bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 16-07-2014, 03:56   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart 23 Nisan ile İlgili Yazı İngilizce

23 Nisan ile İlgili Yazı İngilizce -23 Nisan ile İlgili Yazı


APRIL 23 AND CHILDREN'S FESTIVAL OF NATIONAL MEANING AND IMPORTANCE OF THE DAY

87. Of the opening of the Grand National Assembly of Turkey are celebrating the anniversary with pride and enthusiasm. Which is an important milestone in our history April 23 1920 the implied presence of the wake of the noble Turkish nation; captivity by breaking chains seized his own destiny day symbolizes.

One of the most important factor in winning the War of Independence decisive and historic step in the preparatory phase of the nation is thrown as a common voice. Great Ataturk want to start with the liberation movement but the nation has seen can be achieved. With the presence of the Independence War to protect our nation the sovereignty of the Lausanne Treaty with Turkey Grand National Assembly which provides among parliaments in the world with this aspect has a privileged location.

Grand National Assembly of Turkey "Sovereignty indifferent unconditional nation" principle formed the basis of our democratic regime institutions national sovereignty and the nation becomes a concrete representation of the will is the supreme organ.

Indifferent to the sovereignty unconditionally belongs to the nation this new form of government the Republic of Turkey is bound by ties of citizenship to anyone who allows individuals and this was the responsibility of the install.

Our nation our state and our democracy our belief in preserving the Republic is based on the basic qualifications and Ataturk's principles and adhering to the revolution the reforms needed by performing in the period ahead happy great and powerful a Turkey to create future generations against our historical responsibility.

Every society children have to go they are obliged to provide the best way to grow.

Our nation's most valuable assets that our children a good environment to grow and to continue their lives without any trouble and difficulties should be among our main objectives.

century world and our children not to remain behind to improve the living conditions first they must acquire knowledge and skills required age.

Education community and raised to the level of contemporary civilization is an indispensable basic activities. In every field modern and universally adopted principles of the Turkish society between the developed and advanced countries where the basic condition of receiving training and upgrading of the quality of common.Adults of the future as to the direction of the community will give our children and young people democratic society in the way of life as adopted is respectful to law rule abiding open to innovations the mind and away from bigotry broad perspective with the free thinking problem-solving ability as high as people have to grow. To capture the level of contemporary civilization is the basic condition.

Great Ataturk Turkey's Grand National Assembly which opened April 23 on the day the children as holiday gifts while Turkey and the diligence of their children know the love of country and they relied. "How happy Turkey who says" the footsteps of Mustafa Kemal and peace

Türkçesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 87 yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz.Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 varlığına kastedilen yüce Türk Ulusu'nun uyanışını; esaret zincirlerini kırarak kendi yazgısına el koyduğu günü simgelemektedir.
Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasındaki en önemli etkenlerden biri hazırlık aşamasındaki kararlı ve tarihi adımların ulusun ortak sesi olarak atılmasıdır. Büyük Atatürk başlatmak istediği kurtuluş hareketinin ancak ulusla birlikte başarılabileceğini görmüştür. Kurtuluş Savaşı'yla Ulusumuzun varlığını koruyan Lozan Antlaşması'yla da egemenliğini sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi bu yönüyle dünya parlamentoları arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi "Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir" ilkesinin oluşturduğu demokratik rejimimizin temel kurumu ulusal egemenliğin somutlaştığı ve Ulus iradesinin temsil edildiği yüce bir organdır.

Egemenliğin kayıtsız şartsız Millete ait olduğu bu yeni yönetim biçimi Türkiye Cumhuriyeti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkese birey olma olanağı sağlamış ve bunun sorumluluğunu da yüklemiştir.

Milletimize devletimize ve demokrasimize olan inancımızı koruyarak Cumhuriyet'in dayandığı temel niteliklere ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalarak gereksinim duyulan reformları gerçekleştirerek önümüzdeki dönemde mutlu büyük ve güçlü bir Türkiye'yi oluşturmamız gelecek kuşaklara karşı tarihsel sorumluluğumuzdur.

Milletimizin en değerli varlığı olan çocuklarımızın güzel bir ortamda yetişmeleri ve hiçbir sıkıntı ve güçlük çekmeden yaşamlarını sürdürmeleri temel amaçlarımız arasında olmalıdır.

Devlet ve Millet olarak 21 yüzyıl dünyasının gerisinde kalmamak ve çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirebilmek için öncelikle onlara çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmalıyız.

Eğitim toplulukları çağdaş uygarlık düzeyine yükselten vazgeçilmez temel etkinliktir.Her alanda çağdaş ve evrensel ilkeleri benimsemiş Türk toplumunun gelişmiş ve ileri ülkeler arasında yer almasının temel koşulu eğitimin kalitesinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılmasıdır.
Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizi demokratik toplum yapısını yaşam biçimi olarak benimsemiş hukuka saygılı kurallara uyan yeniliklere açık akıl dışılıktan ve bağnazlıktan uzak bakış açısı geniş özgür düşünceye sahip sorun çözme yeteneği yüksek insanlar olarak yetiştirmeliyiz. Çağdaş uygarlık düzeyini yakalayabilmek için bu temel koşuldur.
Büyük Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı gün olan 23 Nisan'ı çocuklara bayram olarak armağan ederken Türk çocuklarının yurt sevgisini ve çalışkanlığını biliyor ve onlara güveniyordu. "Ne mutlu Türküm diyene" diyen Mustafa Kemal'in izinden gidip esenlik dolu günlere ulaşmak dileğiyle...


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


23 Nisan ile İlgili Yazı İngilizce

23 Nisan ile İlgili Yazı İngilizce konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Korkmak - Korkmak İle İlgili Yazı - Korku İle İlgili Yazı elif Soru Cevap 4 20-05-2015 07:35
Çevre Kirliliği ile İlgili Yazı İngilizce elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 16-07-2014 03:54
İngilizce How Long İle İlgili Örnekler elif Soru Cevap 1 06-01-2014 10:16
23 Nisan İle İlgili Şiirler-23 Nisan İle İlgili Yazılar ebush Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 25-03-2013 07:05
23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı İle İlgili Yazı Örneği elif Eğitim ve Öğretim 0 16-06-2011 02:53

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:38 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats