bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 25-03-2013, 10:34   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?-Voleybol Oyunu Saha Bilgileri Nelerdir?

VOLEYBOLUN MADDE MADDE KURALLARI

1 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Saha ölçüleri 9x6m Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?dir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? File yüksekliği 210m Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?'dir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Müsabakalar 220gr Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? ağırlığındaki mini voleybol topuyla oynanacaktır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Süper minik kategorisi maçları hafif plastik toplarla oynatılabilir ve file alçaltılabilir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
2 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? 10 dakikalık bir müsabakada takımlar en az 4 kişiden en fazla 8 kişiden oluşur Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? 4 kişi oynar diğerleri yedek olur Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Yedekler takım her döndüğünde sırayla oyuna girerler Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
3 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Takımlar isterlerse her 10 dakikalık müsabakada takım kadrolarında değişiklik yapabilirler Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Takımın genel listesinde olmayan oyuncu müsabaka listesine yazılmaz Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
4 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Müsabakalar 10 dakikadır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Baş hakemin bitiş düdüğüyle beraber en fazla sayı alan takım galip ilan edilir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bitiş düdüğü çaldığı anda oynanmakta olan sayı dikkate alınmaz Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Sayılar da eşitlik olduğu zaman hakemin tekrar kararıyla beraber ekstra 1 sayılık oyun oynanır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Sayıyı alan takım galip ilan edilir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
5 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Takımda iki ön oyuncu iki arka oyuncu vardır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? İhtisaslaşma (pasör smaçör pasör kaçma oyun içinde yer değiştirme) yoktur Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
6 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bir takım en az iki vuruş yapmalıdır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Tek vuruş hatadır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Blok vuruş sayılmaz Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Servise blok yapılamaz Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
7 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bir oyuncu serviste iken 3 sayı alınırsa takımı bir pozisyon döner Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
Sadece süper minikler kategorisinde çizgiyi geçmemek kaydıyla çizgiye basılabilir; oyuncular isterlerse servis yerine parmak pasla da oyun başlatılabilir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Minikler kategorisinde normal servis çeşitleri geçerlidir ve çizgiye basmak yasaktır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
8 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Fileye değmek hata olarak kabul edilir ve rakip takıma sayı verilir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bunun dışında aşırı faullü vuruşlar hariç oyuna müdahale edilmez Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
9 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? File seviyesi üzerinden rakip sahaya yapılan vuruşlarda çektirme veya taşıma yapılmasına izin verilmez Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
10 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Antrenörler oyuna müdahale edemezler Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Oyuncuları dönme servis atma ve değişme gibi kuralları hatırlatmak için uyarabilirler Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
11 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Minikler kategorisi erkeklerde 12 yaş kızlarda 11 yaş ve daha küçük yaştakilerden; süper minikler kategorisi ise erkeklerde 10 yaş kızlarda 9 yaş ve daha küçük yaştaki sporculardan oluşur Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Her kategoride resmi küçükler liginde oynamamış olmak şartıyla bir üst yaş grubunun oynamasına izin verilir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?


Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

Oyun alanı 18 x 9 m Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? ölçülerinde bir dikdörtgendir ve en az 3 m Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? genişliğinde olan bir serbest bölge ile çevrilmiştir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

Oyun sahasının üzerinde bulunan serbest oyun boşluğu her türlü engelden arındırılmış olmalıdır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Serbest oyun boşluğu oyun sahasının yüzeyinden ölçüldüğünde en az 7 m Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? yüksekliğinde olmalıdır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
FIVB’nin Dünya Müsabakaları’nda serbest bölge yan çizgilerden ölçüldüğünde en az 5 m Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? ve dip çizgilerden ölçüldüğünde en az 8 m Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? genişliğinde olacaktır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Serbest oyun boşluğu ise oyun sahasının yüzeyinden ölçüldüğünde en az 12 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?5 m Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? yüksekliğinde olacaktır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

File 1 m genişliğinde 9 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?50 m uzunluğunda ve orta çizginin üzerinde zemine dik olarak yer alır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? File kenarları 10 cm'lik karelerden oluşan siyah iplerden yapılmıştır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Filenin üst kısmında 5 cm genişliğinde yatay beyaz bir bant vardır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bu bant çadır bezinden yapılmıştır ve file boyunca iki kat dikilir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bandın içinden elastiki bir kablo geçer Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bu kablo filenin direklerine bağlanmasını ve üst kısmının gergin olmasını sağlar Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Filenin alt kısmında kareler arasından geçerek onu direklere bağlayan ve filenin gergin olmasını sağlayan bir ip vardır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

5 cm genişliğinde ve 1 m uzunluğunda iki adet beyaz bant her iki yan çizginin üzerinde yer alacak şekilde fileye dik olarak bağlıdır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bu bantlar filenin bir parçası olarak kabul edilirler Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Anten 1 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?80 m boyunda 10 mm çapında esnek çubuktur Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Fiber glas veya benzeri bir maddeden yapılmıştır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? İki adet anten yan bantların dış tarafına bağlanır ve karşılıklı olarak filenin ters yönlerine yerleştirilir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Antenlerin 80 pp'lik kısımları filenin üzerinde devam eder Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bu kısımlar 10 cm'lik birbiri ile zıt iki ayrı (tercihen kırmızı ve beyaz) renkte işaretlenir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Antenler filenin bir parçası sayılır ve geçiş boşluğunun yan sınırlarını belirler Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Filenin yüksekliği erkekler için 2 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?43 m bayanlar için 2 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?24 m'dir ve oyun alanının ortasından bir ölçü çubuğu ile ölçülür Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Filenin iki (yan çizgilerin üzeri) oyun alanının yüzeyinden aynı yüksekliktedir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Buradaki yükseklik kuralda belirtilen yüksekliği 2 cm'den fazla geçemez Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

Filenin bağlandığı direkler düzgün yuvarlak ve 2 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?55 m yüksekliğindedir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Direkler iki yan çizgiden 0 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?50 m ile 1 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?00 m mesafede yerleştirilmiştir Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Direklerin yere tel ile tutturulması ise yasaktır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

Top içinde lastik veya benzeri maddeden bir kese bulunan küresel ve dış kısmı esnek bir deriden yapılmıştır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

Renk : Tek ve açık
Çevresi : 65-67 cm Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?
Ağırlığı : 260-280 gr
İç basıncı : hPa (0 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?40-0 Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?45 kg/cm) veya 392-444 m bar'dır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

Bir müsabakada kullanılan tüm toplar çevre genişliği ağırlık basınç ve cins olarak aynı özellikte olmalıdır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Uluslararası resmi müsabakalar FIVB tarafından onaylanan toplarla oynanır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

Uluslararası resmi müsabakalarda üç top kullanılır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bu durumda altı top toplayıcı bulunur Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? Bunlardan dört tanesi serbest bölgenin dört köşesinde birer tanesi ise baş ve yardımcı hakemlerin arkasında yer alır Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 30-12-2013, 06:54   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

çok güzel ama istediğim bilgiye ulaşamıyorum


 

Alt 07-01-2014, 04:59   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

performans ödevim aradığım bilgiye ulaşamadım


 
Alt 06-02-2014, 04:12   #4 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Istediğim bilgiye ulaşamadım


 
Alt 10-03-2014, 07:45   #5 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

benim işime yaramadı


 
Alt 04-11-2014, 09:56   #6 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

çoğu bilgi beni çelişkiye düşürdü diğer kaynaklardan farklı bilgiler var doğruluğuna güvenemediğim için işime yaramadı


 
Alt 27-11-2014, 03:06   #7 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Voleybol topunun çevresi 65cm ağırlığı da 260-280 gr olmalıdır.
Hem açık hem kapalı alanlarda oynanabilen voleybolda 9×18 m boyutlu saha enine bir çizgiyle ikiye ayrılır ve takımlar her sette değişerek bu yarı alanları kullanırlar.
Oyun sırasında oyuncular bu orta çizginin öbür yanına (rakip alana) basamazlar.
Orta çizginin tam üzerinde gergin bir ağ bulunur. Resmi maçlarda bu ağın yüksekliği erkeklerde 243cm bayanlarda 224cm’dir.
Gençler ve daha alçak bir ağla oynaması gerekenler için ağ yüksekliği ayarlanabilir.
Her iki yarı alanın arka çizgilerinin sağdaki üçte birlik bölümünün gerisinde kalan bölge servis alanıdır.
Servis bu alndan ya da gerisinden atılmalıdır. Kapalı salonlarda tavan yüksekliği en az 78m olmalıdır. Resmi karşılaşmalarda takımlar altışar oyuncudan oluşur.
Oyuncularda üçü ağa yakın ön alandadır. Öteki üç oyuncu ise arka alanda savunma görevindedirler.
Oyun servis atan takımın sağ arka oyuncusunun servis atışıyla başlar.
Servis topa el içi yumruk ya da kolla vurularak atılabilir.
Rakip takım ağın üstünden geçerek kendi sahalarına gelen bu topu en çok üç vuruşta geri göndermek zorundadır.
Top oyundayken oyuncular topu tutmamalı topa üst üste iki kez vurmamalı ve rakip alana basmamalıdır.
Ayrıca topun yere değmemesi ve oyuncuların vücutlarının kalçadan aşağı bölümleriyle topa dokunmaması gerekmektedir.
Oyun toplam beş set üzerinden oynanır. On beş sayıya ilk ulaşan takım seti kazanır.
Bir takım üç set kazandığında oyun bitmiş olur.


 




Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir?

Voleybol Oyunu Hakkında Bilgi-Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: voleybol oyun kuralları, voleybol oyun kuralları 2013, voleybol oyun kuralları nelerdir, voleybol hakkında kısa bilgi, voleybol oyun kuralları kısaca, voleybol kuralları madde halinde, mini voleybol hakkında bilgi, voleybol hakkında bilgi, voleybol oyun kuralları maddeler halinde, voleybol oyun kuralları uzun bilgi, 2013 voleybol oyun kuralları, voleybol kuralları kısaca, voleybol oyun kuralları kısa, voleybol oyunu hakkında bilgi, voleybol oyunu ve kuralları hakkında bilgi,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Voleybol hakkında kısa bilgi Kayıtsız Üye Soru Cevap 2 17-03-2013 03:06
Voleybol Topunun Ağırlığı Ne Kadardır?-Voleybol topunun özellikleri nelerdir elif Soru Cevap 0 11-02-2013 01:56
Voleybol oyun kuralları nelerdir? elif Eğitim ve Öğretim 2 17-01-2013 04:23
Voleybol Dönüşleri Hakkında Bilgi Я Diğer Spor Dalları 0 24-11-2012 06:58
Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir? gizem Soru Cevap 0 13-08-2012 06:48

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:19 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats