bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 12-07-2014, 10:47   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Buluşmada Yapılması Gerekenler

Buluşmada Yapılması Gerekenler-Buluşmada Yapılması Gerekenler Nelerdir

Öncelikle kendiniz olun. Tabii belirtmemiz gerekiyor; en iyi halinizde olun. Bu zayıflıklarınızı güvensizliklerinizi karşınızdakine itirat etme zamanı değil. Ayrıca hayat hikayeniz veya nişanlınızı bir başka erkek arkadaşınızla basıp sonrasında uzun süre psikolojik tedavi görmüş olmanız gibi “eğlenceli” hikayeleri sonraya bırakabilirsiniz.

Neşeli eğlenceli bir havada olun. Bu arada bazı tavırlarınızla içinizde bu şen şakrak kişiden daha fazlasının olduğunu da görmesini sağlayın.

Seksi yiyecekler seçin

Yazar ve ilişki uzmanı Judy James “Yemeğinizi yeme şekliniz cinsel kişiliğinizi ve tercihlerinizi ortaya çıkarır” diyor ve ekliyor: “Örneğin onun eğlenceli ve hassas bir sevgili olacağını düşünüyorsanız makarnanızı yerken çatalınızla oynayın ve en güzel lokmayı en sona bırakın.”

Son yapılan araştırmalar yiyeceklerin kokusunun bile vücudumuzun üzerinde çok etkisi olduğunu gösteriyor. Araştırmayı yapan Dr. Hersh ve ekibi bazı yiyeceklerin kokusunun bile cinsel bölgeye kan akışını sağladığını ve ereksiyon sağladığını ortaya çıkarmış. Folik asit çinko C ve D vitaminleri taze meyve suları sperm kalitesini artırdığı gibi cinsel hayatı daha da sağlıklı hale getiriyor.

Ona dokunun

Dokunma engelini ortadan kaldırmak çok önemli. Aranızda küçük de olsa bazı dokunuşlar olmamışsa ve ilk buluşmadan sonra sizi aramazsa onunla ilgilenmediğinizi düşünüyor olabilir. Saate bakmak ya da ona herhangi bir şey göstermek bahanesiyle koluna dokunabilirsiniz. Kol doğru bir seçim. Bacak sırt gibi bölgeler ise ilk buluşma dokunuşları için biraz iddialı sayılır. Sizin hakkınızda yanlış fikirlere kapılmasını istemezsiniz değil mi?

“İYİ AKŞAMLAR” DERKEN

Yürüyüş yapın

Sizi evinize arabayla bırakmıyorsa kısa bir yürüyüş için şansınız var demektir. Hem bu onunla daha fazla vakit getirmek istediğinizi de gösterir eğer eve bırakma faslına bir yürüyüş ekleyebiliyorsanız yemek sonrasına ekleyebilirsiniz. Yine doğrudan eve gitmeyerek onunla ilgilendiğinizi göstermiş olursunuz.

Dudaklarına bakın

Yemekte sohbet ederken veya onu dinlerken önce gözlerine sonra dudaklarına bakın. Eğer sinyali alıyorsa daha da etkilenecek demektir. Fark etmiyorsa yemek bitiminde gülümseyin ve iyi akşamlar dileyin…

Geri adım atın

Ortam gitgide kızışıyor ve seksi bir hale geliyorsa yemek biter bitmez biraz geri çekilebilirsiniz. Örneğin onun ellerini tutun ve ne kadar harika zaman geçirdiğinizi söyleyin. Tabii yanaklarınız biraz kızarabilir. Bu daha da iyi olacaktır. İlk buluşmada “özel konulara” girmek size çekici gelse de aranızdaki etkileşimi uzatmak ve artırmak daha güzel olacaktır.

BULUŞMADAN SONRA

Onu yok sayın

Ondan ne kadar etkilenmiş olursanız olun hemen mesaj çekmeye veya telefon etmeye kalkmayın. Biraz sabırlı olun. Erkekler sizin peşinize düşmeyi severler. Bu ne kadar can sıkıcı olsa da… Ondan hoşlanıp hoşlanmadığınızı düşündüğü her saniye onu daha da heyecanlandıracaktır.

Kafa karıştırıcı olun

Mesaj gönderecekseniz sayısı ikiyi geçmesin. Üstelik ima ettiğiniz şeyler biraz bulanık olsun “Erkekler sürekli bir ego karmaşası içinde yaşarlar ve onaylanmaya ihtiyaç duyarlar. İlk buluşmadan sonra onu öpmediyseniz ama mesajda öpücükler gönderiyorsanız sizinle tekrar buluşup onunla ilgilenip ilgilenmediğinizi anlamak zorunda hisseder” diyor James.

Ağırlaşmayın ciddileşmeyin

Bir hafta geçmiş ve ondan hâla ses soluk çıkmamışsa ilginç bir konuyla ilgili bilgi veya karikatür içeren bir e-posta atın. Bu karşı tarafı zorlamayan bir taktiktir. Hem siz onun peşine dürmüş gibi görünmezsiniz hem de size bir şeyler yazdığında ilk adımı o atmış gibi olur. Belki de gerçekten çok yoğun bir hafta geçirdi kim bilir?

DERİN BiR NEFES ALIN VE ŞUNLARI HATIRLAYIN…

İlk buluşmada karşınızdaki erkek eski kız arkadaşları hakkında konuşurken kabaysa gözü dalıyorsa sizi bir kere bile güldüremediyse sizinle konuştuğundan daha fazla cep telefonuyla konuştuysa gizli gizli yan masadaki kızı kesiyorsa ve bunun gibi özensiz davranışları varsa yemeğinizi bitirip nazik bir şekilde teşekkür edip buluşmayı bitirebilirsiniz.

İlk buluşmada her şey yolunda gittiyse üç gün kuralı devreye girer. Sizi üç gün içinde tekrar aramalıdır ertesi gün ararsa tabii bu süper. Araması üç günü geçmişse ancak geçen süre için iyi bir mazereti varsa ikinci buluşma teklifini düşünebilirsiniz.

Ne olursa olsun unutmamanız gerekenlerden biri sizin de karşınızdaki kadar özel biri olduğunuzdur. Karşınızdaki erkeği olduğundan daha farklı görmeyin aşk gözünüzü köreltmeden önce tüm artıları ve eksileri gözden geçirin.

Karşınızdakini eleştirmeden veya karşınıza çıkanları acımazsızca elemeden önce siz aradığınız gibi bir insan olmaya çalışın. Kendiniz istediğiniz gibi bir insan olursanız aynı karakterde bir insanı hayatınıza çekmeniz de kolaylaşır.

Yüzyıllardır anlatılan ve halktan gizlendiği söylenen evrenin enerji yasasına göre (son günlerdeki moda deyimiyle “secret”) benzer benzeri çeker.

Yani hayatınızda olmasını istediğiniz erkekteki özelliklere ve iyi niteliklere önce siz sahip olun sonra yansıtın. Kalbinize göre birini bulduğunuzda siz de mucizelere tekrar inanmaya başlayacaksınız.

Denemeye değer!..

Sizi bir araya getiren ortak hobileriniz yoksa o zaman sohbeti devam ettirmek için biraz yardıma ihtiyacınız var. Daha az derin sohbete gireceğiniz küçük konuşmalarla ortamı rahatlatabileceğiniz bir randevu planlayın.

• En klasik ilk buluşma… Yemek ve sinema. Önce sinemaya giderseniz ikiniz de rahatlayacak ve böylelikle yemeğin başında film üzerine sohbet edebileceksiniz. Lokantayı sinemaya yakın bir yerde seçin ve rezervasyon yaptırın.

• Eğlenceli bir fal gezisi planlayabilirsiniz. Tarot kahve falı gibi seçeneklerle geleceğinize bir bakış attıktan sonra umutlarınız hayalleriniz üzerine sohbet etmeniz çok daha kolay olacaktır.

• Bir alışveriş merkezinde buluşup elinizde kahvelerinizle vitrinlere bakabilir gördükleriniz üzerine sohbet edebilirsiniz. Aynı mekandaki bir lokantada yemeğinizi yiyebilir sonra açık havada veya bahçeli bir kafede kahvelerinizi yudumlayarak sohbete devam edebilirsiniz.

• İkinizin de köpeği varsa köpeklerinizi parka yürüyüşe götürüp sonra da sahil kenarında bir kafede yemek yiyebilirsiniz.

• Tarihi bir gün planlayın. Arkeoloji Müzesi. Yerebatan Sarayı gibi etkileyici ve birbirine yakın yerleri seçin. Buluşma gününüz için buraların ziyarete açık olup olmadıklarını önceden kontrol edin. Lokantanızı da önceden seçin ve rezervasyon yaptırın.

• Onun da hoşlanacağını düşündüğüz bir gösteri için ikinize bilet alabilirsiniz veya önceden ağzını yoklayıp seçtiğiniz bir konsere gitmek için organize olabilirsiniz.

• Bir sergi günü düzenleyin. Karşınızdaki sanatla çok ilgili biri olmasa bile siz gitmeden önce bilgilenip sergiyi gezerken anlatacak ilginç hikayeler toplarsanız gününüz çok daha da keyifli geçecektir.

Ortak zevkleriniz sayesinde mi tanıştınız? ilk buluşmanızda ortak zevkinizle ilgili yeni bir program deneyebilirsiniz.

• Bir dans dersi fzzla heyecanlanmadan birbirinize dokunmanız için iyi bir fırsattır. Üstelik müzik ikinizi de rahatlatacaktır. Hem böylelikle uyumlu olup olmadığınızı da görebilirsiniz.

• Sporla ilgileniyor musunuz? Yoga veya tai chi dersi almayı deneyin.

• “Çok rahat giyin ve bana üç saat ayır” diyerek ilk buluşmanız için ipucu verebilirsiniz. O üç saati bir spa merkezinde masajla geçirin. Sonra da bornozlarınız içinde spa’nın kafesinde sağlıklı yemekler yiyin.

• Bowling ve yemek hem eğlenceli hem sportif bir buluşma olabilir.

• Yemeğinizi erken yiyin ve geceyi lunaparkta geçirin. Potansiyel sevgilinizin hastalanmaması için dikkat edeceğiniz nokta yemekle lunapark eğlencesinin arasında midenizin hazmetmeye başlaması için iki saat bırakmak.

• Raftinge gidin. Hem de ekip olarak uyumlu olup olmadığınızı keşfedersiniz.

• Yemek pişirmeyi seviyor musunuz? Birkaç değişik tarif seçip size gereken alışverişi yapın. Sonra birlikte yemek pişirip romantik bir sofra kurabilirsiniz.

Karşınızdakini etkilemek için ilk buluşmayı planlamak çok önemli. Kötü planlanmış üzerine fazla düşünülmemiş bir randevu karşınızdakini umursamadığınız hissini yayabilir. İlk buluşmayı unutulmaz ve samimi kılmak için ne kadar çaba gösterirseniz ikinci buluşmayı veya akıp giden bir ilişkiyi o kadar garantilersiniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ:

- İlişkilerin devamlılığında ilk buluşmada alınan veriler oldukça önemlidir iki kişi arasındaki sözlü ve sözsüz iletişim karşı tarafa pek çok ipucu verir. Bir inşanın karşı taraftan randevu talep etmesi o kişiye önem verdiğini ve o insanı hayatına katabileceği mesajını verir ilk randevuda kişilerin öncelikle kendilerini olduğu gibi ifade edebilmeleri yani doğal olmaları gerekir. Karşı tarafa güven verebilmek ilişkinin başlangıcı ve devamı için şarttır.

- İlk buluşmada kişilerin birbirinden etkilenmesini sağlayacak olan şey dış görünüştür. Kıyafeti saçları temizliği kokusu ayakkabıları kısacası kendine gösterdiği özen ilk adımın atılmasında etkilidir. Kendine özen gösteren kişi karşı tarafa da özen gösterdiğini ifade eder. Sözsüz iletişim kimi zaman sözlü iletişimden daha önemlidir.

- Kişinin kendine duyduğu güveni belli eden davranışlar da ilk görüşmede dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Tabii bunun abartılı bir şekilde olmaması gerekir. Rahatsız etmeyecek şekilde göz teması kurmaya dikkat edip karşı tarafın dinlendiği ve önemsendiği izlenimi verilmeli.

- Konuşmalarda “ben” ile başlayan cümleleri çok sık kullanmaktan kaçınmalı. Konuşmada sürekli kendinden bahsetmek itici olabilir; karşı tarafı da dinlemeye özen göstermelidir. Tabii suskun kalmak da karşı tarafın güven duymasını engeller.

- İlk randevu ilişkinin devamlılığı için bir belirleyicidir. Ancak devamlılığı ve paylaşımın oluşması ile pekişir.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Buluşmada Yapılması Gerekenler

Buluşmada Yapılması Gerekenler konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Bodrumda Yapılması Gerekenler elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 12-07-2014 05:17
Askerde Yapılması Gerekenler elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 12-07-2014 05:08
Ateşlenince Yapılması Gerekenler elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 12-07-2014 05:06
Kavgada Yapılması Gerekenler elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 12-07-2014 04:52
Kas Kasılmasında Yapılması Gerekenler elif Sağlığımız 0 21-06-2009 01:32

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:00 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats