. İki büyük desenli kumaş arasında biraz mesafe bırakmak gerekir. Büyük ve vurgulu desenleri yatak örtüsünde kullanmayı arzu ediyorsanız parçalı olarak yastıklarda ya da puflarda kullanabilirsiniz.


http://www.anneyiz.biz/admin/haber/pics/mar3.jpg
• Desenleri ve renkleri puf, yastık, abajur ya da çerçeve gibi aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz.
http://img512.imageshack.us/img512/6748/mar5oi4.jpg


• Baskılı kumaşları, tıpkı kıyafetlerinizdeki gibi bol desenli bir eteği düz bir üst ve sade aksesuarlarla birleştiriyorsanız, göz alıcı desenlerdeki bir duvar kağıdını veya halıyı da natürel mobilya, daha düz renkli örtüler ve objelerle daha da dikkat çekici duruma getirebilirsiniz.


http://img512.imageshack.us/img512/1974/mar4pv2.jpg


• Aynı mekanda birden fazla farklı desen kullanacaksanız (örneğin ekose, çiçekli ve çizgili), renkleri doğru seçmelisiniz. Renk tonları ve yoğunlukları birbirini tutuyorsa keşmekeş yaratmaktan kurtulursunuz. Farklı desenlerde aynı renklerin devam etmesi de önemli. Yine de maksimum etki sağlayabilmek için tek bir cesur desen tercih etmekte yarar var. Özellikle dar mekanlarda, desenli mobilyanın arkasına beyaz ya da pastel tonlarda bir duvarı fon yapmak hem deseni daha çok ortaya çıkartır, hem de odayı küçültme etkisinden kurtarır.


http://img512.imageshack.us/img512/9591/mar7sx3.jpg


Özellikle genç odalarında parlak renklerden, canlı desenlerden korkmayın, sadece iyi bir planlama yapın ve odanın diger ögelerinin mobilya, halı, koltuk vb..uyum ve dengesine özen gösterin

nimlahza 11-10-2008 11:24

çok sevimli şeyler bunlar.

SÜKÛT 15-10-2008 10:56

çok dadlular yha emeğine sağlık cnm


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:47 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.