Bakimliyiz.Com

-   Genel Kültür Paylaşımlarınız (http://www.bakimliyiz.com/genel-kultur-paylasimlariniz/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Anaerobik Sistem Nedir-Anaerobik Sistem Hakkında Bilgi (http://www.bakimliyiz.com/genel-kultur-paylasimlariniz/124509-anaerobik-sistem-nedir-anaerobik-sistem-hakkinda-bilgi.html)

elif 25-05-2013 04:24

Anaerobik Sistem Nedir-Anaerobik Sistem Hakkında Bilgi
 
Anaerobik Sistem Nedir-Anaerobik Sistem Hakkında Bilgi

insanlar dahil birçok organizmalar, oksijen normal fonksiyon ve hayatta gerektirir. Var ve gerçekten zehirli olması oksijen bulmak gerekmez birkaç organizmalardır. Ayrıca organizmaların varlığı ve oksijen yokluğunda iki işlevi bir gruptur. oksijen aerobik sistem denir ve bir oksijen anaerobik sistem denir gerektirmeyen gerektiren bir sistem. İnsan vücudunun ihtiyaç oksijen hücrelerin faaliyetlerinin çoğunun gün-gün işlevlerini yerine getirebilmek için. Orada oksijen se olmadan kısa bir süre çalışabilecek durumda bazı dokularda vardır. Bir örnek kas hücreleri olduğunu. oksijen gereklidir önce Kaslar zaman sınırlı bir miktarda bir anaerobik sistemini kullanarak çalışabilirsiniz. anaerobik çalışma kısa bir süre için bile düzeltilmesi gereken çok ciddi yansımaları vardır.
mesafe koşma gibi sürekli faaliyet uzun süreler için, kaslar aerobik sistemi kullanacak ve oksijen gerekli enerji faaliyetlerini sürdürmek için yakılmasını sağlaması. gibi sprint gibi güçlü aktivite öbekler halinde, için, kaslar oksijen yokluğunda molekülleri glikoz bozabilir. Anaerobik sistem çoğu zaman kan yeterince hızlı çalışan kas hücrelerine oksijen taşıyamaz kısa bir süre için kullanılır. Ne yazık ki, bu sistem süresiz birkaç nedeni için kullanılamaz.
Enerji hücrelerde bir kimyasal adenozin trifosfat veya ATP denilen saklanır. Genellikle yeterli ATP kas hücrelerinin içinde faaliyet yaklaşık 20 – 30 saniye için önce var daha üretilecek sağlamak için saklanır. ATP solunum sırasında glikoz moleküllerinin parçalanması sonucu hücreler içinde üretilir. oksijen kullanılabilir, aerobik veya anaerobik solunum ATP üretecek olup olmamasına bağlı. Aerobik sisteminizi çok daha verimli ve çok daha ATP üretir, ancak anaerobik sistem ne egzersiz ilk dakika için kullanılır.
solunum diğer ürün karbondioksit. kan karbondioksit artış miktarı olarak, hızlı pompa kalp uyarır. Bu da vücudun etrafında, o solunum devam etmek ve daha fazla ATP üreten gerektiren kas hücreleri dahil olmak üzere yapılacak daha fazla oksijenli kan neden olur. hücrelerde ise oksijen seviyesi azaldıkça, solunum için anaerobik sistem yeniden başlayacaktır.
Laktik asit insanlarda anaerobik solunum bir toksik ürünüdür. anaerobik sistem uzun süre için devam ederse, bu dokularda birikmesine başlayacaktır. laktik asit birikimini yorgun olmak ve kaslar neden olan kas kramp gibi acı yan etkilere neden olabilir. Bu oksijen borç kısa sürede bir kez etkinliği durduruldu geri ödenmesi gerekir. Hızlı ve derin nefes alma kadar oksijen, hangi hücreleri tarafından karbondioksit ve suya laktik asit yıkmak için kullanılır mümkün olduğunca vücuda yardımcı olur.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:08 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.