bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 26-03-2013, 09:38   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?

İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?-İlkel Toplumlarda Kullanılan İletişim Araçaları Nelerdir?

a DUMANLA HABERLEŞME


Önceleri dumanla haberleşme vardı İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Yanan ateşin üzerinde bir örtüyü sallayarak çeşitli şekillerde dumanlar oluşturuluyor bu da uzaktan görülüyordu İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Karşıdaki de aynı şekilde cevap veriyordu İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Kışın neyse de yazın sıcağında ateşin başında haberci olmak pekte kolay değildi İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?

b POSTA GÜVERCİNLERİ


İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?

Posta güvercini kavramı oldukça geniş bir anlama gelmektedir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Çok eski dönemlerden beri eşitli güvercin ırkları dünyada posta güvercini olarak kullanılmaktaydı İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Posta güvercini enildiğinde günümüzden 200 yıl önce yetiştirilmiş olan ve artık yarış amaçlı kullanılan gvercin ırkı akla gelir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Bu amaçla kullanılan güvercinlere Posta güvercini ya da Postalı adı verilmektedir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? 1800 yılların başından itibaren Belçika’da yetiştirildikleri bilinmektedir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Bugün bilinen güvercin ırkı 1900 yıllarının başında son şeklini almış oldu İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Posta güvercinlerinin ırkı dünyada çok eskiye dayanmaktadır İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Bu konudaki ilk kanıtlar M İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?Ö İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? 1200 yıllarından gelmektedir Mısırlılar kullanmaktaydılar İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Günümüzden yaklaşık 3200 yıl kadar önce posta güvercinlerinin ilk ataları yetiştirilmekteydi İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? 1 İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? ve 2 İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Dünya Savaşı’nda da güvercinler önemli rol oynamışlardır İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?

IV- OSMANLI DEVLETİNDE POSTA GÜVERCİNİ YETİŞTİRİCİLİĞİ
Osmanlılarda haberleşme amaçlı kullanılan güvercinlerin başında Bağdat güvercini gelir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?Bağdat güvercini Haçlı ordular aracılığı ile Avrupa’ya götürülmüştür İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?

V- POSTA GÜVERCİNLERİ İLE HABERLEŞME NASIL YAPILIR?

Genellikle güvercin yetiştirme bilgisi olmayanların en merak ettikleri sorudur bu İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Günümüzde posta güvercinleri haberleşme amaçlı değil yarış amaçlı kullanılmaktadır İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Eğer posta güvercini haberleşme amaçlı kullanılacaksa bu sistem duruma göre tek taraflı ya da iki taraflı olarak düzenlenebilir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?

VI-YAZI BULUNDUKTAN SONRA NASIL İLETİŞİM KURDULAR?

Matbaanın gelişmesiyle daha çok insan bilgiye ve habere ulaşabildi İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Telgraf ve mors kodları uzak bölgeler arasında iletişimi mümkün kıldı İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Daha sonra Alexander Graham Bell diğer bir teknolojik gelişme olan telefonu icat etti İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Şimdi ise faks makineleri çağrı cihazları cep telefonları ve hatta 3 boyutlu faks cihazları var İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Televizyonda iletişimi geliştiren önemli bir icattır İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Günümüzdeki en son iletişim biçimlerinden biri de internettir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Telekonferans yapabilir anında bilgilere ulaşabilir ve e-mail sayesinde dünya ile birkaç dakikada mesajlaşılabilir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Bugün milyonlarca insan ev ve iş yerinde İnternet kullanıyor İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? İnternetin en önemli özelliklerinden biri de iletişimde gösterdiği inanılmaz kolaylıktır İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Sohbet odalarındaki tartışmalar fikir alışverişine ve fikirlerin paylaşılmasına kolaylık sağlamaktadır İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Uzmanlara göre günümüzde bilgisayar teknolojisinin sadece yüzde onu kullanılmaktadır İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? 21 İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? yüzyılda iletişim artık yalnız basın yayının ve bazı gazetecilerin konusu olmaktan çıkmış bütün insanlığın hizmetine girmiştir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Bugüne kadar hayatımızı değiştiren radyo televizyon telefon gibi buluşlara yenilerinin eklenmesiyle insanlar arası iletişim hayatı değişmektedir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?


VI-a MORS ALFABESİ

İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?
Mors alfabesi ilk kez 1832'de telgraf ile ilgilenmeye başlayan Samuel Morse tarafından 1835 yılında oluşturuldu İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? 1837'de ise ilk kez kullanıma başlanıldı İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? 1840 yılında da patent için başvuruldu İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?İlk mesaj incilden bir cümleyi içerirken gönderim tarihi ise 24 Mayıs 1844 idi İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Orjinal mors kodu kısa ve uzun sinyallerin kombinasyonunun bir sayıya karşılık gelmesinden oluşmuştu İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Her sayı da bir harfe karşılık geliyordu İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Mors kodu birçok değişik metod ile iletilebilir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Mors alfabesi sesli olarak iletilebilmesinin yanı sıra radyo sinyallerinin açılıp kapatılmasıyla telegraf tellerinden geçen elektrik akımıyla mekanik yolla ya da görsel (ışıkların yanıp sönmesi gibi) yollarla da iletilebilmektedir Sistem genel olarak Mors kodu olarak adlandırılsa da uygulamada İngiliz alfabesi ve buna bağlı noktalama işaretlerini ifade etmek için iki farklı tür mors kodu kullanılmaktadır İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Bunların birincisi olan Amerikan Morse kodu genellikle telgraf sistemlerinde kullanılırken Uluslar arası Morse kodu ise araları görmezden gelerek sadece kısa ve uzun sinyallere göre çalışır İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?


VI-b PAPİRÜS VE ÇİVİ YAZISI

İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?


Sözcüklerkelimeler ve harfler birbirimizle iletişime geçmek istediğimizde hepsi bir araya gelir ve anlatmak istediklerimizin giysileri oluverirler İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Varoluşumuzdan itibaren başlayan kovalamacanın içerisinde derdimizi sevgimizi üzüntümüzü mutluluğumuzu ve daha bir çok duygumuzu anlatan dünyayı bir uçtan diğer ucuna götüren kelimeler İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Kimi zaman divitin ucuna takılarak kimi zaman kalemlerin tercümanı olarak kimi zaman da günümüz teknolojisi bilgisayarların klavyelerinde hayat bularak çıkıyor karşımıza İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Hiç kuşkusuz ki yazının insanlık tarihindeki önemini yadsıyamayız İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Bu başlangıç tam 5000 yıl önce Sümerlerde tarihleniyor İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Sümer ve Mezopotamya'da kullanılan yazı çivi yazılarından Mısır hiyerogliflerine hat sanatından kaligrafi çalışmalarına ve Çin'in düşünce yazılarına dek zaman içinde farklı biçimler alarak var oluyor İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Bugün bilinen ilk alfabeyi eski Mısır’ı işgal eden ve Mısırlıların Hiksoslar (istilacılar) dedikleri can düşmanları olan bir Sami kavmi geliştirmiştir İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? Her bir harf için bir sembol bularak 21 harflik bir alfabe oluşturdular İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?Katipler yazılarını papirüstaş ve çömlek parçaları üzerine siyah veya kırmızı mürekkeple yazardı İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu?

İlkel Toplumlarda Nasıl İletişim Kuruluyordu? konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: toplumlarda iletisim, ilkel toplumlardq nasil iletisim kuruyorlardi, ilkel toplumlarda nasil iletişim kurulur, ilkel toplumlar nasıl iletişim kuruyorlardı, telefon olmadan once nasil iletisim kuruluyordu, ilkel toplumlarda nasil iletisim kuruluyordu, ilkel toplumlarda insanla nasıl iletişim kurarlar, ilkel toplumlarda nasıl iletişim kurulur, ilkel iletişim araçları nelerdir, toplumsal iletisim eskiden nasildi, ilkel iletisim araclari, ilkel zamanda iletisim, duyma ve konuşma engelli insanlar nasıl iletişim kurar, duyma ve konuşma engelli kişiler nasıl iletişim kurarlar, ilkel toplumlarda iletişim,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
İletişim Nedir? Etkili İletişim Yolları Nelerdir? elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 1 20-09-2016 09:21
Duyma Ve Konuşma Engelli Kişiler Nasıl İletişim Kurarlar? ebush Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 26-03-2013 12:20
Etkili İletişim Nedir Nasıl Olur? elif Soru Cevap 0 13-02-2013 03:16
İlkel Asiler - Eric J. HOBSBAWM nimlahza Kütüphanemiz 0 16-09-2012 06:47
Glecekteki İlkel - John ZERZAN nimlahza Kütüphanemiz 0 25-03-2011 10:23

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:43 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats