bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 29-03-2013, 01:41   #1 (permalink)
 
ebush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?

Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?

Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?


Yer Yüzünün İlk Mezarı


Yeryüzünün ilk mezarı olarak kabul edilen Hz Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Adem’in oğlu Habil’in kabri ziyaretçi akınına uğruyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Ziyaretçiler Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında bulunan mezarı ziyaret ederek Habil’in ruhuna Fatiha okuyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Genci yaşlısı kadını erkeği dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçilerden bazıları ise 6 metrelik mezarı görünce şaşkınlığını gizleyemiyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?


Genci yaşlısı kadını erkeği dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçiler 6 metrelik mezarı görünce şaşkınlığını gizleyemiyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Habil’in mezarı Suriye’nin başkenti Şam’ın yaklaşık 40 kilo metre dışında Kasyun dağında bulunuyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?


İnsanlığın yeryüzüne gelişinden günümüze kadar ulaşabilen kabir mermerlerle çevrilerek güzel bir görünüme kavuşturulmuş Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Mezar ayrıca çevresine bir türbe inşa edilerek koruma altına alınmış Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Kabrin girişinde Habil’in kardeşi Kabil tarafından nasıl öldürüldüğü ile ilgili kıssayı anlatan bir yazı bulunuyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?
Gelen ziyaretçiler ilk olarak kabir başında Fatiha okuyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Ardından okudukları Kuran’ı Kerim’i Habil’in ruhuna hediye ediyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Bazıları ise kabrin yanında bulunan mescitte vakit namazını kılıyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?
Türkiye

İran Ürdün gibi ülkelerden gelen ziyaretçiler karşılarında 6 metrelik mezarı görünce şaşkınlıklarını gizleyemeyerek yaşadıkları anı ölümsüzleştirmek için kabrin yanında fotoğraf çektirmeyi ihmal etmiyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?
Öte yandan ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaları için bir pazar yeri de oluşturulmuş Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Ziyaretçiler Habil’in mezarını ziyaret ederken giyim hediyelik eşya gibi bir çok ihtiyacını karşılama imkanı buluyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Habil’in mütevazı bir türbede bulunan kabri bölge halkı olan Dürziler tarafından korunuyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Kabri büyük itina ile koruyan Dürziler Habil’i bir peygamber olarak kabul ediyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?


ÖLÜMÜN NE OLDUĞUNU BİLMEYEN KATİL!
Suriye’de yaşayan Araştırmacı Yazar Erol Çalı Habil’in yeryüzünün “ilk şehidi ve aynı zamanda mazlumların ilk atası” olduğuna işaret ediyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?

Habil’in ilk ölen insan olması itibariyle mezarının da dünyanın ilk mezarı olduğuna dikkat çeken Çalı “Habil haksızlıkla öldürülmesi sebebiyle ilk şehit olarak kabul edilebilir Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Hz Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Adem’in oğlu Habil’e insanlığın ilk evladı ilk şehidi ilk mazlumu denilebilir Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Hz Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Adem ikiz evladından ikincisi olan Habil ağabeyi Kabil tarafından öldürülmüştür Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?

Habil insanoğlunun ilk şehidi olurken Kabil ilk katil olma talihsizliğine düştü Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?” diyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?
Habil’in kardeşi Kabil tarafından öldürülmesinin üzerinden binlerce yıl geçmesine rağmen hala ziyaret edilip dua aldığına dikkat çeken Çalı Kabil’in ise sadece bir kardeş katili olarak hafızalarda yer ettiğini belirtiyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Şam hakkında yayınlanmış bir eseri de olan Erol Çakı’nın anlattığına göre Kabil’in kardeşi Habil’i öldürmesi şu şekilde gerçekleşir:
“Hz Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Adem ve Hz Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Havva’nın her defasında ikiz olmak üzere 4 çocukları olur Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? İlk ikizler Kabil ile Lebuda ve ikinci doğumda ise Habil ile İklimya dünyaya gelir Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Çocukları evlilik çağına geldiğinde Hz Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Adem ilk erkek çocuk olan Kabil’i Habil’in ikizi olan Lebuda ile evlendirmek ister Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Kabil’le doğan kızı İklimya’yı da Habil’le evlendirmeyi düşünür Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Böylece eşler arasında az da olsa uzaklık olacak ikiz kardeşle evlenme engellenmiş olacaktır Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Ancak Hz Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Adem’in bu hükmüne Kabil razı olmaz ve ‘Herkes kendi ikiziyle evlensin Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?’ der ve kendi ikizi olan İklimya ile evlenmek istediğini söyler Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Habil ise hem peygamber hem de babası olan Hz Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Adem’e itaat eder Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?
Bunun üzerine Hz Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Adem iki kardeşe kurban kesmelerini; kimin kurbanı kabul olursa İklimya’yı onun almasını teklif eder Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Kabil de Habil de kabul eder Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Kabil çiftçilikle Habil ise hayvancılıkla uğraşmaktadır Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Rivayete göre o dönemde kurbanlar bir meydana bırakılmakta ve semadan bir nur gelip o kurbanın üzerini aydınlatmaktadır Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Kabil bir demet buğday Habil de bir koyun getirir Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Beklenen nur semadan iner Habil’in kurbanını aydınlatır Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?


Ancak bu durum Kabil’i öfkelendirir ve Habil’e ‘Seni mutlaka öldüreceğim Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?’ der Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?
Aslında Kabil ölümün nasıl bir şey olduğunu bilmiyordur ve Habil’i öfkesi dininceye kadar dövmeyi düşünmektedir Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Sonunda bir gün Kasiyun Dağı’nda koyunlarını otlatırken

Habil’e arkasından yaklaşır ve eline aldığı taşla başına vurur Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Habil cansız bir şekilde olduğu yere yığılır Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Ölümün ne olduğunu bilmeyen Kabil bir süre kardeşinin başında kalkmasını bekler Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Bakar ki kalkmıyor ses vermiyor Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Tutup kendisi kaldırır sallar bakar Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Hiçbir tepki olmayınca da korkusundan kaçar Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?


Daha sonra belki kalkmıştır umuduyla geriye gelir; ancak kardeşi hâlâ yerde cansız yatmaktadır Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Yanına oturur sabaha kadar bekler Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Ne yapacağını bilemez halde sağa sola koşuşturur Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Alıp götürmek ister ama babasından çekinir Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?


Bu sırada kavga etmekte olan iki karga görür ve bir süre sonra kargalardan biri diğerini öldürür Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Kavgada ayakta kalan karga toprağı eşeler küçük bir çukur açar yere serilen kargayı bu çukurun içine çekerek gömer ve üzerine toprak atar sonra uçar gider Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? Bu manzarayı izleyen Kabil de kardeşini Şam’ın dışında
bulunan Kasyun dağına gömer Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?
ebush isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 16-05-2017, 02:12   #2 (permalink)
Kayıtsız Üye
Avatar Yok
 
Standart

Ne kadar sacma ve asılsız kulakdan dolma rivayetler bunlar Adem ve Havva hikayesi bile hic mantikli gelmiyor dusunun ki siz cocuklatinizi evlendiriyorsunuz biz suan da bile boyle seylere her turlu istismarlara tahammul edemiyoruz buna tecavuz diyoruz hersey diyebiliyoruz ahlaksizlik bile. yok evllik cagimis bilmem ne cagiymis abuk subuk seyler bunlar inanmayin herseye


 

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir?

Dünyadaki ilk mezar nerdedir?-Dünyadaki ilk mezar kimindir? konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: hz ademin mezarı, hz adem kabri, hz adem mezarı, hz ademin kabri, hz adem in mezarı, hz ademin mezarı nerede, hz ademin mezari, hz adem in kabri, hazreti adem in mezarı, hz ademin mezari nerede, hz ademin kabri nerededir, hz adem kabri nerede, hzademin mezarı, hz adem in kabri nerede, hz adem mezarı nerede,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Bir mezar taşıdır... nurküllü Dini Resimler 0 15-04-2011 04:22
Mezar Arkadasim mormavi Karikatürler 5 22-05-2010 03:54
mezar taşı:)))))) SÜKÛT Forum Oyunları 8 20-04-2010 03:24
Mezar taşlarına yazılan yazılar nimlahza Komik Yazılar 4 30-07-2009 09:31
Mezar Taşları nimlahza Komik Yazılar 0 08-11-2008 07:26

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:48 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats