bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Genel Kültür Paylaşımlarınız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 08-12-2010, 04:59   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?

Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?

ALTINBEŞİK DÜDENİ
Dünyanın en ilginç mağaralarından birisidir. Toros Dağlarının altındaki bu ilginç yeraltı Dünya’sını görmek için özel hazırlık ve gereçler gereklidir. Yer altında çok sayıda mağara ve göl vardır. Bu göllerin su seviyeleri farklı olup aralarında çağlayanlar oluştururlar.
Mağaralarda dev boyutlarda sarkıt ve dikitler mevcuttur. Bu mağara ve göllerin milyonlarca yıllık bir sürecin sonucu oluştuğu bilinmektedir. Konu ile ilgilenenler ve cesur tırmanıcılar için eşi bulunmaz bir doğa harikasıdır.
DAMLATAŞ MAĞARASI
Alanya‘dadır. Sarkıt ve dikitler ihtiva eder. Mağara içindeki havanın nemlilik oranı % 90 civarındadır. Tedavi amacıyla da kullanılmaktadır.
KARAİN MAĞARASI

Yapılan kazılardan Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? bölgenin günümüzden 50 000 yıl kadar öncede yerleşim merkezi olarak kullanıldığı sonucuna varılmıştır. Türkiye‘nin içinde insan yaşamış en büyük mağarasıdır.
KAPADOKYA

Bölge 60 milyon yıl önce; Erciyes Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır.apadokya bölgesi Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları’nı oluştururken Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? tarihi süreçte Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? insanlar da bu peribacalarının içlerine ev Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? kilise oymuş Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? bunları fresklerle süsleyerek Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya’nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? İpek Yolu’nun da önemli kavşaklarından biridir.
FALEZLER Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Antalya’nın iki büyük plajı olan Lara ve Konyaaltı arasında kalan bölgedir. Bu ilginç jeolojik yapı aynı zamanda doğal arıtma sistemi işlevi ile körfezin temizliğine önemli bir katkı sağlamaktadır.Antalya’nın iki büyük plajı olan Lara ve Konyaaltı arasında kalan bölgedir. Bu ilginç jeolojik yapı aynı zamanda doğal arıtma sistemi işlevi ile körfezin temizliğine önemli bir katkı sağlamaktadır.
Antalya ile Fethiye arasında bulunan “Likya Bölgesi” Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? tarihi ve turistik birçok değerlerinin yanısıra
Bakırdağları
yöreyi tümüyle kaplayan ve kendi aralarında 4 bölüme ayrılan “BEYDAĞLARI” ile ünlüdür. En yüksek noktasının 3070 metre ile”Kızlarsivrisi” nin olduğu Beydağları “Tahtalıdağlar” Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? “Bakırdağları” Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? “Merkezi Beydağları” ve “Güneybatı Bölümü Beydağları” gibi alt katagorilere ayrılmaktadırlar.
Kızlarsivrisi
Bölgedeki akarsuların ortak amacı Akdeniz‘e ulaşmaktadır.En güzelleri Antalya’nın;
15 km. kuzeyindeki DÜDEN ŞELALESİ
18 Km. batısındaki KURŞUNLU ŞELALESİ
ve Manavgat‘ın 3 Km. kuzeyindeki MANAVGAT ŞELALESİ’dir.
ALTINBEŞİK DÜDENİ Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?

Dünyanın en ilginç mağaralarından birisidir. Toros Dağlarının altındaki bu ilginç yeraltı Dünya’sını görmek için özel hazırlık ve gereçler gereklidir. Yer altında çok sayıda mağara ve göl vardır. Bu göllerin su seviyeleri farklı olup aralarında çağlayanlar oluştururlar.
Mağaralarda dev boyutlarda sarkıt ve dikitler mevcuttur. Bu mağara ve göllerin milyonlarca yıllık bir sürecin sonucu oluştuğu bilinmektedir. Konu ile ilgilenenler ve cesur tırmanıcılar için eşi bulunmaz bir doğa harikasıdır.
DAMLATAŞ MAĞARASI Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Alanya’dadır. Sarkıt ve dikitler ihtiva eder. Mağara içindeki havanın nemlilik oranı % 90 civarındadır. Tedavi amacıyla da kullanılmaktadır.
KARAİN MAĞARASI Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Yapılan kazılardan Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? bölgenin günümüzden 50 000 yıl kadar öncede yerleşim merkezi olarak kullanıldığı sonucuna varılmıştır. Türkiye’nin içinde insan yaşamış en büyük mağarasıdır.
SAKLIKENT
Sadece 45 km. uzaklaşılınca 3000 m. yüksekliğe ulaşan Saklı Yaylasında kurulu Saklıkent’e varılır. Kış sporlarına elverişli bir yerdir Saklıkent. Aynı gün içinde Antalya plajlarından denize girebilir ya da Saklıkent’te kayak yapabilirsiniz
İNSUYU MAĞARASI

Burdur İnsuyu Mağarası Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Burdur-Antalya Karayolu üzerinde Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Burdur’a 15 km. uzaklıkta bulunan ve ülkemizde turizme ilk açılan mağaradır. 597 m. Uzunluğundadır. Su yüzeyine paraleldir. İçinde akarsular ve göller bulunmaktadır.
Mağara ilk kez mağarabilimci Jeolog Dr. Temuçin AYGEN tarafından bulunmuş ve dönemin Valisi Vefik KİTAPÇIGİL’in çabalarıyla 1966 yılında turizme açılmıştır.
597 metrelik bölümü gezilebilen mağaranın içinde birbirleriyle bağlantılı irili ufaklı dokuz göl vardır. Bunlardan “Büyük Göl” adıyla anılanı 512 m2’lik alanıyla Türkiye’nin en büyük yer altı gölüdür.
Oluşumu 10 milyon yıl öncesine dayanan mağara Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? yukarıdan damlayan kireçli suların katılaşmasıyla oluşan kolonlar ve tavandan aşağıya sarkan kalker birikintileriyle bir saray görünümündedir. Dilek Gölü’nde bulunan dikit Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? 6 metrelik boyuyla Türkiye’nin en büyük dikiti ve bir doğa harikasıdır
Nilüfer Çayı

Nilüfer İlçesi’ne adını veren ve Bursa’nın en önemli akarsuyu olan 103 km uzunluğundaki Nilüfer çayı Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Uludağ’ın güney yamaçlarında 850 metre yükseklikteki 2 mağaradan çıkar. Başlangıç bölümünde adı Aras Suyu’dur. Bu su batı doğrultusunda akarken çeşitli kollarla birleşerek “Nilüfer” adını alır.
Doğancı köyü yakınlarında önüne kurulan bir barajla Bursa kent içme suyunun önemli bir bölümünü depolar. Ayrıca kentin içme suyu gereksinimini karşılamak üzere Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? daha yüksekte Karaıslah dolaylarında Nilüfer Barajı yapımı sürmektedir.
Antik çağ kaynaklarında adı “Odrys” çayı olarak geçen Nilüfer Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Bursa Ovası’nı suladıktan sonra Uluabat Gölayağına dökülür. Bursa Ovası ve çevresinin derelerini ve Çayırköy Ovası’ndan Ayvalı Dere’yi alarak Uluabat Gölü’ne ulaşan Nilüfer Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? daha sonra Susurluk Çayı ile birleşerek Karacabey Boğazı’ndan Marmara Denizi’ne dökülür.
Soğukpınar Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Kaplıkaya Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Değirmendere ve Madendere ile dağın kuzeyinden doğan Gökdere Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Kaplıkaya Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Kırkpınar ve Balıklı derelerinin tümü Nilüfer’e karışarak Marmara Denizi’ne dökülür. 1930′lu yıllarda Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Bursa ovasına açılan Almankanalı Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Cenupkanalı ve Anakanal gibi kanallar da Nilüfer’e bağlıdır. 1671 tarihli bir kadı sicilinden anlaşıldığı üzere Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? o dönemlerde Nilüfer Deresi ile çam ağaçları taşınmıştır. “Velhasıl Bursa sudan ibarettir” diyen Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde de bu suyun asla geçit vermediği yazar.
Uluabat Gölü (Apolyont Gölü)
Türkiye’nin 10. büyük gölü olan ve Nilüfer ilçe sınırlarında bulunan Uluabat Gölü Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? kentin en gözde doğal güzelliklerinden biridir.
Yüzölçümü 156 km2 olan gölün kuzey ve batı kıyıları sazlık ve bataklıktan oluşmaktadır. Doğu-batı doğrultusunda uzunluğu 25 Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? en geniş kesiminde genişliği 14 kilometredir. Göl havzasının büyüklüğü yaklaşık olarak 10 bin 500 kilometrekare Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? göl alanı 13 bin 500 hektar Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? derinliği ise ortalama 2.4 Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? en çok 4 metre dolayındadır.
En önemli beslenme kaynağı Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? göle saniyede ortalama 64 metreküp su getiren Mustafakemalpaşa Çayı’dır. Çayın Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? mevsimlere göre getirdiği su miktarında görülen değişiklikler Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? göl su düzeyinin alçalıp yükselmesinde neden olmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? gölün güneybatısındaki tarım alanlarının drenaj suları da göle verilmektedir. Gölün fazla suları gölün batısındaki Uluabat Deresiyle Susurluk Çayı’na ve bu çayla birlikte Marmara Denizi’ne ********tadır.
Gölde irili ufaklı 9 ada vardır. Bunların en önemlisi Gölyazı köyünün üzerinde kurulu olduğu ada ile Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Halilbey (Alyos) ve Nailbey (Manastır) adalarıdır. Gerek Alyos Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? gerekse Manastır adalarında Bizans döneminden kalma örenler bulunmaktadır.
Uluabat Türkiye’nin önemli balıkçılık alanlarından biridir. 21 balık türünün bulunduğu ve daha önceleri kerevitin bol olduğu gölde Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? şimdilerde daha çok sazan ve turna avlanmaktadır.
Uluabat Gölü sucul bitkiler yönünden de ülkemizin en zengin sulak alanlarından biridir. Gölün hemen hemen bütün kıyıları geniş sazlıklarla Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? sığ kesimleri ise su içi bitkileriyle kaplıdır. Göl Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Türkiye’nin en geniş nilüfer yataklarına sahiptir.
Anadolu’ya kuzeybatıdan giren kuş göç yolu üzerinde yer alması ve önemli kuş alanlarından Kuş Gölü’ne çok yakın mesafede bulunması nedeniyle Uluabat Gölü Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? kuş varlığı yönünden sadece ülkemizin değil Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Avrupa ve Ortadoğu’nun da en önemli sulak alanlarından biridir. Türkiye’deki 97 önemli kuş alanından biridir. Uluabat Gölü dünya çapında yok olma tehlikesi altında olan kuş türlerinden Küçük Karabatağın ve Tepeli Pelikan’ın önemli beslenme ve kışlama alanıdır.
Antik çağda çok daha büyük olan Uluabat Gölü ile Marmara Denizi arasında Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? deniz taşımacılığı yapıldığı bilinmektedir.
1980’li yıllardan sonra göl yakınlarında kurulmaya başlanan sanayi ve Orhaneli Çayı’nın taşıdığı kömür atıkları dolayısıyla gölün suyunda büyük ölçüde kirlenme ve göl alanında daralma başlamıştır.
Göl ve havzasındaki yaşamın tehlike altına girmesi üzerine Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? bölge 1998 yılında uluslararası “Ramsar Sözleşmesi” kapsamında koruma altına alınmıştır. 2000 yılında ise uluslararası ‘yaşayan göller’ kapsamına alınan Uluabat Gölü Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? çevresindeki biyolojik çeşitlilik nedeniyle de doğasever ve çevreci bakışların buraya yönelmesine yol açmıştır.
Ayvaini Mağarası
Uluabat Gölü yakınlarındaki pekçok şirin köyden biri olan Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Bursa’ya 40 km uzaklıktaki Ayva Köyü Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? eşsiz bir özelliğe sahip.
Dünyanın en inatçı aşıkları: Galata Kulesi & Kız Kulesi Kız Kulesi’yle Galata Kulesi tarih sayfalarını karıştırdıkça dile geldiler. Hezarfen’in çöpçatanlıklarını zindanlardan eğlencelere uzanan aşklarını gerçekten yaşıyor olmak için nefes almanın şart olmadığını yaşadıklarını anlattılar
Depremler yangınlar zaman yaş farkı uzaklıklar engelleyememiş birbirlerini uzaktan seyretmelerini sevmelerini. Değişiklikler de… Kız Kulesi ile Galata Kulesi yüzyıllar boyu çok değişiklikler yaşamışlar; ülke yönetimleri değişmiş görevleri değişmiş; bir eskimişler bir yenilenmişler. Tarih boyunca kâh zindan olmuşlar kâh karantina. Birinden boğazdaki gemiler gözlenmiş diğerinden şehirdeki yangınlar. Onlar belki de dünyanın zamana ve mekâna karşı direnen en inatçı aşıkları
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?

Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Haydarpaşa Tren İstasyonu
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 751×564 ölçülerinde ve 57KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz. Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Haydarpaşa
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 700×473 ölçülerinde ve 46KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz. Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Balıkpazarı
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
1930′larda Balıkpazarı
(Selahattin GİZ arşivi)
Dedik ki Kapalıçarşı “Kuyumcuların” Mısır Çarşısı ise “gıdacıların” ve “şifalı otların” buluştuğu bir merkezdir…
Balık Pazarı ise adından da anlaşılacağı gibi devasa bir balık marketidir. İstanbul Balık Hali dahil olmak üzere Balık Pazarı’nın çeşit zenginliği ile hiçbir emsali güreş tutamaz. Bodrum’un ahtapotu Antalya’nın kalamarı Çanakkale’nin karidesi Saroz’un Orfozu ve daha niceleri her dem taze müşterilerin beğenisine sunulur.
Sadece bu kadarla kalsa gene iyi… Aklınıza gelebilecek her türlü içki mezesini özellikle de deniz mahsulü olanları Balık Pazarı’nda bulmanız mümkündür.
Ürünlerinin yanısıra atmosferi ile de ziyaretçilerini büyüleyen Balık Pazarı aynı zamanda İstanbul’un en büyük ve çeşit zenginliği bakımından da en önemli sebze ve meyve pazarıdır.
Üstelik… Kentin en ünlü bir mekanı ile de “komşu”dur. Tarihi Çiçek Pasajı ile… Birbirinden hoş mezeleri keyifli atmosferi ve ünlülerin neşeli sohbetlerine kucak açan Çiçek Pasajı hani deyim yerinde ise “Meyhaneler Çarşısı”dır. Geçirdiği büyük yangından sonra restore edilen ve görüntüsü “yenilenen” Çiçek Pasajı yine de eski müşterilerine o eski keyifli günleri vaadetmekten ve sunmaktan geri kalmamaktadır.
Adres: Dolmabahçe Cad. Beşiktaş
Telefon: 0212 236 90 00
Dolmabahçe Sarayı girişine Sultan II. Abdülhamid tarafından 1890-1895 yılları arasında yaptırılmıştır. Saray mimarı Sarki Balyan tarafından Neobarok ve Ampir tarzında yapılmıştır. 2 metre yüksekliğinde ve 4 katlıdır. Iki tarafında Sultan 2. Abdülhamid`in tuğrası bulunur. Saatçibaşı Johann Meyer tarafından takılan Paul Garnier markalı saat 1979`da kısmen elektronik sisteme çevrilmistir ve çalışır durumdadır.
Kapalıçarşı
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Kapalıçarşı aslında tek başına bir kente bedeldir. Bir yandan yayıldığı muazzam alan bir yandan içindeki dükkanların sayısı ve çeşitliliği ile dünyanın önde gelen merkezlerinden biridir. Doğal olarak bu görkemine bir de tarihsel önemini ekleyecek olsak sanırız Kapalıçarşı’nın konumunu bir nebze de olsa özetleyebiliriz.
Nuruosmaniye ile Beyazıt’ı bağlayan iki ana kapısı arasında büyük bir ana cadde ve bu ana caddeye açılan irili ufaklı onlarca sokak Kapalıçarşıyı aslında onlarca kapı ile çevresine bağlamaktadır.
Kapalıçarşı aynı zamanda dünyanın en büyük kuyum çarşısıdır. Dünyada bir eşi daha bulunmayan el emeği ve göz nuru kuyumlar çevresindeki hanlarda şekillenir ce Çarşı’nın vitrinlerinde ziyaretçilerini bekler. Bir dönem göz kamaştıran müzayedelerin yapıldığı Büyük Bedesten ile yanı başındaki Sandal Bedesteni bugünlerde Halıcıların mekanı olmuştur. Sandal Bedesteni’nin hemen gerisinde ise “Bitpazarı” olarak da anılan 2. el ev eşyalarının satıldığı dükkanların sıralandığı galeri yer alır.
… Ve Türkiye ekonomisine bile adını verdiği serbest piyasanın kalbinin attığı döviz piyasası yine Kapalıçarşı’da doğmuş ve adı ile özdeşleşmiştir.
Döviz bulundurmanın yasak olduğu günlerde el altından dövizlerin bozulduğu yan sokaklar artık Türkiye ekonomisinde “resmi” adıyla anılmaktadır.
HİDİV KASRI
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Hidiv Osmanlı’nın Mısır valilerine verdiği ünvandır. 19. yüzyılın sonlarında genç yaşta Mısır Valisi olan Abbas Hilmi Paşa Osmanlı devletinden Mısır’daki İngiliz nüfuzunu kırabilmek için destek sağlayabilmek için uzun süreli İstanbul’da kalması gereken genç Paşa1903 yılında Çubuklu’da iki ahşap yalı satın alır. Zamanla yalılarının arkasındaki yamaçları ve üst düzlüğü kapsayan 270 dönümlük bahçeyi de alan Paşa1907 senesinde İtalyan mimar Delfo Seminati’ye o devrin mimari modasına uygun olarak art nouveau tarzındaki muhteşem saray yavrusunu yaptırır. 1000 m2 alan üzerine yapılan Boğaz tepelerinden iki kıtayı birleştiren masmavi kanalı ve yeşil ormanları seyredin kulesi ile müstesna bir yapıdır.
Topkapı Sarayı
Topkapı Sarayı Sunnet Odası Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 747×483 ölçülerinde ve 53KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz. Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Topkapı Sarayı Harem
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 749×483 ölçülerinde ve 42KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz. Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?

Ayasofya Camii

Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Yerebatan Sarnıcı
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Kız Kulesi
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?
Şanlıurfa – Balıklı Havuz
Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 29-11-2012, 10:02   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

çok güzel


 

Alt 08-10-2014, 09:41   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Güzel ama hepsi İstanbul da
Truva-Çanakkale
Beyazıt kulesi-istanbul
---------


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir?

Türkiye’nin Tarihi ve Doğal Varlıkları Nerelerdir? konusu, GENEL KÜLTÜR / Genel Kültür Paylaşımlarınız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: ülkemizin çeşitli yerlerindeki doğal varlıklar ile tarihi mekanlar, türkiyenin doğal varlıkları ve tarihi mekanları, ülkemizdeki doğal varlıklar ve tarihi mekanlar, doğal varlıklar ve nerede oldukları, ülkemizin doğal varlıkları tarihi mekanları yapıtları kültürel özellikleri, türkiye deki doğal varlıklar ve tarihi mekanlar, türkiye nin başlıca doğal varlıkları ve tarihi yapıları, doğal varlıklar ve tarihi mekanlar, türkiye deki su varlıklarının nerelerde bulunur, ülkemizin doğal varlıkları tarihi mekanları yapıtları ve kültürel özellikleri, ülkemizin çeşitli yerlerindeki doğal varlıklar ve tarihi mekanlar, doğal varlıklarımız ve tarihi mekanlarımız, doğal varlıklarımız, ülkemizin çeşitli yerlerindeki doğal varlıklar, ülkemizin doğal varlıkları ve tarihi mekanları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Türkiye’deki 65 Tüp Bebek Merkezi elif Tüp Bebek Bölümü 3 08-08-2011 03:37
Türkiye’nin en büyük barajı doldu Jülyet Haberler 3 09-06-2010 10:57
Max Factor’ün yepyeni fondöteni ile doğal görünüm Mahperver Fondotenler 0 26-02-2010 01:25
Ahmet Maranki’den Doğal Selülit Kremi Bkmlyz Selülit Özel 0 04-06-2009 10:33
2008′de Türkiye’yi neler bekliyor Bkmlyz Burçlar, Tarot ve Astroloji 0 20-03-2008 09:14

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:11 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats