bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Ev Dekorasyon

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-04-2008, 08:48   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Her Oda İçin Depolama Çözümleri

Odanızı düzenlemenin en iyi yolu dikkatlice düşünülmüş bir depolamadan geçer. Mutfak yemek odası oturma odası yatak odası ve banyo için önerdiğimiz akıllı çözümlerden size en uygun olanını seçebilirsiniz.
Evlerimiz yaşantımızı alışkanlıklarımızı ve kişiliğimizi yansıtırken kişisel eşyalarımızı nasıl sakladığımız da karakterimiz hakkında ipuçları verir. Klasik tarzdan hoşlananlar eşyalarını sergilemeyi tercih ederken modern tarzı sevenlerin evlerinde eşyaların daha az ortada olduğunu görürüz.
Önemli olan eşyalarınızı yaşam alanınız içerisinde nasıl sakladığınız ve bunu o alana nasıl yansıttığınızdır. Başarılı bir depolamanın ilk adımı evinizdeki fazlalıklardan kurtulmak olmalıdır. Bundan sonra yapmanız gereken ise sadece ihtiyaçlarınıza cevap veren çözümlere değil yaşam alanınızı güzelleştiren çözümlere de önem vermeniz.
OTURMA ODASI
En çok zamanınızı geçirdiğiniz bu alanda cazip bir depolama çözümü uygulamanız gerekiyor. Oturma odalarında yaşanan en büyük sorun televizyon DVD player müzik sistemi gibi ekipmanları yerleştirecek bir alan bulmaktır. Ayrıca kitaplar da ayrı bir sorun teşkil eder. Odanız içerisinde bulunan eşyalara göre nasıl bir depolamaya ihtiyaç duyduğunuzu size gösterecektir.
Örneğin bir kütüphaneniz varsa kitaplarınız için ekstra raflara ihtiyacınız olmayacaktır. Oturma odalarını düzenlerken depolama sistemlerini dikey olarak kullanmak akıllıca bir çözüm olabilir. Böylelikle oturma alanından da yer kaybetmezsiniz. Ayrıca modüler sistemli mobilyaları tercih ederseniz istediğinizde yeni mobilyalar ekleme şansına da sahip olabilirsiniz. Eğlence ekipmanları için odanızın genel görünümüne uyan büyük bir dolap seçebilirsiniz. Odanızın uygun bir köşesine yerleştireceğiniz sandıklı kanepenin içini de depolama amaçlı kullanabilirsiniz.
1. DVD’lerinizi saklamak için iyi bir çözüm Samet.
2. Kitaplarınızı koyduğunuz kitaplığınıza kutular yerleştirerek CD’lerinizi saklamak için de bir çözüm yaratabilirsiniz IKEA.
3. Müzik CD’lerinizi tarzlarına göre ayırabilirsiniz Everything. .
4. Odanıza yerleştireceğiniz küçük bir büfe kitap ve CD’leriniz için iyi bir depolama ünitesi olabilir Laura Ashley.
OTURMA ODASI İÇİN ÖNERİLER
-Yaşama alanlarınızda çoğunlukla modüler üniteleri tercih edin. Böylece ihtiyaçlarınıza göre değişiklik yapabilirsiniz.
- Mobilyaları ayırıcı olarak kullanabilirsiniz. Örneğin bir kitaplıkla çalışma alanınızı yaşam alanınızdan ayırabilirsiniz.
- Eğer kapaklı ünitelere sahipseniz rahatça açılmalarını sağlamak açısından yerleştireceğiniz yeri iyi planlayın.
- Televizyon ve müzik setlerinizi raflara yerleştirebilir böylece yerden tasarruf edebilirsiniz.
- Kitaplarınızı camekanlar arkasında gizlemeyin çünkü kitapların da nefes almaya ihtiyacı vardır!
5. Büyük boy bir dolap mutfaktaki erzaklarınızın hepsini bir araya toplamanızı sağlayacaktır Hafele.
6. Tezgah altına yerleştirilen modüler sistemler mutfağınızı düzenli hale getirebilir İstikbal Regina.
7. Kutulu ürünleri bir arada saklayabilirsiniz Samet.
8. Tabaklarınızı tezgah altında oluşturacağınız ünitelere rahatlıkla koyabilirsiniz IKEA.
MUTFAK İÇİN ÖNERİLER
- Planlama aşamasındayken mutfağınızı nasıl kullanacağınızı ve neleri depolayacağınızı iyice düşünün.
- Eğer kahvaltı sırasında zamanınızı etkin olarak kullanmak istiyorsanız su ısıtıcısı tost makinesi ve kahve makinesini hemen ulaşabileceğiniz bir alanda bulundurun.
-Mutfağınızda düzenli bir görünüm istiyorsanız mutfak robotu blender gibi komplike mutfak gereçlerini dolapların içinde saklayın.
- Eğer mutfağınızda yer varsa mutlaka bir erzak dolabı yapın. Kuru bakliyat konserve gibi yiyeceklerinizi buraya yerleştirin.
-Açık mutfağınız varsa eşyalarınızı gözönünden kaldırın. Oturma odanızdan bu eşyaların görülmesi görüntü kirliliği yaratabilir.
9. Katlanır masalar fazla yer kaplamadıkları için ideal bir çözüm IKEA.
10. Depolama ünitesi olarak dolapları kullanabilirsiniz Models.
11. Büfeler de iyi bir çözüm olabilir Laura Ashley.
12. Çekmece içlerine yerleştirdiğiniz üniteler çatal ve bıçak setleriniz için uygun olabilir Samet.
13. Yemek odanızda keyifli bir ortam yaratın Milano.
MUTFAK VE YEMEK ODASI
Mutfağınızın iyi planlanması çok önemlidir. Mutfağınızı planlarken öncelikle yiyecekleri depoladığınız alanları planlayın. Buzdolabı ve dolaplarınızı nasıl düzenleyeceğiniz ilk sırada yer alsın. Daha sonra yemek hazırlama ve pişirme ünitesini nasıl yerleştireceğinizi düşünün. Fırının konumu ve etrafında yer alacak eşyaların düzenlenmesi de önemli bir konu. Bulaşıkların yıkanacağı alanı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Evyenin yanına yerleştireceğiniz küçük bir bulaşıklık elde yıkadığınız birkaç parça eşyanız için çözüm olabilir.
Tabak bardak tava gibi mutfak gereçlerini alırken bunları saklayabileceğiniz alanlara sahip olup olmadığınızı hesaba katmanız gerekiyor. İyi bir depolama sistemi oluşturduğunuz takdirde her şey elinizin altında olacak ve mutfağınızda daha keyifle çalıştığınızı göreceksiniz. Ada mutfaklar da depolama çözümü sunma açısından son derece kullanışlıdır. Bu üniteler aynı zamanda mutfağınızda sıcak bir ortam yakalamanıza da yardımcı olacaktır. Yemek odaları artık mutfakların bir parçası haline geldiğinden porselen yemek takımları çatal-bıçak setleri ve kristal bardaklar da artık mutfakta depolanan eşyalar arasına katıldı.
Eğer ayrı bir yemek odanız varsa depolama tarzınızı pratik ve şık olacak bir şekilde yaparsanız keyifli bir ortam yaratabilirsiniz. Büfelerin içinde yer alan özel bölmeler yemek odanızda kullanabileceğiniz sofra aksesuarları için hoş bir çözüm olabilir. Porselen tabaklarınız ve kristal bardaklarınızı da istediğiniz takdirde odanızın ayrılmaz bir parçası haline getirebilirsiniz. Onları şık bir büfe ya da raflarda sergileyebilirsiniz.
Yatak odası Elbiseler için yatak odasında yeterli saklama alanı bulmak hemen hemen herkes için önemli bir sorundur. Bu sorundan kurtulmak için en ideal çözüm bir giyinme odası oluşturmak. Ama bu çoğumuz için gerçeklikten uzak bir çözüm. Yatak odanızı daha verimli olarak kullanmak için gömme dolaplar yaptırabilirsiniz. Böylelikle bir giyinme alanı da yaratabilirsiniz. Gardırobunuzu düzenlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta giysilerinize rahatlıkla erişebilmek olmalıdır. Dolabınızı düzenlerken şapkaları baş yüksekliğine yerleştirmeniz gömlek ve ceketlerinizi ise belinizin üstünde bir alana asmanız daha doğru olacaktır. Ayakkabılarınızı depolamanın en iyi yolu ise onları raflara yerleştirmek.
YATAK ODASI İÇİN ÖNERİLER
- Gardırobunuzun kapısının rahatlıkla açılması için bir alan bırakmayı unutmayın. Dar bir alana sahipseniz kayar kapak yaptırabilirsiniz.
- Gardırop içerisinde yer alan askı çubuklarını farklı yüksekliklerde yerleştirirseniz farklı uzunluktaki kıyafetlerinizi rahatlıkla asabilirsiniz.
- Katlı süveter ve kazaklar asılmış olanlardan daha az yer kaplar.
-Yatak odanızda yeterince saklama kutusu bulundurmayı ihmal etmeyin.
- Gardırobunuzu eşinizle paylaşabilirsiniz. Ancak dolabın farklı yarılarını kullanırsanız bu size kolaylık sağlayacaktır.
13. Komodin ve şifoniyerler kıyafelerinizi saklamanız için iyi bir alternatif Habitat.
14. Modüler ünitelerle kendi gardırobunuzu oluşturabilirsiniz IKEA.
15. Yatağınızın altını da eşyalarınızı depolamak için kullanabilirsiniz Laura Ashley.
16. Dolap içlerini planlayarak yerleştirirseniz düzenli bir depolama sağlayabilirsiniz Samet.
Evinize +1 oda katın Fazla eşyalarınızı ne yapacağınızı bilemiyorsanız şimdi yeni bir çözüm var: PratikDepo. Bu hizmet sayesinde evinize +1 oda katabilirsiniz. Sistem sayesinde; vazgeçemediğiniz ama alanınızı daraltan eşyalarınızı Koç Allianz sigorta güvencesiyle depolayabiliyorsunuz. İhtiyacınıza göre küçük orta ya da büyük PratikDepo alternatiflerinden birini ya da birkaçını seçiyorsunuz.
PratikDepo’nun deneyimli elemanları evinize geliyor ve eşyalarınızı gerektiğinde söküp paketleyerek PratikDepo’ya yerleştiriyor. PratikDepo kapınızda kilitleniyor ve anahtarı da size teslim edilerek sigorta güvencesi altındaki rutubetten ve diğer olumsuz dış etkenlerden uzak kapalı depolama alanına götürülüyor. İhtiyacınız olduğunda alabildiğiniz gibi istemeniz halinde yine size getirilip geri götürülebiliyor.
Banyo Özellikle küçük bir banyonuz varsa düzenli olmanız gerekiyor. Bu düzenliliği sağlamak için en büyük yardımcınız dolaplar olacaktır. Dolaplı bir lavabo depolama yapmak için iyi bir çözüm olabilir. Eğer ayaklı bir lavaboya sahipseniz yanına yerleştireceğiniz tekerlekli sepet ünitesi de fazlalıkları ortadan kaldırmanızı sağlayabilir.
BANYO İÇİN ÖNERİLER
- Lavabonun altındaki alanı dolap olarak kullanabilirsiniz. Bu alanın içinde kirli çamaşırlarınız için de bir yer ayırabilirsiniz.
- Banyo dolabınızın alt kısmını temizlik malzemeleri için kullanabilirsiniz.
-Atmaya kıyamadığınız ahşap kutular sabunlar ve makyaj malzemeleri için iyi bir çözüm olabilir.
- Ayaklı büyük havluluklar banyo ve el havlularınızın her an elinizin altında olmasını sağlayacaktır.
17. Düzeni dolaplarla sağlayın Kaledekor.
18. Boy havlulukları havlularınızın bir arada olmasını sağlarken onları kuruturken de size kolaylık sağlayacaktır Habibat.
19. Boy dolapları eşyalarınızı saklamak için ideal bir çözüm olabilir İstikbal Regina.
20. Kirli çamaşırlarınızı dolap içine yerleştirilen sepetlere koyarsanız ortalığın dağınık görünmesini de engellersiniz İstikbal Regina.
21. Küçük bir banyoda lavabonun altını da dolap olarak değerlendirebilirsiniz İstikbal Regina.


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Etiketler
her, oda, icin, depolama, cozumleri

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Her Oda İçin Depolama Çözümleri

Her Oda İçin Depolama Çözümleri konusu, FORUM GENEL / Ev Dekorasyon forumunda tartışılıyor.Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:20 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats