bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 26-03-2013, 01:38   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?-Bütçe Hazırlama Çeşitleri Nelerdir?-İyi Bir Bütçeleme Nasıl Yapılır?


Bütçe gelecek zaman periyodu için yapılan bir finansal plandır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Diğer yandan Yatırım Bütçesi organizasyonun hedeflediği uzun vadileri projeleri içerir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Kamu ve Özel sektör kuruluşlarının ikisi de bütçeleme işlemiyle uğraşır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Hükümetler bütçesi planlanan ihtiyaçlar ve toplum baskısı baz alınarak gelir kaynaklarının vergi gelirleri miktarının projelerden ve hukuksal yaptırımlardan gelecek olan hasılatın planlanmasıyla başlar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Kamu kuruluşları bütçelerini muhasebe kayıtlarına göre hangi harcamaların yapılabilceğine bağlı olarak hazırlar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Bütçe organizasyonun hedef ve amaçlarına ulaşması için gerekli kaynakların tespit edilmesini sağlayan operasyonların nicel bir planıdır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçe finansal ve ve finansal olmayan bakış açılarının her ikisini de içerir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçeleme işlemi bütçe adı verilen bir çeşit plan yapma işidir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Ana bütçe operasyon bütçesi ve finansal bütçeden oluşur Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Operasyon bütçeleri operasyon giderleri için kullanılacak kaynakların tespit edilmesini sağlar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Operasyon bütçeleri; üretim bütçesi satınalma bütçesi insan kaynakları bütçesi ve satış bütçelerini kapsar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Finansal bütçe; ilgili periyotta bütçelenmiş operasyonlar ve beklenen işlemler sonucu ortaya çıkan para çıkışlarını ve para kaynaklarının tespit edilmesini sağlar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçelerin aylık bütçe ve sürekli güncellenen bütçe gibi çeşitleri vardır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Gelecek yıl için tek bir bütçe hazırlamaktansa sürekli güncellenen bütçede gelecek 12 ay içinher ay sonunda ya da her çeyrek yıl sonunda güncelleme yapılır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

İyi Bir Bütçe Nasıl Yapılır

İyi bir bütçe geçmiş verilere dayanır ve bu bilgileri referans olarak kullanır aynı zamanda ayrıntılı bilgiye dayanan ve beklenen harcama miktarlarını içermesi ve tüm dahili ve harici bütçeyi etkileyebilecek faktörlerin bilgisini içermesi gerekir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Ana Bütçe Bileşenleri Nelerdir


Ana bütçe satış bütçesini içerir satış bütçesi satılması beklenen birim ürün miktarı ve tutarını gösterir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bir ticaret firması tekrar satmak için aldığı ürünler için bütçeye ihtiyaç duyar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bir üretim şirketinin ana bütçesi üretim bütçesini içerir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Üretim bütçesi satış bütçesi ve stok bütçesini kullanır (örneğin girdi stokları parça vs) böylece dönemin başında ve sonunda ne kadar malzeme olacağı bilinir ve ne kadar üretim yapılacağına karar verilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Üretim bütçesi direkt malzeme bütçesi direkt işçilik giderleri bütçesi genel üretim giderleri bütçesi gibi çeşitlerden oluşur Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Malzeme ve giderleri ve direkt işçilik giderleri üretim sona erdiğinde net olarak belirlenebilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Genel üretim giderleri bütçesi işçilik ve malzeme giderleri hariç amotisman giderleri donanım giderleri gibi tüm üretim giderlerini kapsamaktadır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Direkt malzeme giderleri bütçesi üretime katılan tüm bileşenlerin dönem sonu ve dönem başı miktarlarının nicel olarak ayrıntılı bir biçimde belirlenmesine dayanır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Satınalma departmanına da yardımcı olan malzeme satınalma bütçesi gerekli malzemelerin fiyatlarının hesaplanmasını da kapsar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? İşçilik giderleri bütçesi endüstri mühendisliği bilgilerini kullanır ve üretim bölümünün işgücü ihtiyacını belirlemesi gerekir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? İnsan kaynakları departmanı gerekli işgücü miktarını ve beceri seviyesini ilgili departmanlara sunar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Genel giderler bütçesi üretim miktarı baz alınarak belirlenir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bazı genel giderlerde üretim çıktılarının çeşitliliğine ve miktarına bağlı olarak farklılıklar görülebilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bazı bütçeler ise sabittir çünkü üretim mikarının değişmesi bu maliyetlere etki etmez Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Örneğin üretim kontrolü giderlerinin bir vardiyada nekadar üretim yapıldığına bakılmaksızın aynı olduğu varsayılır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Daha sonra üretim giderleri ve birim ürün başına üretim maliyetleri belirlenir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Böylece satılacak olan stoktaki ürünlerin miktarı baz alınarak satış maliyetleri de bulunur Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Daha sonra satış ve işletme maliyetlerine değer biçilir bu maliyetlerin içinde satış komisyonları vb giderlerle birlikte ofis kirası gibi satış miktarından bağmsız sabit giderlerde hesaba katılır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Bu noktadan sonra nakit bütçesi yapılır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Nakit bütçesi şu şekilde yapılır; dönem başı nakit para artı gelecekte nakite çevrilecek alacaklar artı nakit satışlar ve diğer kaynaklar eksi nakit harcamalar (ödeme taksitleri vergiler) Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bazen nakit akışı eşitliği –eksi kalan verebilir giderler gelirlerden fazla olabilir bu durumda bir kişi borç alma ihtiyacına karar verir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bazen de eşitlik +artı kalan verebilir bu durum şunu gösterir bazı harcama veya yatırımlara gereğinden fazla nakit ayrılmış olabilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçe hazırlamanın son işlemi ise öngörülen bilançonun hazırlanmasıdır bu bilançoda; tahmin edilen nakit dengesi yatırımlar tahsil edilebilir alacaklar malzeme envanteri demirbaşlar ödemeler yevmiye ödemeleri vergi ödemeleri uzun vadeli borçlar tasarruf hesapları gibi kalemler verilerin doğruluğunu sağlayacak şekilde çift taraflı eşitlik şeklinde belirtilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

1 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?Bütçe ve bütçe kontrolü
1 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Taşıma ve yerinde üretim bütçeleriniz nasıl olmalı hedefleri nasıl belirlenmeli
2 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçe ile yıl sonu karlılığınızın neresinde olduğunuzu görebileceksiniz
3 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Satış üretim ve diğer operasyonlarınızı ölçülebilirliğini nasıl sağlanacaksınız?
4 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçenizde planladığınız değerlere nasıl ulaşacaksınız?
5 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Planladığınız ile gerçekleşen rakamlarınız birbirine paralel mi?

2 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?Başabaş şemaları ve analizi
1 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Sabit maliyetlerinizin analizini nasıl yapacaksınız
2 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Stratejik kararlarınızı bu analizlerle nasıl alabileceksiniz

3 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?Metod Mühendisliği iş basitleştirme ve standardizasyon
1 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Menü tasarlarken nelere dikkat edeceksiniz
2 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Değerlendirme yaparken hesaplama yöntemleriniz ne olmalı
3 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Yerinde ve taşıma yemek üretimindeki riskler neler?
4 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Satış teklifi verirken doğru bir satış fiyatı belirleyebiliyor musunuz?
5 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Üretimde maliyetleri artıran unsurlar nelerdir?

4 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?İstatistiksel analizler
1 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Hammadde artış-azalış trendlerini nasıl izleyebilirsiniz
2 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Taşıma ve yerinde üretim cironuza göre diğer maliyetleriniz nasıl hareket ediyor Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?
3 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Karlılığınız için hangi maliyet kalemleriniz nasıl kontrol altına alınmalı
4 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Personel ve gıda maliyetiniz piyasa koşullarına göre uygun mu? Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

5 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?İş akış şemaları
1 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Süreçleriniz birbirine hizmet ediyor mu?
2 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Yapılan işlerin birbiri ile ilişkisi nedir?
3 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Yeni gelen personelinizin oryantasyonunda zayıf mı kalıyorsunuz?

6 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?Organizasyon el kitabı

1 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Kurum kültürünüz var mı? Yoksa diğer firmalar gibi misiniz?
2 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Kurumunuzu ve stratejinizi anlatan bir el kitabına sahip misiniz?
3 Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? ISO 9001 standartlarını uygulayabiliyor musunuz?

Bütçe Nasıl Yapılır Bütçeleme Süreci

Bütçeleme işlemi takım çalışması sonucu gerçekleşmelidir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Yukarıdan aşağı yapılan bütçeleme üst yönetim tarafından organizasyonda yürürlüğe konan bir bütçeleme türüdür Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bu yöntem bütçe hazırlama işlemi için verimli bir yol olabilir fakat çalışanların iştirak etmemesi sebebiyle bu tür büçeler çalışanların darılmalarına ve yapılan işler sırasında oluşabilecek problemlerin çözümünde öncülük etmede isteksiz olmalarına sebep olabilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Çalışanlar hazırlanması sırasında bir parçası olmadıkları bütçelere karşı sahiplenme duygusu hissetmezler Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Aşağıdan yukarıya bütçeleme sürecinde diğer bir değişle katılımla yapılan bütçelemede her departman kendi başarı ve şirket hedeflerine göre ihtiyaç ve gereksinimlerini belirler Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Çünkü çalışanlar bu bütçeyi sahiplenebilir fakat beklentilerinde aşırıya kaçabilirler Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bu iki uç örneğin dengeli olarak uygulanması başarılabilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Üst yönetim hangi bütçe hazırlanacaksa bunun nasıl bir ahenkte olması gerektiğini belirleye bilir ve bir yol haritası oluşturabilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçe hedeflerini tutturan veya olumlu anlamda aşan kişiler için teşvik edici bir unsur olarak gayretlerine karşılık ödüller verilebilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Bütçelerde gevşeme ya da istismar edilmesi gibi durumların önüne geçilmesi için bir yönetmelik ya da kılavuz olmalıdır öyle ki departmanlar durumlarının olduğundan daha iyi görünmesini sağlamak için veya bir takım ödülleri elde etmek için tahmin edilen ihtiyaç miktarlarından daha az harcama yapabilirler Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Diğer yandan çok sıkı bütçeler ise cesaret kırıcı ve gerçekleştirilemez durumlar oluşturabilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Nasıl bir yaklaşım takınıldığı önemli değildir önemli olan geleceği tahmin etmede bütçesini bir harita veya kılavuz gibi görev yapacağının fakında olmaktır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bununla birlikte bütçeler katı ve değiştirilemez belgeler gibi görülmemelidir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Eğer fırsatlar ortaya çıkarsa koşullar değişirse görülemeyen durumlar gelişirse bu tür fırsatların avantajlarını bulmak ve kullanmak konusunda bütçenin bir engel teşkil etmesi için hiçbir sebep yoktur Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçelerin hazırlanması ve gerçekleştirilmesini kontrol etmesi amacıyla bir çok şirket bir bütçe komisyonu oluşturur Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?Ayrıca bütçe farklı bölümlerin birbirleriyle iletişim kurmaları için bir geçit aygıtı olarak da görülebilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Satış üretim satınalma endüstriyel ilişkiler satış pazarlama depo bilgi işlem muhasebe kalite kontrol gibi diğer tüm departmanlar şirketin hedeflerine ulaşmasında kendi rollerini ve diğer departmanların rollerini görerek anlayabilirler Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bu katılımcılık farklı departmanların bütçe son haline gelinceye kadar birbirleriyle müzakere etmelerini ve uzlaşmalarını gerektirir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Şirket hedefleriyle çalışanların hedefleri örtüştüğünde şirkette uyumlu bir hedef birliği oluşur Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Çalışanların hedeflerini dikkate almayan bütçeler sıklıkla başarısız olurlar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçe tamamlama süreci ilgili departmanların kabulleri ve üst yönetimin onay ve imzasıyla sona erer Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Şirketin üretim karması satış fiyatları işçilik ücretleri mühendislik gereksinimlerine bağlı olarak şartlar değişirse bütçe revizyonuna gereksinim duyulabilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Bütçe Nasıl Yapılır Bütçe Hazırlama Teknikleri

Artışa Bağlı Bütçe

bir önceki yılın rakamları baz alınarak hazırlanan enflasyon faktörünü göz önünde bulunduran bir bütçedir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Kamu kurumlarında kullanılan bir yaklaşım olmasına rağmen bir çok insan bu kolaylığı uygun bulmuştur çünkü gelecek yıl gerçekleşecek olan olaylar ve potansiyel gelişmeleri hesaplayarak ve tahmin ederek hazırlanması gereken bütçe kavramına tamamen terstir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Sıfır Tabanlı Bütçe

Sıfır Tabanlı Bütçeher bütçesel kalem için sıfır noktasından başlar ve departman giderler için kullanılan her bir Lirayı açıklar ve haklı gösterir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bu yöntem 1970 lerde ABD ve birkaç ülkede kullanılmıştır fakat sonraları çok fazla bürokrasi oluşması ve kullanışsız olmasından dolayı bu yöntem terkedilmiştir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Kaizen Bütçeleme


Bu kavram japonyadan gelmektedir açık-şefaf talepler sonucu sürekli iyileştirme bakış açısını baz alan ve beklenen tüm yatırımları kapsayan bir bütçeleme tekniğidir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Aktivite (Faaliyet) Bazlı Bütçeleme

Aktivite bazlı bütçeleme sistemi gerçekleştirilen faaliyetlerin maliyetlerine ve ya üretim ve satış için gerekli mali değeri olan hertürlü hareketin maliyetine odaklanmıştır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Sürekli iyileştirmeyi kolaylaştıran bir bakış açısı vardır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Kolay gerçekleştirilebilir bütçeler çalışanların iyi performan göstermeleri bakımından sıklıkla başarısızlıkla sonuçlanırlar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Gerçekleştirilmesi çok zor hedefler içeren bütçeler yöneticilerin heveslerini kırar öyle ki bu hedefleri gerçekleştirmeye bile kalkışmazlar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Sonuç olarak bütçeler zorlu hedefler içermelidir fakat aynı zamanda bu hedefler gerçekleştirilebilir olmalıdır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Bütçe Kontrolü Nasıl Yapılır İyi Bir Bütçenin Özellikleri

Esnek bütçeler gerçek performansa göre değiştirlir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Şu açıktır ki bütçede 1000 parça üretim yapılacağı belirtilmişken gerçekte 2000 parça üretilmiş olması durumunda gerçek üretim hacmiyle bütçedeki verilerin karşılaştırılması anlamsız olacaktır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Mevcut bütçede bulunan birim ürün maliyetleri kullanılarak birim maliyet gerçekleşen sayıda ürünle çarpılarak üretim artış oranına göre gerçekleşen fark yeni esnek bütçeye yansıtılabilir Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Kira giderleri gibi sabir maliyetler üretim miktarındaki değişimlerden etkilenmezler ve değişmezler Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bu sebeple gerçekleşen üretim bütçelenen üretimden farklı olsa dahi sabit giderler bütçelerinde ayarlama yapılmaz Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Son olarak iyi bütçeler sadece iyi bütçeleme teknikleriyle hazırlananlar değil aynı zamanda işi gerçekten iyi bilenler tarafından hazırlanmalı ve bütçeyi etkileyebilecek dış etkenlerin farkında olunmalıdır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçeler şirketlere bir planlama aygıtı hizmeti sunarlar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçeleme şirketlere karar verme ve farklılıkları araştırmak için anlamlı bilgiler sağlar Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Bütçeleme şirkete değişen şartlara bağlı olarak oluşan geri bildirimlere dayanarak yeniden planlama yapmasında yardımcı olur Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? Ulaşılabilir adaletli ve katılımcı bir tarzda hazırlanan bütçeler çalışanların iletişimini bağlılığını ve motivasyonunu arttırıcı bir araçtır Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Bütçe Nasıl Hazırlanır?-Bütçe Hazırlama Teknikleri Nelerdir? konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: bütçeleme teknikleri, bütçe teknikleri, bütçe nasıl yapılır bütçe hazırlama teknikleri, bütçeleme yöntemleri, bütçe hesaplama yöntemleri, butceleme teknikleri, bütçe hazırlama teknikleri, bütçeleme teknikleri nelerdir, bütçe hesaplama yöntemleri nelerdir, bütçe revizyonu nedir, http wwwbakimliyizcom genel kultur paylasimlariniz 116433 butce nasil hazirlanir butce hazirlama teknikleri nelerdirhtml, butce teknikleri, bütçe nasıl hazırlanır, bütçe kontrol teknikleri nelerdir, butce revizyonu ne demek,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Balık Nasıl Pişirilir? Balık Pişirme Yöntemleri Ve Teknikleri Nelerdir? elif Soru Cevap 0 15-02-2013 12:09
tatil bavulu nasıl hazırlanır? Kayıtsız Üye Soru Cevap 1 11-02-2013 03:29
Afişi Nasıl Hazırlanır elif Eğitim ve Öğretim 0 26-02-2012 07:31
Ödev Hazırlama Teknikleri nedir elif Eğitim ve Öğretim 0 26-02-2012 07:25
Nasıl Afiş Hazırlanır? elif Eğitim ve Öğretim 0 16-06-2011 03:07

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:15 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats