bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Ev Dekorasyon > Ev Tekstil

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 27-07-2012, 11:39   #1 (permalink)
 
nimlahza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çeşitli ev tekstil ürünleri

Havlu

Sabahları uyandığımızda yüzümüzü yıkadıktan sonra ya da duştan çıktıktan sonra kurulanmak için havlu kullanırız. Yani havlu hayatımızın içindedir diyebiliriz. Sabah kalktığımızda nasıl ki yüzümüzü yıkıyorsak aynı şekilde havlu ile de kurularız. Bu yüzden yüz yıkamak kadar onu kurulamakta sağlığımız açısından önemlidir. Kurulanmayan bir cilt yani gözenekleri temizlenmeyen bir cilt bakteriler için en uygun yerlerden bir tanesidir. Kullandığımız havlularda cildimizin sağlığı için önemli birer unsurdur. Bunun içindir ki şuanda piyasada çeşit çeşit havlu bizler için kullanıma sunuluyor.

Çeşitli ev tekstil ürünleri

Pierre Cardin Wave 3 lü Havlu Seti %100 Pamuk
Sağlık açısından önemli bir gereç olduğu için el havlusu yüz havlusu ya da duş havlusu gibi farklı kategoride satılmaktadır. Bunu nedeni ise mesela ellerimiz dış dünya ile en çok temas halinde olan organımızdır. Bu yüzden daha çok bakteri barındırır. Yıkama ile de sadece bu bakterilerin yüzde 75 lik bir kısmı yok olur ancak diğer kısmı ya elimizde kalır ya da elimizi kuruladığımız havluda. Bu yüzden el havlumuzla yüzümüzü kurulamak sağlık açısından pek doğru bir yaklaşım değildir. En ideal yol her havluyu gerektiği yerde kullanmak olacaktır. Aynı şekilde havluların temizliğine de dikkat etmeliyiz. Kirli ya da başkalarının kullandığı havlu ile kurulanmakta sağlığımız için tehlike oluşturabilir.

Tercih edilen havluların kumaşları da sağlık açısından önemlidir. Piyasada pamuklu viskon polyester jakarlı poliviskon ringelli melanjlı ya da baskılı kumaşlar havlu yapımında tercih edilen kumaşlardır. Bunları tercih ederken dokumalarına ve yumuşaklıklarına dikkat etmek ileride pişman olmamızı engelleyecektir. Bir de bunların aksine tamamen organik bir üretim olan bambu havluları bulunmaktadır. Bambu havluları ise bambu bitkisinin elyafa dönüştürülmesi ile üretilir. Tamamen organiktir yani yapısında herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır. Sağlık açısından da güvenilir bir havludur.

Havlu tercih ederken sert havlulardan uzak durmaya özen göstermeliyiz. Çünkü sert havlular cildimizi çok çabuk tahriş eder ve kullandığımız yerlerde yaralar oluşmasına neden olabilir.

Bu konularda tüketicilerin dikkatli olmaları sağlıkları için önemli birer noktadır. Havlu seçimi yapılırken ya da aynı şekilde havluların temizliğine de dikkat etmeleri gerekir. .

Yatak odası takımları

Uyumak biz insanlar için olduğu kadar diğer canlılar içinde temel bir gereksinim olarak bilinir. Bu yüzden uyku sağlığımızı korumaya dikkat etmeliyiz. Çok fazla uyumak ya da çok az uyumak bedeni olumsuz etkileyebilir. Mümkün mertebe bunu dengede tutmak olacaktır.

Bu konuda dikkat etmemiz gereken nokta ise uyuduğumuz yatak ve onun bulunduğu alandır. Yatağın rahatlığı ve ortamın ferahlığı temiz bir uyku için en gerekeli unsurlardır. Bu açıdan yatak odalarında tercih edilen renklerde en az yatak kadar önemli bir yere sahiptir.

Evlenecek olan çiftlerin dikkat ettiği mekanlardan birisi de yatak odalarıdır. Her şeyden önce yatak odası çiftlerin birlikte en çok vakit geçirdikleri yerdir. Erkeklere nazaran kadınlar yatak odasının düzenine ve ferahlığına önem veren bireylerdir. Bu yüzden tercih edilen yatak odası takımları onlar için ayrı bir önem arz eder. Seçilen mobilyaların dayanıklılığından tutunda tercih edilen renklere kadar her şeye dikkat etmemiz gerekir. Yatak odası takımını yenileyecek ya da yeni evlenecek bir çiftin yatak odası takımları seçerken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Şimdi bunlar hakkında kısa kısa bilgiler vererek sizlerin yatak odası takımlarını tercih ederken daha dikkatli davranmanızı sağlayacağız.

Öncelikle seçilen mobilyaların dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğüne dikkat edin. Büyük mobilyalar yerine küçük ancak kullanışlı olanlarını tercih etmelisiniz. Gözü yoracak fazla objelerden kaçınılmalıdır. Çünkü sade ve ferah bir ortam dinlenmeniz için en gerekli şeydir. Bu bağlamda tercih edilen yatak odası takımlarında sadelik ve ferahlık ön planda olmalıdır.

Yatak odası takımlarında dikkat edilecek diğer husus ise renk seçimidir. Kendi zevkinize uygun ancak uykunuzu kaçıracak renklerden uzak durmalısınız. Çünkü yatak odasında rahat bir uyku ve ardından güne dinlenmiş ve enerjik bir şekilde uyanmak çok önemlidir. Örneğin mavi renk tercih edilen bir yatak odası takımında ferahlık ve rahatlık daha çabuk hissedilebilir. Ancak kahverengi tonlarının ön planda olduğu bir yatak odasında insanlar o kadar da rahat bir ortam bulamazlar. Bu yüzden sizi boğan renkler yerine içinizi açan renkler tercih etmelisiniz.

Yatak odası

Hayatımızın üçte birini uyuyarak geçirdiğimizi varsayarsak yatak odası bizler için en çok vakit geçirdiğimiz ve günün bütün yorgunluğunu atıp tekrar güç toplama yeri olarak tanımlanabilir. Bu açıdan bakılırsa bir yatak odası dizaynı insana huzur vermeli ve onu dinlendirmelidir. Tercih edilen renkler kullanılan mobilyalar ve yerdeki halıya kadar her şey bir uyum içinde olmalıdır ki çiftler yatak odasına girdiklerinde sıkılmamalı aksine huzur bulmalı ve iyi bir dinlenme ortamı olmalıdır. Bütün bunların gerçekleşmesi için yani insana huzur veren bir yatak odası dizayn etmek için bazı püf noktalar bulunmaktadır.

Dilerseniz bunlara kısaca deyinelim;

En başta dikkat etmemiz gereken konu yatak örtüleridir. Yatak örtüsü seçimi yaparken düz renkler kullanmaya dikkat etmeliyiz. Ama eğer düz renk yerine şekilli yatak örtüleri tercih ediyorsak bu şekillerde geometrik şekiller olmalıdır. Çünkü diğer şekiller insana negatif bir enerji yayacağı için iyi bir dinlenmeye engel olabilir.

Evli çiftlerin dikkat ettiği diğer bir nokta ise yatak odasının güneybatıya bakıyor olmasıdır. Yapılan araştırmalara göre de güneybatıya bakan yatak odalarında uyuyan çiftlerin diğer çiftlere nazaran daha mutlu bir evlilik yürüttükleri görülmüştür.

Yatak odanızın iyi bir dinlenme ortamı olmasını istiyorsanız canlı bitki TV bilgisayar ya da müzik seti gibi elektronik aletlerin yatak odasında bulunmamasına dikkat etmeniz gerekir. Elektronik aletlerin etrafa yaydıkları elektromagnetik dalgalar sağlığınız için zararlıdır. Canlı bitki ise geceleri ortamda bulunan oksijene ortak olduğu için yatak odasında bulundurmamanız gereken bir maddedir.

Yatak odasında kullanılan renklerde uyku sağılığımız için önemli birer unsurdur. Uzmanlar yatak odasında kırmızı ve altın sarısı renklerin seçimine dikkat etmemiz gerektiğiniz söylüyorlar. Nedeni ise kırmızı ve altın sarısı rengin fazla uykuyu önlemesidir. Ayrıca Feng-Shui felsefesine göre de kırmızı renk enerjiyi temsil eder ve dinlenme sırasında bize ekstra enerji depolar.

Evet bahsettiğimiz bu noktalara dikkat etmek uyku sağlığımız için ve yatak odası dizaynı için bizlere öncü olabilecek noktalardır. Yatak odasında günün yorgunluğunu atmak ya da birkaç saat dinlenip enerji depolamak istiyorsak bu noktalara dikkat etmeliyiz.

Yatak örtüsü

Yatak odalarında tamamlayıcı unsur olarak odanın dekorasyonuna uygun yatak örtüsü tercih etmek yatak odasının bütünlüğü açısından çok önemlidir. Bu yüzden duvar rengine ya da ortamdaki mobilyaların rengine uygun olarak yatak örtüsü tercih edilir. Eskiye nazaran günümüzde daha çok model ve daha farklı kumaşlar ile biz tüketicilerin kullanıma sunulan yatak örtülerinin fiyatları renklerine desenlerine modellerine ve üretim yerleri ve türlerine bağlı olarak değişim göstermektedir. Üretim yerlerine göre de farklılık göstermektedir çünkü ithal bir yatak örtüsü ile Türk malı bir yatak örtüsü arasında çok büyük uçurumlar bulunmaktadır. Ülkemizde üretilen bu yatak örtüleri ithal mallara göre daha uygun ve daha kalitelidir. Ancak halkımız bazen ucuz mal kötü olur anlayışı ile bu yatak örtülerini tercih etmeyip ithal mallara yönelim gösteriyor. Bunu sonucunda istihdam sağlanamıyor ve üretim azalıyor. Yani en sonunda işten çıkarılan elemanlar oluyor. Kendi ülkemizi kalkındırmak adına bunlara dikkat etmemiz gerekiyor.

Çeşitli ev tekstil ürünleri
Yatak örtüsü modelleri
Pierre Cardin Jacqueline Yatak Örtüsü %100 Pamuk
1.Yatak Örtüsü:270x260
2. Yastık Kılıfı:50x70(2 Adet)
3. Dekoratif Yastık:40x40

Ülkemizde bu sektörde öncü markalar çok fazladır. Taç Bellona ve İstikbal gibi ev tekstil ürünlerinin üretiminde öncü olan bu markalar yatak örtüsü üretiminde de bir çok ithal marka ile kafa tutuşacak hatta onlardan daha iyisini yapabilecek konumdadır. Bu yüzden evimiz ile ilgili bir tekstil ürünü alırken yerli mal almaya daha çok özen gösterip ülkemizin bu anlamada kalkınmasına yardımcı olabiliriz.

Yatak örtüsü denilince akla sadece evli çiftler gelmemeli. Çocuğundan gencine kadar her kesime ayrı ayrı yatak örtüsü bulmak çok kolaydır. Bunun için bu firmalar farklı desen ve ebatlarda yatak örtüsü üretimi yapmaktadırlar. Bir çocuk için çizgi film kahramanı desenli ya da bir takımın renklerini barındıran yatak örtülerinin yanında gençler için film afişleri ile süslenmiş yatak örtüleri ya da gençliğin o hareketliliğini yansıtan yatak örtüleri bulabiliriz. Bu bakımdan her kesime her zevke uygun bir şeyler bulmak çok kolaydır.

Çeşitli ev tekstil ürünleri
TAÇ Fanatic Ranforce Nevresim Takımı
%50 Pamuk %50 Polyester
1.Çarşaf:240x260
2. Nevresim:200x220
3. Yastık Kılıfı:50x70(2 Adet)


Çeşitli ev tekstil ürünleri
TAÇ Beşiktaş Battaniye %100 Polyester
1.160*220


Çeşitli ev tekstil ürünleri
TAÇ Aile Bornoz ve Havlu Seti Sally Bambu
10 Kat daha fazla su emiş gücüne sahiptir
1.Bornoz:M+L
2. Yüz Havlusu:50x90(2 Adet)
3. Banyo Havlusu:85x150(2 Adet)
4. Terlik:2 Adet

Çeşitli ev tekstil ürünleri
TAÇ Edna Percale Nevresim Takımı
%100 Pamuk
1.Nevresim:200x220
2. Çarşaf:240x260
3. Yastık Kılıfı:50x70(2 Adet)

Çeşitli ev tekstil ürünleri
TAÇ Çift Kişilik Cubic Uyku Seti %100 Pamuk
1.Yorgan:195x215
2. Yorgan Çarşafı:200x260
3. Yatak Çarşafı:240x260
4. Yastık Kılf:50x70(2 adet)
5. Volanlı Yastık Kılıfı50x70(2 Adet)
6. Baza Fırfırı


Çeşitli ev tekstil ürünleri
Yatak Örtüleri
TAÇ Nicole Yatak Örtüsü %100 Pamuk Çift Kişilik
1.Yatak Örtüsü:260x250
2. Yastık Kılıfı:50x70(2 Adet)Çeşitli ev tekstil ürünleri
Yastık
TAÇ Disney Cars Drift Kırlent %100 Pamuk
1.Kırlent:40x40Çeşitli ev tekstil ürünleri
Çarşaf
TAÇ Düz Boya Jersey Çarşaf Seti Tek Kişilik %100 Pamuk
1.Çarşaf:100x200
2. Yastık Kılıfı:50x70Çeşitli ev tekstil ürünleri
Alez
TAÇ Kapitone Fitted Çift Kişilik Alez 100 Pamuk
1.Çift Kişilik: 160x200Çeşitli ev tekstil ürünleri
Taç Uyku Setleri
TAÇ Çift Kişilik Cubic Uyku Seti %100 Pamuk
1.Yorgan:195x215
2. Yorgan Çarşafı:200x260
3. Yatak Çarşafı:240x260
4. Yastık Kılf:50x70(2 adet)
5. Volanlı Yastık Kılıfı50x70(2 Adet)
6. Baza Fırfırı


Çeşitli ev tekstil ürünleri
Yorgan
TAÇ Ascot Bebek Yorgan
1.Yorgan:95x145Alıntı.


nimlahza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 18-06-2013, 06:54   #2 (permalink)
Avatar Yok
 
Standart

masa örtülerinde farklı renkler kullanımı için ne diyorsunuz?
ranır için önerileriniz var mı?


kuantcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Çeşitli ev tekstil ürünleri

Çeşitli ev tekstil ürünleri konusu, Ev Dekorasyon / Ev Tekstil forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
English Home Ev Tekstil Ürünleri nimlahza Ev Tekstil 1 22-02-2012 01:28
Özdilek Ev Tekstil Ürünleri nimlahza Ev Tekstil 0 22-11-2011 01:37
Tekstil Mühendisliği Bölümü Nedir? - Tekstil Mühendisliği Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 27-06-2009 01:07
Tekstil Baskı Bölümü Nedir? - Tekstil Baskı Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 27-06-2009 01:06
Tekstil Bölümü Nedir? - Tekstil Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 27-06-2009 01:05

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:03 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats