bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 12-10-2008, 02:38   #1 (permalink)
 
bayrak_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow renklerin gizemi

Yeşil: Yeşil biliyorsunuz doğanın veya doğal canlılığın rengidir. Saygı uyandıran dikkat çeken bu renk aynı zamanda bağımsızlığı simgeler; kalıplardan kurtulmayi ve gelenekleri yenilemenin gereğini anlatır. Yeşili seven biriyseniz size en yakın rahatlatıcı renk mavi olacaktır. Mavi-yeşil renkler yaratıcıdır; moda gastronomi sanatı ve dekorasyon için mavi-yeşil renkleri sevmeniz önemlidir. Bu renkleri seven ve bu konularla ilgilenen başarılı olacaktır.

Gücünüzü ve yeteneklerinizi biliyorsunuz tavır ve eylemleriniz titizdir gururlu sert ama sevecensiniz soğukkanlısınız korkusuzluğunuz ve hazır cevaplılığınızla tanınan birisisiniz küfür ve hakaretten hiç hoşlanmıyorsunuz en korktuğunuz şey insanlar arasında küçük düşmektir.Bu rengin insanları çalışkan iradeli cesur hırslı ve atiktirler olgun ama yerine göre çocuk ruhludurlar cesaretleri ile tanınırlar .

Eğer yeşil ve tonları sizi rahatsız ediyorsa bu renkle kendinizi yanlız ve agresif hissediyorsunuz. Başkalarının sizin başarılarınızı ve atılımlarınızı negatif olarak etkileyecekleri korkusu içinizde uyanıyor. Yapınızdaki doğal kiskançlığı bu renk daha çok ortaya çıkarıyor. Sorunlarınızı psikolojik olarak çözmek ve etkili olmak istiyorsanız güneş sarısını ve altın renklerini seçebilirsiniz; arada bir kahverengiyi deneyin ve çevrenizde biraz da denizce mavisi bulundurun. Bu renklerin çevrenizde ve gardrobunuzda bulunmasi sizi olumlu etkileyecektir.

Mavi : Deniz mavisini seven insan düzen ve disiplini de sever. Açık mavi ise sakinleştirici ve huzur vericidir duygusallığı ve duyarlılığı her an ortaya çıkabilir.

Eğer maviyi ve mavinin tonlarını kullanan seven biriyseniz sakin bir yaşamı seçmiş birisiniz. size bariş dolu streslerden arınmış bir dünya gerekir uyumlu çevreler ve sınırsız özgürlük için herşeyinizi verebilirsiniz. mavinin çok değişik tonlamaları farklı etkiler yaratir; koyu maviler örneğin çivit ve gece mavisi yatıştırıcı ve sakinleştiricidir. Mavi genelde insanların rahatlamak için farkında olmadan içgüdüsel olarak seçtikleri renktir. Mavinin müzikal notası sol civit mavisinin ise la'dır


Kırmızı : Yaşamda seçmiş olduğunuz dal veya işiniz için kırmızı önemli bir konsantrasyon rengidir olayların derinine iner ve ayrıntıları kullanabilirsiniz ama bu rengin insanlari için o an önemlidir geleceğe yönelik planlar yapmazlar ve tedbir almayı pek düşünmezler. Uyumlu olmaya çalışırlar. Ama aslında çevresindekiler onun için basamaktır ve onlari itici güç olarak kullanırlar. Toplum ile ilgilidir kırmızıyı seven insan ve bu insan gözlemlenmekten çok hoşlanır önemli olan ilgi çekmesidir.
Kırmızı çok sevilen ve gücü simgeleyen renktir; kırmızı kullanıyorsanız siz bir savaşçısınız ve meydan okumaya bayılıyorsunuz. Ve siz bünyesi sağlıklı iyimser ve yüksek ruhlusunuz


imparatorlukların dinlerin ölümün cazibenin ve sevginin sembol rengi olarak yüzyıllar boyu kullanılmıştır. Mor rengi
mistikler büyük sanatçılar düşünürler toplumları düşünce ve ideallerle yönlendirenler tarafından seçilir ve kullanılır. Büyük ölümüne ve çok özel aşklar mor rengin aşklarıdır onlardan sürekli mor renk yayılır. Bu renk nedeni anlaşılmaz bir bütünlük ve birlik sağlar çünkü bu gizemli gücün önünde mor bir sis ve buğu vardır. Müzikte mor rengi veren nota si'dir.

İstemediğiniz sorumluluklar sizin için çekilmezdir bu duruma zorunlu olarak düşerseniz asla mutlu olamazsınız. Çevrenizde bu rengi yayan bir ortam bir şekilde muhakkak olmalıdır yoksa yaşama küsebilirsiniz. Siz zor karar veren ve aslında çevreye yani sıradanlığa uyumsuz birisiniz. bu da ayrıcalığınızdır. Bütün yeni çağ aktiviteleri başta astroloji olmak üzere parapsikoloji kristaller ve ruhsal şifa sizin için doğal ve uygun konulardır.


Eflatun seçilmiş ve mükemmeliyetçi bir renktir seçilmişler içindir. Manevi enerjiyi simgeler ruhsal yetenekleri geliştirir sır küpü olmanızı sağlar. Zeka düzeyinizi arttırır.

Siyah: Siyah yanlızlığın rengidir gizemli görünmekten hoşlanır siyahı seven insan sürekli olarak en büyük sırlari bilen kişi olmanın gayreti içindedir. Eğer siyahı seviyorsanız siz kadere aldırmayan karşı birisiniz. Öte yandan da süper bir demogog ve ikna edicisiniz; mantığınıza kimse kolay direnemez; muhakkak bir şekilde derdinizi veya düşüncenizi anlatırsınız. Dikkat edin siyah dengenin hazır olmanın ve kendine hakim olmanın rengidir. Aynı zamanda da bilgeliğin ve yıkıp yeniden yaratmanin...

Gri zor ve karamsar bir renktir kolay rahat ettirmez. İçe kapanıklık ve acıya katlanmak hatta acıdan zevk almak bu rengin etkileri içindedir. Gri rengi kullanan insanların mutlulukları da üzüntüleri de süreli olmaz kısa dönemlerde hızlı dönüşümler ve değişkenlikler gösterirken yanisıra da tekrarlar yaparlar.


Gri; durağan ve kısıtlayıcıdır altında ateş yakarsaniz o zaman harekete geçebilir tutucudur kuralcılığı ve gelenekçiliği ile gurur duyar. Pasif zaman zaman stresli bireyci tarafsızdır. Yine yakın bir renk olan gümüş renk ise sürekli gerçeği arayıcılık ve romantizm verir.
Siyah uç renktir yani marjinaldir; yapılan renk testlerinde ilginçtir fiziksel olarak çok güzel ama duygusal olarak acımasız birçok kişinin siyahı seçtikleri görülmüştür. Ve siyah geçiş rengidir; iki dünya arasında köprüdür.
Siyah ve gri sizi itiyor rahatsız ediyorsa yani sevmiyorsanız yaşamınızın aktif ve açık olmasını istiyorsunuz; yaşam sizin için ağır tempolu ve sıradan olmalı. Siyah renk öte anlamda ölüm korkusunu da simgeler bilinmeyen sizi ürkütüyor ve kabus oluyor. Kaderden korkuyorsunuz ve kaderinizin efendisi olmanın yollarını arıyorsunuz. Kırmızı ve sarıyı çevrenizde ve de gardrobunuzda kullanmayı deneyin daha rahat edeceksiniz.
Kahverengi: Kahverengi toprağın rengidir yani doğumun ve bereketin rengi yaşam orada döllenir ve büyür. Kahverengiyi seven insanlar fiziksel olarak çok duyarlıdırlar tenleri çok hassastır ve sinirleri mükemmel bir alıcı olarak çalışır. Bir dokunun bin duyarsınız. Renk listenizin başında eğer kahverengi varsa özel bir çevreye daima ihtiyaç duyarsiniz kendinizi ancak bu çevrede güvenli hissedersiniz. Fiziksel rahatlık sizin için çok önemlidir rahat bir yaşamı yitirirseniz sinirleriniz buna dayanmayabilir. Gerek duygusal gerekse de maddesel güvensizlik sizi hasta edebilir. Huzursuz gerilimli ve sıkıcı atmosferlerden daima kaçmalısınız yüksek elektrikli ortamlar sizi dünyaya küstürebilir.
Her ne kadar finansal işlerde veya para konularinda doğal olarak yetenekliyseniz de size bu konularda bir danışman şarttır bu size güven verir.

Beyaz : Beyaz parlak ve ihtişamlidir; beyaz rengin bulunmadiği bir duygu düşünülemez. beyaz kişisel değildir ve bazı insanlar için sıkıcıdır. Geleneksel olarak beyaz saflığı temizliği ve el değmemişliği simgeler bilindiği gibi de bakireliğin sembolüdür. Renk testlerinde tepki uyandıran bir renk olarak pek beyaza raslanmaz. Bu rengi seçen insanlar doğasında tepkisizlik ve sessizlik vardir uzmanlar beyazın hak ve adalet rengi olduğunu belirtiyorlar.

Beyaz öncelikle bilinmeli ki tüm renklerin bütünüdür ve içinde bütün renklerin anlamlarını ve güçlerini taşır. Fakat yanısıra da deneyimsizliği ve acemiliği de anlatir. Gerek beyaz gerekse de siyah insan denen varlığın toplam yaşam gücünü gösterirler. Gelinliklerin ve gelin odalarının beyaz olmaları saflığın ve bakireliğin simgesi olduğu kadar aynı zamanda da yeni başlangıçların geçmişin unutularak herşeye yeniden başlamanin göstergesidirler.
Beyaz için fazla söylenecek söz yok demin dediğim gibi beyaz tüm renklerin bir sentezi ama gizem dilindeki temel anlamı saflık ve deneyimsizliğin yanısıra içinde bilgeliği ve sonsuzluğu bulundurmasi yani iki ucu. hem saf lekesiz hem de yaşam ve ölümün tüm bilgisine sahip. Öyleyse beyazı yaşamınızda kullanıyorsanız ya kendinizi saf çocuksu deneyimsiz ve siğinacak yer arıyor gibi göstermek istiyorsunuz ya da siz bilginize ruhsal ve maddi gücünüze haddinden çok fazla güveniyorsunuz. Öylesine ki karşınızda kimsenin durmasina tahammül edemiyorsunuz. Dikkatli olun ve beyaz rengi kullanırken iyi düşünün.

Beyaz rengi sevmiyor ve kullanmıyorsanız deneyimsizlik ve gösteriş sizi rahatsiz ediyor hatta korkutuyor. Yaşamınızı doğal duygularla yaşamak amacıdasınız. Birşeyin değişmesinden rahatsizlik duyuyor ve yenilikleri merak etmiyorsunuz.


bayrak_007 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 13-10-2008, 12:27   #2 (permalink)
 
nimlahza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Siyah: Siyah yanlızlığın rengidir gizemli görünmekten hoşlanır siyahı seven insan sürekli olarak en büyük sırlari bilen kişi olmanın gayreti içindedir. Eğer siyahı seviyorsanız siz kadere aldırmayan karşı birisiniz. Öte yandan da süper bir demogog ve ikna edicisiniz; mantığınıza kimse kolay direnemez; muhakkak bir şekilde derdinizi veya düşüncenizi anlatırsınız. Dikkat edin siyah dengenin hazır olmanın ve kendine hakim olmanın rengidir. Aynı zamanda da bilgeliğin ve yıkıp yeniden yaratmanin...


Siyah benim favori rengim tam beni anlatıyor.Teşekkürler.


nimlahza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 13-10-2008, 08:25   #3 (permalink)
 
zehra35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

Siyah benim de favori rengimteşekkürler.


zehra35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


renklerin gizemi

renklerin gizemi konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: renklerin gizemi, gizem rengi, mor rengin gizemi, gizemli gri rengi, gizemin rengi, doğadaki renklerin gizemi, siyah rengin gizemi, mor renginin gizemi, gizemli renkler deneyi, gizemin renkleri, http wwwbakimliyizcom genel kultur paylasimlariniz 28174 renklerin gizemihtml, kırmızı rengin gizemi, yeşil renk gizemi, en gizemli renk, siyah renk gizemi,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Renklerin Insan Psikolojisine Etkileri gizem Psikoloji 0 29-06-2008 03:06
Renklerin güç ve potansiyelleri Bkmlyz Alternatif Tıp 0 21-05-2008 06:06
Renklerin Büyüsü CooLKadin Karışık Resimler & Fotoğraflar 3 13-05-2008 12:44
Giyside kullanılan renklerin psikolojik etkileri Forum Ana Psikoloji 0 05-03-2008 03:34

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:15 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats