bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol Reklam Verin İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 26-03-2013, 08:15   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?

İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?-Ortak Mirasımız Kaç Başlık Altında Toplanır? • Miras nesilden nesile gelecek kuşaklara aktarılan maddi ve manevi her şeydir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • Düşünce sanat ve edebiyat ürünü doğal zenginlikler tarihi eserler ve bilim insanlığın ortak mirası olarak değerlendirilir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Bilimsel sanatsal ve teknolojik ürünler sadece ortaya çıktığı toplumun değil bütün insanlığın malıdır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Bir toplumda ortaya çıkan ürünler kültürler arası etkileşim yoluyla bütün toplumlara yayılır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Bu nedenle ürünler insanlığın ortak mirası ola*rak değerlendirilir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • İnsanlığın ortak miraslarından bazısını ele alalım İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?

a) İnsanlığın Sanat Mirası

 • İnsanların; doğayı düşünce ve duyguları kendinden bir şeyler katarak ortaya koymuş olduğu özgün ürünlere sanat denir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Roman öy*kü tiyatro mimari müzik vb İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? sanat dalları var*dır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • Sanat anlayışı İlk Çağdan günümüze ka*dar gelişme göstermiş ve gelişmeye devam et*mektedir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? İlk olarak insanlar mağara duvarları*na resimler çizerek sanat eserleri ortaya koy*muşlardır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Hindistan Anadolu Mezopotamya ve Çin Uygarlıkları dönemindeki sanatsal faali*yetler diğer kültürleri de etkilemiştir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • Türkiye’de çevremize baktığımız zaman Anadolu Selçuklu devleti ve Osmanlı devleti döneminden kalan mimari eserleri görmekte*yiz İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Bu yapılar bizlere kalmış olan miraslardır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Bizlere düşen görev bu eserleri korumaktır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?

b) İnsanlığın Düşünce Mirası

 • İnsanlar doğaya hakim olmak için müca*dele ederken çevresindeki olayları iyi gözlem*leyerek olaylar arasında ilişki kurmuştur İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Bu gözlemlerden etkilenerek düşünce hayatı ge*lişmeye başlamıştır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • İlk Çağ Orta Çağ ve Yeni Çağ’daki yetişen bilim adamları düşünce hayatının gelişiminde önemli rol oynamışlardır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • İlk Çağ’da; Tales Sokrat Konfüçyüs Buda Heraklit ve Aristo gibi bilim adamları yetişmiştir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • Birunu İbn-i Sina İbn-i Rüşd Harezmi İmam Gazali ise İslam bilim adamlarıdır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • 15 İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? ve 16 İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? yy’da Avrupa’da görülen Röne*sans ve Reform hareketleri Avrupa’nın düşün*ce yapısını değiştirmiştir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Aydınlanma Çağı ile insanlar pozitif bilimlere yönelmiş ve skolastik düşünce önemini yitirmiştir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Avrupa’daki bu gelişmeler bütün dünyayı etkilemiştir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?

c) İnsanlığın Bilim Mirası


 • Dünyada varolandan yola çıkarak deney ve gözlem yoluyla neden-sonuç ilişkisi içer*sinde incelenilerek ulaşılan kurallı bilgiler topluluğuna bilim denir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • Bilim İlk Çağ’dan itibaren gelişmeye başlamıştır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Babiller’de görülen Astronomi ve Matematik alanındaki çalışmalar bütün dünyayı et*kilemiştir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?
 • Pascal Dekart Kopernik Kepler Galileo Newton gibi bilim adamları Yeni Çağ’da yetişmiştir İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? Bu bilim adamları insanlığın ortak mirasıolan bilime önemli katkılarda bulunmuşlardır İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?


ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir?

İnsanlığımızın Ortak Mirasları Nelerdir? konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: insanlığın ortak mirası nelerdir, ortak miraslarımız nelerdir, insanlığın ortak mirası nedir, insanların ortak mirasları nelerdir, ortak miraslarımız, insanlığın ortak mirasları nelerdir, insanların ortak mirası nedir, dünyamız neden bütün insanların ortak mirasıdır, dunya neden butun insanlarin ortak mirasidir, dunya butun insanların neden ortak miras dır, insanlığın ortak mirası ne demek, harezminin insanlığın ortak mirasına katkıları, harezmi insanlığın ortak mirasına katkıları, dunya insanlarinin ortak mirasi nedir, harezmi insanlığın ortak mirasına katkıları nelerdir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yerel Yönetimlerin Ortak Özellikleri Nelerdir? elif Kadın ve Hukuk 2 25-05-2016 08:33
Ortak Miraslar ve Ortak Özellikleri Nelerdir? elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 6 12-05-2016 09:32
Hayvanların Ortak Özellikleri Nelerdir? elif Soru Cevap 0 14-03-2013 01:06
Türkiyedeki Engellilerin Ortak Sorunları Nelerdir? elif Soru Cevap 0 02-03-2013 09:59
Karaciğer hastalıklarının ortak belirtileri nelerdir? Я Sağlığımız 0 18-12-2011 06:01

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:11 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats